Skoči na vsebino

Grenka izkušnja nekega motorista


damchy

Priporočene objave

Ja ni kaj, lahko samo rečem, da si s tem prispevkom sigurno marsikomu prišparal ogromne bolečine, če ne še kaj več. Prehitro se človek počuti "komot" na motorju in pozabi na nepredvidljivo. Sam sem postal motorist dokaj pozno (po 30-tih), tako da sem na cesti doživel že marsikaj in šele to ti da misliti.

Pri 18tih, 20tih enostavno še nisi dozorel, ker se ti pač še ni "zgodilo". Mora ti nekdo pripeljati nasproti po enosmerni, ti odvzeti prednost, zapeljati iz parkirišča direktno pred tebe, prehitevati v škarje, voziti narobe po krožišču, te prehitevati po desni, olje na cestišču, blato na cestišču, led na cestišču....To so izkušnje ki sprožijo v tebi reflex "kaj pa če je za zavojem XY".

Želim ti vse najboljše in resnično upam da bo tvoja zgodba priletela na prava ušesa, le-teh je ogromno.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

dobro si zličkal avto :OK:

pri meni je bilo pa ravno obratno, avtu se ni veliko poznalo, motor je pa bolj kratko potegnil. meni ni bilo nič, razen vdrtine v rezervoarju motorja od mojega premoženja :xx:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, pa te citroene res delajo iz jogurtovih lončkov, motor je komaj kaj polomljen, avto pa :eek: res sreča da ti ni bilo nič...tebi je šlo precej na roko to, da zadnja šipa nima folije vmes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, pa te citroene res delajo iz jogurtovih lončkov, motor je komaj kaj polomljen, avto pa :eek: res sreča da ti ni bilo nič...tebi je šlo precej na roko to, da zadnja šipa nima folije vmes

Bomo tako rekli. Motor je imel notranje poškodbe in je priklopljen na aparate, jaz pa v besnem lovu za nadomestnimi deli celotnega prednjega konca, razen feltne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko tkole bereš takšne stvari ,te kr mal stisne in se zaveš kako različni so lahko rezultati posameznih nesreč,pa naj bo pr 50km/h al pa v mojem primeru pr 150km/h iz ovinka brez zaviranja,pa sem na veeeeeeliko srečo samo natrgal kolenske vezi in rastrgal kavbojke.

Sploh ne vem,če je primerno,da to svojo "srečo" postavljam ob takšno nesrečo,ki se je pripetila Damjanu,me je pa sedaj ob prebiranju njegove iskušnje prvič malo spreletel srh po kosteh (kaj če nebi mel take sreče) ,čeprav je od mojega padca že 12 let.

Vsem ki ste na takšni ali podobni rehabilitaciji želim čimprejšnje in popolno okrevanje!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damchy, hvala, ker si se potrudil in z nami delil svojo trpljenje. Marsikomu, ki je to prebral si verjetno rešil življenje ali ga ubranil pred podobno izkušnjo. Na cesti se bo vsak, ki je to prebral spomnil tvoje izkušnje že prvič, ko mu bo malce spodneslo kolo v ovinku. Naslednji ovinek bo izpeljal z večjo rezervo - podzavestno. Verjemi.

Nikoli ne bom pozabil besed mojega motorističnega veliko starejšega prijatelja in učitelja (sedaj že pokojnega) Franca Sojerja iz Vodic, ki je dejal, da je prava hitrost tista, pri kateri se ustaviš tudi če sredi ovinka stoji povpreko voz. Vem, da ni za pričakovat, da bi tako vozili, ampak vedno, ko pripeljem v ovinek prehitro, se spomnim njegovih besed in danes že podzavestno tudi z avtom tako vozim kot je učil, pa čeprav o tem ne razmišljam. Nekaj se mi je vtisnilo v podzavest in tudi tvoj opis se je marsikomu, ki je to prebral.

Srečno in popolno okrevanje ti želim, ... pa čimprej pretečenih 6 km in več.

Če te pa kdaj prime, da bi lovil ribe na morju mi javi. Dobrodošel. Ribičija je poleg potovanja z motorjem moja velika strast.

Lep pozdrav

Nikola Tesla :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damchy,

sploh ne vem kako naj začnem. Kako naj opišem čustva, ki me prevevajo ob branju tvoje bridke izkušnje. Tudi sam sem imel nesrečo. V črni Gori. Šel sem čez Skadarsko jezero....

Mitja

A maš še kake slike od Rusinj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala Damjan,da si to objavil.Tvojo zgodbo sem prebral svaj trikrat.Motor imam šele par mesecev,vendar ko se bom pomladi vsedel nan ,mi bo tvoja zgodba zagotovo pred očmi.Zagotovo boš s tem ko si se medisko izpostavil prispeval k varnejši vožnji.Kdor je tvojo zgodbo prebral,se je gotovo ob njej tudi zamislil

V nadalnem življenju pa ti iz srca želim vse najbolše.

lojze

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Damncy, kako je sedaj s tabo? kako napreduješ?

