Skoči na vsebino

Naročanje iz Amerike


Stric Burek

Priporočene objave

Danes sem dokončno zvedel kaj in kako je z naročanjem iz USA. Manjka mi samo še podatek o carini (če kdo ve nej prosim napiše) v Slo, za kar sem pa skoraj prepričan da je ni treba plačati. Nej vam povem da so cene reeees nizke. Jaz bom naročal iz te strani: www.ktm-parts.com,torej KTM stvari, mogoče najde kdo kaj, ki paše tudi na kak drug motor, če rabite...

Nekaj informativnih cen:

-Twinwall Renthal KTM balanca SLO:170€ USA: 88€

-Ventilčki za izpust podtlaka iz vilic SLO:24€ USA:12€

-Bi-color feltna sprednja SLO: 833€ USA:486€

-KTM wave plavajoči disk sprednji SLO:238€ USA:138€

-magura zavorni komplet spredaj SLO:1190 USA: 847€

-Antihopping sklopka SLO:941€ USA:647€

Če bi kdo naroču še kej, nej kr pove, pa bomo skupaj naročili. Jest imam nagledano za približno 200$ robe.

POŠTNINA:

Se zaračuna glede na kolk kg ima paket.

Za 5 pound(~2.5kg) paket je poštnina 50$, za 10pound(~5kg) pa približno 70$. Pošiljajo preko firme "USPS Global Express Mail".

Rabi približno 8 dni da pride v Slo, oz. verjetno kake 2 dni več da pripravijo paket in odpošljejo.

Danes oz. jutri zvem kako je s carino, pa potem tukaj napišem...

Popravljeno . Popravil Stric Burek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JST sm že večkrat naroču iz ZDA !

:ninja:

:ninja:

Plačaš carino 3,70%

+

DDV20%

Od celotne vrednosti pošiljke z poštnino, (kr drago pride).

Pol pa še neki drobiža cca 5€ za storitve (posredovalnino in obvestnino) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa naprimer da gres v ameriko in prineses nazaj nekej mansih stvari med prtlago? to kej strogo gledajo? se mi zdi da bo to ratal pocas modern glede na to da se uvajajo nizkocenovni leti evropa-ZDA... v mislih imam bl tehniko kaksne ipode in podobno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JST sm že večkrat naroču iz ZDA !

:ninja:

:ninja:

Plačaš carino 3,70%

+

DDV20%

Od celotne vrednosti pošiljke z poštnino, (kr drago pride).

Pol pa še neki drobiža cca 5€ za storitve (posredovalnino in obvestnino) !

Kakor kdaj; včasih so "prijazni" pa spustijo kakšen paketek, če ni prevelika vrednost, skozi tudi brez carine - v vsakem primeru pa ga pregledajo in označijo s "carinsko pregledano" preden ti ga stric poštar prinese. Ravno danes dobil RAM nosilec za Garmina: cena 39.90$ + 12$ poštnina, pa sem ga dobil v roke brez dodatnih stroškov :naughty:

Popravljeno . Popravil lojzeboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JST sm že večkrat naroču iz ZDA !

:ninja:

:ninja:

Plačaš carino 3,70%

+

DDV20%

Od celotne vrednosti pošiljke z poštnino, (kr drago pride).

Pol pa še neki drobiža cca 5€ za storitve (posredovalnino in obvestnino) !

Za fizične osebe se davek in carina nanaša samo na ceno izdelka brez poštnine .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JST sm že večkrat naroču iz ZDA !

:ninja:

:ninja:

Plačaš carino 3,70%

+

DDV20%

Od celotne vrednosti pošiljke z poštnino, (kr drago pride).

Pol pa še neki drobiža cca 5€ za storitve (posredovalnino in obvestnino) !

Neki tazga ja, s tem da so men frajerji v carinski pošti založili paket, velka škatla je bla, in sem ga dobil šele po enem mesecu. Pa še pametni so bli ful :headbang: Je blo pa 99$ za zadevo, 42$ za poštnino (USPS Air mail, 8 dni iz ZDA do LJ.) in 27€ za carino+DDV+poštnina do doma (en mesec :headbang: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za fizične osebe se davek in carina nanaša samo na ceno izdelka brez poštnine .)

izdelek+poštnina*carina*davek+posredovalnina=manko na tvojem računu

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dokončno zvedel kaj in kako je z naročanjem iz USA. Manjka mi samo še podatek o carini (če kdo ve nej prosim napiše) v Slo, za kar sem pa skoraj prepričan da je ni treba plačati. Nej vam povem da so cene reeees nizke. Jaz bom naročal iz te strani: www.ktm-parts.com,torej KTM stvari, mogoče najde kdo kaj, ki paše tudi na kak drug motor, če rabite...

