Skoči na vsebino

Izpit za čoln


Priporočene objave

Rabim izpit za čoln (mora bit dober za vozit jadrnico tam nekje do 15m).

Kje, kolk stane, kako zgleda,... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Budget varianta:

-najprej si na netu poglej, kaj moraš vedeti na izpitu (vse je podrobno opisano)

-pošlji prijavnico na izpit s koleki

-v knjižnici si sposodiš literaturo (je je kar nekaj)

-se naučiš vsebino literature

-opraviš izpit

Mene je vse skupaj prišlo ca. 3500 SIT (koleki, honorar izpitni komisiji, izdelava izpita) + benz Ljubljana-Koper

Ne vem pa kaj je s temi novimi triki, ko naj bi ločevali jadrnice in gliserje in praktičnim delom izpita, ki je v povojih.

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sem našu...spinaker

Je že kdo bil na njihovih tečajih? Se sploh splača na tečaj, ali je bolje vzet v roko literaturo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto o praktičnem delu govorijo že 5 let...... in še ni nič...... in verjetno tudi nikoli ne bo.....

s tečajem je tako.... vsaj v KP... kdor gre na tečaj naredi 100% izpit.... predavatelj dela na kapetaniji in je potem izpraševalec na izpitu .) nauči pač tisto kar potem vpraša...... predavanja trajajo 5 dni, 1x se dobiš na poizkusnem izpitu... tako da skoraj veš kaj boš vprašan in kaj zahtevajo.......

če se sam učiš pa...... lahko se preveč mučiš z balastom..... ki ti pol nič ne pomaga.....

pa vozle in navigacijo ti mora nekdo pokazat... ker če ne je preveč zafrkavanja in zgubljanje časa.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh... če si bil kdaj v mladosti tabornik potem je tista osnovna navigacija na morju pesji drek... tistih par vozlov pa ima samo druga imena, drugače pa je vse deya vu.

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh... če si bil kdaj v mladosti tabornik potem je tista osnovna navigacija na morju pesji drek... tistih par vozlov pa ima samo druga imena, drugače pa je vse deya vu.

Ja sej za vas s celine je vse pasji drek kar se tiče pomorstva in navigacije....v praksi pa kasneje ne znate čolna zvezat, da o manevriranju po raznih marinah niti ne govorim.

@premza: toplo ti priporočam, da se prijaviš na tečaj, in ti bodo vse razložili. Boš imel vsaj malo pojma. Ker če ti nekdo z izkušnjami vse lepo obrazloži je bolše kot knjiga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rabiš knjigo iz katere se boš učil, ti jo lahko posodim. Naštudiraš zadevo, se prijaviš na luško kapetanijo v KP in opraviš izpit. Ni neka jaka znanost.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Gujotova varianta je najcenejša definitivno. Sm se jest tud sam naučil, pa sem v KP na izpitu bolj znal kot uni s tečajev. Potrebuješ samo mal literature, en pomorski zemljevid za trening, 1,5 m štrika za vozle trenirat (dobr če ti kdo pokaže), pa znaš vse. Bolj kot pa une velke pare za tečaj dajat...

Edin za radiozveze pa moreš na tečaj- ne moreš sam delat (koncesija organizatorja tečaja radiozvez). Je pa ta del kar drag, tako da ga jaz nimam

PS moji kolegi- bolj resni pomorci so hodil tečaje in izpite v CRO delat- v kompletu je bilo neprimerno ceneje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS moji kolegi- bolj resni pomorci so hodil tečaje in izpite v CRO delat- v kompletu je bilo neprimerno ceneje....

ja ..ampak v slo. ti izpit ne velja.....

..in glede na njihove izpade še tam ne bo več .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim izpit za čoln (mora bit dober za vozit jadrnico tam nekje do 15m).

Kje, kolk stane, kako zgleda,... :?

Premza lega, mislem da je do zdej še vsak let bil organiziran tudi v Zasavju - vas Sava. Ne vem pa če še... Ponavad so itak plakati po Zagorski občini pred začetkom tečaja. Če kaj zvem sporočm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza: na Spinakerju sem jaz delal lani izpit. Cena vse skupaj (tečaj + izpit) je bila nekaj čez 30.000 SIT. Osebno menim, da je bilo koristno biti tam, pa ne zaradi tega, da bi se naučil samo to, ker moram, ampak zato, ker si lahko vprašal, kar si hotel... in jaz pač rad sprašujem in se učim... ;)

Menim, da je koristno poznati čim več iz morjeplovstva... pa četudi pozabiš... potem vsaj veš, kam pogledat in kaj je bolj pomembno... jasno pa je, da če imaš znanca, ki je že prekaljen maček, da te lahko ogromno nauči... predvsem praktike...

Izpit za VHF je pa tudi nekje okoli 30.000 SIT... vsaj lani je bil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš polagal izpit za čoln, boš po novem zakonu lahko vozil vsa vodna plovila do 24m...posebej je potrebno položit še izpit za VHF...

če potrebuješ skripte ali katerokoli drugo gradivo ti jo lahko dam...

...velik sreče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hehehe  moj fotrga ga pa ma in to kuplenga :P

bla akcija :D

jaz pa podarjenega... :grim ... na SPŠ hodiš pa ti ga kar šenkajo in veljaven je... :OK: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!