Skoči na vsebino

Pametne ženske


Alla

Priporočene objave

Medtem ko visok inteligenčni kvocient (IQ) za ženske, ki se želijo poročiti, predstavlja oviro, je ista lastnost pri moških njihov glavni adut, je razkrila raziskava štirih britanskih univerz. Po njej se verjetnost, da se bo moški poročil, povečuje z rastjo inteligenčnega kvocienta, je objavil Sunday Times.

Znanstveniki z univerz v Edinburghu, Aberdeenu, Bristolu in Glasgowu so hrati ugotovili, da imajo dekleta z visokim IQ do 40 odstotkov manj možnosti, da stopijo pred matičarja. Paul Brown z Nottinghamske univerze komentira, da inteligentne ženske z diplomo v žepu vse težje najdejo moškega, ki bi ustrezal njihovim kriterijem, saj "ženske v poznih tridesetih, ki dajejo prednost karieri, preprosto ugotavljajo, da moški niso dovolj zanimivi".

Pisateljica Claire Reyner pa meni, da si "moški z visokim IQ najdejo službe, ki zahtevajo veliko časa in energije, zato se raje poročajo z ženskami, ki so kot žene bolj tradicionalne, skrbijo za dom in so na nek način kopija njihovih mater". (Vir - Sta)

:kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to dokazano, al kao izgovor starih tet za določeno...no ja, ne bom naglas povedou...da nam kakšne fasou :lol1: :lol: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej

raziskava je pokazala resnico, novinarčki so jo pa malo obrnili, da bi pridobila na zanimivost, vendar so glupani, kot po navadi skazili resnico (sorry Symči - ne jemat tega osebno, ker si ti, kar vsi jasno vemo, svetla izjema med svojimi kolegi ... a dobim cockto?)

:OK:

torej neizpodbitno dejstvo je,

da se zelo intiligentne dame SAME ODLOČIJO ZA ŽIVLJENJE BREZ ZAKONSKEGA JARMA - kar pa absolutno ne pomeni , da ne morejo dobiti tipov/kandidatov - ravno nasprotno je res

namreč

več raziskav kaže na to, da se visoka intiligenca veže tudi na telesno lepoto, urejenost/pedantnost, zdrav način življenja (šport) - in take ženske so za moški svet še kako zanimive, posebej za pametni del, saj si noben od nas ne želi preživeti življenja s subintiligentno osebo, kot to razlaga novinar

najbolj me pa jezi novinarska raca

o tem, da intiligentne ženske niso dobre matere in gospodinje, in da jim je kariera bolj pomembna - mogoče je res kariera bolj pomembna, vendar potem take dame lahko plačajo putzfrajlo, kuharico in se jim z GOSPODINJSTVOM NI TREBA UKVARJATI, za kar sem iz srca prepričan, da ga ni junaka, ki bi ga motilo kaj takega.

na koncu naj omenim

da poznam nekaj zelo uspešnih podjetnih in brihtnih dam, pri katerih je v gospodinjstvu zaposleno nekaj ali celo veliko delavk in delavcev - pa družina popolnoma nič ne trpi - ravno nasprotno, bi rekel. Nekatere znanke so z družino pri zajtrku do odhoda otrok v šolo in od treh popoldan do večera, ko gredo otroci spat, "tastara2" pa v lajf ...

:OK:

tista o mamah je pa podla - kao mame so glupe ... to so si po moje izmislili moški šovinisti, da ne bi slučajno kdo mislil, da ima kdo drug zasluge za intiligentne otroke razen očetov

svakajimčast-puncampress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm a ni z inteligenco tako kot z karakterjem oz. a ni to včasih povezano?

torej sklepam, da če je ženska pametna in vseeno ne najde partnerja potem mora biti ali grda (priznajmo si, da pameti ne opaziš če je ženska grda) ali imeti blazno zajeban karakter, ki prekrije tudi njeno lepoto.

no seveda pa je lahko ženska pametna in lepa pa vseeno odganja moške in se odloči biti sama, a jeba, ko bo stara je neglede na pamet nebo več noben povohal pa tudi če bo hotela. IRON MAIDEN FOREWER :yea2:

kakorkoli pametne ženske so vredu, a če se imajo same za pametne in se odločajo na podlagi tega za kako pametne se imajo potem tu meni nekaj smrdi! :hmm:

vseeno pa je lahko lepa in pametna ženska z kariero pravtako dobra oz. še boljša mati in gospodinja kot ena z nižjim IQ. kariera = denar = gospodinjska pomočnica = več časa za otroke :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ženske v poznih tridesetih, ki dajejo prednost karieri...

