Skoči na vsebino

Yamaha DT 50/R,X


race

Priporočene objave

Moja strara yamaha dt 50 (l.94) mi dela same probleme. Ze od kar sm jo kupu(rabljeno) ful skozi izpuh "šprica" olje. Prov teče-feltno mam čist črno. Potem sem nekam pelu zamenjat bat ni blo nč bolš. Čez neki časa sm dal gor polini kit.Deloval 14 dni, potem crknu, nič ni blo več uporabnega(bat je nekam navrh butu in se je vse zjeb...). Nato sm dal original celinder gor in bat(celindr na novo brušen, bat nov) in mehanik je reku da olje nebo več špricu in pika. Ampak vse je isto k prej. Za ta motor sm dal več za popravilo kot je bi nov!

Mešanico dajem 2,5 %. Kje je še lahko vzrok da motor izloča toliko olja?

tnx

smoke and fly..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... jaz sicer nisem kakšen strokovnjak na tem področju ampak misnim da je to zaradi slabo nasravljenega predvžiga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TAKOLE NA PRVI POGLED je stroj čist zjeban. Vrzi v smeti in kupi drugi.

Sicer pa, če je bat nekam touku, je lahko zjebana kurbelvela - ima luft, kar pa nima veze z oljem.

Dodatno olje lahko dvtaktnik jemlje iz DVEH naslovov:

1) naprava za mešanje olja v mešanico je pokvarjena in daje preveč olja.

2) semering ali dihtung med menjalnikom in prostorom podkompresije (pod batom okrog kurbelvele) ne tesni. Tako mašina pobira dodatno olje iz menjalnika, ki gre ven skozi auspuh. Moral bi tudi prov fajn kadit.

Ker to ni 4 taktna mašina, nima zjeban bat s stem nič.

Disident

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IZ PRAKSE TI LAHKO POVEM,DA NAJMANJ MASTI IZPUH MOTUL 510 2T.

SICER JE 2,5% MEŠANICA O.K..(PREVERI,DA NI SLUČAJNO ŠE KAJ OLJA V POSODI, SAJ TI V TEM PRIMERU DODAJA OLJE TUDI ČRPALKA!!)

NE BI BILO SLABO TUDI OČISTITI IZPUH.NAJMANJ PROBLEMOV BOŠ IMEL ČE MOPED PELJEŠ NA DOBER YAMAHIN SERVIS.

CAO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste posode, ki bi morala delati mešanico jaz nimam.

Pred enim letom sm ga pelu na Štern v Kranj prav zaradi tega in model(mehanik) je reku da zdaj ko je zamenju bat bo vse ql....ja valda.

Men se zdi tko kot da olje splohnebi zgoreval, ker kadi se cist normaln!

morm ga vsaj mal uštimat, da ga bom lahko prodal(komaj cakam)........

smoke and fly..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš posode za olje,ki dela mešanico, potem ti pa zelo verjetno pušča olje iz mašine v karter(glej točko 2, ki ti jo je napisal Disident).

A si kaj preverjal koliko olja ti pa mašina rabi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Prvo vprasanje je, ali je to sploh se originalni motor, al je bil ze predelan. Mislim, da bi moral letnik 1994 ze imeti mazanje s crpalko (in olje v posebnem rezervoarcku), ne pa da tankas mesanico. Iz tvojih navedb sklepam, da je ta masinca izkusila ze precej...

Za vsak slucaj sem poklical se na Delta Team, kjer so bili zelo prijazni in mi obljubili celo knjizico o tem motorcku. Ti jo prinesem na 3mostovje takoj, ko jo dobim. Se beremo.

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak koristen nasvet bi loh dobil tudi od kakega City Express-ovca saj kolikor jaz vem oni pošteno kleplejo kilometre na prav takih motorčkih!V drugem primeru pa se hitr zneb mašine pa neki drucga kupt!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Hm... jaz sicer nisem kakšen strokovnjak na tem področju ampak misnim da je to zaradi slabo nasravljenega predvžiga.

