Skoči na vsebino

Prvi motor?


megli15

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Jaz sem oz. bom v tem mesecu naredil izpit za 125.Zdaj bi pa seveda na vrsto prišel motor.Gledal sem rabljeno v rangu do 2000 eur.Motor bi koristil za poletne turice morje.....Nekako sem padel na te tri modele:

Aprilia RS 125

Aprilia AF1 125

Hyosung gt125

Zdaj me pa zanima koliko je res več potrebno vložiti v vzdrževanje 2t ?Ali so to vredu modeli?hyosung mi je lep vendar je mogoče mal problema v hitrosti...

In pa zakaj ima AF1 takšno ceno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Jaz sem oz. bom v tem mesecu naredil izpit za 125.Zdaj bi pa seveda na vrsto prišel motor.Gledal sem rabljeno v rangu do 2000 eur.Motor bi koristil za poletne turice morje.....Nekako sem padel na te tri modele:

Aprilia RS 125

Aprilia AF1 125

Hyosung gt125

Zdaj me pa zanima koliko je res več potrebno vložiti v vzdrževanje 2t ?Ali so to vredu modeli?hyosung mi je lep vendar je mogoče mal problema v hitrosti...

In pa zakaj ima AF1 takšno ceno?

In pa mogoče še mitota notri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupuješ 2T in se misliš veliko voziti potem imej še ene 1000€ rezerve.....da boš lahko kupoval bencin, olje ter plačeval servise :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ti bodo razložili ostali:

2T: boljši pospeški, višja končna hitrost, več pije + pije tudi olje, bolj se kvari, večja cena vzdrževanja, novi so veliko dražji

4T: slabši pospeški, manša končna hitrost, manj pije, lahko rečem da vzdrževanja skoraj da ni ali pa čisto malo in poceni

Ker smo že pri pospških.....2T predelane mašince majo cca 6-7skeund do 100 ter okoli 160km/h končno (govorim nasplošno)

4T pa nekje 10-12 sekund do 100km/h ter 130km/h končno (spet govrim nasplošno).....odivsno od motorja :)

Če imaš denar in ti je pomembna hitrost kupi 2T. Če ti konča ni tako pomembna, in bi raje hodil lepo na easy na dalše turice in poceni potem kupi 4T. Izibre imaš polno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ti bodo razložili ostali:

2T: boljši pospeški, višja končna hitrost, več pije + pije tudi olje, bolj se kvari, večja cena vzdrževanja, novi so veliko dražji

4T: slabši pospeški, manša končna hitrost, manj pije, lahko rečem da vzdrževanja skoraj da ni ali pa čisto malo in poceni

Ker smo že pri pospških.....2T predelane mašince majo cca 6-7skeund do 100 ter okoli 160km/h končno (govorim nasplošno)

4T pa nekje 10-12 sekund do 100km/h ter 130km/h končno (spet govrim nasplošno).....odivsno od motorja :)

Če imaš denar in ti je pomembna hitrost kupi 2T. Če ti konča ni tako pomembna, in bi raje hodil lepo na easy na dalše turice in poceni potem kupi 4T. Izibre imaš polno :)

ni treba nč predelat samo odblokirat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno je potem vzdrževanje 2t ?olje moraš delati mešanico bencina?na 15k menjat bat?

Kaj bi mi še priporočali če bi gledal 2t in 4t?Top motorji obeh kategorij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Top motorja ni. Saj sem ti že napisal....kaj je pri 2T in pri 4T. Odvisno za kakšne namene (vožnja do trgovine in nazaj, dalše ture,itd.. ) potrebuješ motor in kaj hočeš. Potem pa lahko izbiraš. 2T delajo mešanico sami....ti samo dolivaš olje in bencin vsako v svoj rezervoar. Generalni servis pri 2T lahko stani tudo več kot 500€ (naj me kdo popravi če se motim). Pri 4T pa je pri servisu ponavadi le menjava olja v motorju.

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se hočeš bol adrenalinsko vozit kupi mitota al pa rsko , ta dva modela se nekak najbolj kupuje pri 2T 125cc

ps. bloodyshadow nisi se nič zmoto , sem dal jaz 608€ za generalko

Popravljeno . Popravil coldy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi Suzukija GSX-R 600 blokiranega na 25kW :D :P saj izpit ni tak pomembn :P

To bi bilo neodgovorno,

raje kupi mojega CH Racing WSM 125 ki ga bom kmalu prodajal!

post-16264-1218966568_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi bilo neodgovorno,

raje kupi mojega CH Racing WSM 125 ki ga bom kmalu prodajal!

potem vseeno bolje da kupi tomosa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi bilo neodgovorno,

raje kupi mojega CH Racing WSM 125 ki ga bom kmalu prodajal!

saj to sem napisal kr tak, kao reklama in nisem mislil resno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte mi potem malo glede servisov za 2t povedat in glede olja?na koliko časa je treba dolivati?menjava batov?cena?na koliko je generalka...?

Lej megli,

že zato ker sprašuješ take osnovne stvari o 2t je zate bl pirmeren 4t.

2t je velik preveč občutliv in ti si preveč začetnik da bi ga preživlov.

Isto sm se jest odločou med 4t in 2t in zdej vem da sm se pravilno odloču za 4t ker če bi kupu 2t bi ga zdej sigurn že uniči.

Pa ne zanalšč ampak pač zarad nepoznavanja.

Pred tabo se jih je že velik tko odločal- in vsi k so najprej napisal: kaj je razlikam ed 2t in 4t so se pol odločil za 4t.

Tko da se tud ti tko odloč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa računi še da če se misliš na dalše ture okol furat da 2t spije minimalno 2x več bencina, pa še olje.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med 4T športnimi motorji kot je razbrano iz tvojega prvega posta nimaš veliko izbire.

Med temi imaš samo:

Yamaha YZF-R 125

Honda CBR 125 R

So tudi drugi kot: Derbi, Rijeju, itd....ampak tak motor boš teško dobil, ker ga nima skoraj nihče.

Glede na denar ki si ga omenil v prvem postu (2000€).....se mi zdi da se lahko odločiš le za hodno ker se jo dobi v rangu med 1850 do 2350€. (rabljeno) Rabljene yamahe pa zaenkrat pri nas še nihče ne prodaja. Nova pa je 3550€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med bicikli kot je razbrano iz tvojega prvega posta nimaš veliko izbire.

Honda CBR 125 R

En nasvet: Ne kupuj Honde CBR 125 R razen če si majhen, zelo majhen.

Pa rekel je da bo bolj za ture tako da:

Honda Varadero res najboljša izbira:

6408eb129a06401356c95db8abf91ad4_big.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En nasvet: Ne kupuj Honde CBR 125 R razen če si majhen, zelo majhen.

Pa rekel je da bo bolj za ture tako da:

Honda Varadero res najboljša izbira:

6408eb129a06401356c95db8abf91ad4_big.jpg

Če si pismen je izbiral med športnimi in naked motorji, ter do 2000€.

Sam sem velik 186cm. Je že res da je majhna....amapk vseno se lepo pelejem kamor hočem in delam tudi ture po 250km+ ;)

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok torej bom verjetno vzel kar 4t....Kaj recimo priporočate?bile bi pa bolj ture kot pa kar koli drugega..

Na podlagi tega sem mu priporočil Varadero, ker niti športnik niti naked nista najbolj primerna za ture.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav. Ampak varadero je malce dražja. Ni samo 2000€ (Če se motim naj me kdo popravi).

:)

Popravljeno . Popravil BloodyShadow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!