Skoči na vsebino

Asteroidi grozijo Zemlji


Alla

Priporočene objave

...in enkrat nas bo enostavno skegljalo z naše poti...sej to je po eni strani kar za pričakovat a ne...?! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itaq.

Sem poslušala Ivana Mohoriča - Johna, ki pravi, da smo "zemljani" kazenska

kolonija, nadzorovana iz vesolja. :blink:

Če ga bomo prow dowg sračkal, se bodo začeli uresničevati dosjeji x. :xx:, ki so jih posneli ravno z namenom opozoriti nas, kaj se nam lahko zgodi (in se tudi bo, slej ko prej) :blink: Upam, da slej. :cry: :wacko:

Asteroidi? :o :blink:

Po moje so še vedno boljši hemeroidi, čeprav tudi za te ne vem, koliko so lahko nadležni. :( Ampak zihr ne premikajo vesolja. :? :hmm:

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ne, Alla, te zadeve so z nami že ves čas našega obstoja, od nastanka našega osončja dalje; temu se ne moremo izogniti, s tem bomo živeli do (bridkega?) konca...

Evo še nekaj ocen astronomov:

TABLE OF TERRORS

--------------------------------------------------------------------------------

The following data about Near-Earth Objects are from the Anglo-Australian Observatory's research astronomer Duncan Steel's book Rouge Asteroids and Doomsday Comets.

About 2,000 objects massive enough (1 km diameter) to cause global catastrophe are known to cross Earth's orbit. Such an impacting object would wipe out 25% of humanity.

About 10,000 objects of 500 m size cross Earth's orbit.

About 300,000 objects of 100 m size cross Earth's orbit.

About 150 million objects of 10 m size cross Earth's orbit.

Some 70% of potential impactors are asteroids; the rest are comets.

About 50% of the Earth-crossing asteroids most likely are extinct or dormant comets.

FREQUENCY OF IMPACTORS:

--------------------------------------------------------------------------------

Pea-size meteoroids - 10 per hour

Walnut-size - 1 per hour

Grapefruit-size - 1 every 10 hours

Basketball-size - 1 per month

50-m rock that would destroy an area the size of New Jersey - 1 per 100 years

1-km asteroid - 1 per 100,000 years

2-km asteroid - 1 per 500,000 years

A "nemesis" parabolic comet impactor would give us only a 6-month warning.

Več o tem (med drugim tudi) na http://web.ukonline.co.uk/a.buckley/dino.htm

nekaj zanimivega tudi na http://www.fas.org/sgp/othergov/doe/lanl/pubs/00285846.pdf

in http://www.ucmp.berkeley.edu/diapsids/extinction.html

(mimogrede: asteroid, ki je pred 65 milijoni let pokončal dinozavre, je takrat uničil tudi približno 70% vsega živega na Zemlji - kar je sicer grozljivo, a še vedno bistveno manjša katastrofa kot tista katastrofa (menda tudi asteroid), ki je na prehodu Perma v Trias, se pravi na začetku Mezozoika - pred 248 milijoni let, uničil 90-95% vsega živega...)

S tem moramo živet... morda pa tudi umret :( pa če se sekiramo zaradi tega - al pa če se ne :zzz: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teorije terorije, o teh ubogih dinozavrih je bilo prefilozofiranega preveč in kaj se je v resnici zgodilo je vse BAJE. BTW Tiranorex ni bil predator ampak mrhovinar, ker kosti, in kremplji in ostanki pojedencev jasno kažejo na to da .......... :wacko:

Še teorija o razvoju človeka ni jasna in tudi skupni prednik z opico ni potrjen ker izkopali so vse od prej in od kasnej samo Glavnega srednjega člena NI.

Bomo vidl oz. upam, da bojo vidl kaj bo prinesel trk--mogoče nas-jih bo pa odfural na kako boljšo ,,tirnico,,. :blink:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, glede dinozavrov je res "baje", ampak to da meteoriti pogosto zadanejo Zemljo je pa golo dejstvo, vecji so pac "redki", hvala bogu :)

Kraterji ki nastanejo so nekako dokaz ... :D

Vidim pa, da si bom moral razjasniti glede razlik med asteoridi, meteorit, kometi itd. Ce niso sopomenke slucajno <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se jaz za izpit sekiram, kaj je to v primerjavi z asteroidom.  :D

kaj sem ze napisal spodaj z modro...?! :)

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo mi, na Zemlji, res kazenska kolonija, ni to nič hudega.

Mora biti pa nekaj močno narobe zadnje čase tam, izven kazenske kolonije.

Kaznjencev na Zemlji vedno več, ker ga očitno tam zunaj obilno lomijo. :devil:

In potem v porodnišnici v roke prvič primeš svojega prvo ali pa kateregakoli rojenca in veš, da je v bistvu to ena baraba iz drugega Sveta. ;) :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je po Kekyevo, da smo mi pekel nekega drugega planeta, potem sem ga moral jaz in mi vsi skup nekje močno srat.

