Skoči na vsebino

Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor


Priporočene objave

pred 24 minutami, HD-Dyna pravi:

Zakaj bi se prikrajšal ... Moped za 20.000 in avto za 60.000 paje, ne bomo sedaj vrtičkarl ...:P

ja, s tvojo plačo, z mojo je zgornja kalkulacija, pa še razbit se moram 1x vmes, da se izide :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

ja, s tvojo plačo, z mojo je zgornja kalkulacija, pa še razbit se moram 1x vmes, da se izide :P

Raje vidim, da so mi fouš, kot pa da me pomilujejo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš kej sprašvat pa kalkulirat tuki ,greš pa kupiš kar ti je všeč al s soldi al pa na lizing ,pol pa fotke gor prpopaš pa so ti mal fovš pa je vseen kaj si nabavu:lol1:

Jest nič ne razmišljam grem pa kupim,če mam željo,pa smo familja 4 osebe,,otroci se šolajo,poloznice vse plačane brez kreditov,pa če se odločm za nov motor nov motor tud bo:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Tepko pravi:

Se bo treba brat naučit... punca dobi tudi plačo, ki je še večja kot moja. Torej skupaj imava nad 3000€ prihodka vsak mesec. Ona plačuje večino stroškov, jaz plačam samo zavarovanje telefon in internet. Tak sva se zmenila, dokler ne odplačam motorja v celoti, potem se bo pa denar nalagal na varčevalni račun in se ga bo porabljalo za druge stvari (potovanja, otrok če bo,...)

Brezveze pišeš tukaj take stvari. Če te zanima obnašanje določenih modelov, da se lažje odločiš, vprašaj. Kar se financ tiče, pa ne razlagaj, ker nima smisla, sploh pa ne na tem forumu, žal. Če bi pri nama bile take finance kot pri vama, ne bi razmišljal sploh pa pisal toliko časa kot pišeš ti. Pa še to ne vem, če bi kupil novega, že za avto dajem max 5000 na vsake toliko, še vsak me je do zdaj pripeljal od A do B in sem stroške sfolgal brez problema. Pri motorju bo pomoje meja največ 4000. Ampak jaz sem jaz, ti pa ti.  Vso srečo ti želim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

F850GS bo moj, še mal orpeme moram najdt, ki je motor nima oz. mi kak del ni všeč, drgač pa upam da bo. Več sledi ko nabavim oz. dobim motor v roke :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tepko pravi:

F850GS bo moj, še mal orpeme moram najdt, ki je motor nima oz. mi kak del ni všeč, drgač pa upam da bo. Več sledi ko nabavim oz. dobim motor v roke :P 

Upam,da si nehal kalkulirat in kupil(oziroma boš) kar ti je všeč,oziroma tvoji,če se bo vozila s teboj.Ko bo motor doma pa le nalimi kakšno slikco ,da ti bomo mal nevoščljivi:P.

 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja ni več kaj kalkulirat, sem skalkuliral, da se vse izide. Praktično sem dobil cenejši motor, ki ima skoraj identično opremo kot tavelik GS, razlika sedaj je samo malo manj kg, manjši tank slabši vetrobran, 400cc manj in ketna pogon namesto kardan. Vse ostalo bolj kot ne enako. Shift assist, ABS pro, DTC, dynamica ESA, connectivity,... 

Men sicer prodajalc trdi, da bojo vetrobrani kao after-market, samo vprašanje je kdaj in kaka bo kvaliteta, ter seveda cena. Ker edina stvar na temu motorju kar mi je totalno faljena je ravno smešno majhen vetrobransko steklo. Milsm, reklamirajo kot adventure bike, torej motor s katerim greš lahko v 3 pisane marjetice se gonit, pol pa vzamejo tisto zaščito, ki je bila prej kul dol in dajo gor nekaj kar komaj pokrije števce... bavarci očitno mal preveč pira spil na konc. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se obremenjevat s tistim malim vetrobranom. To je namerno naredil, da tebe živcira. Si peljal vsaj GS800 ali boš naročil kar na pamet? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel nekaj napisat pa je šlo 3\4 že vn iz glave da sem prišel do zadnjr strani.

Puste človeka na miru naj subkupi kar če! Najbolj bedasti so mi komentarji "kaj če" ... Dan danes ima že tolko ljudi avte in vse živo na lizinge, kredite neka financiranja... da teoretično ni neke panike. Osebno imam najraje sončno valuto (pare na sunce) ko se kaj kupuje. 

Jaz imam sedaj že 3 motorje, kar je čisto metanje denarja stran hinkdo rekel ker v celem letu totalno naberem morda 2000km, tako da če ima nekdo veselje za nekaj, pa kaj če si kupi GSa zato da mu nabira prah, že to da ga vsak dan vidiš ti lahko polepša dan.

Torej nazaj k motorjem, ja dokaj klavrna je ta avto/moto industrija glede odnosa do strank. Najveckrat pol pridajo tisti ki se potrudijo za marketing npr. Juk je grd za popenit ampk so toliko forsirali marketing da je za ljudi ki nimajo pojma o avtih postal kul. (Podobno se prodajajo ta reno jajca, nič dobrega in poceni pa ao povsod) 

Pri motorjih je še huje, sicer do bmw salona nisem šel nikoli ampak vsakontoliko sem šel kam malo se naslajat, pa so samo nekateri prodajalci pokazali interes da bi mi kaj prodali. Sicer to je popolnoma odvisno od salona, oblika glavne strani je odvisna od uvoznika, posamezna štacuna nima dnarja za stran s konfiguratorjem. 

