Skoči na vsebino

Gume (pnevmatike) za skuterje


motorist-

Priporočene objave

Zanima me vaše mnenje o tem katere gume so najboljše za skuterje. Imam Yamaho Aerox trenutno z orginalnimi Michelin Booper, a tudi te bo treba enkrat menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sava Goodyear. Povsem brez zajebancije. Mislim, da je čas da se otresemo razmišljanja "če je domače, je slabo".

Sava Goodyear gume so res dobre, ne predrage in z lahkoto jih boš dobil.

Povsem v vrhu pa so še neke Pirellijeve gume, ki pa stanejo okrog 10k SIT, se mi zdi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jup, Savine so res zlo dobre.

Pocen pa držijo čist isto kot Mišelinke alpa Dunlopke (ceste in po prevoženih kilometrih). Pa kuk sm gledal še kakšnega jurja cenej od konkurence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Speedfight 2 s Sava Goodyear v ovinku leži precej lepše od prijateljevega z Michelinkami. Pa ni to moje hvalisanje - to je on reku. No, pa jest sem tud to čutil...

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

metzeler so kul. jas sem jih mel prej, zdaj pa imam dunlop čisto na začetku pa sem mel michelin. in moram rečt da so michelin in metzeler nekje iste(me nikoli ni odneslo) s temi dunlopkami pa me nosi ves čas(mam jih že 2k). bi pa rad sprobal savo vendar je v moji bližini ni mogoče dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam dunlopke Gt301 gor to so prave gume niti enkrat še me ni spodneslo z njimi (moram potrkati po lesu). Pa prosim ne mi govoriti da je to slaba guma mislima da je ena najboljši za dež in za suho cestišče, pa prosim ne mi kvasit da koga zanaša z njimi ker verjetno sam nezna vozit. Hvala za razumevanje 8) 8) 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne pa so to tekmovalne savine gume? Imajo kakšno oznako? Koliko stanejo in koliko zdržijo?

Originalne gume z Runnerja sem takoj vrgel stran. To so bile ene Maxis. Potem sem kupil Heidenau K58 (to so take z veliko zarezami - kao za dež). Te gume so bile res super. Le zadnja guma se je izrabila po kakšnih 7000km. No saj to je verjetno normalno. Zdaj pa sem zadaj montiral Savino MC 16. Ajde da probam. Zdi se mi slabša od prejšnje Heidenauke, ampak nekako preživim. Saj so tudi power-slidi po svoje zabavni.

Aja pa še to: Gume ki sem jih imel prej (Heidenau K58) baje uporabljajo v nemškem Runner pokalu, kadar je steza mokra. Kadar je pa suha pa Pirelli SL 36.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma daj boško za koga se pa maš da mi boš pravo da ne znam vozit? a si ti že sploh sprobal kere druge gume na svojem skuteru? v mojem stilu vožnje me pač v primerjavi z michelin in metzeler dunlopke zelo nosijo. rajši sprobal več gum pa potem govori. naslednje moje pa bojo spet metzeler - sicer so slabe v dežju ampak jas itak ne vozim po mokrem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa imate ''napupmpane'' gume, če lahko to vprašam v barih me zanima vrednost?

Ti mare20 pa ne bluzi ker imam 3 kolege ki imajo speedfighta pa ima vsak različne ume gor en ima savine pol en ima michelin en pa ima neke haidenau pa nobenemu ne primejo tako kot meni v ovinku razen michelin so še tudi dobre samo za dež niso dobre ker imajo takšen profil pa po dežu si ful nesiguren z njimi.

Zdaj pa si misli kaj hočeš 8) 8) 8) :lol:

Pa ne bit jezen :twisted: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume so idealne 1'3 - 1'4 bara spredaj, 1'7 - 1'8 bara zadaj.

Saj bi še povedal koliko barov sem jaz imel v zadnji gumi ko se je na Petrolu pokvarila "pumpa", ampak mi tako ali tako ne bi verjeli, zato bom modro molčal.

Pa lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne pa so to tekmovalne savine gume? Imajo kakšno oznako? Koliko stanejo in koliko zdržijo?

O zdaj pa jaz. Savine tekmovalne gume imajo veliko vrst profilov in sicer profilov serijskih gum. Jaz imam gor MC16 tekmovalne. Če je guma tekmovalna vidiš po posebni oznaki. Poglej na http://www.savatrade.com/scooter/racing.htm Tukaj je vse lepo napisano in narisano. :D Piše pa tudi kolko barov je lahko v gumi za toplo in hladno vreme (za določeno savino gumo seveda). :wink:

Aja, pa še to. Stanejo 15.000sit ena. Z njimi sem naredil 4000km, pa ni nič opazno da bi bla zrabljena. Niti tretjino gume še nisem porabil. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj jas bluzim? za moj skuter so pač dunlop slabše od michelin in metzeler. nisem reko da za keri drugi skuter ampak za mojega. sicer pa ma en kolega tudi metzeler na spedfightu2 pred tem pa je mel dunlopke in je zdaj veliko bolj zadovoljen. so pa metzeler tekmovalne bolj mehke gume in zato se hitro obrabijo in niso primerne za dež... pa ne pizdi zaj da so tvoje prve gume najboljše če še nisi drugih sprobo... :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno najboljša tekmovalna guma je Dunlop TT-91, ki pa za cestno rabo mogoče ni najprimernejša, ker se mora ogreti, da res dobro drži, odlična cestna guma pa je Bridgestone HOOP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roman, kje bi se dalo dobit TT-91 in kolko približno stanejo pri nas?

