Skoči na vsebino

Kateri bencin in katero olje?


mare20

Priporočene objave

Neosvinčen 98 in motul 800. Mare, misliš da škodi če dajam noter olje na katerem piše samo za direktno mešanje (premix only)?? Meni motor dela že en lep čas s tem oljem brez problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eurosuper 95

Olje sem prej uporablaj Motul Scoot 2T, tdaj pa Pertl Dvotaktol za skuterje in vam povem da ni razlike (razen v ceni za kakšnih 600-700 SIT)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navade bencin in navadno olje s Petrola. :)

Sicer pa razmišljam da bi si nekje kupil eno malo boljše olje, a kaj ko ga nikjer ne dobim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunker kakšen je navaden bencin?? :D :D Bencin je bencin, samo v oktanih se razlikuje. Težko pa verjamem da se kje nebi dalo dobit dobrega olja. V LJ ga boš pa res kje našu. Če sem ga jaz v KP, ga boš tudi ti tam :wink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navaden bencin je 95. Ni dizel, ker je rečeno bencin. Ni 98, ker je dražji in ga smatram za luksuz. Torej je navaden. :lol:

Em... Ljubljana? Jest sem iz Železnikov in imam do Ljubljane 45km... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, razumem. Jaz dajem noter 98. Učinek naj bi bil boljše odbijanje. Pri 6l benzina pa je ralika je v približno 60sit med 95 in 98 (se ne spomnem točno :D ).

Potem bi ti olje lahko poslal jaz. Je pa zelo drago olje, tko da če si bolj varčen, ti priporočam, da si izbereš kakšno drugo. Pa ti lahko pošljem gor. Uporabljam motul 800 za 2-taktne motorje. Gor sicer piše "permix only" (samo za direktno mešanje), vendar mi še ni nobeden odgovoril, če to škodi motorju. Jaz ga uporabljam že dosti časa in motor mi laufa brez problemov. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, hvala, ne bi se igral rulete...

Učinek naj bi bil boljše odbijanje. Odbijanje česa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgoraj kjer ti piše beseda forum klikni na išči. V iskalni niz napiši OKTANI in klikni na prvi zadetek (motocikli - oktani in kaj pomenijo). Tam imaš razloženo. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf! In to naj jest počnem ob pol dveh. :shock:

Dream on!

Bom ostal kar v prijetni nevednosti... :lol:

Lep pozdrav vsem, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi si enkrat drugič. V bistvu bi moglo bit nekaj opazit na pospeških. Meni se zdi da je tako, ne bom pa trdil tega. Treba pač provat. :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuuu!!! Že letim tankat.

Ne, resno. :) Predvidevam da ni niti najmanjše šanse da bi 98 bencin škodil motorju, ki mu v knjižici piše: uporablja bencina euro 95. Kvečjemu mu bo koristil, ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važno da je neosvinčen. Škodil pa ti ne bo. Provaj, lahko se bo kaj opazlo. Ne pričakuj pa velikih sprememb ampak minimalne. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja...

Za minimalne spremembe zamenjaš bencin...

Za opazne spremembe kupiš Polini 70cc.

Za "taprave" spremembe kupiš KTM Duke.

Se strinjaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz za enkrat tankam 95 in mam olje Q8. Ce hoces preit z 95 na 98, mores najprej izpraznit VES bencin ali pa lahko 98 dolijes samo zraven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kako naredi. idi tankat v en prenosni tank z 98 bencinom, ga daj pod sedež in se furaj dokler ne ostaneš brez bencina. potem nalij tega in idi še tankat na bencinsko :wink: lahko pa tudi tankaš kar prek. jas sem naredo tak in ker je bil pomešan bencim je šlo nekaj časa slabše potem pa boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Glede bencina je tko:

Če ima skuter še blokade se lahko tanka 95 oktanski bencin, prav tako velja za tiste skuterje ki so brez blokad. Ko pa je skuter ze kolikor tolikor predelan pa je priporočljiv 98 oktanski bencin.

Glede olj je pa tko :) :

Najbolj priporočljivo olje je Motul ki ima tudi prav posebno izvedbo za skuterje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mhm, jaz tankam Motul Scooter Power, stane pa 3k sit vonj pa je meni kar povseci:) (ampak se manj voha kot tts:))

To je tudi moja najljubša vrsta olja.

Potem bi ti olje lahko poslal jaz. Je pa zelo drago olje, tko da če si bolj varčen, ti priporočam, da si izbereš kakšno drugo. Pa ti lahko pošljem gor. Uporabljam motul 800 za 2-taktne motorje. Gor sicer piše "permix only" (samo za direktno mešanje), vendar mi še ni nobeden odgovoril, če to škodi motorju. Jaz ga uporabljam že dosti časa in motor mi laufa brez problemov.

Jaz ti priporočam Motul Scooter Power, ki je zelo podoben Motul 600 samo da je prilagojen skuterskim motorjem. In ti bo verjetno dal bolše rezultate kot Motul 800.

Važno da je neosvinčen.

Kaj imaš katalizator v mopedu :?:

Brez problema lahko točiš tudi osvinčenega.

Pri oktanih pa je pomembno da ne točiš bencina z manšim oktanskim številom kot je predpisano. Več lahko brez problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas tudi scooter power :) Drgač pa če tankaš osvinčenega bolj leti. Ampak ker ga ni za dobit pri nas bi jas vprašal če je isti učinek s tistim svinčevim dodatkom? ker pri večjih motorjih se pozna tudi 20km/h več z osvinčenim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!