Skoči na vsebino

Smisel življenja


bauca

Priporočene objave

Tole sem našla, neznam povedat kje, vglavnem tu je in vredno 5 minut da si preberete ker je (men osebno) kr dobro napisano...

Pa če bo komu lahko odgovori na vprašanja - sam pri sebi ali pa jih tudi napiše. :)

:huh:

Kaj naj počnem s svojim življenjem? Čemu je moje življenje namenjeno? Zakaj sem tukaj? Ste se že kdaj vprašali kaj podobnega?

Gre za tisočletja staro vprašanje in morda boste prav danes dobili odgovor nanj. Vendar vedite, do odgovora ne boste prišli z “velikim odkritjem”, pač pa tako, da ga boste sami ustvarili.

Enega najveličastnejših darov, ki smo ga ljudje dobili z rojstvom, je dar izbire. Seveda, včasih moramo izbirati med toliko različnimi stvarmi, da to postane prava muka, ampak če dobro pomislimo, je zelo vznemirljivo spoznanje, da smo ljudje sposobni izbirati v prav vsakem trenutku našega življenja. In dar izbire nam omogoča tudi to, da sami izberemo kaj je smisel našega življenja.

Ni nam potrebno vse življenje preživeti v 'stanju iskanja', da svoj smisel odkrijemo nekje zunaj nas.

Iskanje smisla življenja v zunanjih okoliščinah je tako kot tista šala o Janezu in njegovih avtomobilskih ključih. Dva prijatelja sta ga neke noči našla pod ulično svetilko, z rokami in koleni na tleh. Ko sta ga vprašala kaj počenja, se je ustavil toliko, da je s prstom pokazal na drugo stran, kjer je bila tema. "Tam sem izgubil ključe od avta in sedaj jih skušam najti." Prijatelja sta se zmedeno spogledala, potem pa je eden vprašal, "Ampak, če si izgubil ključe na drugi strani, zakaj jih potem iščeš tukaj pod to lučjo?" "Ah, tukaj je boljša razsvetljava."

Moramo se zavedati, da nam dejansko ni potrebno skrbeti za to, da bi našli ključe našega življenja, saj jih lahko ustvarimo sami - ko bomo tako izbrali in ko se bomo za to odločili.

Pred poznavanjem smisla življenja ljudi pogosto zadržuje postavljanje napačnih vprašanj. Če želite izvedeti odgovor na vprašanje vašega življenja, potem se morate najprej vprašati, kaj smisel življenja za vas sploh pomeni. Kako si ga predstavljate in kaj je tisto, kar vam najprej pade na pamet, ko govorite o tem? Običajno je slišati, da je smisel življenja nekaj, kar človek mora početi v življenju in ki mu daje nek globlji pomen oziroma izpolnitev. Odgovor ni slab, pa tudi ne nujno napačen.

Kakorkoli, na smisel življenja lahko gledamo tudi drugače in morda še bolj zadanemo njegovo bistvo. Kaj če smisel vašega življenja ni nekaj, kar morate početi ampak nekaj, kar vi ste, v smislu vaše vizije in vrednot, za katerimi stojite. In potem to spoznanje, kdo ste vi, ustvarja tisto, kar morate početi v življenju. Smisel vašega življenja tako postane kot nekakšna posoda, v katero vlivate vaše življenje, vaša vsakodnevna dejanja, glede na to, kaj si želite, kakšne vrednote imate, po čem stremite in kaj je pomembno za vas.

Ko na smisel gledate na takšen način, naenkrat niste več omejeni s kariero ali vlogo, ki jo igrate v življenju. Tako vam ni potrebno skrbeti, da boste končali kot človek, ki se je bil po tridesetih letih garanja prisiljen upokojiti zaradi zdravstvenih razlogov in sedaj obupan misli, da je njegovo življenje končano, ker nima več nobenega smisla. Človek je zamenjal kariero z razlogom svojega življenja, namesto da bi spoznal, da je bil poklic le eden od načinov, ki je izražal njegovo bistvo oz. smisel.

Če torej želite vedeti, kaj je smisel vašega življenja, potem ga ne odkrivajte, ustvarite ga.

Tukaj je pet vprašanj, s katerim boste lahko razjasnili namen vašega življenja. Z odgovori boste ugotovili, kaj imate radi, po čem hrepenite, kakšne vrednote imate in nasploh, kakšen človek ste. Z novimi spoznanji boste ustvarili posodo, kamor boste v bodoče lahko vlivali vaša dejanja, prizadevanja in ambicije.

