Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Ali je uporaba motornega kolesa brez nameščenih ogledal dovoljena v prometu?

Vem, da morajo biti nameščena ob tehničnem pregledu vozila, ne vem pa, če je vožnja brez nameščenih ogledal kazniva.

Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Urban K. pravi:

Pozdravljeni,

Ali je uporaba motornega kolesa brez nameščenih ogledal dovoljena v prometu?

Vem, da morajo biti nameščena ob tehničnem pregledu vozila, ne vem pa, če je vožnja brez nameščenih ogledal kazniva.

Lep pozdrav.

Najmanjše število vzvratnih ogledal za vozila brez nadgradnje

Kategorija vozila                            Glavno(a) zunanje(a) ogledalo(a)

                                                                       Razred L

Moped (kolo z motorjem)                                    1

Dvokolesno motorno kolo (motorno kolo)           2 

Trikolesno motorno kolo (trikolo)                         2

 

(1) Vozilo v cestnem prometu mora biti tehnično brezhibno. Šteje se, da je vozilo v cestnem prometu tehnično brezhibno, če:

1.      ima napravo za omejevanje hitrosti ali drug vgrajen sistem za omejevanje hitrosti vozila, če je za to kategorijo vozila zahtevan,

2.      ima brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter

3.      izpolnjuje predpisane zahteve glede varstva okolja.

...

(5) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede delov, naprav in opreme, razen za dele iz prejšnjega odstavka.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Najmanjše število vzvratnih ogledal za vozila brez nadgradnje

Kategorija vozila                            Glavno(a) zunanje(a) ogledalo(a)

                                                                       Razred L

Moped (kolo z motorjem)                                    1

Dvokolesno motorno kolo (motorno kolo)           2 

Trikolesno motorno kolo (trikolo)                         2

 

(1) Vozilo v cestnem prometu mora biti tehnično brezhibno. Šteje se, da je vozilo v cestnem prometu tehnično brezhibno, če:

1.      ima napravo za omejevanje hitrosti ali drug vgrajen sistem za omejevanje hitrosti vozila, če je za to kategorijo vozila zahtevan,

2.      ima brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter

3.      izpolnjuje predpisane zahteve glede varstva okolja.

...

(5) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede delov, naprav in opreme, razen za dele iz prejšnjega odstavka.

 

Ob 17. 2. 2017 ob 17:03, Borutt pravi:

20170217_135344.thumb.jpg.2bb8b4cb39d5468318e064cbb59422f4.jpg

Brez prve pomoči mi ne bi uspelo. 

 

Kaznuj se! :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Ali kdo ve če na homologaciji kaj težijo če imaš prižgane namesto samo ene luči tudi dolgo. Torej da svetita obe žarnica. Gres se za hondo cbf600, homologacijo pa imam za blokado.

Kakor jaz vem je homologacija samo vpis predelave v kartonček in jih načeloma ne bi smelo zanimati za druge stvari razen za blokado. Tehnični pregled mi še velja če to kaj pomeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,vprašal bi tiste,ki imajo več izkušenj glede izpuha,namreč imam homologiran izpuh vendar nimam notri dušilca ,kako je kaj s policaji ??Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj ima dB meter in ce sumi izmeri ali je tako kot mora bit, ga ne zanimajo certifikati in homologacije. Sploh se je za bat koroskih, bodo pocas vracal udarce :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Legenda30 pravi:

Pozdravljeni,vprašal bi tiste,ki imajo več izkušenj glede izpuha,namreč imam homologiran izpuh vendar nimam notri dušilca ,kako je kaj s policaji ??Lp.

Za uporabo v cestnem prometu je bil ta izpuh homologiran z dušilcem. Brez njega pač ne :P...

In ko boš imel dušilec notri in z zadosti prevoženimi kilometri skurjeno peno/oblogo/drug absorbcijski material pride v poštev še odgovor @zan0088

pred eno uro, zan0088 pravi:

Policaj ima dB meter in ce sumi izmeri ali je tako kot mora bit, ga ne zanimajo certifikati in homologacije. Sploh se je za bat koroskih, bodo pocas vracal udarce :D

Ajd!

:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, maus pravi:

js mam akrapota, brez dušilca (saj sploh ni predviden) in me zanima ... kok se bom moral pregovarjati s policaji :P

http://www.akrapovic.com/sl/#!/motocikel/izdelek/cestni/16406?brandId=31&modelId=852&yearId=4538

 

težka bo, ker ti ga bodo iskali, pa u lukno gledali, pa šrafcigar not porivali :P

ps. jaz tut nimam dušilca, in to stock verzija...sam ena lukna je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Legenda30 pravi:

Pozdravljeni,vprašal bi tiste,ki imajo več izkušenj glede izpuha,namreč imam homologiran izpuh vendar nimam notri dušilca ,kako je kaj s policaji ??Lp.

s policaji je tako, da se ti bodo najprej na to obesili, se pravi toliko že vedo, kdaj je db killer odstranjen, potem radi pogledajo nosilec tablice, smernike, prvo pomoč, sploh ko so kake akcije, al pa ko so sitni v providi.

Sicer pa ne vem zakaj bi moral se vozit brez dušilca. Mel sem MASSa in je mel lepši zvok z dušilcem. Brez killerja je imel pločevinast zvok in po dobri uri me je začela glava boleti, ker je bil preglasen.

