Skoči na vsebino

Povezava dveh računalnikov z ADSL


Priporočene objave

Na računalnika namesti W-ME ali W-XP (lahko tudi na enega eno, na drugega pa drugo), kupi 3 mrežne kartice (ena za ADSL, pa še v vsakem računalniku po ena za mrežo), kupi navzkriž zvezan (cross over) mrežni kabel. Namesti, poveži in poženi čarovnika za omrežje. Stvar dela brez težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti računalnik, ki je zvezan na ADSL proglasiš za glavni, drugega pa za gosta. Edina omejitev je to, da mora biti glavni računalnik vklopljen, če hočeš imeti internet na gostu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkat sem prebral vprašanje. Kaj pa če ga zanima, kako bi dva računalnika povezal preko ADSLja? Torej ne, kako dva računalnika spraviti na eno linijo ADSL.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkat sem prebral vprašanje. Kaj pa če ga zanima, kako bi dva računalnika povezal preko ADSLja? Torej ne, kako dva računalnika spraviti na eno linijo ADSL.

Simpl... vse skupaj zvežeš na Hub, potem pa na oba računalnika ADSL klienta ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkat sem prebral vprašanje. Kaj pa če ga zanima, kako bi dva računalnika povezal preko ADSLja? Torej ne, kako dva računalnika spraviti na eno linijo ADSL.

Simpl... vse skupaj zvežeš na Hub, potem pa na oba računalnika ADSL klienta ... :)

Je ta varjanta sprobana ??

Ker mislim, da na ADSL modemu ne gori lučka za povezavo s PCjem ???

:?: :?: :?: :? :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Je ta varjanta sprobana ??

Ker mislim, da na ADSL modemu ne gori lučka za povezavo s PCjem ???

:?: :?: :?: :? :?:

Tuki bos pa crosover kabel rabu, razn ce mas na hubu za presaltat(up link).

PS

Ce pa kdo rab ba se mu naredi ADSL router na linuxu, pa tud ni problema, nardim! (sam kaksno staro masino z flopijem pa 2 mreznimi rabm...pr men dela ze vec kot eno leto-uspesno)

LP

Gugo :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ADSL modema do huba oz switcha (8900 oz 11390 sitnih) cross kabel, pol pa patch kabli dalje, če je treba na 7 userjev tudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ADSL modema do huba oz switcha (8900 oz 11390  sitnih) cross kabel, pol pa patch kabli dalje, če je treba na 7 userjev tudi

Ja ja, si se pa mal zmotu, ce bos samo na switch oz. hub priklopu, ti siol dovoljuje max 2 priklopa istocasno.

LP

Gugo :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ADSL modema do huba oz switcha (8900 oz 11390  sitnih) cross kabel, pol pa patch kabli dalje, če je treba na 7 userjev tudi

Ja ja, si se pa mal zmotu, ce bos samo na switch oz. hub priklopu, ti siol dovoljuje max 2 priklopa istocasno.

LP

Gugo :lol:

Pol pa pride svizec in zavije čokolado...

Po mestu je tudi dovoljena hitrost 50, ..... :wink:

Pa hub oz switch še rabiš, al pa tretjo mrežno karto (kar ti ne svetujem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa pride svizec in zavije čokolado...

Po mestu je tudi dovoljena hitrost 50, ..... :wink:

Pa hub oz switch še rabiš, al pa tretjo mrežno karto (kar ti ne svetujem)

Ej Elbarto, zdej pa jst tebe ne stekam...ce hoces imeti vec kot 2 uporabnika istocasno na netu preko enega ADSL modema, potem potrebujes router, drugace imas lahko samo 2! Lahko pa seveda priklopis direktno iz ADSL modema v prvo masino, iz prve masine pa ha hub oz. switch, iz switcha pa lahko 254 masine.Seveda potem rabis imeti uklopljen internet sharing. Aja pa na prvem compu rabis 2 mrezni!!!

Drugace pa kr u redu.

LP

Gugo :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
Pozdravljeni!

Kako bi dva računalnika povezal z ADSL linijo?  :roll:

kupiš rutar,priključiš 1.računalnik, 2.računalnikin tisto od ADSL ki še dobiš zraven.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Router definitivno najbolj preprosta rešitev, pa tudi dragi niso več tok kot so bli :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Router definitivno najbolj preprosta rešitev, pa tudi dragi niso več tok kot so bli  :OK:

v Big Bang-u kupil D-link router z firewallom za 10.000 sit. priklopil na adsl, gor obesil 4 računalnike in dela brez problema pa še linija mi ne pada več (včasih je na vsakih 24 ur). :OK: aja pa firewall dela dobro, sicer imaš še zone alarm gor ampak nima dosti dela :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ja router je še najboljša povezava,...

Če pa boš rabu Cross-over kabel mi pa povej ker ga imam doma 15m,...sem ga samo enkrat nucov, pa še takrt bl mal <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa še linija mi ne pada več (včasih je na vsakih 24 ur)...

Tole se mi zdi je Siolova fora z dinamicnimi IPji, ker so ti ga vsakih 24ur zamenjali. Ce imas staticni IP pa linija ne pada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pri routerjih je pač tako,da za neprekinjen priklop rabijo statični IP,dinamični pa se menja na vsakih 24ur,zato prekinja povezavo....je pa router definitivno najboljše met,če ne že zaradi drugega zaradi mehanskega firewall-a....če misliš met kdaj še kakšen server ali pa brezžično povezavo,pa vzemi kombiniranega wirelessa...pa DMZ za serversko delovanje....sam ne kupuj Level One,sem ga imel in ima problemčke pri downloadu z določenimi Peer to peer programi....sem menjal za Linksys-a (ki ga je kupil Cisco-najboljši na tem področju) in ti povem,boki batina....ZELO ZADOVOLJEN!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!