Skoči na vsebino

sklopka??


Priporočene objave

V nizkih hitrostih (pri speljevanju in pocasni voznji v koloni), k sklopka se ne prime do konca, mi motor trese oz cuka. A je mozno da je sklopka fuc?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zacetku mi tega ni delal, tko da predvidevam da bi bla sklopka ... bom u petek pelu na servis pa da vidm kaj bojo rekl...

Aja, a se se komu dogaja to da k speles iz nule pr ene 20-25kmh (k sklopka do konca zagrab) zatul z visjimi obrati, kt da se mal bl u prazno zavrti masina ... pa za trenutek mal slabs vlece .... pol gre pa spet normalno naprej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v resnici je lahko oboje ja:)

prvo sklopka ful cudno spusca in drsi pa jermen malo natrgan pa skace. pa pr 20 zatuli malo bolj tudi meni, pol pa potegne, samo se to da resit z valjcki tezjimi mogoce, ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce dam tezje valjcke notr mam pa lukno u pospeskih od 60-70kmh, ... pa te valjcke k mam zdej mam ze zadnjih 5000km notr, pa mi ni nikol tulu k je sklopka spustila.

Pa fedre na sklopki mam ta najbolj trde ...

A ce zamenjam jermen se bom mogu spet igrt z valjcki?

Kaj je pa funkcija unga ta velzga fedra k jermen skp stiska?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa jermen drsi. in jrk0 ne, ce das tezje valjcke bo se slabse. meni z lazjimi tega ne dela. sicer pa imam jaz na variomatu ze prave kanjone in se jermen pogost na vrhu zatakne in noce dol potem pa ne dobim obratov sploh. vcasih pa pade dol in potem tako stegne, da zacne jermen kljub trsi fedri drset. sicer pa mislim da sklopka pri tem nima vloge, ker pri 20 ne drsi vec. sklopka ma vlogo bolj pri speljevanju - do 5 recimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mare:

A k ti jermen dol ostane zgleda tkole:

Stojis na semaforju, das gas do konca... motor se komi premika ... zagrab pa takoj k das ze cist mal gasa? Pr ene 30 pa zacne vlect

K prides do naslednga semaforja pa spele normalno?

Ja sam mislm da sklopka do konca zagrab sele pr 20kmh ... ker recmo k spustim gas pa k bremza z masino mi sele pr 25 spusti v ler, zdej k mam mocnejse fedre, ... prej mi je pa pr ene 10-15.

Ne vem pa ce je to sklopka ....

Kaj je pa pol tista meja okol 20-30 k se jo zlo cut kot razliko v pospesvanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce dam tezje valjcke notr mam pa lukno u pospeskih od 60-70kmh, ... pa te valjcke k mam zdej mam ze zadnjih 5000km notr, pa mi ni nikol tulu k je sklopka spustila.

Pa fedre na sklopki mam ta najbolj trde ...

A ce zamenjam jermen se bom mogu spet igrt z valjcki?

Kaj je pa funkcija unga ta velzga fedra k jermen skp stiska?

1. Na žalost je zmeraj tako, da ko menjaš jermen se vse poruši. Tako, da se boš tudi z valjčki moral igrat... :cry:

2. Funkcija tistega fedra je, da jermen vrača v prvotno stanje (kot je preden spelješ) in sicer tako, da stiska jermenico ob drugo zunanjo. Ko sem menjal fedro so se mi drastično zboljšali pospeški. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa jermen drsi. in jrk0 ne, ce das tezje valjcke bo se slabse. meni z lazjimi tega ne dela. sicer pa imam jaz na variomatu ze prave kanjone in se jermen pogost na vrhu zatakne in noce dol potem pa ne dobim obratov sploh. vcasih pa pade dol in potem tako stegne, da zacne jermen kljub trsi fedri drset. sicer pa mislim da sklopka pri tem nima vloge, ker pri 20 ne drsi vec. sklopka ma vlogo bolj pri speljevanju - do 5 recimo.

Ja, to sem jast tut mel. Pa sem menjal prednje jermenice. Sej ni čudno, da nastanejo kanjoni, če je pri 8000rpm že čez eno tono pritiska od valjčkov. To so čudne stvari... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma moj skuter ma dve stanji. naprimer na semaforju: v vecini primerov moram pri speljevanju dat polni gas in skuter sploh ne dobi obratov, s tem pa je pospesek zlo slab. ko pridem do 30 pa je naprej vse kul. v drugem primaru pa dobi tiste prave obrate in masino zacne kr trgat. kr spodnasanje zadne kole pa to. pol na naslednjem semaforju pa spet mori v nizkih obratih. in to razmerje med obema je nekje 10:1 :( moral vi menja vario ampak ni kesa. pa itak delam raje malo dalse fure brez ustavljanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mare isti problem mas kt jst. Sam da k men ucasih tok pocas spele da se komi premika, pa da rabm 50 metrov da bobim tistih 30kmh notr.

Tomosaki: A zamenjam sam jermen, al celo jermenico ... ? Fedr bom pa itak menju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem, to bi blo treba videt. Odšraufaj oni dekl od variatorja in boš vido v kakem stanju je jermen. Zaželjeno bi blo, da je vsaj nekje med 13-15mm, če je manj bo treba jermen menjat (raje za original kot kaki polini, ker sledji niso tak vzdržljivi). ČE maš pa razbrazdan vario, bo pa stvar malo kompleksnejša. To razbrazdanost boš lahko sicer popravo z jermenom in deloma tudi valjčki, vendar za kak dolgotrajn efekt to nebo šlo. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neke me zanima v zvezi z variotom. Kolko mate kaj vi roba zgoraj? jaz mam okoli 5mm pa sem mi zdi prevec;) bi lahko se bolj letelo ce bi slo visje:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomosaki:

Jao, variomata ne dobim dol ... morm it orodje kupt ...

k ga snamem dol, ga parkrat slikam pa mi bos povedu ce je jermen zgonen, pa ce morm variomat menjat, ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en kolega z yamaho spy si je pred 2 dnevoma menjal jermen ker mu je starega utrgalo,zdaj pa nima ne hitrosti ne pospeškov kot včasih mislim RES PORAZNI SO POSPEŠKI v primerjavi z starim jermenom...

rešitev:????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je tak če je novi jermem rabi 100km da se postane normaln

to mislim da je en tip nekrat tukaj govoro ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja podrl si je ravnovesje z novim jermenom, ker za starega so bli valjčki idealno nastavljeni, za novega pa jih bo treba ponovno zlagat skupaj. Sej pravim, pomembni so milimetri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomosaki:

Jao, variomata ne dobim dol ... morm it orodje kupt ...

k ga snamem dol, ga parkrat slikam pa mi bos povedu ce je jermen zgonen, pa ce morm variomat menjat, ok?

Huh, če nama to preko foruma uspe, se pa lahk greva specialce. Drugače pa sem jas to dol dobival tako, da sem šraufnciger podstavo spodaj pod vario al sem ga pa porino med valjčke pa sem z gedoro odtegno vseskupaj. Če pa je bil sosed doma, sem pa šou po njegov kompresor. Poleg tega nebom mogu vedet, če je jermen zgonjen, ker ma vsak skuter drugače širokega. Tu je na tebi, da greš do prodajalca in izmeri, koliko je širina novega jermena proti tvojemu staremu jermenu. Lahko, da je širina jermena v mejah normale pa da so zobci na jermenu znucani. Glede variomata pa boš itak sam vidu. Če so na njemu žlebovi ga bo treba menjat. Ampak mislim na prave žlebove, ne na take površinske. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!