Hm... Ja, torej če prav razumem, tole drži pod pogojem da ženska daje prednost karieri? :?

A ni potemtakem logično da bo sama? In to v bistvu nima veze z intiligentnostjo?

Tolk... Da vas pololažim :P

PS: ja vem... mel sem neke težave in nisem prebral zgornjih postov :blush:

Popravljeno . Popravil jax
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je to lep primer, kako pri raziskavah pride do napačnih zaključkov na podlagi napačne interpretacije korelacije in prehitrih vzročno-posledičnih sklepov. (da sploh ne začenjam teme o tem kaj je inteligentnost in kako se jo meri).

Primer za napačen sklep na podlagi korelacije:

V Londonu so očistili Temzo. Za tem se je v London priselilo in vgnezdilo ogromno število štorkelj. Kmalu je sledilo več izpadov elektrike, zaradi težav s hidroelektrarnami. Devet mesecev za tem se je rodilo nadpovprečno število otrok.

Sklep: štorklje prinašajo otroke :blink:

Torej: lahko gre za naključno sosledje, še bolj verjetno pa je, da gre za neodkrito spremenljivko, ki vpliva na obe drugi.

P.S.:

So mi pa zelo všeč samske inteligentne ženske :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u podobno in isto temo smo mel pr sociologiji...Ja mas kr prov,vecinoma je tudi da moski ne prenesejo vecje izobrazbe (npr .ce je zenska diplomirana kar kol ze,on pa ima samo srednjo solo) ne bo zdrzal,vecinoma jih to moti,pa je lahko vse drugo vredu...

No ja jaz se vedno pravim kakor vzames,odvisno kaj isce ona in kaj on :D

LP tejcy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, da še mal bolj sklepamo iz sklepov evo še ena mastna

inteligentne ženske se ne poročijo, neinteligentne se poročijo, inteligentni moški se poročijo s temi neinteligentnimi ženskami, to inteligentno izkoristijo v svoj prid in svoji neinteligentni polovici naložijo (oz.se obema zdi samoumevno) neinteligentna dela ala pucanje,likanje,pucanje (v postelji), pranje, ob tem neinteligentni del zakonske zveze nima časa za preizkušanje svoje inteligence v službi, kamor hodi inteligentni moški. ker vse teži k povprečju, neinteligentne ženske pridobijo na inteligenci, pri tem pa inteligentni moški izgubijo na inteligenci, inteligentnejše neinteligentne žene jih inteligentno prenašajo okoli, moški postanejo manj inteligentni in celo naredijo otroka. sprva neinteligentna ženska postane boginbatina, sprva inteligentni moški pa "sam sebe prepriča" da mora menjat plenice, ker je tako prav in ker živimo v emancipirani družbi, kjer morajo tudi inteligentni moški prijeti za kaki plenico, lavorček mlačne vode in vatne robčke pa pol s kremco ritko namazat in namestit novo plenico.

inteligentno, ni kaj... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... :huh: a tu smo pol prisli do zaključka da so inteligentne zenske karieristke....mame in ljubeče zene pa so...hmm...no ja..... :? ..kaj že? :doze:

...ali pa pač gre zgolj za to, da je večina moške populacije premalo inteligentna da bi bila kos vsem tem inteligentnim ženskam :blink: ..in zenske zato ostajajo same....ker je premalo brihtnih decov :blink:

ne ne .... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm

vse skupaj postaja čudno in vleče na to, da menite sledeče o intiligentnih ženskah:

- ne likajo (hodijo pomečkane okoli)

- ne kuhajo (jejo đank&fertigfud)

- ne brišejo prahu (žive v svinjakih)

- ne pometajo (žive na smeteh)

- ne pomivajo posode (jedo iz papirnatih krožnikov)

- nimajo tipof (žive samotarsko življenje)

- itd

:eek:

meni se ponujata samo dve razlagi:

- pomotoma govorite o klošarkah

- namenoma govorite o klošarkah

:huh:

nekako se mi zdi bolj verjetna prva hipoteza

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr ...kul.... :grim

...ali pa so inteligentne ženske v resnici nek "urbani mit" v določenih moških vrstah :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moralo bi pist pametne ženske in neumni moški .) :oops:

Morda pa ostanejo same ker se moški bojijo pametnih ženski? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa rajsi eno z IQ-jem 100 kt pa z 40.....NE vem nekako ne prenesem tega da bi si izbral punco ki bi bla bl zabita od mene.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej folk, pa tukaj ja pozabljate najbol iracionalno stvar na svetu (okej, najbolj iracionalno stvar na svetu takoj za Bušem): ljubezen. :004

Ta zadeva ti lahko, pa če si intelgentna ženska ali moški imbo (in obratno) kar precej zjebe tvoje sicer fantastične in lepo pošlihtane plane za prihodnost.

