Skoči na vsebino

ZASTONJSKO TELEFONIRANJE - internetni


Broj Jedan

Priporočene objave

torej lahko, da je kdo že načel to temo v področju "računalniki", ampak ys sem se odločil, da jo odprem v "krneki", ker bo to nadvse koristno zadevo gotovo videlo veliko več ljudi - če se pokriva moja s kako drugo temo prosim moderatorij za "navezo" - meni iskalnik ni našel nič

program je kar se da enostaven in se ga dobi zastonj na internetu

tj

ne gre za nikakršno črno kopijo

zadeva dela preko vseh vrst internetnega dostopa

internetni telefon - program

veliko govorim s tujino, kar mi nabije mega stroške za telefon in odkar imam na pcju mikrofon (650 SIT - BigBang, BTC, LJ) in ta program, lahko debatiramo v nedogled, saj ima kabelski modem neomejen dostop do interneta s fixno ceno

meni se zdi dobra ideja, da bi recimo člani MSa imeli tako navezo, saj program omogoča tudi "telefonsko konferenco" in ima lahko predsedstvo kakega kluba na tak način sestanek, ne da bi se vozili, rezervirali gostilne itd

na tak nači se recimo "solorajderji" na hitro dogovore za skupno furco, ne da bi gledali koliko impulzov požre mobitel

mah ja

prednosti, boste že sami ugotovili ... posebej dame, se mi zdi

:D

veseli me, da sem enkrat lahko ponudil res nekaj koristnega MSovcem, čeprav sem prepričan, da jih že zelo veliko ve za to, večina pa še gotovo ne

je pa enkraten občutek

ko ti pc zazvoni kot staaar telefon in preko zvočnikov slišiš sina, kot da je zraven tebe, čeprav je 550km daleč ... in veš, da lahko govoriš v nedogled

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem inštaliral pa vidim da ni čist zastonj tole telefoniranje :?

kar se pa tiče pogovora preko neta in konferenc (textovno,audio, tudi video), se mi pa zdi da je MSN Messenger bolj razširjen...

no vsekakor lepo da deliš z nami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem inštaliral pa vidim da ni čist zastonj tole telefoniranje

Telefoniranje JE čisto zastonj... če gre za internetno telefonijo PC-PC. Jaz se takole s šefom pogovarjam že precej časa... vsaj eno leto... Slišim ga pa tako, kot da bi stal zraven mene... ne pa 600 ali 2500 km stran... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko samo potrdim pozitivno izkušnjo. dajmo telekomo odžreti čimveč dobička, če se da. super funkcionira, dokler funkcioniše.

:D

vsem skupaj :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če gre za internetno telefonijo PC-PC.

Saj v tem primeru pravim da je zelo podobno MSN-ju, a ni? Sem na začetku mislil da lahko telefoniraš na stacionarca (tako kot so nekoč bili SMS-i iz interneta zastonj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej

štos je samo v tem, da je to, ne glede na uporabljen porgram, sistem, kako prihraniti denar ob tej podivjani davčni politiki

tistemu ki veliiko telefonira

posebej s poslovnimi partnerji se to hudooo pozna "na tošlnu"

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej se že tko pozna (sploh pri puncah ki stalno visijo na telefonih pa mobitelih :grrr ).

edino ko praviš za razne poslovne partnerje....je mogoče mal nerodno mu rečt " ti dej si un program inštalirej da bom prišparou k te bom klicou :wacko: "

No ja , odvisno v kakšnem razmerju sta :)

Ampak variante da bi iz neta klical na stacionarca ali mobilca (brezplačno) pa še ni, ane? Ja sej se mi je zdel da preveč fantaziram :blink:

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino ko praviš za razne poslovne partnerje....je mogoče mal nerodno mu rečt " ti dej si un program inštalirej da bom prišparou k te bom klicou  :wacko:  "

No ja , odvisno v kakšnem razmerju sta :)

če gre za stalne stranke in imaš office2office komunikacije, mu s tem kvečjemu pokažeš, da si racionalen in da znižuješ stroške, če se le da. Tako bo partner še bolj prepričan, da si je izbral pravega partnerja (tebe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tem kvečjemu pokažeš, da si racionalen in da znižuješ stroške, ...

:yes:

poleg tega lahko dobaviteljem (v večini) enostavno daš zahtevo za to vrsto komunikacije

BTW

pri ANNIju in BOFu (BTC) je zmanjkalo vseh vrst mikrofonov za PCje

Bogsigavedi zakaj?

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Ker so vse pokupli mogoče?

Ne vem lahko da se motim :D

P.S. Drugče pa obstaja še kar nekaj programov ki omogočajo podobno komunikacijo. Za sedaj mi MSN še vedno najbolj ustreza.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Ker so vse pokupli mogoče?

Ne vem lahko da se motim :D

P.S. Drugče pa obstaja še kar nekaj programov ki omogočajo podobno komunikacijo. Za sedaj mi MSN še vedno najbolj ustreza.

seveda obstaja še nekaj programov ... ampak bojim se da bo (glede na razgrabljene mikrofone) imel telekom težave ... ljudej so verjetno glede na novo davčno zakonodajo začeli močno klestiti stroške in to je eden redkih legalnih načinov, kako državo peljati scat za kakih 35.000 + SIT/mes (če računaš koliko bi plačal za isto klepetanje

:OK:

lohka pa da se motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne druga se zadeva vsaj zame zelo obnese ko sem na potovanjih ali pa potuje kdo od mojih bližnjih. Dovolj je s sabo met čist enostavno slušalko za v uho z mikrofonom (zavsame manj kot zobna ščetka). Cyberkafeji pa so skorajda že povsod :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dotični način komuniciranja uporabljamo v službi že nekaj časa. Moraš pa imeti kar konkretno povezavo da stvar laufa kot je treba. Z navadnim modemskim dostopm poteka zadeva zelo zatikajoče in govor zaostaja :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se bojim da tole pomankanje mikrofonov pomeni zgolj zabavo za nas mulce, razni poslovneži itd. morajo itak paziti na svoj image in raje okoli hodijo z bluetooth slušalkami (saj ne rečem da se kje v kakšni pisarni ne poslužujejo tega, a roke na srce večina folka bo še lep čas uporabljala telefone).