Nekaj informativnih cen:

-Twinwall Renthal KTM balanca SLO:170€ USA: 88€

-Ventilčki za izpust podtlaka iz vilic SLO:24€ USA:12€

-Bi-color feltna sprednja SLO: 833€ USA:486€

-KTM wave plavajoči disk sprednji SLO:238€ USA:138€

-magura zavorni komplet spredaj SLO:1190 USA: 847€

-Antihopping sklopka SLO:941€ USA:647€

Če bi kdo naroču še kej, nej kr pove, pa bomo skupaj naročili. Jest imam nagledano za približno 200$ robe.

POŠTNINA:

Se zaračuna glede na kolk kg ima paket.

Za 5 pound(~2.5kg) paket je poštnina 50$, za 10pound(~5kg) pa približno 70$. Pošiljajo preko firme "USPS Global Express Mail".

Rabi približno 8 dni da pride v Slo, oz. verjetno kake 2 dni več da pripravijo paket in odpošljejo.

Danes oz. jutri zvem kako je s carino, pa potem tukaj napišem...

jst ti priporočam da kontaktiraš trgovca in poveš kaj bi kupu in kolk pride poštnina in kako lahko plačaš

napišejo da je možnost peypala-plačaš pol pa dnar vrnejo, samo wire transfer+neki stroški ki jih imajo, pa še poštnino so nabili iz 40$ na 80$ za paket ki nima niti 0,5 kg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj

Jaz sem glih dobil Ohlinsov blažilec krmila za RSV 06, no pa je bla poštnina 40$+249$blažilec na to pa 3,7%carine in DDV. No torej vse skup 230 eur, kar je vsaj 130 eur manj kot najcenejša varijanta v Sloveniji. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dokončno zvedel kaj in kako je z naročanjem iz USA.

Ja pa saj ni nič takega za izvedeti. Naročiš, dobiš, fertik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa naprimer da gres v ameriko in prineses nazaj nekej mansih stvari med prtlago? to kej strogo gledajo? se mi zdi da bo to ratal pocas modern glede na to da se uvajajo nizkocenovni leti evropa-ZDA... v mislih imam bl tehniko kaksne ipode in podobno...

kolegu je ravno bratranec prinesel mac-ov laptop iz ZDA. je bil ful poceni gar ampak na carini je moral plačat carino ker se mu je carinik samo smejal ko je rekel da ni nov ampak da ga je imel samo za delo, plačal pa je carino + ddv tako da ga je na koncu prišel cca 300€ ceneje kot pri nas namesto 600 € ceneje kot je prvo zgledalo. no kak iPod pa bi verjetno šel skoz ampak nevem če bi se ravno splačalo karto kupovat za to da prešvercaš pol 10 iPodov. to se da tudi bolj elegantno naredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj

Jaz sem glih dobil Ohlinsov blažilec krmila za RSV 06, no pa je bla poštnina 40$+249$blažilec na to pa 3,7%carine in DDV. No torej vse skup 230 eur, kar je vsaj 130 eur manj kot najcenejša varijanta v Sloveniji. :naughty:

Pozdravjen!

Ali nam lahko zaupaš še internetno stran od koder si naročil :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej na tej povezavi: http://www.carina.gov.si/si/informacije/po...ga_preko_poste/

Povzetek: enotna carinska stopnja 3,5% za blago do vrednosti 350€ in 20% DDV, za višje vrednosti po tarifi (lahko tudi pri nižjih vsotah, če je za stranko to bolj ugodno). Če vrednost presega 1000€ obvezna deklaracija (+špediterski stroški).

Brez dajatev do vrednosti 22€, če vrednost presega 22€ se ceni pri obračunu prištejejo še prevozni stroški.

lp

Franc

Iz enega drugega foruma. Če kdo kaj rabi, nej kr pove, bomo skupaj naročili (govorim za KTM-parts)

Več na PM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa saj ni nič takega za izvedeti. Naročiš, dobiš, fertik.