Sem prebral tvojo temo, in mi je res dalo mislit! So se mi kar oči zarosile :cry:

Res vsaka ti čast, da si se porihtal in da si imel takšno voljo in pa seveda ljudi, ki so ti stali ob strani in ki jim lahko rečeš PRIJATELJI! Saj veš kako pravijo, da prijatelja spoznaš v nesreči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damjan hvala za te tvoje besede!kar nisem mogla zaderževat sol!

kapo dol da si se tkole fajn pocajtu, vem pa da so v soči res kar hudi in ne poznajo milosti, ampak zato so pa tudi rezltati tako dobri-sm mela gor prjatla po nesreči s štirciklom, pa prjatlovga očeta po nesreči z vfrko na avtocesti.

hvala tudi vsem ostalim ki ste delili vase zgodbe, takoj ti da nek obcutek ''bodmo previdni, nikol ne vemo kaj nas čaka za ovinkom''.

kot sem rekla, se enkrat damjan, kapo dol!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benti, res dobiš knedl v grlu ob takih intimnih mislih.

Hvala, da si delil to izkušnjo z nami, vsakdo normalen se postavi v tvoje škornje in se zamisli, kaj lahko ukrene pri sebi, da se kaj takega ne pripeti tudi njej, njemu.

Drži se Damjan, šta ne ubije...jača. Zmagal si. hooray.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damchy, v nekdanj Jugi bi verjetno rekli: NIJE NAM LAKO !!! Toda, če se hoče, se očitno tudi zmore. Razlika med name je le (?) v tem, da so se s tabo na Soči vsaj trudili, da bi se postavil na noge, jaz pa sem si ob vikendih doma "sposojal" mamino hoduljo (križ !) in z njeno pomočjo shodil sam. Na Soči so mi hojco dodelili šele potem, ko sem jim povedal, da doma s pomočjo hojce že hodim. Sicer se s Soče res zelo malo spominjam, to se mi je pa verjetno globoko vtisnilo v spomin. Ko sem dobil hoduljo, sem še vedno obdržal tudi invalidski voziček (verjetno za vsak slučaj ...) in ko je 1 x neka sestra, ki še ni vedela za spremembo, opazila v sobi samo voziček, mene pa nikjer, je zagnala celo paniko, preden so ji "novo stanje" razložili. Jaz pa dol na kncu hodnika, pri oknu (moj priljubljeni plejs), gledal kaj dugaja avtsajd ... :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mi je za nepreglednim ovinkom avto zaprl pot (zavijal levo na gozdni kolovoz).

Mal je šlo počez, mal' pošrek, a se je k sreči kar izšlo... Ampak je šlo fejst na knap(!!)... Fajn ne.

Še odbro, da zaprte ovinke "jemljem" z rezervo, kar se je tokrat fejst obrestovalo!! Sicer bi zopet pisalo:

"Odvzem prednosti motoristu!" - kar pa se običajno :O prekleto klavrno konča.

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekako tako izgleda fixirana stegnenica

rdt-020420.jpg

y88-080420.jpg

tako pa se podaljšuje stegnenica s posebnim fixaterjem...v mojem primeru 5 centimetrov...

nfg-230420.jpg

9eh-290420.jpg

upam da imate vsi dobre želodce:):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nekaj cajta sem ze bral tole tvojo temo na MS, vcer sem vidu nekaj o enem motoristu iz Bele Krajine na lokalno.si in takoj sem vedu, da gre zate.. Zelim, da ti porihtajo kar ti se morajo, uzivaj na kolesu, vendar se pazi tudi tam... Drzi se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

damchy!

Na koliko kil se pa tole zateguje...??

Ja, tudi to smo že probali - pa ni čisto nič luštno, = pa fejst poučno!! (Za ostale! Samo če se jih kej prime?)

P.S.

"Najpametneje se je učiti na napakah drugih. - Najcenejše so, neboleče in poučne!"

Pa srečno v prometu!

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekako tako izgleda fixirana stegnenica

O, vidim da imaš malo boljše zavarovanje, ker so ti namontirali iz rostfrei štange, drugače bi dobil navadne pocinkane..... :naughty:

čim manj bolečin in hitro okrevanje!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

si bom še jaz temo sposobil,s kolegom greva do Ivančne gorice,na kavo in nazaj,ko sva se vračala čez bogenšperk malo bolj športno, v desnem nepreglednem ovinku nagnem na polno,vozim 1m od roba ,nakar zagledam avto ,ki je sekal ovinek in bil s pol avta na moji strani,si rečem fak,s prvim in zadnjim kolesom zadanem ob zadnjo gumo avta v polnem nagibu ,po čudežu ostanam na motorju,ustavim ,da vidim ,če je avto tud ustavil-da mu jebem m.,pa ni ,hoćem za njim,obstanem v krču,ne naprej ne nazaj, ne gre,samo pomislim ,kaj bi se lahko zgodilo,in mi rata slabo,snamem čelado se nadiham svežega zraka,krč spusti in odpeljem naprej,kolega je šele v šmartnem ugotovil da me ni,pokliče in povem kaj se je zgodilo in odpelje naprej ,jaz pa na vrhu na 2 pira ,da se misli malo sprostijo,v bifeju srečam motokrosiste- prijatelje ,jim povem kaj se je zgodilo,oni pa ,to ni nič novega-zakaj pa smo mi na krosih-ker se drevesa ne premikaj,če kaj zajebeš si sam kriv,pa si mislim,mogoče imajo celo prav,se spustim do šmartnega zelo počasi in na zadnjem spodnjem ovinku ista zgodba,avto sekal ovinek, tako da je bil cel na mojem pasu,jaz sem seveda vozil počasi ,še od prejšnega dogodka in ga tudi videl kaj počne,mu pokažem sredinca in gledam v ogledalo ,kaj bo naredil-samo še bolj je pohodil na plin,jaz pa z mislimi, pa kaj je s temi vozniki,tako da tudi jaz sedaj vozim še bolj previdno kot doslej,se pa še bolj nagibam k zamenjavi motorja za kros ali atv-ki sem ga imel lansko leto,lp