Če ti z dušilcem ni všeč zvok, lahko narediš nov dušilec, ki je krajši, bolj navrtan, pa boš videl kako moped spreminja zvok. Volk sit, koza cela :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

težka bo, ker ti ga bodo iskali, pa u lukno gledali, pa šrafcigar not porivali :P

ps. jaz tut nimam dušilca, in to stock verzija...sam ena lukna je.

u mojga pa naujo šraufcigerja not tlaćl :mad:

:nono: 

bom policijo poklicu :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč bat Maus in Dami, saj vesta kaj sem mislu. Kar je fabršk je fabršk! Nima kdo pol s šraufncigri, papagajkami in bormašinami okrog ga sRRat :P.

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, maus said:

js mam akrapota, brez dušilca (saj sploh ni predviden) in me zanima ... kok se bom moral pregovarjati s policaji :P

http://www.akrapovic.com/sl/#!/motocikel/izdelek/cestni/16406?brandId=31&modelId=852&yearId=4538

 

A že spet ????

Pri naslednjem novem motorju verjetno ne bo več Akrapovič ... in to je tudi moje mnenje .... 

 

Edited December 8, 2015 by maus

 

Grda in težka konzerva z vso vsebino pod karterjem opravi skoraj vse delo .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Lipstick pravi:

A že spet ????

 

verjetno ni gotovo ...

in ja ..  ZX10RR Perfomance pač vsebuje akrapoviča ... motorja pa naum posodu edin če dobr plačajo pa še js morm bit zravn  ;)

zanalašč :ras:

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
41 minutes ago, smasher said:

Najlepsa hvala. Poklicem takoj zjutraj.

glede nato da imajo 'e' znake upam da jih bo mozno tudi homologirati :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ukica pravi:

Najlepsa hvala. Poklicem takoj zjutraj.

glede nato da imajo 'e' znake upam da jih bo mozno tudi homologirati :) 

verjetno bodo hoteli papirje, sama oznaka na smerokazih ni dovolj ... na žalost :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabi da znajo težit za "potrdilo o strokovni vgradnji" čeprav so ti žmigavci "plug and play", torej imajo gor že univerzalne konektorje in se elektroshema motorja nič ne spremeni znajo bit naši organi bol papeški od papeža in bolj birokratski ob bruslja samega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče, če stiskaš to stran, na kateri piše, da je homologirano

https://www.lampa.it/it-ww/90092-arrow-indicatori-direzione-21w.aspx#!/

iskal sem kakšn pdf dokument, kjer je običajno to navedeno

strokovna gradnja, včasih pride skozi, papirje pa ene mora met ... mogoče jih dobi zraven smerokazov :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, smasher said:

Ne pozabi da znajo težit za "potrdilo o strokovni vgradnji" čeprav so ti žmigavci "plug and play", torej imajo gor že univerzalne konektorje in se elektroshema motorja nič ne spremeni znajo bit naši organi bol papeški od papeža in bolj birokratski ob bruslja samega.

 

15 hours ago, maus said:

mogoče, če stiskaš to stran, na kateri piše, da je homologirano

https://www.lampa.it/it-ww/90092-arrow-indicatori-direzione-21w.aspx#!/

iskal sem kakšn pdf dokument, kjer je običajno to navedeno

strokovna gradnja, včasih pride skozi, papirje pa ene mora met ... mogoče jih dobi zraven smerokazov :huh:

Hvala obema. Sem bil v yogiju ter smernike tudi nasel, ampak noben od omenjenih(model racing ll in arrow) nima vgraviranih istih stevilk kot te ki jih imam na motorju ceprav so na pogled isti. 

Ali se morajo vse stevilke na smerniku skladati, ali ke dovolj ce se sklada samo oznaka 'e8' oziroma na drugem je 'e11'

Na homologacijah se sami nevedo..

arrow

http://www.yogi.si/p-137110-smernik-mini-arrow-kratek-karbonski-izgled-par.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ukica

teli so homologirani

http://www.yogi.si/p-132982-smernik-mini-spredaj-levo-ali-zadaj-desno-crni-kos.aspx

vsaj tko piše :P

na homologacijah res ne vedo, zato pa je potrebno neki stiskat in dokazat, da so homologirani, ker tam mora vpisat homologacijsko številko

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je taka, te arrow(yogi.si) nimajo iste homologacijske stevilke kot imajo te arrow iz lampa.it, ceprav so na izgled isti. Zgleda bom mogu dobit/kupit se 1 par od lampe, ampak potem verjetno tuv nebom dobil, ali pa celotni set da bom dobil zravn se papirje in tako zadevo lahko homologiral. Ehhh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se morajo vse stevilke na smerniku skladati, ali ke dovolj ce se sklada samo oznaka 'e8' oziroma na drugem je 'e11'

Na homologacijah se sami nevedo..

Označba E1, E8, E...... pred številkami samo pove "državo"  katera je izdala homologacijo:

E1             Nemčija

E3             Italija

E11           Velika britanjia

E13           Luxemburg

E26           Slovenija     

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zna bit težava, jaz jih nisem homologiral, nekoč sem v dojčlandu spraševal za kakšen papir pa so me samo čudno gledali, tako da sem potem obupal in ko sem te arrow kupil v IT, se sploh nisem trudil spraševati za papirje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!