Skoči na vsebino

Dežela utopija


Dietrich

Priporočene objave

Za vse anarhiste - vedno lahko prestopite med šošone (cigane) in živite mad maxovsko življenje. No taxation, no representation, močne avte pa le imajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(tole bi še dodal, pa mi forum ne pusti popravit prejšnjega sporočila:)

Point je v tem, da je vsa ta regulacija, vsi ti predpisi, le posledica družbenega razvoja, mu sledi in preprečuje, da ne bi prišlo do večjih zlorab. V državah, kjer je pravna država že star pojem, je vse to prešlo v zavest večine ljudi in jim je to, kar govori lojzi, več ali manj jasno. Ni možen korak nazaj ne da bi šli korak nazaj v civilizacijskem razvoju.

Je pa res da sta tu v osnovi dva pristopa: eden je minimalno vmešavanje države (država kot nočni čuvaj), druga pa je, da posega povsod, tudi tam kjer le "drek meša" (npr. pri nas v gospodarstvo). To pa je že druga debata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, po mojem skromnem mnenju ( zanalašč odbijam uporabljati svakojakve kratice v smislu IMHO - zakaj, morda drugič)

Problem te debate vidim v pojmovanju kaj je svoboda in nenazadnje tudi kaj je anarhija.Prav zato je za obstoj, države oz. sveta Utopija potrebno da ljudje postanejo glede teh stvari podobno misleči. (Ravno zato imenujemo take stvari Utopija- nemogoče , vsaj v današnjih miselnih vzorcih)

Kot prvo če je moja lastna svoboda pogojena s kratenjem osnovnih človekovih pravic sočloveku, potem takem to ni svoboda.

To je stanje demokratičnega suženjstva, ki ga poznamo danes in ga uporablja večja večina sveta.

Tukaj lahko enačim "divjanje po cestah"-kjer pač za zadovoljitev lastnih potreb ogrožam oziroma krajšam pravico do varnosti drugim z Bušizmom al pa Stalinizmom;da me naute desničarji popluval da vlečem na levo stran.

Po prebranih postih sem najprej pomislil, na to kako je naša družba materialna, saj se kot izhod iz nesvobošine kot najpomembnejše omenja zavračanje tv-ja in shoping centrov oz. takoimenovanih izhodov iz znanih civilizacijksih okvirov. Zakaj ?

Saj so le ti narejeni za zabavo človeku. Več jih imamo več lahko izbiramo , se pravi imamo s tem svobodo izbire.

Ravno to pa so nam, po tisočletnih raziskavah :) , dali zato, da nas utišajo, kajti medtem ko se raja zabava, lahko v miru počnejo to kar pač počnejo in taista raja ne dvomi v svojo vlado oz. svetovni vrh saj nam je le ta omogočil, da imamo vsi enake možnosti za pridobivanje materialnih dobrin in ne tako kot v prejšnjih časih, kjer si z rojstvom pač bil obsojen na takšno ali drugačno življenje.

Dragi moji SVOBODE NIMAMO, kajti če bi bila, bi kot prvo že zdavnaj bila znana vsa dejstva iz zgodovine, vsaj tiste ki je zapisana, tukaj mislim na vse skrite zapise, ki se skrivajo tako v arhivih Vatikana, ki govorijo o daljni zgodovini, kot o arhivih znanih vladnih in malo manj vladnih oz. celo nič vladnih ustanovah(CIA,FBI, UDBA,SOVA,PZ...................................), ki govori o bližnji zgodovini.

Kot drugo če bi svoboda bila, bi se na tej zemljici vojne ne dogajale.

Če bi svoboda bila, bi ne bili omejeni v gibanju, bi ne bili brani in poslušani s strani velikih bratov, bi ne bili registrirani v razno raznih depojih. Če bi svoboda bila nam država ne bi jemala denarja(desetina ali davek stvar je ista) ampak bi kvečjemu za nas poskrbela, saj je ona v službi ljudstva(tukaj predvsem mislim na socialno,zdravstveno, ekološko in še kako varstvo- ne pa na to da bi nam država morala dajati denar). Pa ne bom sedaj razlagal na kakšen način bi to bilo izvedljivo.

*Za obstoj svobode, pa so nujno potrebni ; morala, etika, toleranca, ljubezen itd., česar nažalost v človeku ( že od samega obstoja ) NI .