Tako da srečno vožnjo, če te kdaj kje srečam si bom pač mislil "pozer na novem BMWju"", nič osebega klasična foušija do tistih ki majo nove motorje :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za srednja leta je najboljši motor ninđa ... :huh: in to nou :P  ... ker takrat mamo že mau mlahave in ti pri 200+ utrdi ... in to je to :P 

to je moj mnenje ... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, maus pravi:

za srednja leta je najboljši motor ninđa ... :huh: in to nou :P  ....

Pa sej te ninđe morjo bit prou neke čudežne naprave, ko vidim da jih maus turi skor v vsaki temi... Izpadejo ko en eliksir... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, izibajker pravi:

Pa sej te ninđe morjo bit prou neke čudežne naprave, ko vidim da jih maus turi skor v vsaki temi... Izpadejo ko en eliksir... :P

sj so .. treba probat :P

eni turijo ćoperje, eni pegasote, men je pa trenutno RR-ka ;)

pr 200+ ti tut reumo odpihne ... to je za srednja leta najboljši mopedek :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, maus pravi:

sj so .. treba probat :P

eni turijo ćoperje, eni pegasote, men je pa trenutno RR-ka ;)

pr 200+ ti tut reumo odpihne ... to je za srednja leta najboljši mopedek :P

 

Veš....res,da času primerno...a jaz imel ninjo že pred 30 pa ti povem,da kot zgleda pri ninjah ni pomembna starost lastnika...vedno si ko otrok z novo igračko...pač Kawl power...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Tepko pravi:

Ja ja ni več kaj kalkulirat, sem skalkuliral, da se vse izide. Praktično sem dobil cenejši motor, ki ima skoraj identično opremo kot tavelik GS, razlika sedaj je samo malo manj kg, manjši tank slabši vetrobran, 400cc manj in ketna pogon namesto kardan. Vse ostalo bolj kot ne enako. Shift assist, ABS pro, DTC, dynamica ESA, connectivity,... 

Men sicer prodajalc trdi, da bojo vetrobrani kao after-market, samo vprašanje je kdaj in kaka bo kvaliteta, ter seveda cena. Ker edina stvar na temu motorju kar mi je totalno faljena je ravno smešno majhen vetrobransko steklo. Milsm, reklamirajo kot adventure bike, torej motor s katerim greš lahko v 3 pisane marjetice se gonit, pol pa vzamejo tisto zaščito, ki je bila prej kul dol in dajo gor nekaj kar komaj pokrije števce... bavarci očitno mal preveč pira spil na konc. 

vzemi si čas z vetrobranom, nekateri kratki vetrobrani povzročajo neprimerno manj turbulenc in vrtinčenja zraka, ter posledično tudi ropota, kot nekatere šajbe.

Drugače so ti pa prav povedali, v roku 3,4 mesece boš na ebayu dobil svega i svašta. Najmanj 3 različne šipce (puig, givi.itd) ter sigurno tudi original od BMWja kot aftermarket opremo višjo/povišano.

Ampak naj ti še 1x povem, poleti so veliko boljše nizke šipce, ker bolje zračijo telo in bolje dovajajo zrak v čelado. Jaz poleti vozim vedno šipce na najnižji možni nastavitvi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor by Roberto  =  invalidsko upokojen pri 50 + letih ...   :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/7/2017 at 7:43 PM, XTR said:

Ne se obremenjevat s tistim malim vetrobranom. To je namerno naredil, da tebe živcira. Si peljal vsaj GS800 ali boš naročil kar na pamet? 

Nisem imel prilike, ker ga nikjer niso imeli, sem pa peljal 1200 rNineT-ja. Boxer mi ni bil preveč všeč zaradi mikro-vibracij, ki med vožnjo niti niso toliko moteče ampak potem ko greš dol iz motorja po kakih dveh urah norenja :P Pa še motor je bil za mojo rit preveč trd. Očitno se m bolj navajen mehkejših enduro nastavitev. Za 800 vsi govorijo, da je dober, z tanovim 850 pa so bojda še bolj popravili mašino, da ima "več" moči in manj vibracij, ter še manjšo porabo. Pa še motor ima neprimerno več opreme kot stari 800, in tudi prodajalc v Grospuplju mi je rekel, da 800 modelov ne delajo več, ampak se samo prodaja stara zaloga, tako da 800 ne more sploh več naročiti in da imam edino izbiro 750 ali 850. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

No še status update, zdaj ko se bo uradno tudi zame sezona začela. Motor kupljen, plačan & registriran, v ponedeljek ga grem iskat :panic:Vesel k radio, še bolj bom, ko bom na njemu sedel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Tepko pravi:

Kake bale? :dry:

Samo vprašam :doze:!

 

pred 14 minutami, bobi1001 pravi:

@KARMEN1  a maš novo ćelado te sploh nisem spoznal......:OK:

 

Ja, že nekaj časa........

Kaj se prepoznavamo samo po čeladah :cool:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, KARMEN1 pravi:

 

 

Ja, že nekaj časa........

Kaj se prepoznavamo samo po čeladah :cool:?

Sej ti kmal pridm mal red nardit na kal....aja pa na tisto k ti ćastiš:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, bobi1001 said:

Sej ti kmal pridm mal red nardit na kal....aja pa na tisto k ti ćastiš:P

Sam na čebule prej jest.... :nono:

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Tepko pravi:

No še status update, zdaj ko se bo uradno tudi zame sezona začela. Motor kupljen, plačan & registriran, v ponedeljek ga grem iskat :panic:Vesel k radio, še bolj bom, ko bom na njemu sedel. 

Srečno. 

Ker pa ne berem vseh tem mi zaupaj kaj si nabavil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!