Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Ob 18. 4. 2024 ob 13:43, raza pravi:

Nedavno kupil ta model daytone, pa sem se rahlo nategnil glede izbire velikosti. Škornji niso samo po velikosti noge ampak tudi po višini loka stopala. Pri pomerjanju sem imel na razpolago vse tri različice. V škorenj za nizko nogo niti noge nisem spravil vanj. Srednja je bila kar udobna, dočim v modelu za višje stopalo mi stopala ni oprijel in je dobesedno plavala noga v škornju. Tako sem se odločil za srednjo različico, češ, da se bo čevelj uhodil in ulegel po nogi, pa po petih dnevnih vožnjah ni bilo nič bolje. Po polovici dneva sem škornje moral nositi z odprtimi zadrgami zaradi mravljincev in odrevenelih prstov. Celo vložke sem odstranil, da sem pridobil na višini. Trenutno so škornji pri čevljarju na kopitu ter izdatno namazani z oljem za usnje mehčat (ima ga hčera za mazanje konjskega sedla). Jutri bom videl rezultat stegovanja, ko jih poberem pri čevljarju.

RoadStarGTX--m.png.4ab045bcfacc497113cda35c7c51e4c3.png

Najači in Top

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 4. 2024 ob 13:43, raza pravi:

Nedavno kupil ta model daytone, pa sem se rahlo nategnil glede izbire velikosti. Škornji niso samo po velikosti noge ampak tudi po višini loka stopala. Pri pomerjanju sem imel na razpolago vse tri različice. V škorenj za nizko nogo niti noge nisem spravil vanj. Srednja je bila kar udobna, dočim v modelu za višje stopalo mi stopala ni oprijel in je dobesedno plavala noga v škornju. Tako sem se odločil za srednjo različico, češ, da se bo čevelj uhodil in ulegel po nogi, pa po petih dnevnih vožnjah ni bilo nič bolje. Po polovici dneva sem škornje moral nositi z odprtimi zadrgami zaradi mravljincev in odrevenelih prstov. Celo vložke sem odstranil, da sem pridobil na višini. Trenutno so škornji pri čevljarju na kopitu ter izdatno namazani z oljem za usnje mehčat (ima ga hčera za mazanje konjskega sedla). Jutri bom videl rezultat stegovanja, ko jih poberem pri čevljarju.

RoadStarGTX--m.png.4ab045bcfacc497113cda35c7c51e4c3.png

Čevljar je dobro opravil svoje delo, pomagalo je mazanje in zdaj ne stiskajo več. Včeraj sem jih v delavnici imel obute celo dopoldne, da se še malo uležejo, brez težav. Za vsak slučaj sem jih še enkrat namazal z oljem za usnje, škoditi ne more.

Sočasno z "utekanjem" škornjev sem še za nekaj mm dvignil prestavno ročico menjalnika.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, raza pravi:

Svoje sem kupil v Beljaku v moto trgovini Polo. Imajo za pomerit in kar nekaj zaloge. Ustrežljiv.

blagor tebi, ko jaz vprašam za številko me gledajo kot žaba jajce ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Držimir pravi:

Zanima me kje kupujete Daytona škornje? Kje jih je mogoče pomeriti?

Imajo jih tudi v moto trgovinah Louis (A) Villach, Graz,..... v Slo pa Promotor v Petrovčah pri Celju. Mislim, da le pri škornjih Daytona ima ista velikost obutve več izvedb, lahko so širši, višji.....tako se lažje najde pravo obutev, ki ne povzroča bolečine, tudi ob večdnevnih, celodnevnih vožnjah....kvaliteta izdelave je pa res vrhunska.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Držimir pravi:

Zasledil sem rabljene Daytona škornje in sicer model Flash za dobro ceno. (https://www.daytona.de/en/Boots/display/Overview-selection/Flash

Si kdo lasti ali pozna ta model? Je v primerjavi z Road Star precej slabši?

https://www.bolha.com/obutev-za-motoriste/motoristicne-skornje-cevlje-daytona-traveller-pro-gtx-velikost-44-oglas-10538818 

Dobra cena, če so ti prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, samo še tole, potem pa neham težit. Danes sem sprobal Revit Link GTX. Zelo udobni, gore tex membrana in tudi kar se tiče zaščite je zelo dobro poskrbljeno. Tudi hlače gredo lepo čez škorenj. Verjamem, da se morda ne morejo kosat z Daytona škornjem, ampak  glede na ceno so malenkost bolj ugodni. Mnenja?

https://www.revitsport.com/us_en/motorcycle-boots-link-gtx-black

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!