Sigurn smo se meli fajn.

:rolleyes: :D

V naslednjem peklu bo še boljš. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je po Kekyevo, da smo mi pekel nekega drugega planeta, potem sem ga moral jaz in mi vsi skup nekje močno srat.

kaj šele misel da so to kjer mi živimo nebesa...kakšen je šele potem pravi planet.... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Še ena kosta za glodat:

Nemesis, the Sun's companion star, 1983-present

Suppose our Sun was not alone but had a companion star. Suppose that this companion star moved in an elliptical orbit, its solar distance varying between 90,000 a.u. (1.4 light years) and 20,000 a.u., with a period of 30 million years. Also suppose this star is dark or at least very faint, and because of that we haven't noticed it yet.

This would mean that once every 30 million years that hypothetical companion star of the Sun would pass through the Oort cloud (a hypothetical cloud of proto-comets at a great distance from the Sun). During such a passage, the proto-comets in the Oort cloud would be stirred around. Some tens of thousands of years later, here on Earth we would notice a dramatic increase in the the number of comets passing the inner solar system. If the number of comets increases dramatically, so does the risk of the Earth colliding with the nucleus of one of those comets.

When examining the Earth's geological record, it appears that about once every 30 million years a mass extinction of life on Earth has occurred. The most well-known of those mass extinctions is of course the dinosaur extinction some 65 million years ago. About 15 million years from now it's time for the next mass extinction, according to this hypothesis.

This hypothetical "death companion" of the Sun was suggested in 1985 by Daniel P. Whitmire and John J. Matese, Univ of Southern Louisiana. It has even received a name: Nemesis. One awkward fact of the Nemesis hypothesis is that there is no evidence whatever of a companion star of the Sun. It need not be very bright or very massive, a star much smaller and dimmer than the Sun would suffice, even a brown or a black dwarf (a planet-like body insufficiently massive to start "burning hydrogen" like a star). It is possible that this star already exists in one of the catalogues of dim stars without anyone having noted something peculiar, namely the enormous apparent motion of that star against the background of more distant stars (i.e. its parallax). If it should be found, few will doubt that it is the primary cause of periodic mass extinctions on Earth.

But this is also a notion of mythical power. If an anthropologist of a previous generation had heard such a story from his informants, the resulting scholarly tome would doubtless use words like 'primitive' or 'pre-scientific'. Consider this story:

"There is another Sun in the sky, a Demon Sun we cannot see. Long ago, even before great grandmother's time, the Demon Sun attacked our Sun. Comets fell, and a terrible winter overtook the Earth. Almost all life was destroyed. The Demon Sun has attacked many times before. It will attack again. "

This is why some scientists thought this Nemesis theory was a joke when they first heard of it -- an invisible Sun attacking the Earth with comets sounds like delusion or myth. It deserves an additional dollop of skepticism for that reason: we are always in danger of deceiving ourselves. But even if the theory is speculative, it's serious and respectable, because its main idea is testable: you find the star and examine its properties.

However, since the examination of the entire sky in the far IR by IRAS with no "Nemesis" found, the existence of "Nemesis" is not very likely.

(vir in več o tem: http://www.nineplanets.org/hypo.html )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj šele misel da so to kjer mi živimo nebesa...kakšen je šele potem pravi planet.... :unsure:

Pastujna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mogoče bo pa falu Pastujno in bo trešu na Kanomlo. :)

To bi blo :yea2:

Edino, rada bi vedla mal prej, da otroke spravm v Pastujno, na varno.

:blink: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Iz današnjega eVečera:

Velik asteroid zelo blizu obšel Zemljo

Velik asteroid 2004 XP14 je v noči z nedelje na ponedeljek obšel Zemljo na razdalji samo 432.000 kilometrov, so objavili znanstveniki. Asteroid je bil od Zemlje oddaljen nekoliko več kot Mesec, in je potoval s hitrostjo 20 kilometrov na sekundo.

Astronomi o asteroidu, ki je bil prvič opažen leta 2004, vedo zelo malo. Izračunali so, da je širok okoli pol milje. V zadnjih nekaj letih je Zemljo obšlo že na desetine asteroidov, a ta je bil največji. Astronomi so za javnost tudi izjavili, da bo tekom tega stoletja omenjeni asteroid Zemljo obšel še 10-krat. V primeru, da bi XP14 zadel Zemljo, bi bili rezultati katastrofalni. »Zadetek takega asteroida bi bil dovolj za uničenje manjše države,« je povedal dr. David Asher, astrofizik z irskega observatorija Armagh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

»Zadetek takega asteroida bi bil dovolj za uničenje manjše države,« je povedal dr. David Asher, astrofizik z irskega observatorija Armagh.

Sem mislil, da bi bilo konec človeštva. Ne pa samo eno majhno državo. Pih... Poglejte kako mala verjetnost je, da bi udaril ravno pri nas :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!