Skoči na vsebino

Motorradov veliki test gum 2004


suzuki

Priporočene objave

Hola!

Kot vsako leto so pri reviji Motorrad tudi letos naredili test supsersportnih (SS), sporttouring (ST) in gum za YoungTimerje (YT) , to so starejši mototi, ki imajo še diagonalne gume, npr iz 70ih in 80ih let.

Najprej SS gume: testirali so dimenzijo 120/70 ZR 17 in 180/55 ZR 17, testni motorček je bil Suzuki GSX-R 750, zato vse napisano velja le za ta moto in za tiste s podobnim podvozjem (prenosljivi podatki so označeni z zvezdico, ostali so le deloma prenosljivi).

Kriteriji, po katerih so dajali ocene so na teli slikci:

post-2-1087981184.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... takle pa so jih ocenili (prosim namesto besnih izbruhov tako kot vedno cum grano salis).

post-2-1087981432.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pojdimo naprej na ST gume. Najprej lepa slikca (in razlaga) v čem je osnovna razlika (ni samo mešanica oz materiali) med SS in ST gumami...

post-2-1087981538.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tudi te gume so testirali v dimenziji 120/70 ZR 17 in 180/55 ZR 17, testni moto je bil Kawasaki ZRX 1200, razen za kriterij Grenzbereich (vožnja na meji) so uporabili Suzuki GSX-R 750 - glej slikco zakaj... :D

post-2-1087981843.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume za YoungTimerje so testirali na Hondi CX 500, dimenzija 3.25 H 19 in 4.00 H 18, oz 100/90 H 19 in 110/90 H 18, pri gumah z metričnimi oznakami.

Testirali so tele gume...

post-2-1087982098.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tole pa so ocene.

Pa lep pozdravček vsem.

post-2-1087982213.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj razveseljiv je podatek pri ST gumah "za hitro vožnjo po magistralnih cestah so vse testirane gume zadosti dobre, razlike so napram pisti zelo majhne......" Izjava se nanaša na oprijem, stabilnost, agilnost

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je to zelo zanimiv in koristen test. Na žalost pa je v nemščini :BUA: in ne razumem niti besede :lol1: .

A bi kdo na hitro povedal katera je po testu najboljša touring guma in zakaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj za hudiča pomeni " shimmy".....????

tale stric shimmy ima celo svojo temo :devil: :

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...=4746&hl=shimmy

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...&st=0&hl=shimmy

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mk-r če misliš najbolj homogena in z najboljšo povprečno oceno, je Michelin Pilot Road(v vseh kriterijih je zasedla 2 mesto, z minimalnimi zaostanki za zmagovalkami v posameznih kategorijah), najdlje zdrži pa M6 če se ne motim, če pa je aspekt cena pa povprašaj vulkanizerje

lp bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bajsi...

Bo treba kmalu kaj zamenjat, pa ne vem kaj bi dal gor. Motor je še kar težek in mi ravno ne paše menjavat gume na 5000 km...

Je pa ta Michelinka tudi meni všeč... Verjetno bom ravno to dal gor... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mk-r če misliš najbolj homogena in z najboljšo povprečno oceno, je Michelin Pilot Road(v vseh kriterijih je zasedla 2 mesto, z minimalnimi zaostanki za zmagovalkami v posameznih kategorijah), najdlje zdrži pa M6 če se ne motim, če pa je aspekt cena pa povprašaj vulkanizerje

lp bajsi

Iz priložene tabele sklepam da se najmanj obrabijo/največ zdržijo/, Bridgestone BT 020, kajti ocenjene so z najvišjo oceno/v pozitivnem smislu/.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...., a je to samo moja slaba nemscina, al so res casi krogov v testu podani samo za mokro cesto, za suho pa ne? Mi lahko prosim to kdo pojasni, ker v tem ne vidim prav nobenega smisla. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tem je veliko vec smisla, kot v casih na suhi cesti. ce guma drzi v mokrem je velika verjetnost, da bo tudi v suhem. obratno pa to ni vedno tako.

smisel bos videla - ce mi se ne verjames - ko bos malo km nastepala. in ne mislim 10k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!