danchy,želim ti popolno okrevanje

imam pa eno vprašanje

bilo vas je več motoristov ,in si imel samo ti to smolo, da si povozil madež,lahko bi te opozorilo na to,a drugi niso videli madeža

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni dragi prijatelji.

Že dolgo je minilo od mojega zadnjega javljanja... upam da niste mislili,da me več ni med živimi..... o ja...pa še kako sem živ....

Vglavnem...

nebom dolgovezil...

Še vedno sem na bolniški...od 15.3.2008... še vedno me sestavljajo in še vedno traja moja rehabilitacija...

4.7.2012 sem imel 17-o operacijo po vrsti... pa še kakšna me čaka... sem pa že proti koncu s tem vsem....:)

Počutim se super... nekako pravijo da sem fenomen glede na vse poškodbe...Hodim brez bergel... malo še kdaj pošepam....ampak glede na vso diagnozo sem super.

Začel sem se ukvarjat s cestnim........ kolesarstvom in tle sem nekako najdu tisto kar mi je nekoč nudil motor...

Na motorju še nisem sedel od nesreče...kljub temu da še eden stoji v garaži (od očeta)... gledam jih zelo rad...grem na Grobnik.... ampak vožnja me pa nekak ne privlači več....

Ker ko pomislim koliko gorja sem dal čez.... mislim da sem nazorno opisal v mojem prvem postu tukaj in da je bilo razvidno iz slik...

Nekaj se je nabralo tudi slikovnega gradiva.... glede na to da ste iz moje teme navajeni na marsikaj,vam tudi te slike nebi smele priti do živega...:)

Nekako tako je zgledalo po eni od operacij :

1308635307250.jpg

1308635317265.jpg

1308635274016.jpg

1308635365540.jpg

No to je bila le ena od mnogih ki so ovekovečene in vtisnjene v spomin....

Potem sem imel vse od nesreče velike probleme s prsti na desni nogi....vse kite mi je konkretno vleklo nazaj....in posledicno sem imel vseh 5 prsov na nogi konkretno deformiranih....

Vse to me je zelo omejevalo pri hoji...obuvanju....in pri vseh podobnih stvareh...

Stvar je zgledala nekako takole:

1307689760596.jpg

In ker mi je moj Glavni operater v UKC Profesor dr. Matjaž Veselko rekel,da se zadeva da sanirati in popraviti....sem seveda takoj bil za....

Nastalo je nekaj takšnega:

imag0171.jpg

imag0174.jpg

imag0188.jpg

ko ti poberejo šive:

imag0207.jpg

In ko se začnejo stvari komplicirat....Ko začne odmirat tkivo....ko se pojavi nekrecija:

imag0228.jpg

imag0230.jpg

In potem ko se stvari začnejo obračat na bolje.... Ko se končno začne stvar celit:

imag0234.jpg

Sedaj je zadeva zaceljena.... in se praktičn oskoraj nič ne vidi.... je pa bila tole ena od težjih operacij....tudi kar se rehabilitacije tiče....predvsem bolečine v prstih so bile kar hude....

Pa potem znova operacija stegnenice....

1307868904732.jpg

Ko črpajo naravni juice iz tebe:):)

1307868915575.jpg

To je nekako to kar se je v zadnjem letu dogajalo z mano.... še me kakšna operacija čaka v prihodnosti...predvsem imam še kup železja za pobrat ven iz obeh nog...

Na kratko če povzamem.....

-cca 230 dnevov v bolnišnici

- 9 mesecev na invalidskem vozičku

- število šivov ki so jih pobrali iz mene se bliža številki 350

- 17 operacij

- čez 80 ur narkoze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damjan drži se! Za tebe sem že večkrat slišal od znancev ko sem si motor kupil ... in če ne drugega nam bodi vsaj opomnik nekje globoko v podzavesti ko se vozimo na motorjih - meni si to že od prvega dne na mojem motorju.

Sigurno si živi dokaz, da kjer je volja je pot, naj tako tudi ostane. Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti Damjan, da si to delil z mami

marsikomu bo pomagalo, in sigurno ze komu je.

Sam se bom bolj posvetil endurotu in bom tam uzival v adrenalinu

hvala ti, zelim ti, da bos isto lahk vse delal kot pred padcem

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!