Tudi uber inteligentni ženski se lahko komot zgodi, da nekega dne sreča kakega imbota, ki ji bo totalno zmešal njen inteligentn srček in možgane (celo zelo verjetno je, da bo do tega prišlo). :yes:

Ergo: ljudje smo sestavljeni iz najmanj dveh polovic (no jaz, k sm šizofrenik, iz več :D ), in sicer iz čustvene in inteligentne. in skoraj vedno čustvena na koncu prevlada nad inteligentno (dr. Mustang in dr. Gregs, to so samo misli in približki ljubiteljskega psihologa, tako da malo rezerve, prosim).

Se mi zdi, da je to le še eden od načinov, s katerimi nam mati narava sporoča, da je kljub naši napiflanosti in podobnim pridobitvam modernega uma še vedno ona tista, ki je "in command".

no, je pa tudi res, da je že Murphy rekel, da je mati narava kurba. :hmm:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šala mala....a s sto bi bla vidva tam nekje al kako  :whistle:

Ne ne to je blo napisano kot primerjava.... :slap: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... nekako ne prenesem tega da bi si izbral punco ki bi bla bl zabita od mene.... :hmm:

maš pa težak problem, ker so take hudo redke

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne to je blo napisano kot primerjava.... :slap:  :blush:

iatq.... :blush: ...šala mala .)

Tudi uber inteligentni ženski se lahko komot zgodi, da nekega dne sreča kakega imbota, ki ji bo totalno zmešal njen inteligentn srček in možgane (celo zelo verjetno je, da bo do tega prišlo).

ima tole potem malo veze z vrednotami, ki jih gojijo te ali one zenske???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej folk, pa tukaj ja pozabljate najbol iracionalno stvar na svetu (okej, najbolj iracionalno stvar na svetu takoj za Bušem): ljubezen.  :004

Ta zadeva ti lahko, pa če si intelgentna ženska ali moški imbo (in obratno) kar precej zjebe tvoje sicer fantastične in lepo pošlihtane plane za prihodnost.

Tudi uber inteligentni ženski se lahko komot zgodi, da nekega dne sreča kakega imbota, ki ji bo totalno zmešal njen inteligentn srček in možgane (celo zelo verjetno je, da bo do tega prišlo).  :yes:

Ergo: ljudje smo sestavljeni iz najmanj dveh polovic (no jaz, k sm šizofrenik, iz več :D  ), in sicer iz čustvene in inteligentne. in skoraj vedno čustvena na koncu prevlada nad inteligentno (dr. Mustang in dr. Gregs, to so samo misli in približki ljubiteljskega psihologa, tako da malo rezerve, prosim).

Se mi zdi, da je to le še eden od načinov, s katerimi nam mati narava sporoča, da je kljub naši napiflanosti in podobnim pridobitvam modernega uma še vedno ona tista, ki je "in command".

no, je pa tudi res, da je že Murphy rekel, da je mati narava kurba. :hmm:

:lol1: ja, valda....v vednost: me inteligentne ženske ankol ne pobiramo imotov niti za sex ne :afro1: jih zgleda bolj mal poznaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej folk, pa tukaj ja pozabljate ...

ej folk ... tale ga pa ja serje ... al je pa ja iz zavoda za usposabljanje otrok s posebnimi potrebami Janeza Levca ušel in si daje korajžo ...

:lol1:

edino česar res nisem srečal v doolgih desetletjih mojega bivakiranja na Planetu Opic je: hiperintiligentna punca s subintiligentnim tipom :grrr

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: ja, valda....v vednost: me inteligentne ženske ankol ne pobiramo imotov niti za sex ne  :afro1: jih zgleda bolj mal poznaš

Hehe...IMBOtov (= imbecilov), ne pa IMOTov. :D

Koga bol mal poznam? Imbote al inteligentne ženske?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej folk ... tale ga pa serje ... al je pa iz zavoda za usposabljanje otrok s posebnimi potrebami Janeza Levca ušel in si daje korajžo ...

mogoce ti hoce pa dopovedat neki cesar ti noces slisat... zgolj teorija :whistle:

edino česar res nisem srečal v doolgih desetletjih mojega bivakiranja na Planetu Opic je: hiperintiligentna punca s subintiligentnim tipom :grrr

pa premalo hodis ven..... :doze:

Popravljeno . Popravil tejka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!