Skoči na vsebino

V8 avtomobili


jhribar1

Priporočene objave

kaj menite o takih avtomobilih,gotov ste gledal hitre in drzne,jest vem da če bi mel dnar bi si prec enga nabavu pa nej še več benza požre,eno leto nazaj sem videl TAPRAVGA cherlovette camaro V8 1969 letnik,jooj pa sam 2mio sit je bil...če bi mel takrat dnar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno leto nazaj sem videl TAPRAVGA cherlovette camaro V8 1969 letnik,jooj pa sam 2mio sit je bil...če bi mel takrat dnar

a si ga videl v MB pa rdeče barve je bil? leta 98 je bil 14 dni "uradno" moj pa nažalost takrat še nevozen :cry:

sicer pa saj niso tako dragi, pripelj si ga pa prej kupi delnice petrola :devil:

no ja lepi pa so! pa tako primerno mali, kot nalašč za v mesto na shopping :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...cherlovette ...

LOVE IT!! :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj menite o takih avtomobilih,gotov ste gledal hitre in drzne,

Take avte si vcasih ogledam na satelitski, ampak so mi bedni (govorim o ameriski seriji NASCAR). Ze uno dirkanje v krogu je dolgcajc za gledat. Je pa nekaj dirk, ko s temi avtomobili dirkajo po ta pravem dirkaliscu. Tam se pa te avtomobili izkazejoi za zelo okorne.

Ze ce jih pogledas: velika V8 masina. Iz nje bi lahko izstisnili kakega konja vec. Menjalnik je navaden, tak kot v osebnih avtomobilih, rocica menjalnika je pa taka kot v kakem avtobusu, njeni hodi so prav tako podobni tistim iz avtobusa. Vse skupaj pa je pretezko.

Tak avto sem si lahko pred leti ogledal na Ljubljanskem avtomobilskem salonu. Ce se prav spomnim, je imel avto okoli 600 KM in skoaj tri tone. To pa ni neka dirkalna kombinacija.

Ameriski sportniki niso neki tehnoloski visek. A se spomnite Jonasove korvete. Sem jo videl enkrat na servisu in nisem mogel verjeti, da ima ta "sporten" avto se listnate vzmeti. Listnate vzmeti imajo veterani in pa kamioni.

Druga zgodba pa so evropski V8 avtomobili. Te gleam v DTM prvenstvu. Pasa za oci. Avti mocni okoli 600 KM in teze okoli tone. Masine so prav tako V8. Nastopajo AUDI TT, Mercedes CLK, Opel Vectra, BMW.

Prav zanimivo bi bilo, ko bi enkrat za foro dirkala avto serije NASCAR in DTM. Po moje mi nascar avto spusil.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo bi bilo, ko bi enkrat za foro dirkala avto serije NASCAR in DTM. Po moje mi nascar avto spusil.

Tadej

Res bi bilo zanimivo,ko bi en tritonec prletel v kakega ,,light,, evropejca.

Tadej a se ti ne zdi, da ima vsaka stvar svoj namen? Hočem reči niso amerikanci tok glupi in zaostali kot si ti napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo bi bilo, ko bi enkrat za foro dirkala avto serije NASCAR in DTM. Po moje mi nascar avto spusil.

Tadej

Res bi bilo zanimivo,ko bi en tritonec prletel v kakega ,,light,, evropejca.

Tadej a se ti ne zdi, da ima vsaka stvar svoj namen? Hočem reči niso amerikanci tok glupi in zaostali kot si ti napisal.

A si mogoce pred kratkim gledala na Eurosportu skupinski test 911 GT2, F50 in Corvette?

A uganes, kdo je bil dalec dalec zadaj (slabe zavore, vzmetenje, lega na cesti, varnost,...)

tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ameriski sportniki niso neki tehnoloski visek. A se spomnite Jonasove korvete. Sem jo videl enkrat na servisu in nisem mogel verjeti, da ima ta "sporten" avto se listnate vzmeti. Listnate vzmeti imajo veterani in pa kamioni.

drugih v ZDA, kjer so avtoceste ravne kot ravnilo, ne rabiš ...

kaj misliš, zakaj vedno po mestih divjajo čez križišča? DA lahk kaskader kak ovinek zvozi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo bi bilo, ko bi enkrat za foro dirkala avto serije NASCAR in DTM. Po moje mi nascar avto spusil.

