Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

Čudi me kako to da bi res naj bilo tako slabo, ker sem sedaj že res prebral veliko testov in je vsepovsod govora, da je pri navadni MT09 vzmetenje premehko, ampak so s Tracerjem to odpravili in je sedaj primerno za vožnjo v dvoje + prtljaga in se super pelje tako kot je. 

Tudi večina lastnikov poroča enako, da nimajo težav

Za tiste katerim je Tracer preslab bodo itak kupili KTM 1190 (to zaj niti najmanj ni letelo na kmet-a) ali pa kak drug über stroj za 2kratnik cene Tracera :)

Sem pa sedaj pogledal za R1200GS koliko ima maksimalno dovoljeno skupno maso in piše 450kg, masa vozila z polnim tankom 238kg, torej 212 kg dodatne teže lahko damo na njega, nato še prištejemo vso navlako katero večina obesi gor in si hitro na 250kg+, torej dodatnih 200kg tudi marsikdo presega z ženo in prtljago.

Če tako gledam, mogoče ravno tukaj tiči problem preslabega vzmetenja pri Traceru, ker naloženi pri vseh motorjih presegate/jo maksimalno težo? :)  To sedaj ni norčevanje, vsak je kakršen je, ampak dejstvo je da se takrat vozi motor ne na maksimumu ampak preko limita.

Še hitro če kdo neve, na Traceru je max. 180kg dodatne teže :)

 

Se vozite res kaj ali samo pišete po MS :ras: Jaz sem včeraj naredil 700km+ z malim štromom brez težav kljub ne vrhunskim vgrajenim komponentam :cool: :bike:

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, zdej ne vem ali preberete kar so lastniki napisali, ali samo pišete po svoje!?

Vzmetenje na Trecerju je čist zadovoljivo oziroma opravi svojo nalogo (oziroma je boljše, kot na Versysu 650, Hondi Transalp 700, FZ6s2...)   če sta na motociklu dva ali sam. Jaz, ki pa vozim v naseljih cca 250 € izven naselja pa tud za 1000 € bom pa pač nadgradil vzmetenje, ker se mi zdi, da mi ne nudi tega kar si želim. Ko bo akcija jeseni bo cena nadgradnje toliko kot pokadi en povprečen kadilec v 6 mesecih...Kdor pa misli, da je zanič, pa naj pride pa mu dam za pelat...

 

Je kdo na MS, ki že ima predelano?

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa je potem čisto drugo, za neko normalno uporabo pa je več kot dovolj dobro :)

Nekaj strani nazaj je bilo napisano, da original vzmetenje niti za normalno vožnjo v dvoje + prtljaga ni, ne vem pa kdo je pisal, nit nisem vsega prebral ker se že malo ponavljate :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, blindek said:

To pa je potem čisto drugo, za neko normalno uporabo pa je več kot dovolj dobro :)

Nekaj strani nazaj je bilo napisano, da original vzmetenje niti za normalno vožnjo v dvoje + prtljaga ni, ne vem pa kdo je pisal, nit nisem vsega prebral ker se že malo ponavljate :P 

To je pisal en tak, ki ga nima. Sej je skoraj v vseh temah podobno. Najboljši primer je v temi GS, šimfamo ga tisti, ki ga nimamo. pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, blindek pravi:

To pa je potem čisto drugo, za neko normalno uporabo pa je več kot dovolj dobro :)

Nekaj strani nazaj je bilo napisano, da original vzmetenje niti za normalno vožnjo v dvoje + prtljaga ni, ne vem pa kdo je pisal, nit nisem vsega prebral ker se že malo ponavljate :P 

Z ženo krepko presegava max dovoljeno težo Tracera s prtljago vred ........normalna vožnja po omejitvah še nekak ,dinamično ...ubi bože ....še kaj ni jasno ?      Če bi imel z ženo vred 130kg kot jih imajo povprečno pari  bi bil motor  brez posebnosti .....

In kot sem napisal so to bolj moji osebni problemi kot napake motorja ......še kaj ......Skalar mogoče ti še kaj ?  Ker Tracera nimam sem pa z njim naredil v dveh dneh kot ti v 4 in sem po moje zato kompetenten napisat kaj me moti anede in zakaj .....

Največkrat pa šimfajo motorje prav res tisti ki določenega modela sploh nimajo .................pa ovrži moj post ....prosim ,dokaži nasprotno !

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, Kmet2 said:

Z ženo krepko presegava max dovoljeno težo Tracera s prtljago vred ........normalna vožnja po omejitvah še nekak ,dinamično ...ubi bože ....še kaj ni jasno ?      Če bi imel z ženo vred 130kg kot jih imajo povprečno pari  bi bil motor  brez posebnosti .....

In kot sem napisal so to bolj moji osebni problemi kot napake motorja ......še kaj ......Skalar mogoče ti še kaj ?  Ker Tracera nimam sem pa z njim naredil v dveh dneh kot ti v 4 in sem po moje zato kompetenten napisat kaj me moti anede in zakaj .....

Največkrat pa šimfajo motorje prav res tisti ki določenega modela sploh nimajo .................pa ovrži moj post ....prosim ,dokaži nasprotno !

 

Pa kaj se ti razburjaš, sej sva napisala isto. Za normalno vožnjo je OK. Za divjanje pač ne. No jaz sem v enem dnevu naredil 640 km. (tok je od mene do dinkota in nazaj) Prejšni teden v treh cca 1100. Da zračunam, kok si jih ti v 4....

A si sploh prebral, da sem napisal tudi sam, da šimfajo tisti, ki motorja sploh nimajo?

