Skoči na vsebino

Motodrom - dirkališče v Sloveniji


vrho1679

Priporočene objave

Motodrom na Vranskem ?

Prvic slišim, ali kdo ve kaj vec o stvari?

Bo to pravo dirkališce podobno Grobniku ali le vadbišce za treninge varne vožnje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dirkališce je skoraj že vse urejeno, bo na Vranskem, samo še gradbena dovoljenja rabijo (mislim da gradbeno).

V glavnem pista bo po kriterijih piste za svetovno prvenstvo, tako da bo velika.

Kdaj pa se jo bo zacelo dejansko graditi, se pa še ne ve, ker je tudi denar problem (tako kot vedno).

Zdejle mi je šinilo v glavo: samo naj še kdo rece, kva delam na motoforumu z skoraj najvec posti, pa nimam motorja.

Za to sceno se zelo zanimam in tudi že kar nekaj vem.

Carica Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, Pupa, ne ukvarjaj se s tistimi, ki ti pamet solijo, ker nimas motorja. Jaz ga tudi nisem imel v vmesni fazi 7 let, pa sem se vseeno smatral za motorista. Pac v zivljenju ne mores imeti vsega takrat, ko bi rad. Nismo vsi milijonarji (v tolarjih ze, v kaksni malo trdnejsi valuti pa na zalost ne).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem jaz tudi trenutno brez motorja. Ce bi ga pa imel me pa po vsej verjetnosti ne bi bilo na tem forumu (razen med službo no).

Ce pa bo kdaj dirkališe na vranskem, pa ni vrag, da ce bo kdaj kaj vec denari kot sedaj, da si omislim kak dirkalnik(kake CUP dirke).

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem v Cjelu vidu maketo za motodrom. Tko na prvi pogled je blo kar za vidt. Ce se prav spomnim je pista zelo zavita, z le eno ravnino. Ležala naj bi nekje ob avtocesti.

Upam, da bo to samo motodrom, saj avtomobili s svojo težo v ovinkih nagrbancijo asvalt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se bodo za to pisto matral le motoristi, naj bo tudi steza le zanje. Ker je v središcu slovenije, bi imel tudi vsak dokaj blizu do nje. Pa tudi Hrvaška, Avstrija, Italija in Madžarska niso dalec, tako da bi ob ustrezno zgrajeni progi bila po mojem tudi dovolj zasedena.

Ne vem pa le kam mislijo v tisto majhno dolino postavit progo in mocno dvomim, da bo taprava.

Je prevec kmetij in nasadov hmelja naokoli, širino pa še avtocesta omejuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh dragi moji forumovci! saj tisti ki ste vceraj bili pred parlamentom bi lahko vedli da je to ena od zahtev in sicer da se maxmalno pospesi gradnja dirkalisca (poligona) na vranskem. bo to pravo dirkalisce ki bo ustrezalo tudi pogojem za GP. baje je vse zrihtano in se lahko zacne graditi takoj ko bo drzava dala dovolenje. in to je tudi ena od tock v vcerajsni zahtevi. bo pa med avtocesto in vasjo vransko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo je med avtocesto in vasjo Vransko malce preozek pas se mi zdi (sploh za konkurenco GP stezam).

Sicer pa niti nacrta še nisem videl. Le težko verjetno se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

eh dragi moji forumovci! saj tisti ki ste vceraj bili pred parlamentom bi lahko vedli da je to ena od zahtev in sicer da se maxmalno pospesi gradnja dirkalisca (poligona) na vranskem. bo to pravo dirkalisce ki bo ustrezalo tudi pogojem za GP. baje je vse zrihtano in se lahko zacne graditi takoj ko bo drzava dala dovolenje. in to je tudi ena od tock v vcerajsni zahtevi. bo pa med avtocesto in vasjo vransko.

Eh moj dragi Pervy, pojdi malo višje pogledati, to sem napisala.

Zvedela sem pa vceraj na protestih o tej zadevi (oz. kako dalec je speljano).

