Skoči na vsebino

Akumulator za skuter


Anzi

Priporočene objave

OK...to sem zdej uštimou sam, sem kupu akumulator. Ampak problem da je prazen, da v njem še ni elektrolita, ki naj bi imel specifično težo 1,4 kg/liter. Kje naj zdaj kupim elektrolit. Če ne bo odgovora bom pač stvar spet uredil kar sam, ampak mogoče pa le kdo kaj ve o tem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno si kupil navaden (moker) akumulator. Akumulatorski elektrolit - žveplovo kislino predpisane gostote - lahko kupiš npr. v trgovinah Chemo. Najmanjša količina je, če se ne motim, 3kg kantica, je pa poceni. Večji problem je, kam z ostankom kisline. Pa previdno pri nalivanju, predvsem pazi na oči in kožo, potem pa na obleko. Drobna neopažena kapljica brezbarvne kisline naredi krasno luknjo v cunjah...

Sicer pa ti bodo akumulator poceni napolnili z elektrolitom tudi v vsakem "akumulator servisu".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno si kupil navaden (moker) akumulator. Akumulatorski elektrolit - žveplovo kislino predpisane gostote - lahko kupiš npr. v trgovinah Chemo. Najmanjša količina je, če se ne motim, 3kg kantica, je pa poceni. Večji problem je, kam z ostankom kisline. Pa previdno pri nalivanju, predvsem pazi na oči in kožo, potem pa na obleko. Drobna neopažena kapljica brezbarvne kisline naredi krasno luknjo v cunjah...

Sicer pa ti bodo akumulator poceni napolnili z elektrolitom tudi v vsakem "akumulator servisu".

Super :P ! Hvala za odgovor, verjetno bom res šel kar v en servis, ker cele kantice pa res nimam kje ponucat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elektrolit prodajajo v Trgoavtu. Sem videl, ker sem jaz tudi pred približno mesecem kupil nov mokri akumulator. Ga imajo v plastenkah po 1 l, stane pa približno 600 tolarjev. Mislim, da kislino redčijo in pakirajo v Chemu tako, da lahko povprašaš tudi v Chemovih trgovinah.

Če si kje blizu CE, lahko elektrolit zastonj dobiš pri meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, sedaj vidim Tržič. Predaleč za 600 tolarjev. Lahko pa prideš, če te je volja.

Verjetno ga bom kr v trgoavtu kupu, če ga po liter prodajajo, ampak vseeno hvala za ponudbo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za še malo pomoči :oops:

Elektrolit sem kupu, zdaj me pa še zanima kako akumulator napolnit. V navodilih piše "constant current only", jaz pa imam polnilec, ki v bistvu sam prilagaja tok...ga pustiš čez noč in ko akumulator postaja poln, sam zmanjšuje tok. Ali lahko napolnim s takim polnilcem, ali bi moral akumulator res polniti striktno z 1/10 nazivne vrednosti, to je 400mA za štiri ure?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj akumulator je v bistvu že napolnjen. Ko naliješ vanj elektrolit je ravnotežje ionov v stanju polnosti akumulatorja. Tako, da če zakurblaš mašino in se greš urico ali dve vozit, si opravil vse. Piše pa v navodilu akumulatorja, da priporočajo manjšo začetno polnitev, ki ione še malo zbrca vsake na svojo stran, vendar pa ta ni obvezna, zgolj priporočljiva. Če imaš voljo, priklopi akumulatorček na tisto kar imaš in ko bo akumulator poln, se bo pač ustavilo. Tista 1/10 je najvišja dovoljena, nižja pa nikakor ne škodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaksna pa je kapaciteta akumulatorja pri 125cc 2T motociklu z elektrostarterjem (brez kickstarterja)?? konkretno aprilia...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede polnjenja: če nimaš omejitve toka in če ne gre za kak "pameten" polnilec, lahko med polnilec in akumulator zaporedno vežeš avtomobilsko žarnico. Vzameš npr. 12V/21W, pa bi moralo biti OK - izmeri tok. Če hočeš polniti res pohlevno, pa vzemi 12V/5W žarnico... Kot je napisal že Brrrm - škodljiv je lahko le prevelik polnilni tok, premajhen pa nikakor ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točit sam je skorej nesmiselno!Greš v Gajzer akumulatorstvo pri TC-ju in nabavš tam akumulator pa še za 400sit ti not natočjo kislino, k se italk nima smisla sam zajeb......!!Nevarnosti obstajajo pa še s preostankom kisline nimaš kaj počet!!No zdej je kar je!! :D

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

lp vsem. mene pa samo zanima če se da kje kupit navaden akumolator za skuter k ni treba nekih elektrolitov nalivat, mislm takšen kot za avto samo priklopiš na žice in to je to ?????

sprašujem ker sem kupil skuter in ima prazen akumulator :)

???

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp vsem. mene pa samo zanima če se da kje kupit navaden akumolator za skuter k ni treba nekih elektrolitov nalivat, mislm takšen kot za avto samo priklopiš na žice in to je to ?????

sprašujem ker sem kupil skuter in ima prazen akumulator :)

???

hvala za odgovore

Saj pa nima veze to!Saj dobiš zraven elektrolite!Stočiš vse not.Počakaš,ne vem 2uri.Zapreš pokrovček in daš v skuter,pa gas,pa dolge luči :naughty:

Lahko pa poizkusiš še tega še prej napolnit :naughty:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako naj ga pa napolnim ??? kar preko avtomobilskega akumulatorja ?

Ne, s polnilcem za svinčene akumulatorje. Dobi se ga skoraj povsod, za dobrega pa se splača dati malce več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pravite na Yuasa akumulatorje? :)

Nič se neboj so vredu in niso dragi,glej samo da ima elektrolit zraven,ki ga stočiš v akumulator. Priporočljivo je da ko natočiš elektrolit najprej akumulator vsaj malo sprazniš z npr. žarnico od dolgih luči(12V 55W) ca.15 min nato pa spet z polnilcem napolni akumulator.Če imaš premočan polnilec daj vmes med + ali med minus kabel žarnico ca 21W.Ali pa polneš paralelno z drugim(avtomobilskim) akumulatorjem,če se pri polnenju preveč greje ga odključi in ko se ohladi spet malo priključi po parih urah polnenja je tak akumulator formiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!