1. Kaj radi počnete? Ozrite se na trenutke v vašem življenju, ko ste bili najbolj radostni, radoživi, navdušeni in zaljubljeni v življenje. Kaj ste počeli takrat?

2. Kakšni ljudje želite, da vas obkrožajo? Odgovorite zelo natančno in podrobno; kdo so ti ljudje, kakšne lastnosti imajo, kakšne osebnosti so?

3. Če bi obstajali denar, čas, energija in talenti v neomejenih količinah, kaj bi počeli s svojim življenjem in kakšen človek bi bili?

4. Koga najbolj spoštujete? Lahko so to slavne osebe, ljudje iz zgodovine, družinski člani, prijatelji ali junaki iz kakšne knjige. Kaj je tisto kar cenite pri njih? Je to način njihovega življenja, pojavnost, morda vrednote, za katerimi stojijo?

5. Katere vrednote so najbolj pomembne za vas? Ne mešajte med vrednotami, za katere mislite, da bi morale biti za vas pomembne in med tistimi, ki so vam pomembne po vaši lastni izbiri.

Smisel življenja predstavlja vse, kar predstavljate vi kot človek. Napačno je misliti, da je namen življenja neko konkretno delo, saj se na ta način zelo omejimo in kaj hitro lahko postanemo malodušni takrat, ko nam pri delu ne gre vse od rok, pa menimo, da bi nam moralo iti glede na to, da je to naše poslanstvo. Smisel našega življenja so naše lastnosti, naši talenti, sposobnosti. Ves čas si moramo prizadevati, da bomo delovali povsod tam, kjer jih bomo lahko najbolje izkoriščali in jih razvijali.

Popravljeno . Popravil bauca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dve zdravi koleni in studiram analno penatracijo. Poleg tega znam skuhat kofe in prinesti casopis. Rad lajam in jem. Sem posten in dobro cuvam. Obozujem pingvine njihove iztrebke in medvedje mladice. Sem velik in mocen. Rad grizem in prdim v sproscenem okolju. Ucasih ubijam.

:D :D :D :D :D

vir: irc (ctrl+c/ctrl+p) :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem prehitro preletel tole besedilo, ker se mi zdi več ali manj mlatenje prazne slame.

V kolikor pogledaš življene samo po sebi itak nima nobenega smisla, ker je nekakšen skupek dogodkov, ki ti žrejo živce, oziroma tist mali procent dobrih in prijetnih stvari, ki jih doživiš na svoji poti proti koncu vsega. Glede naslednje stopnje pa se ti tudi ni treba sekirat, saj ko si mrtev ne veš ali si dojel smisel ali ne.

Vseeno pa bi se pravilen odgovor na vprasanje življenja, vseolja in sploh vsega glasil 42.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor pogledaš življene samo po sebi itak nima nobenega smisla, ker je nekakšen skupek dogodkov, ki ti žrejo živce, oziroma tist mali procent dobrih in prijetnih stvari, ki jih doživiš na svoji poti proti koncu vsega. Glede naslednje stopnje pa se ti tudi ni treba sekirat, saj ko si mrtev ne veš ali si dojel smisel ali ne.

ej, tole js razlagam vsem ze ceu lajf (no, od 6. klasa naprej pa res), pa me majo vsi za prfukjenga!! <_< do zdej me je sam en frend zastopu. welcome to the club!! :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo če še niste vedeli:

"smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off

in čivavo na straži.visenje v mreži med dvemi drevesi jahanje v ravnini z zarjavelimi kolesi......

(by Zmelkov) :P :rolleyes: :D :D :kva1:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@looney: SLALOM v ravnini. kok smo pokvarjeni!! :D

aja, se to: zame bog ne obstaja. vsi dogodki so bolj ali manj skupek naklucij, kaj je sreca, in kaj ne, je le v nasi glavi, stvar je totalno subjektivna, in nihce me ne bo preprical, da bog pazi name, k drugac si neb sou kupvat motoristicne opreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja moje sive celice so že mal obledele..... :naughty: :doze: :D :D :D

a da sem pokvarjena :kva2: .....ne bi rekla ...rok trajanja še ni potekel :P :D :D

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aja, se to: zame bog ne obstaja. vsi dogodki so bolj ali manj skupek naklucij, ....

