Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Conti sport attack imam trenutno na motorju tretjič. Vmes sem eksperimentiral s Pirelli Diablo Rosso II, Dunlop Qualifier RR in Dunlop Sportsmart, ter originalnimi Bridgestone BT015 ki so bile na motorju.

Pirelli so bile odlične, a so Conti Sport Attack tudi. Predvsem ko je hladnejša podlaga/vreme. Pirelli so me presenetile z obrabo, ker so do sedaj od naštetih zdržale največ, Conti se obrabijo nekaj prej, a obrabljajo se gotovo bolj kot Roadsmart, tako da take kilometrine ne pričakuj.

Držijo pa do konca enako, edino na zalivke postanejo bolj občutljive ko so obrabljene. Mislim da ti ne bo žal če jih nabaviš.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, a ni tko da se gume zmeri pumpa hladne, torej ko štartaš oziroma narediš <5km? Pr toplih morš pa zihr kj več nafilat kukr piše tm u manualu, še posebi polet. Bom šou prou enkrat zmert kok je razlika med toplimi pa hladnimi, če je sploh kj, da vidm kok tople pol pumpat :P

Ne, ne, ne, gume se čekira hladne! Obvezno..tople majo tut 0,3 več
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Mene zanima glede gum continetal sportattack kako se obnesejo proti dunlop road smart. zdaj pri road smart sploh pri sprednji gumi je čutiti zdrsavanje. me zanima če continentalove nudijo kaj več oprijema za malo več priganjanja in kako dolgo naj bi zdržale z neko mešano vožnjo. zanima me če z obrabo dosti tudi pada oprijem pri continetalkah? če je kdo vozil obe bi bilo lepo da napiše kakšno primerjavo.

Lp

Nisi edini ki ima probleme s prvo roadsmart. Namesti sportsmart pa ne bo problemov, ali katero drugo gumo, kar ti lahko kdo drug priporoči.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Revijo imam doma, kaj te zanima?

Vrstni red (po točkah):

1.Roadtec Z8 Interact

2.Pirelli Angel ST

3.Dunlop RoadSmart II

4.Continental RoadAttack 2

5.Bridgestone BT-023

5.Michelin PR3

Pa bi se ti dalo to slikat/poskenirat in tule objavit lepo prosim?

merci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi edini ki ima probleme s prvo roadsmart. Namesti sportsmart pa ne bo problemov, ali katero drugo gumo, kar ti lahko kdo drug priporoči.

sportsmart ne pride v postev. gume drugace ne nabavlam za sebe, sem pa sportsmart vozil in meni osebno ni pasal sem zamenjal z gp racer in je mnogo bolše, bom verjetno nabavil za mojo žensko kar continentalke, tako da hvala KRUCYMUCY za primerjavo.sem pa gledal da je zdaj veni model sportattack 2 tako da mogoče te kupim ker cenovno ni razlike kot prvi model.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vzel "stare" contisport, za 205€ dobil sprednjo 120/70/17 in zadnjo 180/55/17.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj za isto ceno oz 5 eur več se ponujajo na avto netu attack 2 pri motolandu. tako da bom kar tam verjetno vzel:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sportsmart ne pride v postev. gume drugace ne nabavlam za sebe, sem pa sportsmart vozil in meni osebno ni pasal sem zamenjal z gp racer in je mnogo bolše, bom verjetno nabavil za mojo žensko kar continentalke, tako da hvala KRUCYMUCY za primerjavo.sem pa gledal da je zdaj veni model sportattack 2 tako da mogoče te kupim ker cenovno ni razlike kot prvi model.

LP

V petek sem namontiral sprednjo in drug teden bom še zadnjo, Tule in zlo zadovoljen. Vozil sem tudi že SportAttack I in ravno zato grem nazaj na Conti. Se pa zavedam, da kilometrov ne bo tolko kot na RoadSmart II, ki jo imam še gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem namontiral sprednjo in drug teden bom še zadnjo, Tule in zlo zadovoljen. Vozil sem tudi že SportAttack I in ravno zato grem nazaj na Conti. Se pa zavedam, da kilometrov ne bo tolko kot na RoadSmart II, ki jo imam še gor...

Kolk sem bral teste bi naj bila pri conti. sport attack 2 za 20% boljša kilometrina kot je pri enki. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk sem bral teste bi naj bila pri conti. sport attack 2 za 20% boljša kilometrina kot je pri enki. :hmm:

še tolko boljše :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk sem bral teste bi naj bila pri conti. sport attack 2 za 20% boljša kilometrina kot je pri enki. :hmm:

Sam da niso oblike spreminjal, ker geometrija (zaobljenost) mi še najbolj paše od Conti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bi se ti dalo to slikat/poskenirat in tule objavit lepo prosim?

merci

Ne, zaradi avtorskih pravic. Javi se na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da niso oblike spreminjal, ker geometrija (zaobljenost) mi še najbolj paše od Conti.

Sicer pred contijem sem vozil samo dunlop qualifier2 in moram rečt, da se motor veliko boljše pelje z contijevemi gumami kot z Q2. Zadnja računam, da bo zdržala nekje 6000km. Sicer že imam kupljeno eno malo rabljeno zadnjo Z8, ampak me še zmeraj bolj mika conti. Sploh pa ta nova sport attack2, ki je že nova hrapava, kar pride prav za pusy-je kot sem jaz :whistle: , da se vozim kot po jajcih verjetno ene cca200km, da kolk tolk zližem tisti polzek sijaj z nove gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, zaradi avtorskih pravic.

