Skoči na vsebino

Tudi pomoč motoristov


Manu

Priporočene objave

Barbara :cry:

Med nosečnostjo so ji par tednov nazaj na rutinskem pregledu odkrili hudo bolezen, ki je napredovala. Priporočili so ji splav, da bi jo lahko začeli takoj ustrezno zdraviti. Ker je bila že v 23. tednu nosečnosti in je svojega otroka konkretno čutila in živela z njim, ni imela srca, da bi se zavestno odločila za izgubo. Rekla si je, da bo počakala do 28. tedna, ko so ji v porodnišnici bili pripravljeni narediti carski rez; otrok namreč po tej starosti v inkubatorju preživi in lahko zraste brez posebnih posledic. Ona pa bi takrat pričela z zdravljenjem.

Danes vem. Sporočila je njena mama. Barbara je umrla. Rodil pa se je Blaž, v 28. tednu, tako, kot je bilo načrtovano. Dojenček je vredu in je v inkubatorju.

Barbara ni za sabo pustila samo malega Blažka in moža, temveč še dva otroka. Živijo v stari hiši, kjer so, predvsem zaradi malega Blaža, začeli urejati centralno kurjavo. Zdaj, ko je Blažek toliko prezgodaj rojen in v inkubatorju, jo bo potreboval še toliko bolj. Barbara je bila edina zaposlena, mož je trenutno brez službe. Sedaj mu ne preostane drugega kot to, da porodniško vzame on in prejema starševski dodatek. Postal je očka samohranilec treh otrok.

Je čas za žalost in za jok. Na drugi strani pa je tudi zelo "glasen" klic po življenju.

Gotovo bi jim prav prišla kaka finančna pomoč, saj so zdaj še v hujši finančni stiski. Morda se kdo od vas "ukvarja" s centralnimi napeljavami oz. ne vem... Za podatke - njihov naslov se obrnite name na pm.

Hvala za vašo velikodušnost.

p.s.

Pomoč - celotno opremo za dojenčka in ostale potrebščine za oba večja otroka že zbiramo mame na posebnem forumu.

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Špilferderber za takojšen odziv. B)

Glede konkretne pomoči : za kaj pripeljat pridejo predvsem v poštev Štajerci ... Celje, Slovenske konjice, Zreče....

Naslova žal ne smem javno objavit, ker nismo še govorili o tem. Torej pm.

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem, ki pošiljate pm - je. Vedela sem, da se na vas lahko zanesem.

Zdaj nekaj časa ne bom prisotna na MSju. Vsem dgovorim po 13.uri .

p.s.

Pa še to - tudi tisoč tolarjev je prispevek. Vsak po svojih zmožnostih.

Tisti, ki ste posebej napisali, da želite ostati anonimni, vas na seznamu ne bom omenjala.

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

p.s.

Pa še to - tudi tisoč tolarjev je prispevek. Vsak po svojih zmožnostih.

Tisti, ki ste posebej napisali, da želite ostati anonimni, vas na seznamu ne bom omenjala.

In kako spravit dnar, robo, bilo kaj do njih?

Kakšen žiro račun? Tvoj naslov? Naslov koga drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako spravit dnar, robo, bilo kaj do njih?

Kakšen žiro račun? Tvoj naslov? Naslov koga drugega?

Njihov naslov dobiš na pm. Saj sem napisala zgoraj. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmwslo :worship:

symru+nagaya :worship: (sym , hvala tudi za nadaljnje obveščanje :K )

Sam dePihlja :worship: ... poleg tega Sam dePihlja obvešča, da ima možnost prepeljat kaj iz LJ, če bi kdo želel kaj "materialnega" poslat.... sporočite na pm

imlakar :worship:

davinci :worship:

Sprašujete me tudi za ostala dva otroka.

Rok gre v prvi razred pojutrišnjem, Sara pa bo stara tri leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tati :worship:

PEPE :worship:

Cegi :worship:

Sanda7 :worship:

:eek: Presenečena nad odzivom :eek: , mi zmanjkuje časa pri mojem dojenčku...

Kot informacijo : fantje ponujajo svoje znanje, nekdo je arhitekt, drugi ima gradbeno podjetje, tretji dela v podjetju, kjer lahko marsikaj za k bajti zrihta, četri ima radiatorje za centralno odveč, imamo že rolerje, kolo, sanke, oblačil en kup... Predvsem pa veliko denarnih prispevkov, ki jih nakazujete direkt na njihov naslov, saj je treba trenutno pokrivat sprotne stroške....

Res vam hvala. Tudi na sosednjem forumu za nosečnice in mamice so zelo pridne punce... Takojšnja pomoč je najbolj pomembna in nam je to danes uspelo. Za naprej bo pa treba še koga zbudit in organizirat.

Motoristi :K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprašujete me tudi za ostala dva otroka.

Rok gre v prvi razred pojutrišnjem, Sara pa bo stara tri leta.

Popravek (zaradi velikosti oblačilc, da boste vedeli prav) ...

Sara gre v prvi razred, Rok pa je triletnik. oba sta bolj drobne postave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Schultz :worship:

Akcija je stekla tudi na Med.Over.Net

Noise :worship: (hvala tudi za posredovanje... )

gic :worship:

pupa :worship:

Nekdo, ki noče biti imenovan, da "si ne bo pokvaril imidža odštekanega trdosrčneža"

:worship: :worship: :worship:

B)

KeC :worship:

Brdaus :worship:

Do jutri zjutraj se poslavljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Black Knight :worship:

Tonček :worship:

lukec :worship:

DDEAN1 :worship:

Naši štirje člani , ki ne želijo biti imenovani :worship:

Hvala Vam, je kar veliko dela, povezati se moram z organizatorko na RR forumu, ker imajo že organiziran prvi prevoz... Mi pa smo poleg denarja čez noč uspeli dobiti tudi novo črpalko za centralno kurjavo, paket hrane za ozimnico, usluge montaže centralne kurjave, če bo treba....

Hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej :worship:

pa še enkrat hvala nts za spremljanje na RR portalu in obveščanje :worship:

p.s.

Zaradi neodložljivih družinskih obveznosti (ta starejša gre v širni svet in jo danes peljemo v dijaški dom v Lj )

bom na vašo pošto na pm odgovarjala danes pozno zvečer oz. jutri dopoldne.

Hvala vsem! Enkratni ste! :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no mi smo danes na ridah tudi nardili humanitarno akcijo :OK:

zahvaljujem se vsem ki ste darovali denar :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snoopy :worship:

jose :worship:

motobaby :worship:

Zoolo :worship:

Fritz :worship:

Ganges :worship:

Skubaduba :worship:

sanda, dobila tvoj pm, hvala za akcijo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ganges :worship: še enkrat, res si B) , hvala tudi tvoji sestri :K

Vuk 76 :worship:

Malo bolj poredko se javljam, ker imamo ogromno dela (pa še doma vsaka s svojim dojenčkom,seveda) ... bom pa vsem odgovorila, takoj, ko utegnem... Hvala tudi vsem, ki mi sporočate, kako in kaj ste že poslali... :K

Zmenili smo se, da "material" zbiramo do 15.9. ( Blažek je še v bolnišnici v inkubatorju, tako, da se za opremo zanj ne mudi preveč) , nekateri pošiljate kar sami v paketih, tisti, ki ste rekli, da imate "stvari" za otroke in ostale zadeve ( ki niso denar) in ne boste poslali v paketu , pa mi prosim sporočite naslov, da se bodo punce vedele kje ustaviti in naložiti.

Denar pa prosim nakazujte direkt družini; tako bo najmanj zapletov in še najhitreje bo prišel do njih. Še vedno se trudimo dobiti TRR od moža/očeta, ker bo tako za nekatere lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavi prosim,

ko boste pridobili TRR,

da te do takrat

ne gnjavim po PM,

ker imaš že itak veliko prometa.

Zapakiraj keš v kuverto, daj zraven še Viele Grüsse un Küsse, pa pošlji.

Malo zaupanja v Pošto Slovenije, prosim. :grim :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar dobila podatke od Teje z RR .

"Centralna in vse ostalo je zrihtano do konca, manjkajo le ploščice pri vetrolovu in par električnih drobnarij, vendar so se za te stvari že javili dobri ljudje iz njihovega kraja, tako da od nas tega ne potrebujejo. Še vedno pa rabijo finančno pomoč. "

Do zdaj ste denar pošiljali na naslov staršev, ker so bili vsi skupaj pri njih. Zdaj se je mož/oče odločil, da bo treba naprej in je z obema starejšima otroka že pri njih doma. Denar lahko še vedno pošiljate na že znan naslov staršev, do večera pa bo znan tudi njegov naslov oz. tudi TRR bomo dobili. Včeraj in danes so prejeli 58.000 sit in še prihaja, je povedala Barbarina mama. Vsem se najlepše zahvaljuje, zelo je ganjena, koliko ljudi je priskočilo na pomoč, želi se zahvaliti vsem tudi prek interneta, vendar ga nima, zato se jaz v njenem imenu.

Danes do večera kot že rečeno bo sporočila še očkov TRR, da se bo dalo denar tudi nakazati.

Žal je očku precej nerodno prejemati pomoč in je še vedno precej pretresen, zato se zaenkrat vse stvari dogovarjamo z mamo.

O Blažu : tehta 1300g, je še vedno v inkubatorju, razvija se v redu in naj bi prišel domov prve dni novembra

Do sedaj so nam ponudili:

- kombiniran voziček Peg perego

- ležalnik

- glasbeni vrtiljak

- lupinico Peg perego Viago

- posteljico z žimnico, blazino in dekico

- Aventov sterilizator

- veliko veliko oblačil

- igračke za vse tri otročke

Nekaj je že dostavljenega, ostalo še čaka in se dogovarjamo glede prevoza.

Sedaj od opreme rabijo še previjalno mizo in posteljnino. , mislim, da ju bomo do večera že imeli.

Sara je šla danes prvič v šolo, vendar šolske potrebščine imajo, jih je priskrbela Barbarina mama. Jesenskih oblačil je dovolj, rabili bi pa zimska oblačila za starejša otroka. Tu so njune konfekcijske številke:

Sara nosi oblačila za 6 let in obutev 28 - 29

Rok rabi oblačila za 3 leta in obutev približno 23 - 24

Ko izvem kaj novega, javim.

Medtem so me kontaktirali še nekateri MS veterani, vendar ne želijo biti imenovani - hropci hvala :worship:

Včeraj so na motoristi na ridah , takorekoč med furco, zbrali 38.000 tolarjev. :worship:

Sanda in nts, hvala za organizacijo. :K

Popravljeno . Popravil Manu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro jutro;

nekaterim sem že poslala TRR in domači naslov očija in otrok... če sem komu dvakrat se opavičujem, če sem komu pozabila, me prosim spomnite - resnično imam polne roke dela z odgovarjanjem na vašo pošto.

Pa če bolj na kratko napišem ne pomeni, da sem asocialna in ledena kraljica :huh: ...

;)

Hvala vam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!