Skoči na vsebino

Digitalen števec


ukis

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Sem si nabavu en kolesarski števc, ga zmonteru in dela krasno. In mislim, da kaže zelo natančno. Tko da se kar splača dat tri jurje za števec, če ti original crkne. Pride cenejš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem mel dolgo enega za 100 šilingov in je prisel do 199 kako sem sprobal? na en elektromotorcek sem dal magnet, ga vklopil in dal zraven oni senzor - 199

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal neki čez 3.000 SIT. Pri nakupu moraš pazit edino to, da lahko vneseš tako majhen obseg kolesa, kot ga imajo skuterji. Sej to pa vsak prodajalc v kolesarskih trgovinah ve, tko da ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak to misleš do kolk? Hitrost ti zmerjo (sigma) do 300km/h  se mi zdi, če si to mislu.

Ja ja to sm mislu :) K sm slisov za te kolesarske stevce neki, da samo do ene (no sej ni "samo" ampak useeno) 100 km/h pridejo pol se pa konca. Samo to je še iz časov ko sm gonu :D zej gutov bolse pa cenejse delajo pa to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam na kolesu sigmo BC 1200. Pa se da dokupit še en senzor da ti obrate kolesa šteje.

Obrate pedalov pa res.

Drugače pa sigma potegne do 199km/h.

Do 150km/h pa preverjeno na lastne oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri modeli Sigma Sport digitalnih števcev (npr. BC800) zmorejo meriti hitrost do 300km/h. Ampak še nisem preizkusil... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem kupil Sigmo BC800, ki jo nameravam namontirati na moj skuter. V navodilih je res omenjeno da naj bi meril hitrosti do 300km/h, nikjer pa ne piše, pri kakšnem obsegu kolesa. Meni bi več pomenil podatek, koliko vrtljajev v sekundi je magnet sposoben zaznati.

Obseg mojega sprednjega kolesa je približno 1,5m. Zelo grobo izračunano, se kolo pri hitrosti 150km/h zavrti 27-krat na skundo. Upam da bo števec lahko zaznal vsaj kakšnih 24 obratov/s, da mi bo do 130 km/h normalno meril.

Ko zmontiram bom poročal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Danes sem kupo Sigmo BC800 pa namontiral nekako na speedfighta. Joj, so problemi za ta skuter:) stevec stari mi je crknil, max speed danes je bla 100,2 km/h. Menda se to ni vse kar zmore skuter (vsaj mislim si tako).

Zaj pa me zanima, ce lahko zicke prerezem pa jih s svojim kablom podaljsam?!? ker bi nujno rabil daljse kot so gor...

drugace pa je stevec zlo dober.kaze vse, kar rabim;) kot v avtu:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jo jst mam pa stevc sigma sport bc 1200 pa gume 120/70-12 pa nevem kaj nj ke not upism za nastelat stevc k sm zgubu un listk k je biu zravn pa ce lohk kdo pumaga :P

thx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izmeri premer sprenjega kolesa v Milimetrih, pa tisto pomnozi z 3,14. pa dobis obseg. pol pa na sigmi odzadi reset drzis 3 sekunde pa se ti pojavijo nastavitve pa vtipkas noter tisto stevilko. Menda bo obseg malo manj kot 1500mm...ce ne pa vpisi kar 1500, bo kar prav kazalo verjetno...

ah, vceraj sem lepo z maretom20 vse namontiral gor pa dal stevec na bilanco pa tak:D zdaj kulish zgleda:)

koncna bla vceraj 102,1 km/h...

mislim, da stevec kaze okoli 5km/h manj kot orginalni.... dosti je vetra zadnje dni, tak da koncna po tem stevcu je verjetno 105km/h , mogoce malenkost gor se;) al pa dol:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Dons sem nabavu sigmo BC800 pa sm se je bu 1 uro da bi nekak gor dal pa mi ni ratal. 1. kabl prekratek, 2. dol pr feltn ful preveč placa vmes pa med vilcam tko de mi povejte kuko ste vi to rešil k sem prej popizdu pa mislu zafukat vse skup v steno sam sem se spomnu s kok teškim srcem sem ga kupu (semfulprevečskopušnpress) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!