Tole je malo "za lase privlečeno..." Zadnja dva testa smo poskenirali in objavili... enega jaz - pa ni nihče jokal o kakih avtorskih... pošlji, pa bom jaz objavil, da se ne boš čutil ogroženega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo rezultatov, zdaj pa pametujte...

Hvala F... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sportsmart vs. conti sport attack 2?

Imel Sportsmart in Conti Sport, sicer enko. Vzamem Conti kadarkoli, meni zelo ustreza. Poznam še nekaj uporabnikov foruma, ki pravijo isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem kar zadovoljen s Conti Sport na Fazerci, sem pričakoval da bodo slabše. Sportsmart sem vozil pa samo na drugih motorjih, tako da ne bi mogel podat realne primerjave.

Drugače s Conti Sport se da kar dinamično peljat, zgolj drsanje kolen ni noben problem.. Če ima pa kdo željo po max nagibih in močnem pospeševanju iz ovinkov pa to ni najbolj optimalna izbira, v tem primeru so kakšne GP Racer dosti boljše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za odgovor. Upam da bo še kakšen uporabnik delil svoje mnenje!

krucymucy, katere voziš trenutno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem kar zadovoljen s Conti Sport na Fazerci, sem pričakoval da bodo slabše. Sportsmart sem vozil pa samo na drugih motorjih, tako da ne bi mogel podat realne primerjave.

Drugače s Conti Sport se da kar dinamično peljat, zgolj drsanje kolen ni noben problem.. Če ima pa kdo željo po max nagibih in močnem pospeševanju iz ovinkov pa to ni najbolj optimalna izbira, v tem primeru so kakšne GP Racer dosti boljše :)

Mogoče bi se lahko primerjala z GP racer, Continental Race(street varijanta). To bo verjetno vedel nekdo z več prakse in izkušenj od mene. Jaz pač veliko berem razne teste in primerjave ter spletne strani proizvajalcev, kaj ponujajo za določen segment.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi se lahko primerjala z GP racer, Continental Race(street varijanta). To bo verjetno vedel nekdo z več prakse in izkušenj od mene. Jaz pač veliko berem razne teste in primerjave ter spletne strani proizvajalcev, kaj ponujajo za določen segment.

GP Racer so vsekakor drug rang kakor Sport Attack, ni bil moj namen neposredna primerjava med temi dvemi pnevmatikami. Zgolj napisal sem za kakšno vožnjo so ene in druge po mojih izkušnjah primerne.

Drugače pa je vsekakor za GP Racer boljša primerjava Race Attack, pa ne samo street izvedba, pomoje brez problema tudi pro, ker Racerke so na pisti odlične :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na fazerci (FZ6S) bo počasi zadnja DUNLOP SPORT SMART odšla v pokoj.

Z gumo sem bil sicer zelo zadovoljen (edino malo težje gre v ovinek v primerjavi z Qualifer RR), problem je predvsem premajhna kilometrina.

Prevozil sem cca. 5000km, pa je zadnja na sredini skoraj (ali pa že) na indikatorjih, na robu pa manjka še mm, zato jo bom cca. 1000km še (z)vozil-z nič nažiganja po ravnini.

Tlak sem imel vedno na predpisanih 2.5 spredaj in 2.9 zadaj (80% sem se vozil sam).

Sicer kar rad pospešujem tudi iz ovinka (občasno obiščem Golico, Marijo Reko, ipd.), ampak se mi vseeno zdi, da naredim premalo kilometrov,

sploh za ta tip motorja (98 konjev, pa še ti so na voljo v zelo ozkem območju), zato bi rad poizkusil z manj športno gumo. Kolenčkam ne - ne znam :blush: , se pa večkrat srečajo stopalke oz. "štifti" z asfaltno podlago, sploh na kakšni Mariji reki in podobnih destinacijah.

Lahko kdo potrdi da je katera izmed novih SPORT-TOURING gum tudi OK oziroma čisto dovolj za moj stil vožnje? Spredaj bi drugače še vedno vozil SS pnevmatiko.

Vzamem zadaj Z8, ROAD SMART 2, PIRELLI ANGEL ST ali ostanem na SS pnevatikah?

Sport Smart mi je sicer bila super guma (ogreta je vedno držala), je pa res, da nisem nikoli vozil ST pnevmatike. Ko sem motor kupil so bile gor že nove RR-ke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je redek motorist na forumu, ki sploh rabi SS gumo na ST motorju... ali če obrnem... me prav zanima koliko je takih ki sploh ST gumo izkoristijo do konca... Bi si skoraj upal trditi, da je vse pogosteje v igri "gobec" in hvaljenje v stilu samo SS guma kaj velja... Če pa vse skupaj pogledaš skozi finančno plat 5000 ali 10000 s kompletom za približno isto ceno? In verjemi, glede na tvoj stil vožnje, kot si ga opisal boš ravno tako hiter, pa še malo bolj brez skrbi v kakšnem nalivu... Iz svojih izkušenj ti pa povem, da nisem nek "ljubitelj dirkanja", a če me kdo "sprovocira" ali se mi zahoče malo "zasledovanja" se bom zelo enostavno "prilimal za rit" in držal tempo, pa še nikoli nisem niti razmišljal o SS gumah...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!