Skoči na vsebino

Motodrom - dirkališče v Sloveniji


vrho1679

Priporočene objave

Emir.

Mobikrog je že res nekakšno dirkališče, trenutno bi lahko rekli le zasilno, vendar je absolutno prenevarno za motoriste, saj so betonske ograje preblizu, izletnih con pa ni.....

Če zletiš z ovinka..... si palačinka. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno, ko tule kdo kaj napiše se za trenutek razveselim, da bom zvedel kaj optimističnega... ampak, žal nikoli nič od tega.

Raje bi videl, da takih idiličnih tem sploh ne bi blo.

Mobikrog NI Vransko.

Tema je Vransko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zanima me, če je kdo zasledil kaj v zvezi s to temo. Baje je blo tut neki po televiziji ta tedn, sam sm zamudil.

In kaj si mislite o tem? Domačini so baje zlo jezni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je kdo zasledil kaj v zvezi s to temo. Baje je blo tut neki po televiziji ta tedn, sam sm zamudil.

In kaj si mislite o tem? Domačini so baje zlo jezni...

o tem je bilo tu že veliko govora...vsi motoristi upamo na ugodni razplet ideje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa nekaj drugega.

Jaz bil vseskozi prepričan, da mislijo zadevo zgraditi med trgom Vransko in avtocesto, kamor bi lahko stisnili le malo večji kurnik, pa čeprav o tem govoril tudi z vranskim županom.

Onkraj avtoceste, to pa bo nekaj dovolj velikega.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja je res dobra, tud lokacija je v redu saj je zraven avtoceste. Zanima me samo kako bo zadeva delala čez leto, saj vsi vemo da ima dirkališče na Grobniku obisk celo leto zaradi primorske klime.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prebral celo temo..........

A smem sam prašat kje je to dirkališče Vrnsko k se je že na začetku teme(2001)govoril kok so vsi paperji že na kup pa vsi se strinjajo pa financerji so pa vse je sam zdej,že skor 2,5 let od tega govoričenja jst še zmeri ne vem za nobeno dirkališče na Vranskem ki bi obratovalo in bi se lahko zapelu nanj!

A kdo prbližn ve gdaj se bo začela gradnja al bo sam pr besedah,paperjih pa maketah ostal...mogoče bodo pa začel gradit vse skupi k bodo motorji že po zrak dirkal :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A smem sam prašat kje je to dirkališče Vrnsko

...

A kdo prbližn ve gdaj se bo začela gradnja

Hja, na Vranskem, kje pa drugje?

Gradnja pa se bo začela kmalu, ker so baje investitorji že na voljo in papirji tud že urejeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa sej č so tud investitorji že pa tud paperji naj bi bli urejeni kje je pa pol problem??? :?

No moje mnenje je d ne verjamm d bo karkoli dokler ne vidm temeljev...sm zlo pesimističen glede kakršnih koli del v prid ljudstvu tle pr ns v sloveniji...mogoče celo preveč pesimističen :hmm:

Upam pa res da bo kej iz tega dirkališča ker tud sam nameravam v bodoče bit lastnik kšnega cestaka pa bi blo supr enkrat mal probat kako se voz po cesti kjer te noben ne ovira,se ne bojiš d ti gdo prileti z nasprotne strani,se ne bojiš d bi bil kšn pesek na podlagi pa še vrsto drugih stvari k nas na cesti lahko doletijo na pisti jih pa ni...rabmo dirkališče...skrajn cajt!!! :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No moje mnenje je d ne verjamm d bo karkoli dokler ne vidm temeljev...sm zlo pesimističen glede kakršnih koli del v prid ljudstvu tle pr ns v sloveniji...

Saj to ni v prid ljudstvu - je v prid nekaterim motoristom, dirkačem, avtomobilistom, ki pa žal nimajo dovolj finančnega zaledja, da bi to izpeljali. Zato rabijo investitorje - a ti so skeptični, saj upravičeno zahtevajo, da se jim investicija finančno povrne. Saj veš - živimo v kapitalizmu. V socializmu pa so zrasli razni Grobniki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to ni v prid ljudstvu - je v prid nekaterim motoristom, dirkačem, avtomobilistom, ki pa žal nimajo dovolj finančnega zaledja, da bi to izpeljali. Zato rabijo investitorje - a ti so skeptični, saj upravičeno zahtevajo, da se jim investicija finančno povrne. Saj veš - živimo v kapitalizmu. V socializmu pa so zrasli razni Grobniki...

