Skoči na vsebino

Grenka izkušnja nekega motorista


damchy

Priporočene objave

Grozljivo, kako ti en sam trenutek spremeni življenje in te pahne v leta nočne more.

Saj si se vendar samo zelo rad vozil z motorjem ... po vsem, kar si povedal, si imel preklemansko srečo - in ogromno volje ter poguma.

Moje spoštovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ojoj joj joj joj joj joj jooooooooj ......

pa tok rad se vozm z motorjem .....

že trideset let ....

pa vseen pomislm, če je vreden tegale .....

faaaaaak .... :cry:

Damjan, želim ti, da se čimprej sestaviš maksimalno ....

CAR SI ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da mi bodo te tvoje slike, čeprav precej hude, še dolgo ali za zmeraj ostale nekje v podzavesti, ko se bom odločal, kaj narediti v nekem trenutku.

Želim ti čimmanj posledic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

fak sam prav res...

To se tudi jaz včasih sprašujem zakaj ravno jaz, ko gre kaj narobe. A da bi pa zadel na lotu pa ni bojazni. Včasih se mi zdi, da so slabe stvari bolj verjetne (imajo večjo verjetnost, da se zgodijo) kot dobre?

Pa tista sekunda ko se zgodi nesreča je res tako dolga in nič ne moreš narediti, da preprečiš - že doživel. Je tak strašen občutek, ne glih dober, zelo nemočnega se počutš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oooo šit... Kar nekaj časa se vozim z motorjem in tudi nekaj grenkih izkušenj sem probal, toda - tole Damjan, kar si doživel, je treba pa resno vzeti v zakup!!

Najpametneje se je učiti na napakah drugih,......... (Mi od tebe!)

Damjan, dobro okrevaj!!

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Tole bi res moral vsak prebrat in se iz tega predvsem kaj naučiti. TOMOSMANIAC lepo da si "osvežil" temo.

Sam sem imel tudi padec čisto na začetku kariere ampak se ne more primerjat s tem in sem jo odnesel le z zlomljeno ključnico na desni in levim palcem na roki. Vse se je zacelilo brez operacij. V bolnici preživel le en dan (čeprav so rekli naj počakam še kak dan sem komaj zdržal en dan tako da razumem kako je moglo biti šele tebi težko preživeti 290 dni :wallbash: ob vseh teh bolečinah...niti pomisliti nočem.

Kljub svojem padcu sem zrihtal motor(plastike, luč, smernike ...) ampak strah ostane in sedaj vozim veliko bolj previdno (čeprav težko je vozit previdno) in spoštujem cesto in motor ter pred vsakim ovinkom "predvidevam" da bo v ovinku mastno, nekdo sekal ovinek ali druga ovira in to me je že večkrat rešilo od nesreče naprej (za nesrečo je bilo krivo tudi slabo obvladovanje motorja tako da zelo priporočam kak tečaj na Vranskem tistim ki ga še niste naredili in predvsem tistim, ki mislite da "vse veste" brez takega tečaja)

Zato sedaj mogoče vozim z 70% kot bi lahko, pa še vedno vem da se lahko razletim in zato imam na gumah še pol centi roba (chicken strips) ...briga me če se kdo spotakne ob to in vem da me doma čakata dva nadobudneža pa še nisem tako mlad da bi me zanimala "hitrost" saj se da na motorju uživat tudi v malo počasnejši vožnji...važn da je veter v laseh oz. v čelado :)

Kljub vsemu in vsej previdnosti tudi sam vem, da nisem imun na take nesreče saj se lahko zgodijo nenazadnje tudi po krivdi drugih ampak ...that's life...nenazadnje se lahko zgodi nesreča na vsakem koraku.

 

damchy želim ti popolno okrevanje in veliko lepih trenutkov na kolesu.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Sam sem imel tudi padec čisto na začetku kariere ampak se ne more primerjat s tem in sem jo odnesel le z zlomljeno ključnico na desni in levim palcem na roki. Vse se je zacelilo brez operacij. V bolnici preživel le en dan (čeprav so rekli naj počakam še kak dan sem komaj zdržal en dan tako da razumem kako je moglo biti šele tebi težko preživeti 290 dni :wallbash: ob vseh teh bolečinah...niti pomisliti nočem.

Kljub svojem padcu sem zrihtal motor(plastike, luč, smernike .. .) ampak strah ostane in sedaj vozim veliko bolj previdno (čeprav težko je vozit previdno) in spoštujem cesto in motor ter pred vsakim ovinkom "predvidevam" da bo v ovinku mastno, nekdo sekal ovinek ali druga ovira in to me je že večkrat rešilo od nesreče naprej (za nesrečo je bilo krivo tudi slabo obvladovanje motorja tako da zelo priporočam kak tečaj na Vranskem tistim ki ga še niste naredili in predvsem tistim, ki mislite da "vse veste" brez takega tečaja)

Zato sedaj mogoče vozim z 70% kot bi lahko, pa še vedno vem da se lahko razletim in zato imam na gumah še pol centi roba (chicken strips) ...briga me če se kdo spotakne ob to in vem da me doma čakata dva nadobudneža pa še nisem tako mlad da bi me zanimala "hitrost" saj se da na motorju uživat tudi v malo počasnejši vožnji...važn da je veter v laseh oz. v čelado :)

 

 

damchy želim ti popolno okrevanje in veliko lepih trenutkov na kolesu.

 

tudi jaz sem imel poškodbo kolena - ki se nikakor ne more primerjati z damchy-jevo jebo - pa se mi še danes pozna...je pa res , da se mi je potem samo še na slabše izboljšalo...

