Skoči na vsebino

GPS zemljevidi Maroko (Garmin)


Snečer

Priporočene objave

Zadnje čase se veliko hodi v Maroko, no tudi Z Sahara je tam.

Zemljevidi za Garmin, ki pridejo v poštev

1.

City Navigator Middle East and North Africa NT 2017.20 - najnovejši, tu not je tudi Maroko, za cesto najbolj ažuren

2.

Starješi Topo Maroko v2, ki pa je boljši za offroad

3.

Brezplačni OSM zemljevid, 1+2 in vmes

 

Maroko.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

evo bom kar tu postavil vprašanje, najbolj se zanašam na odgovor od @Snecer Ker se drugo loto definitivno odpravljam v Maroko sem kupil Garmin City Navigator North Africa & Middle East karto. Nakup je enostaven, online, inštalira pa se preko Garmin Expres direktno na navigacijsko napravo. V mojem primeru je predlagal micro SD kartico in sem tole tudi tako pustil, saj nisem siguren, da je v spominu Garmina še dovolj prostora.

Vse lepo in prav in seveda deluje z eno kozmetično napako - ne da se je prenesti na PC, da bi jo koristil z Base Camp aplikacijo brez povezave na Garmina. V BaseCampu je dostopna samo če priklopim Zumota LM390, če je odklopljen pa karta ni na voljo. Delo v BaseCampu pa je na ta način zelo počasno, ker ko se premikaš po karti kar melje in melje ...  Pravijo, da lahko micro SD kartico vstaviš v PC čitalec kartic in potem deluje hitreje, a tega mi ni za počet vsakič, ko hočem delati na ruti.

V Garmin Expres je sicer možno karte, ki so tam vidne ( v mojem primeru pred inštalirana karta City Navigator NT Europe ) inštalirati ročno na PC in to deluje, vendar dodatno kupljena karta za severno Afriko in bližnji vzhod ni vidna in je torej ne moreš inštalirat na tak način. Sem pa probal z to metodo in je verjetno ponovno inštaliralo karto Evrope, Afrike pa seveda ne.

Pa me zanima, je kakšen postopek oz. sem kaj spregledal? Na Garmin forumu je moderator nekomu pojasnil, da je kupljene karte možno inštalirat na PC samo, če jih kupiš na CD-ju, a teh Garmin ne prodaja več. Kupiš lahko samo online inštalacijo karte na Garmin napravo ali pa karto na micro SD kartici, kar pa je na koncu verjetno isti šmorn, saj karte pridejo v IMG ekstenziji in ne v EXE kar bi potreboval za PC.

Kakšni predlogi? Jaz njihove filozofije ne razumem, poleg zelo pomanjkljivih navigacijskih sposobnosti po nekaterih državah te jebejo še z nekimi glupimi omejitvami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba zemljevida, City Navigator in Topo Maroko sta na voljo v PC verziji.

In @IZTOK

ponovno poudarjam, da imaš NAROBE nastavljena izogibanja tako v basecampu, kakor v napravi, default nastavitve so napačne.

 

 

marokoCN.jpg

marokotopo.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izogibanja za BC

!cid_00C0DAA3C06E4665AE71FD657805878A@5JA.jpg.c99b11e1a106acc7828e7d84137a6749.jpg

ne izklapljat polkrožnega obračanja in pustiti vse plačljive ceste, isto se ne igrati z zavitimi cestami ipd.

Enako potem tudi na napravi.

Če želiš izogibanja, si naredi vmesne točke ipd. 

Dejstvo je, da tile zemljevidi niso prilagojeni na vse te parametre in je potem čudno vodenje in jamranje.

 

1.png

2.png

3.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!