Ja no...mislil sem tud na druge stvari ki se dogajajo v nasprotju z zdravim razumom v naši državi...ne mislim samo na motodrom!

bi pa po moje bilo eno veliko dirkališče v Sloveniji velika pridobitev za moto svet ...nebi bil namenjen samo izživlanju motoristov in avtomobilistov ampak bi varjetno velik motodrom služil tud kšni drugi dobičkonosni zadevi!

Vsekakor motodrom potrebujemo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Motoreviji sem bral, da naj bi bilo tole v Vranskem Varnostno-prometni center, ki bi imel prioritetno funkcijo izvajanja šol varne vožnje po sistemih, ki so že v praksi v zahodnih državah (učenje obvladovanja vozila v ekstremnih situacijah).

V ta sklop pa paše tudi steza, kjer bi se lahko dirkalo.

Če mene vprašate, je samo promocija Varnostno-prometnega centra, kjer bi se lahko vozniki šolali z namenom, da se zmanjša število nesreč na cestah tista, ki bi jo lokalno prebivalstvo sprejelo kot pozitivno in dalo odobritev temu projektu. Če bo govora samo o dirkališču, bodo lokalci sigurno proti. Kdo pa želi norce, divjake in ostale delikventneže, kot nas vsi radi imenujejo; v svoji bližini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa želi norce, divjake in ostale delikventneže, kot nas vsi radi imenujejo; v svoji bližini.

odvisno koga oznacis z "norec".

iz pogovorov vem, da lahko steza zelo veliko pomeni za lokalno gospodarstvo kot srednje- in/ali dolgorocna nalozba. ce vse skupaj se opremijo z centrom za usposabljanje v avtosolah toliko bolje.

BTW gradita se dva centra za dodatno usposabljanje voznikov v juzni avstriji. eden pri leibnitz-u in eden na koroskem, ker A1 ring bo postal "dirkaska sola" (mateschitz - red bull).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me samo kako bo zadeva delala čez leto, saj vsi vemo da ima dirkališče na Grobniku obisk celo leto zaradi primorske klime.

Pozimi pa bi lahko imeli treninge varne vožnje (z avti)v snegu in ledu kar pa na grobniku ne moreš imet :) seveda bi moralo biti za to prirejena tudi infrastruktura 8rseče ploščadi, polivanje z vodo itd) kot imajo nr v murski soboti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz pogovorov vem, da lahko steza zelo veliko pomeni za lokalno gospodarstvo kot srednje- in/ali dolgorocna nalozba. ce vse skupaj se opremijo z centrom za usposabljanje v avtosolah toliko bolje.

Ja to je treba razložiti lokalnemu prebivalstvu, pa ne bo nasprotovanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Vranski župan je na vprašanje o progi odgovoril takole:

Na projektu Parka tehnične kulture s poligonom varne vožnje Čeplje se nadaljujejo aktivnosti. Trenutno občina Vransko, skupaj z AMZS d.d. investitorjem poligona varne vožnje Čeplje izvaja odkup potrebnih zemljišč v skladu z sprejetim občinskim lokacijskim načrtom. Lokacijski načrt je bil sprejet na 9.redni seji Občinskega sveta občine Vransko, dne 15.marca 2004 in je bil objavljen v Ur.listu št.29/2004 dne 26.03.2004.

_________________

župan

Vprašanja mu lahko zastavite tudi TULE.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Včeraj se je je mislim da na radio Salomon spet nekaj govorilo o dirkališču Vransko. Baje naj bi se prvi motor po novem slovenskem motodromu popeljal že leta 2006 :kva2: :kva2: :naughty:

ČE JE KDO, KI KAJ VEČ VE, PLIS Z IZJAVAMI NA PLAN.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!