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

Pa kaj se ti razburjaš, sej sva napisala isto. Za normalno vožnjo je OK. Za divjanje pač ne. No jaz sem v enem dnevu naredil 640 km. (tok je od mene do dinkota) Prejšni teden v treh cca 1100. Da zračunam, kok si jih ti v 4....

A si sploh prebral, da sem napisal tudi sam, da šimfajo tisti, ki motorja sploh nimajo?

Jaz ga nimam pa sem ga pošimfal :ras: .....2dveh dneh mal čez 1000km ....zmagu si :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Kmet2 said:

Jaz ga nimam pa sem ga pošimfa:ras: .....2dveh dneh mal čez 1000km ....zmagu si :OK:

OK. Da popravim, šimfajo tisti, ki ga sploh niso vozili. In tisti ki ga nimajo. :jezik:

Pa sva oba zmagala...:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2 saj noben moj post ni letel na tebe, ti si že od začetka povedal enako kot sedaj, da si prevelik fant za majhnega tracerja :)

In za info, jaz delam dnevno 700-900km, tako sem delal tudi pred leti z FZ6N :) 

Tako da tisočkrat premleto temo lahko počasi zaključimo in kdo od lastnikov tracerja pove malo kaj drugega o motorju? 

 

Sem nekje vprašal kako ste kaj dolgoročno zadovoljni z veterno zaščito?

Popravljeno . Popravil blindek
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, blindek said:

 

 

Sem nekje vprašal kako ste kaj dolgoročno zadovoljni z veterno zaščito?

Jaz imam vizir od Puig. Light smoke. Zame 174 cm, je super zaščita. Če je pa kdo večji pa jamra zaradi vrtinčenja vetra\butanja v čelado. Je pa trenutno zame tale vizir v tej vročini, bolj ovira. Preveč "brezveterja" in švicam na polno. Razmišljam, da bom čez poletje imel original, ob mrzlih dnevih pa Puig. 

http://www.ebay.com/itm/Verkleidungsscheibe-Touring-Puig-Yamaha-MT-09-Tracer-15-16-rauchgrau-Windschild-/311495805752?hash=item488698cb38:g:ZxwAAOSwp5JWW1Hi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, blindek pravi:

@Kmet2 saj noben moj post ni letel na tebe, ti si že od začetka povedal enako kot sedaj, da si prevelik fant za majhnega tracerja :)

In za info, jaz delam dnevno 700-900km, tako sem delal tudi pred leti z FZ6N :) 

Tako da tisočkrat premleto temo lahko počasi zaključimo in kdo od lastnikov tracerja pove malo kaj drugega o motorju? 

 

Sem nekje vprašal kako ste kaj dolgoročno zadovoljni z veterno zaščito?

Tudi sam ,samo sem imel Tracera samo na utekavanju pa je blo bolje 2dni zapored malo manj kot več ;) jaz sem omenjal preslabo vzmetenje , zato sem se vžgal ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Tedybear pravi:

Ne moj motor ne jaz nima težav z Vršičem, ker dokler ne bo rekonstrukcije med Mihovim domom in Kočo na Gozdu, me Vršič ne vidi. 

Tvoj moped je eden redkih v tej klasi, k ma dobro vzmetenje :D

Kawapawa :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva piješ, Dami?

 

No, za mojih 100 pa sopotnicinih 3/4 od 100, pa  3 kufre zadošča. Če pa ne, mi bodo pa itak drugi povedali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Tedybear pravi:

Kva piješ, Dami?

 

No, za mojih 100 pa sopotnicinih 3/4 od 100, pa  3 kufre zadošča. Če pa ne, mi bodo pa itak drugi povedali.

cedevito, pa dunjo :P

pa ne šalim se, vzmetenje je dovolj močno in mislim da izvedenka kot ga ima SX...se pravi dobro, se da nastaviti tako kot je treba. 

Takle sem bil naložen, pa je dobro delalo:

281863_177490495653844_1554398_n.jpg?oh=

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

cedevito, pa dunjo :P

pa ne šalim se, vzmetenje je dovolj močno in mislim da izvedenka kot ga ima SX...se pravi dobro, se da nastaviti tako kot je treba. 

Takle sem bil naložen, pa je dobro delalo:

281863_177490495653844_1554398_n.jpg?oh=

 

Misliš da bi pri SX še vedno delovalo vzmetenje optimalno z mojimi in kmetičinimi kg se pravi +50 kg:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Misliš da bi pri SX še vedno delovalo vzmetenje optimalno z mojimi in kmetičinimi kg se pravi +50 kg:P

da....če mal preračunaš, kaj vse je na zgornji sliki...sem bil dobrih 30kg preko dovoljene obremenitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

da....če mal preračunaš, kaj vse je na zgornji sliki...sem bil dobrih 30kg preko dovoljene obremenitve.

Nisva se razumela , vse to kar je otovorjeno pa vidva s Damico + 50kg ......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kmet2 pravi:

Nisva se razumela , vse to kar je otovorjeno pa vidva s Damico + 50kg ......

ja, nisva se, že jaz sem bil 30kg preko....ti bi bil pa olalala še tvojih 30kg več :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grupni:

 

Skoraj bo to tema z največ stranmi, srečen tisti ki hoče kupit tracerja in bo vse prebral, rabi en teden dopusta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jany srečni smo mi lastniki za bodoče me pa tudi ni strah, ker bodo ziher zadovoljni z njim. Tisti, ki ga nimajo ga bodo še naprej veselo pljuvali... :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, jaz grem zdaj iz nočne, pa pričnem z dopustom,  samo se mi kljub temu ne ljubi prebrati čisto vseh zapisov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danilo,dej ze zameni,drgnes tist jajc od TDM,se nis navelican? :P Pa porocej,a je za kej tole al ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!