Zokmajster, kronaš ga ko en velik! :D

Yst sicer nisem najboljši, da bi ti to razlagal, ampak probaj vprašati Davea. Ali pa Einherjarja, konec koncev. Pa še kakšnega bi še našlo, brez frke.

Pa da se ne bova narobe razumela, yst sem agnostik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, smisel življenja? Nimam pojma kaj to je in še lep čas ne bom vedu. Mogoče pa ga bom pogruntu kot starček k bom gledu svoje vnuke. Hej, kaj pa če je to smisel življenja? Otroci, družina... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, kaj pa če je to smisel življenja? Otroci, družina... :hmm:

Za pse pa mačke pa opice pa krave je. A zate pol tud? :rolleyes: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je tak planet

da mamo tudi z ostalimi oblikami življenja nekaj skupnega

razen če si ti Desmo z Venere

:devil:

definitivno so naši otroci smisel. ali pa vsaj eden od važnejših smislov

saj je zelo naivno zreducirati celo življenje enega človeka samo na en smisel

ravno tu se po navadi zaplete in zato ljudje iščejo ta odg tako dolgo

vsak, ki ima kolikor toliko urejeno podstreho, bo znal našteti nekaj smislov življenja, takih ki so zanj pomembni.. in to zelo različnih smislov (npr: družina, delo, motor..) - čim pa prisilimo

človeka naj odgovori z eno besedo, je pa v kaši

tu so padli največji filozofi - razen mene

B)

:D :D :D :D :D :D = Motomars

ne, ne - hecam se - da ne bo spet kdo kakih komlexov superiornosti na dan vlačil

lahko noč

:zzz:

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

definitivno so naši otroci smisel. ali pa vsaj eden od važnejših smislov

Pol si ti precej smisla že našel, samo en povprečen šiptar na Kosovu ga je pa ene trikrat tolk kot ti. :D :OK: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Pa da se ne bova narobe razumela, yst sem agnostik.

a nisi reku da si po nebesnem znamenju dvojček ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor pogledaš življene samo po sebi itak nima nobenega smisla, ker je nekakšen skupek dogodkov, ki ti žrejo živce, oziroma tist mali procent dobrih in prijetnih stvari, ki jih doživiš na svoji poti proti koncu vsega. Glede naslednje stopnje pa se ti tudi ni treba sekirat, saj ko si mrtev ne veš ali si dojel smisel ali ne.

ej, tole js razlagam vsem ze ceu lajf (no, od 6. klasa naprej pa res), pa me majo vsi za prfukjenga!! <_< do zdej me je sam en frend zastopu. welcome to the club!! :ph34r:

Še en član več :D

Drgač pa mislim da smo se ljudje zajebali zaradi radovednosti=>če ne bi bli taki firbci (v pradavnini) in bi pustili ogenj in podobno šaro pr miru, se nam ne bi blo treba sedaj tako jajcat z izobrazbo, delom,... Edino delo ki bi ga imeli bi blo: knuddel.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........vsi dogodki so bolj ali manj skupek naklucij.......

Če tako razmišljaš si si sam kriv, če boš pri 40ih ugotovil, da te je premalo srečnih naključij in neambicioznost, zaradi čakanja na le ta, pripeljalo tja kjer boš. Zdolgočasen, brez da bi karkoli pametnega v življenju ustvaril.

V naključja in usodo ne verjamem, ker mi ni všeč predstava, da nisem sam krojač svoje prihodnjosti.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

definitivno so naši otroci smisel. ali pa vsaj eden od važnejših smislov

Pol si ti precej smisla že našel, samo en povprečen šiptar na Kosovu ga je pa ene trikrat tolk kot ti. :D :OK: ;)

čudno da me nisi s podganami primerjal

tam bi bilo razmerje še precej drugačno

a si mal hudobn - a ne?

bom pa še ys..