Carica Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Eh moj dragi Pervy, pojdi malo višje pogledati, to sem napisala.

Zvedela sem pa vceraj na protestih o tej zadevi (oz. kako dalec je speljano).

Carica Pupa

se globoko pardoniram si napisala to kar jaz ampak malo drugace pormulirala zato sem narobe razumel in sem (neumni jaz) mislil da carica pac vsega ne ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tkole....sem cist nov tlele gor...

dirkališce na Vranskem pa bo skor 100%, ker je tudi ozadje 'ta pravo' (beri:Župan je zagret, pozna Drnovška, ki je dal blagoslov itd.)

Denar niti ni tak problem ker stojij zadaj kar nekaj bogatih stricev, za njimi pa še bogatejše firme ki se ukvarjajo z dirkanjem.

Lokacije so dve, prva že omenjena pri kateri je problem malo premalo prostora za spremljevalne objekte, druga pa je bolj proti Celju v nekem mocvirju, tam pa je ogromno placa, problem pa je bil samo ena vrsta ptic, ki so zašcitene (ce so to rešili pa ne vem)

Ce pa bi radi vec informacij pa jih lahko dobite na Vranskem v muzeju.

cao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motodrom bi bil prava stvar, sam vprasanje za kolk let ga bojo zgradili. Zanima pa me kaj je z Mobikrogom, a je zaprt za javnost? Mislim tko da prsel z motorjem pa mal dirkal tam??

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ne moreš kar prit in dirkat; po moje mora biti stvar organizirana --> vsaj tak obcutek sem dobil nazadnje ko sem bil dol (na BMW-jevem dnevu)...

Pista se mi je zdela rahlo zanemarjena mogoce je bil le takšen obcutek?

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnji cas,da se v SLO nekaj takega naredi,kot moto/avto-drom in poligon za varno voznjo.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zanima pa me kaj je z Mobikrogom, a je zaprt za javnost? Mislim tko da prsel z motorjem pa mal dirkal tam??

Lp

Motor ni za na Mobikrog. Še tisti, ki z avti dirkajo jamrajo kok so odbojne ograje blizu. Podlaga je pa tako ali tko poglavje zase: betonske plošce, med njimi pa botanicni vrt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

. Podlaga je pa tako ali tko poglavje zase: betonske plošce, med njimi pa botanicni vrt.

YEAH BABY,lets slide! 45° to the max!

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas v Murski Soboti imamo en poligon za varno vožnjo,itd. Se ucijo vozit za izpit (mini križišca,parkiranje...), gokart ob nedeljah in varna vožnja v dežju. Vcasih ob nedeljah se tud z avti(vecinoma opel)podijo po poligonu. Sam problem je v tem da je poligonu zelo malo placa in nasploh je majhna steza, tko da za motorjem ne mores glih dirkat. Skrajni cas bi bil, da Slovenija naredi eno vecje dirkališce, da se lohk ljudje z motorji tud tam zdivjamo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

da se lohk ljudje z motorji tud tam zdivjamo.

v temu je point dirkalisca: da se lahko v relativno kontroliranih okoliscinah folk zdivja,kolikor mu volja.resilci,tehnicna sluzba itd.pa ni dalec.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pristop na motodrom je verjetno potrebno placati.

Da ne bo potlej mularija rekla: to je predrago in predalec in vedno isti ovinki pa hajd nad krožišca in druge "in" odseke.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam,da bodo postavili "pametne" cene,katerih folku ne bo zal placati.

npr.A1-ring (zeltweg) 1/2 dneva,motor ATS 550.-,neomejeno km/krogov z vso varnostno postrojitvijo.pannonia-ring je pa nekje ATS 350-400 (??) po info,ki sem jih dobil.samo ne vem,koliko casa lahko vozis.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bo lazje starsem dati cash za dirkalisce, kot da bi nove otroke delali (ceprav mi je izdelava nadvse vsec)

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!