Hm...ne se podcenjevat. Race TO je TO! Nastavi predvžig in stvar bo delovala...preverjeno in pika.

Antifriz rulez!

LP pegaso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne barve je pa svečka? Črna, rjava, oker, mastna? Pa tudi to je, da je z različnimi olji treba delat različno mešanico.

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola race!

Pravkar mi je postar prinesel Navodila za uporabo in vzdrzevanje za tvoj motorcek. Dobis jih lahko danes zvecer v O.L.P.

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov motor sm že kupu tko da ni pene!

Kako nastavim predvžig? oz kje?

SUZUKI bi se dalo jutri dobiti to knjižico. Sam jaz mam ob 13 cas. Problem je ker nisem iz LJ.

tnx

Drgac ste pa tle na tem forumu QL folk....

smoke and fly..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Nov motor sm že kupu tko da ni pene!

Kako nastavim predvžig? oz kje?

Cestitam in srecno voznjo z novim motorjem.

Predvžig nastaviš tako, da plošco (ima podolgovate luknje) na kateri so platine zarotiraš tako da bodo le te naredile stik ene cca 4mm preden bat doseže zgornjo mrtvo točko..oz še bolje..preveri v knjižici ki ti jo bo dal suzuki in točno vidiš kakšen je postopek...nekateri imajo zareze, luknje itd za lazjo nastavitev...ali pa daj nekomu ki se na to spozna

Antifriz rulez!

LP pegaso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...

Kako nastavim predvžig? oz kje?

SUZUKI bi se dalo jutri dobiti to knjižico. Sam jaz mam ob 13 cas. Problem je ker nisem iz LJ.

...

Hola!

Nastavitev predvziga: motor ima verjetno dve zarezi, ki se morata ujeti, ko "streljas" s stroboskopsko svetilko. Zelo preprost postopek preverjanja/nastavitve.

Za knjigo pa takole: jest sem v sluzbi na reaktorju v Podgorici (en km naprej od Sentjakoba proti Litiji), od nekje 9 do 17 ure. Ko bos imel cas, poklici kdaj bos prisel in knjizica bo tvoja (zdajle ti jo grem pa se lepo zvezat). Za telefonsko mi posli emajl (je v mojem profilu).

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

o oljih je bilo ze veliko predebatiranega, in izkazalo se je, da TTS kljub ceni (ki je glede na kvaliteto astronomska) ni ravno optimalna resitev glede mazanja. konc koncev je men aprilia vedno, ko sem kuril TTSa, zaribala, in vedno, ko je zaribala, sem mel not TTSa... :hmm: en frend je pa na RSki kuril skoz TTSa, pa mu je sam 1x zaribala... :huh: res pa ni bil tak norc k js... :P

sicer pa obstaja kar nekaj tem o oljih - ce te zanima kaj vec, uporabi iskalnik! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jaz sn do zaj najbolj zadovoljen z MOTUL 600!!! :notworthy: :notworthy:

sva ze 2 :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tui kurim tts-a ampak ko sem masino razdrl je na batu vrh cist crn :huh: sicer se pa ze po izpusnem plinu vidi da ne izgoreva popolnoma, AMPAK zaribo mi pa se ni :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo!

Sem nov na forumu pa me neki zanima. Imam Yamaho DT 50 in je vse original samo blokade so zunaj. Gre mi največ 65km/h. Zdi se mi čudno, ker imata 2 prijatelja isti motor samo enden je letnik 2000 drugi pa 99 pa enemu gre 80km/h drugemu pa 85km/h pa obadva isto vse original samo blokade so zunaj. Zanima me zakaj gre meni samo 65km/h. Pa koliko blokad ima ta motor, ker jaz imam zunaj samo eno, da ti dovoli na višje obrate pa neki je bolše potem elektroniko. A je še kakšna bokada not ali je samo ena? :? Ne bi pa rad dajal Polini kitov not. Samo zanima me zakaj mi gre tok počasi v primerjavi z njima. Moj je letnik 2001.

Popravljeno . Popravil Unikat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!