:devil:

veš ys na otroke ne gledam tko kt ti in vsaka opica

če boš ti v svojem celem lajfu toliko dosegel

kot moja moja sina do svojega 23ega leta

boš lahko ponosen nase

otroke delat je eno - to znaš ti, šiptar & vsaka podgana

iz otrok narediti dobre in sposobne ljudi, je pa čiiisto nekaj drugega

TO je eden od mojih življenjskih smislov

pa brez zamere, Desmo

:naughty:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz otrok narediti dobre in sposobne ljudi, je pa čiiisto nekaj drugega

TO je eden od mojih življenjskih smislov

aha. B)

Enka, tokrat ti stojim ob strani ;) ... jaz temu pravim tudi najvecji zivljenjski projekt. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa brez zamere, Desmo

:naughty:

Ni blema, hotel sem samo povedati, da vsi ki že imate otroke pač morate najti en pameten izgovor za tisto vprašanje: Kam je šlo zadnjih nekaj let (desetletij) mojega življenja? In najlaže je reči da je to pač smisel življenja in da drugače pač ni moglo biti... :P :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enka, tokrat ti stojim ob strani ;) ... jaz temu pravim tudi najvecji zivljenjski projekt. :)

Največji življenski projekt je ,da prideš od začetka do konca tako,da jih dobiš čimmanj po glavi..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa brez zamere, Desmo

:naughty:

Ni blema, hotel sem samo povedati, da vsi ki že imate otroke pač morate najti en pameten izgovor za tisto vprašanje: Kam je šlo zadnjih nekaj let (desetletij) mojega življenja? In najlaže je reči da je to pač smisel življenja in da drugače pač ni moglo biti... :P :D :lol:

Si ne moreš kaj, da nas ne bi razkrinkal.

Saj res, kam se nam je življenje razlezlo.

Bolj kot sem ga zajemal, bolj mi je med prsti teklo.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enka, tokrat ti stojim ob strani  ;) ... jaz temu pravim tudi najvecji zivljenjski projekt. :)

Največji življenski projekt je ,da prideš od začetka do konca tako,da jih dobiš čimmanj po glavi..... :hmm:

Bog ne daj.

Poznam nekaj takih.

Že za življenja živi mrliči.

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz otrok narediti dobre in sposobne ljudi, je pa čiiisto nekaj drugega

Nisi ti "naredil iz otrok dobre in sposobne ljudi". :doze:

Otroci se kar sami delajo "v ljudi" - od trenutka, ko pridejo na svet. :rolleyes:

Sicer pa so že otroci "mali ljudje" , osebnosti... ( ustanove, a ne Pepe? ) ;)

Ti jim pri tem lahko samo bolj ali manj kvalitetno stojiš ob strani, jim pomagaš, jih vzbodbujaš.... :)

In če ocenjuješ, da je tvoja zasluga, da si ti naredil iz tvojih "navadnih" otrok "sposobne" ljudi, se krepko motiš. Lahko bi se ob enako vloženem (tvojem) trudu obrnilo čisto drugače.... :mellow:

Sem pa zelo vesela, da znaš biti ponosen na svoje otroke in da znaš to na glas povedat. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yes

življenje teče.. tako al drgač

eden od smislov je ta "življenjski" projekt

kot ste ga poimenovali

(hvalazapodporopress)

izpelje ga le malo staršev, kot je treba

ys sm mel srečo z izobrazbo in vzgojiteljskimi izkušnjami v ljubljanski sirotišnici & vložil 80% svoje energije v to..

kar seveda ne pomeni, da nisem imel poleg tega tudi drugih ciljev, smislov - ali kakorkoli že

življenje mi vsekakor NI odteklo kot pesek med prsti, in če bi še enkrat živel.. hm no, mogoče bi se še veliko več učil, kot sem se, drugače pa ne bi spreminjal ali zamenjal ničesar..

na kratko: ys sm svojga najdu - smisel mislim, pot do Boga

če hočete.. eni pa še iščejo.. in vsak bo našel to isto, če ne prec pa kmal

:D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni blema, hotel sem samo povedati, da vsi ki že imate otroke pač morate najti en pameten izgovor za tisto vprašanje: Kam je šlo zadnjih nekaj let (desetletij) mojega življenja? In najlaže je reči da je to pač smisel življenja in da drugače pač ni moglo biti... :P :D :lol:

Madona no Desmo, sej maš kr prov. Edini razlog, zaradi katerega ti ne napišem da imaš čisto prou je ta, da človek s tem, ko zaplodi lastno potomstvo postane tudi nekolikanj bolj previden in preudaren, in ne more gledati samo na svojo rit, ampak na to, da mora to svoje minulo delo nekako tudi nahraniti, obleči in spraviti do kruha. Potem se mentaliteta rahlo spremeni, včasih dobi varno mesto prednost pred velikanskim, a nesigurnim izzivom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!