Skoči na vsebino

Nakup prek interneta


Priporočene objave

Stvar je taka da mam za kupit neki izven slovenije pa nimam še kreditne kartice, frend pa mi je reku da je možno na banki nakazat npr. 100$ in da ti pol izstavijo številko ki je kao številka od kartice (master card, american express in podobn shit), pol pa to št. uporabiš za nakup nekega izdelka?

Kaj je to res, al je sam nakladu? :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tak način iz Anglije dobil servis knjigo za motor-pay in advance, gotovina poslana v vrednostnem pismu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frend ja nakladu.

Sicer pa na banki lahko narediš nakazilo denarja v tujino. V skoraj vseh internet prodajalnah to sperjemejo.

A ni nakazilo samo za podjetja :?: in da moraš imet poseben račun na banki in da je za manjše zneske zlo drago :?: :?: :?: (aja če si mislu nakazilo prek banke)

D.J. dej opiši mal bol podrobno tvojo izkušnjo :!: :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa je prosim :?: :?:

po mailu sem se z neko suzuki prodajalno dogovoril o pošiljanju po pošti, proti vnaprejšnjemu plačilu

poslal sem mu funte za knjigo + poštnino, - jurja mi je kasirala pošta za pošiljanje vredn. pisma, vse skupaj nekaj čez 5 jurjev-preračunano

javil mi je, da je dobil denar in v roku nekaj dni sem dobil paket

verjetno zaradi dokaj nizkega zneska ni bilo potrebno plačati nobene carine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse ostalo pa se plačuje carina in to ne od vrednosti izdelka, ampak od seštevka vredenost izdelka + poštnina + ddv na vse to pa carina

paket še pregledajo (odprejo)

naročiti in plačati preko interneta ( s kartico) z gotovino preko banke ni noben problem, moraš pa imeti nekoga takoj na drugi strani meje da se izogneš vsem dodatnim stroškom 8)

ko bo EU bo vse drugače, ni pa nujno da bo boljše :roll:

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za službeno naročene knjige...po več knjig naenkrat, (skupna vrednost 150-180 dolarjev), preko amazon.com, plačal carino, kar je zgledalo takole: na carinski pošti na viču-murgle sem lahko robo prevzel le če sem plačal carino za hitro opravljen carinski postopek-okoli 4 jurje

drugače bi čakal dalj časa, ne vem pa, kako bi potem izgledalo plačilo oz če bi bilo sploh potrebno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za službeno naročene knjige...po več knjig naenkrat, (skupna vrednost 150-180 dolarjev), preko amazon.com, plačal carino, kar je zgledalo takole: na carinski pošti na viču-murgle sem lahko robo prevzel le če sem plačal carino za hitro opravljen carinski postopek-okoli 4 jurje

drugače bi čakal dalj časa, ne vem pa, kako bi potem izgledalo plačilo oz če bi bilo sploh potrebno

Morda to ni bila carina ampak "stroški špedicije" oz. "stroški carinjenja"? Seveda so obupno visoki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sedaj mislim da to ni bila carina, vendar carina ali ne, stroški carinjenja rastejo sorazmerno z vrednostjo uvoženega kosa, so zelo visoki in ravnotako ti lahko naredijo komplikacije

:!: baje :!: da se temu izogneš s kakšnim DHL, UPS, vendar naj bi bili zaradi tega prevozni stroški malo višji, to so mi svetovali carinski delavci na pošti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kej se ne da narest, da ti pošlejo paket sam kot paket in da ne piše vrednosti gor, da je sam tvoj naslov na paketu??? (da si robo kupu kao iz druge roke al pa da ti je kdo poslau darilce ali paket kr tko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čim je paket, se odpira, nevarnost strupov, švercanja...post teroristično obdobje, tudi to so rekli na špediciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

------------------------------------------------------------

Objavljeno: čet jan 09, 2003 1:11 pm Zadeva:

čim je paket, se odpira, nevarnost strupov, švercanja...post teroristično obdobje, tudi to so rekli na špediciji

------------------------------------------------------------

...Švercanja :( ...