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tko bom reku. :doze: MSN je za zdej se najbolj razsirjen in omogoca iste reci ku Skype. Je pa res da se pr Skype dosti prej audio povezes kot pri MSNju. Pr MSNju vem da traja celo minuto prej ku se programa (MSN na vsaki strani) dogovorista kako in kej. Je pa res da potem ku je enkrat vzpostavljena povezava se slisi stvar fenomenalno, boljs ku stacionarn telefon. :OK:

Pr Skypu je tudi boljse (ajde, kukr vzames) ker lahko isces ljudi, npr iz slovenije itd. Sej, bi blo zlo fajn da bi nas blo cimvec ker se pac na audio nacin najprej kej zmenimo. Bo treba v forum dodat opcijo da vpises se "Skype number" al user...

Lih k sm tle: najbolj bi blo treba primorce prpravit da si instalirajo al MSN al Skype!!! :angry: Dejmo primorci, da se bomo lahko prej zmenli itd. :D

lp

duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj to je smisel - mogoče bi na MSju postavili imenik internetnega telefona, tako da bi lahko za "urgentne" situacije bili člani v tel. povezavi.

Kaj pravite Olympovci ... bi šlo?

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz skypa uporabljam ze kar nekaj casa in je res super program. Nekdo je v prejsnjem postu spraseval, ce se da klicat iz neta na stacionarca. S Skypom se da. Tukaj http://www.skype.com/products/skypeout/rates/all_rates.html imas cene klicev za cel svet. Lahko nastimas tudi,da ti ceno pokaze v tolarjih. Naprimer minuta pogovora za v USA stane 4.076 SIT.

Postopek je pa tak, da zakupis napr. 10 eurov in potem govoris toliko casa dokler jih ne porabis.

Aja kvaliteta zvoka pri skypu je res super, tudi pri konferenčnih zvezah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je v prejsnjem postu spraseval, ce se da klicat iz neta na stacionarca. S Skypom se da. Tukaj http://www.skype.com/products/skypeout/rates/all_rates.html imas cene klicev za cel svet. Lahko nastimas tudi,da ti ceno pokaze v tolarjih. Naprimer minuta pogovora za v USA stane 4.076 SIT.

Postopek je pa tak, da zakupis napr. 10 eurov in potem govoris toliko casa dokler jih ne porabis.

Ampak variante da bi iz neta klical na stacionarca ali mobilca (brezplačno) pa še ni, ane?

Hvala za odgovor .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi dobra ideja, da bi recimo člani MSa imeli tako navezo, saj program omogoča tudi "telefonsko konferenco" in ima lahko predsedstvo kakega kluba na tak način sestanek, ne da bi se vozili, rezervirali gostilne itd

na tak nači se recimo "solorajderji" na hitro dogovore za skupno furco, ne da bi gledali koliko impulzov požre mobitel

Meni se zdi, da je čar MS-ja prav v pisanju na forumu. In da lahko v miru spremljaš in prebereš izjave. Če bi imeli konferenco, bi po mojem zvenelo kot razpizden kokošnjak, pa še hitreje bi se skregal. :wacko: (a ti boš men, a? A? A? Mamicu ti tvoju! Qwa je?! )

Ne vem kako je s klubi in njihovimi vozniki, ampak jaz osebno se raje peljem na motorju nekam ali do nekoga, kot pa da bi doma čvekal z njim po telefonu.

To je samo moje mnenje. Sem pa itak čuden in nostalgik po časih, ko si se zmenil s prijateljem tri dni prej ob določeni uri in si dejansko moral tja priti (ker mu ni v žepu zapel mobitel s sporočilom "sori, ne morm prit").

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz skype uporabljam že kar nekaj mesecev. Zadeva je super in omogoča tudi konferenčno zvezo, kar pa mislim, da msg ne podpira. Poleg tega sem na svoj račun naložil 20 USD in preko Skype telefoniram na stacionarne telefone od frendov po ZDA po lokalni tarifii :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem koliko je na tem resnice, ampak na Googlu se da najti nenavadno veliko strani, kjer zatrjujejo, da je Skype navaden spyware ...

Sicer pa - jaz zaradi sodelavcev uporabljam MSN, kar verjetno ni nič boljše :D Itak glasovni del MSNja ne uporabljam prav pogosto. Poleg tega ima hudič nagnjenje, da povezava ni ok vspostavljena - eden od sogovornikov ali pa kar oba se ne slišita, po ponovnem poskusu brez kakih sprememb na firewallu pa je ok <_<

No ja ... trudim se imet čim manj sranja na laptopu in čim manj programov za ista opravila. Tako da skype :BUA: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da je čar MS-ja prav v pisanju na forumu. In da lahko v miru spremljaš in prebereš izjave. Če bi imeli konferenco, bi po mojem zvenelo kot razpizden kokošnjak, pa še hitreje bi se skregal.  :wacko:  (a ti boš men, a? A? A? Mamicu ti tvoju! Qwa je?! )

:grim :hmm: pa moški bi tud težko do besede prišli, saj ni variante, da bi preglasili vse te zgovorne motosvetovke :devil: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!