Nisem vedel praktično nič. Na njihovi strani je pisalo Yugoslavia, potem sem pa preko Custommer Help dobil online enga tipa ki tam dela in je on dodal Slovenijo in mi točno povedal kaj in kako je s poštnino in vsem tem. Ni pa vedel kako je z dodatnimi davki in carino v Sloveniji in mi je svetoval, naj se tam pozanimam. Tako da če koga zanima pogovor med mano in njim, lahko tudi prilepim.

Kdo ve kako poteka točno transakcija denarja. Tam je treba vpisati številko kartico, je to potem to, ali je treba še kake druge podatke? PINa valda ne daš? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njbolj simpel in varno ti je preko PayPal-a, pri karticah pa je tako, da daš številko kartice, datum veljavnosti, ime in priimek, svoj naslov in pa tri kontrolne ševilke na hrbtni strani kartice, tiste tam kjer se podpišeš.

To je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa naprimer da gres v ameriko in prineses nazaj nekej mansih stvari med prtlago? to kej strogo gledajo? se mi zdi da bo to ratal pocas modern glede na to da se uvajajo nizkocenovni leti evropa-ZDA... v mislih imam bl tehniko kaksne ipode in podobno...

Nesmeš jih met recmo ene 5 v kovčku, ker jih baje zaplenijo, ker so kuker zaprodajo in to...., če maš pa razmetane, en u žepu en tm en tm... pa pomoje nebi smel morit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njbolj simpel in varno ti je preko PayPal-a, pri karticah pa je tako, da daš številko kartice, datum veljavnosti, ime in priimek, svoj naslov in pa tri kontrolne ševilke na hrbtni strani kartice, tiste tam kjer se podpišeš.

To je to.

Ej res rajs ponuci paypal. Je garantirano najbolj varen nacin placevanja online. Ker das cifro kartice sam na enem mestu in se takoj zmanjsa moznost zlorabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kaj večjega švercate po kovčkih je najbolje, da z letalom priletite v Italijo, Avstrijo.... ker pri nas so precej rigorozni in ti vse pregledajo pa jebajo v glavo za celo rabljene stvari, ki si jih odnesel s sabo (najbolje da vse prijaviš preden greš v US). Na ostalih letališčih (beri: izven SLO), te sploh ne pregledajo.... prineseš kar hočeš.

Še eno opozorilo, če letite iz US npr. v Frankfurt in potem presedete za Pučnika, vas bodo v SLO posortirali na tiste, ki ste vezani iz US in na ostale, ter vas nato prečekirali.... no comment :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja... če naročate preko spleta ponavadi ne bo dovolj račun v paketu za naše carinike, ker so cene na teh računih ponavadi zanalašč zbite. Če jim bo karkoli sumljivo, jim boste morali posredovati E-bay transakcijo, da vidijo original ceno, ali pa vam davek zaračunajo na ceno podobnega izdelka v sloveniji...

Delajo po vetru, če imajo občutek, da vas lahko ocarinijo vsaj za 20€, potem vas bodo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kaj večjega švercate po kovčkih je najbolje, da z letalom priletite v Italijo, Avstrijo.... ker pri nas so precej rigorozni in ti vse pregledajo pa jebajo v glavo za celo rabljene stvari, ki si jih odnesel s sabo (najbolje da vse prijaviš preden greš v US). Na ostalih letališčih (beri: izven SLO), te sploh ne pregledajo.... prineseš kar hočeš.

Še eno opozorilo, če letite iz US npr. v Frankfurt in potem presedete za Pučnika, vas bodo v SLO posortirali na tiste, ki ste vezani iz US in na ostale, ter vas nato prečekirali.... no comment :krneki:

tako je ja.

najbolsa vatrjanta je italija al pa avstrija-brez problemou

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa babica poslala za avto dva para luči sprednje in zadnje!Napisala je,da je darilo in nism nč plačal.Zdej k pa berem pa vidm,da sm imeu kr srečo,ker bi lahk uni rekl,da ni darilo,a u bistvu je blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj

Jaz sem glih dobil Ohlinsov blažilec krmila za RSV 06, no pa je bla poštnina 40$+249$blažilec na to pa 3,7%carine in DDV. No torej vse skup 230 eur, kar je vsaj 130 eur manj kot najcenejša varijanta v Sloveniji. :naughty:

Danes ga je poštar prinesel tudi meni :rolleyes:

sem pa pozitivno presenečen nad hitrostjo dostave, naročil sem ga v petek popoldne in ga dobil danes :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi bil kdo tak dober in mi zrihtal iz Amerike tako zadevo od stabilizatorja :)

Popravljeno . Popravil Erik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!