Tadej

Res bi bilo zanimivo,ko bi en tritonec prletel v kakega ,,light,, evropejca.

Tadej a se ti ne zdi, da ima vsaka stvar svoj namen? Hočem reči niso amerikanci tok glupi in zaostali kot si ti napisal.

A si mogoce pred kratkim gledala na Eurosportu skupinski test 911 GT2, F50 in Corvette?

A uganes, kdo je bil dalec dalec zadaj (slabe zavore, vzmetenje, lega na cesti, varnost,...)

tadej

TEST JE TEST. ČE BI BIL EVROPEJEC NA NASCAR BI GA ZLIČKAL-DOBESEDNO. V USA je vse en velik show bolj kot je močno pa težko bolje je sam,da poka -zato more bit robavsasto narejeno, sam,da se dogaja. To sem hotla povedat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ... meni tudi niso vsec tiste ladje. Tudi ladjice ne (corvette :)). Sem videl v *Fast & *Furious pa prav bedno izgleda. Se pa ne bi branil Evo 8 :OK: V US of A ima prav nesramno nizko ceno <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar evropejci izstisnejo iz V8 motorja, ameikanci ne bojo še 10 let. Pr amerikancih velja navor ter zvok motorja.

:SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar evropejci izstisnejo iz V8 motorja, ameikanci ne bojo še 10 let. Pr amerikancih velja navor ter zvok motorja.

Nimajo interesa (ni problem v znanju)---vsako tele ima svoje vesele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar evropejci izstisnejo iz V8 motorja, ameikanci ne bojo še 10 let. Pr amerikancih velja navor ter zvok motorja.

Nimajo interesa (ni problem v znanju)---vsako tele ima svoje vesele.

Ni v interesu k pa majo tok pocen bencin k, da voda kopujejo ne pa bencin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah...mustang letnik 65....music for my ears....

ti avti niso narejeni za naše ceste...so pa zoliko bolj zanimivi s svojimi podatki....3700ccm 400 Km pa glas je ubijalski....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj pa to? A majo od honde masine? :lol1:

Ford Mustang:

Tip motorja: V 8

Prostornina: 4601 cm3

Moč motorja: 400 KM (294 kW) pri 6000/min

Število vrat: 2

Mere (DxŠxV): 4622 x 1897 x 1290 mm

Masa: 1555 kg

Mehanika in podvozje

Lega motorja: spredaj

Pogon: zadaj

Menjalnik: šeststopenjski

Zavore: ABS, spredaj koluta, zadaj koluta

Pnevmatike: 275/35R20Z

Kapaciteta

Število sedežev: 2

Gorivo: bencin

Zmogljivost

Največja hitrost: 250 km/h

Pospešek: 4,6 s do 100km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle Ford mustangec je tudi meni sanjski avto, seveda, če bi čebula .... :(

Sem pa imel v sedemdesetih letih priložnost peljati se v mustangu, samo ne takem, kot je na Georgetovi sliki, ampak v dizajnersko pomlajenem modelu iz sedemdesetih let, ki pa, po mojem mnenju, po "lepoti" nikakor ni dosegal originala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:xx: :xx: :xx: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Ponižno prosim odpuščanja.

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Se mi je kar tako zapisalo. :huh: :o

V zahvalo za moje posipanje s pepelom pa te prosim, Thundercat, prilepi še sličico prenovljenega modela iz sedemdesetih let. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle Ford mustangec je tudi meni sanjski avto, seveda, če bi čebula .... :(

Sem pa imel v sedemdesetih letih priložnost peljati se v mustangu, samo ne takem, kot je na Georgetovi sliki, ampak v dizajnersko pomlajenem modelu iz sedemdesetih let, ki pa, po mojem mnenju, po "lepoti" nikakor ni dosegal originala.

brrrmči, samo zate :

post-17-1068036291.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prostornina: 4601 cm3

Moč motorja: 400 KM (294 kW) pri 6000/min

Zavore: ABS, spredaj koluta, zadaj koluta

To kvecjemu velja za tekoci model, ne pa za one stare skatle, o katerih je govora ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!