Pri nas jih ni, ker jih Sitar (zastopnik za Dunlop) ni uvozil, v Trstu bi jih sigurno dobil (samo po mojih informacijah so v Italiji drage), pri Reifen Wadl v Celovcu jih pa dobiš po predhodnem naročilu za 36€, samo ne vem kako je kaj z različnimi dimenzijami, ker dirka se v razredih 50-70 ccm praktično samo z Zip-i SP H2O in temu primerna je standardna dimenzija (3.50 - 10).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje vse savske gume se dobijo za ugodno ceno pri Orjakih od tekmovalnih do navadnih vse dimezije tudi za mopede!

Kontaktiraj Grega tel. št se najde na motosvetu pod klubi - Amd Orjaki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pobarvaš z navadnim belim avtolakom, dobijo se pa tudi že serisjke take gume. Meni najbolj všeč je srebrna barva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno najboljša tekmovalna guma je Dunlop TT-91, ki pa za cestno rabo mogoče ni najprimernejša, ker se mora ogreti, da res dobro drži, odlična cestna guma pa je Bridgestone HOOP.

Katera guma je najboljša je čisto odvisno od tega čemu je namenjena.Zato je čist brez veze se neki pogovarjat o dirkalnih gumah za cestno uporabo.

V Angleški reviji SCOOTERING(november 99) je bil test tekmovalnih gum kjer je savina guma MC 18 pomedla z vso konkurenco.

Tovarniško moštvo MALOSSI uprablja savine MC 18 .

P.S.

Vsaka guma se more segret da drži ne sam dirkalna.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera guma je najboljša je čisto odvisno od tega čemu je namenjena.Zato je čist brez veze se neki pogovarjat o dirkalnih gumah za cestno uporabo.

V Angleški reviji SCOOTERING(november 99) je bil test tekmovalnih gum kjer je savina guma MC 18 pomedla z vso konkurenco.

Tovarniško moštvo MALOSSI uprablja savine MC 18 .

P.S.

Vsaka guma se more segret da drži ne sam dirkalna....

- D TT-91 gp je namenjena predvsem dirkanju in se tako tudi obnaša - kaj je tu brezveznega :?: :shock:

- Sam si omenil letnico (1999), to pa so bili časi, ko so v Savi še veliko časa in truda posvečali razvoju skuterskih gum, sedaj je pa to vse skupaj precej zamrlo. MC 18 race se na nekaterih specifičnih podlagah dejansko dobro obnese, ni pa guma s katero bi se dalo zmagovati na vseh asfaltih. Poleg tega je dražja od Dunlopke in se ekstremno hitro izrablja.

- Savine gume se uporabljajo v Malossi pokalnem prvenstvu, ker so predpisane, ne ker bi bile najboljše. :roll:

- res vsaka guma (primerno) ogreta prime bolje, vendar pa nekatere nekaj procentov bolje kot hladne, druge pa nekajkrat bolje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera guma je najboljša je čisto odvisno od tega čemu je namenjena.Zato je čist brez veze se neki pogovarjat o dirkalnih gumah za cestno uporabo.

V Angleški reviji SCOOTERING(november 99) je bil test tekmovalnih gum kjer je savina guma MC 18 pomedla z vso konkurenco.

Tovarniško moštvo MALOSSI uprablja savine MC 18 .

P.S.

Vsaka guma se more segret da drži ne sam dirkalna....

- D TT-91 gp je namenjena predvsem dirkanju in se tako tudi obnaša - kaj je tu brezveznega :?: :shock:

- Sam si omenil letnico (1999), to pa so bili časi, ko so v Savi še veliko časa in truda posvečali razvoju skuterskih gum, sedaj je pa to vse skupaj precej zamrlo. MC 18 race se na nekaterih specifičnih podlagah dejansko dobro obnese, ni pa guma s katero bi se dalo zmagovati na vseh asfaltih. Poleg tega je dražja od Dunlopke in se ekstremno hitro izrablja.

- Savine gume se uporabljajo v Malossi pokalnem prvenstvu, ker so predpisane, ne ker bi bile najboljše. :roll:

- res vsaka guma (primerno) ogreta prime bolje, vendar pa nekatere nekaj procentov bolje kot hladne, druge pa nekajkrat bolje...

-Nism reku da je dunlop-ka slaba guma ,nasprotno zelo dobra guma je ampak ker se dirkalne gume hitr obrabjo (folk jih najbrž ne bo stalno menjau) je treba najdt en kompromis med dirkalno in cestno verzijo zato mislm da so Savine gume zadovoljive kvalitete,(če seveda ne kupiš najslabši model)in za vsakodnevno uporabo zelo primerne.

-Glede testa sem dal samo primer,ker se folk še zmeri ne more navadt da tud Slovenci znamo narest dober proizvod,ne samo tujci.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!