 

chicken stripes???? jst temu pr men rečem "safety štrajfne" ... pa še delajo - lani dvakrat unovčil rezervo - seveda po lastni krivdi da ne bo kdo mislil , da so vse drugi zajebali... 

 

vsem želim lepo okrevanje ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

damchy!

Še enkrat sem prebral tvoj uvodni del in moram ti reči, da je tole svetovna izjava od katere sem se (ponovno) do solz nasmejal.

 

Najraje bi videl, "da bi" še enkrat zaril hehe... (Pa ne jemlji me resno!!!) :nono: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@damcy: tvoja zgodba me je zelo pretresla in želim ti vse najboljše v življenju in tudi vsem ostalim in sebi da kaj takega ne bi bilo potrebno preizkusit,..tvoj članek z videovsebino iz "Radiokrka" ni več deloval sem pa našel drugo delujočo povezavo

http://www.radiokrka.com/poglej_clanek.asp?ID_clanka=76630

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

verjamete ali ne mi je dalo mislit da motor prodam...slabo mi je nevem zakaj...da se ti lahko kaj taksnega zgodi...sem zacetnik...mal me stiska ...

Zelim ti da cimprej okrevas..lepo si napisal.. lp

Zivjo

 

Upam, da si ostal na motorju. Taksne stvari se na zalost dogajajo, posledice so mnogokrat grozljive, a kljub vsemu je zivljenje motorista ena cudovita zgodba spletena iz mnogih dogodivscin, nestetih zavojev in kilometrov. 

Nihce od nas, ni varen na cesti, a kljub vsemu se zanasamo na sreco in malo na iskusnje.  Do sedaj imam ze cca 500.000 kilometrov na motorjih in sem hvalezen za vse trenutke, ki so me oblikovali v to kar sem. 

Damchy, hvala za tvojo ispoved. Ker se je to pisalo leta 2010, upam, da so ostali samo se spomini na nesreco in da si sedaj zopet v fit formi. 

Na cesti pa se seveda vidimo in pozdravimo, morda pa najdemo cas se za kaksen kafe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral tekst v celoti in zgodba se te res dotakne. Vsi smo vsak dan v prometu izpostavljeni nevarnostim, zato pa je tudi potrebno da pazimo na sebe in druge v mejah svojih zmožnosti. Srečno vožnjo vsem .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Damchy,

ne poznam te vendar moram reči da te občudujem.

brskal sem tukajle po teh stvareh in prebral tvoj tekst in vse ostale poste prav do konca.

 

Sam moram reči nisem imel "udarim po lesu" do sedaj nobene take izkušnje, imam izpit od 18 tega, vmes bilo sicer nekaj pavze, tudi kolesarili smo veliko,

pa pri spustih s kolesom dosegali tudi hitrost do 81 km/h...se bo zdelo nekomu da pretiravam, pa je res....in nisem imel nikoli smole.

 

Res pa je da ne veš kje te čaka.... in ne vem ko bi bil na taki preizkušnji kot si jo preživel ti, če bi prenesel vse to tako hrabro kot si to ti.

 

Želim ti veliko sreče v življenju, uspešno okrevanje in veliko kilometrov, ne glede s čim jih boš naredil.

 

respect

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Uf..pretresljivo....res lepo napisano...vsem nam v razmislek. Kapo dol za tvoj optimizem in trdno voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lepo napisano, se lepsa so zakljucevanja :) Pretrese me marsikaksna taka in podobna zgodba in me spravlja vedno bolj na tla, tako da se ne bom podajal v dirkalne vode, ker pustijo posledice tud na cestni voznji in vsem. Bom ostal kar na potovalnih motorjih pa namest dirkalnika kupu tavelzga GS-a pa v miru 'potoval' po svetu. Pa ne obtozujem 120kmh pa SS motor tud vem ne za katero cesto gre, se lahko se vseeno zgodi komurkoli. Me pa zelo izucijo zgodbe drugih, nekaterih se to ne prime, mene se pa prehitro. 

 

Zelim ti pa vso voljo da dokoncno prides na polno stanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu lahko vidimo, kaj nam je Damjan s svojo zapisano zgodbo dal. Po toliko letih se še vedno piše o njem. Verjamem, da je ogromno ljudi prebralo Damjanov vsaj prvi post, če ne vseh. Ko to prebereš, se zaveš, kako blizu je cesta na motorju, pa čeprav si še tok previden in se zavedaš vse nevarnosti.

Damjan, upam, da si sedaj že ok, o tem, kako zelo ti je bilo to v poduk, pa itak ne mormo dvomit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo napisano, se lepsa so zakljucevanja :) Pretrese me marsikaksna taka in podobna zgodba in me spravlja vedno bolj na tla, tako da se ne bom podajal v dirkalne vode, ker pustijo posledice tud na cestni voznji in vsem. Bom ostal kar na potovalnih motorjih pa namest dirkalnika kupu tavelzga GS-a pa v miru 'potoval' po svetu. Pa ne obtozujem 120kmh pa SS motor tud vem ne za katero cesto gre, se lahko se vseeno zgodi komurkoli. Me pa zelo izucijo zgodbe drugih, nekaterih se to ne prime, mene se pa prehitro. 

 

Zelim ti pa vso voljo da dokoncno prides na polno stanje.

 

No, če misliš da boš z nakupom ta velzga GS-a se izognil sranju ki se ti lahko zgodi, potem narobe misliš..

Ne rabiš 120 na uro..lahko stojiš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

....

Hvala vsem da ste mi stali ob strani.... tako in drugače....

Bom pa še opisal kako se sedaj vrti moje življenje....> :):)

Bom z veseljem prebral.

Drži se! In čestitke za pokončno držo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!