A pol ne užge una finta da je kao rabljeno ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo de si naroču en paket. a ga morš jt iskat na carino al kaj al ti ga pol po pošti dostavjo na dom :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bi pa naroču, črnko za napihnt?

drugače je pa verjetno odvisno od vrednosti in/ali vsebine...

no, jaz sem svoje knjižico dobil direkt na dom, sem pa tut bukve šel že na pošto iskat :?: :idea: :?: :?: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bi pa naroču, črnko za napihnt?

drugače je pa verjetno odvisno od vrednosti in/ali vsebine...

no, jaz sem svoje knjižico dobil direkt na dom, sem pa tut bukve šel že na pošto iskat :?: :idea: :?: :?: :wink:

:lol:

Ne ne (pride u poštev kadaj drugič 8) )

Kupujem axo hlače, k je razprodaja zalog lanskih modelov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so mx-02 hlače in veljajo okol 11k sit (znižano), pr ac stupit (al neki takega) pa teh sploh nimjo na zalogi, majo ene za 32k sit pa ne mislim dat za hlače tolko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so hlače made in EU, ti tako ali tako ni treba plačati carine temveč samo davek. Če ga dobiš nazaj od države kjer je roba kupljena, si na izhodiščni ceni artikla oz. na istem. Špedicija ti pa za kakšen cenejši izdelek zna pošteno dvigniti stroške :evil: .

Pa pozdrav Marjanu, upajoč, da nima nobenih težav zaradi prestrukturiranja carine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil vacum metre,za nastavitev uplinjačev iz U.K.

Plačal direktno na račun njihove banke,preko NLB.

Dobil na carinsko pošto v Lj. Tam sem plačal davek

in nekaj malega za storitev,pa brez carine,ker je

bilo iz EU.Davek plačaš,če je cena več kot 42 funta-

v mojem primeru. Moraš pa pokazati papir od

vplačila v banki ,tako da zmanjšim računom

od proizvajalca ni nič.

pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš pa pokazati papir od

vplačila v banki ,tako da zmanjšim računom

od proizvajalca ni nič.

Če bi se s proizvajalcem/prodajalcem lahko zmenil, da ti napiše zmanjšan račun, verjetno ne bi imel tudi nič proti, če mu namesto enkrat, nakažeš dvakrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pozdrav Marjanu, upajoč, da nima nobenih težav zaradi prestrukturiranja carine.

hvala na upanju za marijana, toda teh skrbi pa res nimam, nas je še premalo, problem bo predvsem s cariniki s srednjo šolo, pa tudi to se bo nekako rešilo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za tiste, ki stanujemo blizu I ali AUT meje (to je pa itak 3/4 slovenije) se mi zdi smiselno naročanje (sploh če gre za robo iz EU) v sosednjo državo. Izognješ se vsem carinsko-davčnim komplikacijam, poštnina je nižja in še dostava hitrejša. Če gor nimaš kakšnih kolegov, ti preostane samo da naročiš "poštno ležeče". V SLO je to ful preprosto. V naslov napišeš: ime in priimek, "poštno ležeče" in recimo 4000 Kranj. Ekrat sem si za foro nekaj tako poslal, da bi videl kako stvar deluje v praksi. Nobenih problemov: grem na pošto, pokažem osebni dokumen in vprašam če me kaj čaka. Taka pošilj te baje čaka 1 mesec.

Zdaj pa me zanima če tudi v Avstriji obstaja ta možnost. Je kdo že poskusil? So kakšne posebnosti? Kako se reče "poštno ležeče"? Mogoče "post anliegend"?

Ice, mogoče ti kaj več veš?

dodatno: Pravkar sem ugotovil, da se "poštno ležeče" v mednarodnem prometu reče "Poste restante". Do 1.maja 2003 je ta storitev v AUT brezplačna, potem pa bo stala 1€. Jaz to razumem tako, da jim boš moral dati za en koffe, ker so zate čuvali paket. Če vedno pa ne najdem koliko časa ti ga čuvajo. Verejtno tudi 1 mesec - kot pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!