Da malo skrajšam ( saj se že jaz, na momente v svojem besedilu malo zgubim :D ; zato ker vmes še delam)

Kaj je ANARHIJA.

Kot prvo Anarhija NI kaos, ti dve besedi se je začelo enačiti šele nekje v 19 oz. 20 stoletju, ker so se pač tako imenovani anarhisti začeli posluževati nekih kaotičnih metod nereda. Kaj je prvo na kaj pomislite ko vidite A na zidu; seveda na nekega mladička :yea2: z neko štrlečo frizuro, ogromno verig , ves zafiksan in zapit, ki ne želi delat in si s tem pridobit prekopotrebna sredstva za lastno samostojnost oz. svobodo, za katero vi trdo delate.

Ne dragi moji ANARHIJA je BREZ VLADJE

Se pravi družbeni red, ki ne potrebuje VLADE in represivnih organov za obstoj.

Tukaj pa se ponovno vrnemo k utopiji in predpogoji za svobodo*

Uf al sem se razpisu :D

Okej zaenkrat toliko, replike (vaše) seveda sledijo, pa tud jaz bi še kej napisu, pa se mi zdaj baš ne ljubi.

LP

Uzzy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Point je v tem, da je vsa ta regulacija, vsi ti predpisi, le posledica družbenega razvoja, mu sledi in preprečuje, da ne bi prišlo do večjih zlorab.

V državah, kjer je pravna država že star pojem, je vse to prešlo v zavest večine ljudi in jim je to, kar govori lojzi, več ali manj jasno.

Ni možen korak nazaj ne da bi šli korak nazaj v civilizacijskem razvoju.

jeah wright

Je pa res da sta tu v osnovi dva pristopa: eden je minimalno vmešavanje države (država kot nočni čuvaj), druga pa je,

da posega povsod, tudi tam kjer le "drek meša" (npr. pri nas v gospodarstvo).

To pa je že druga debata.

Samo naša :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uzzy,

saj nima smisla razpravljat na tak način.

V dani stopnji razvoja civilizacije je možen samo tak - represivni sistem - seveda v nekih tolerančnih mejah. Stopnja represije je lahko večja ali manjša, država kot taka oz. neka druga skupnost kot vrhovna oblast pa mora obstajati že zato, da se "svobodni" posamezniki v skupnosti ne pobijejo z uresničevanjem svoje svobode na račun drugih.

Ti in nekateri drugi pa sami priznavate, da obstoj družbe ni možen brez take represije, obenem pa utopično razpravljate o tem, kaj bi če bi ....

Kot sem napisal, najbližje tako pojmovani "svobodi" je šošon stil. Čisto mad maxovstvo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uzzy,

1- saj nima smisla razpravljat na tak način.

...

2- Ti in nekateri drugi pa sami priznavate, da obstoj družbe ni možen brez take represije, obenem pa utopično razpravljate o tem, kaj bi če bi ....

3- Kot sem napisal, najbližje tako pojmovani "svobodi" je šošon stil. Čisto mad maxovstvo :P

1- Men je pa ravno to všeč. Uzzy, ti kar še, je prijetno čitat! :OK:

2- Seveda, saj je naslov teme "Dežela Utopija..."

3- Meni se pa ciganski stil "svobode" zdi presneto na račun drugih. :angry: So pa že bolj "svobodni" prebivalci daljnih prostranstev Sibirije, Mongolije, Aljaske, tudi Afrike ponekod. Za preživetje se morajo potruditi in ne ogrožajo in kradejo drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej ravno to sem hotel napisat Naslo teme je DEŽELA UTOPIJA hvala HHV

In da res je šošoni kot jim Andrej ti praviš, nimajo nobene veze s svobo, saj svojo svobodo marsikdaj uveljavljajo na račun jemanja le te drugim.

Še manj pa ima Mad max veze s svodo, ker če se spomniš je tam družbena ureditev KAOS in ANARHIJA.

Je pa res in to sem že dostikrat rekel, da ko pride dan D, oziroma, ko se bo človeštvo preveč vrglo v stanje nesvoboščin in podrejanja "tehnološkim dosežkom", se bo taisto človeštvo razdelilo na dva sloja ( to se počasi že dogaja), tisti ki se z vsem napisanim strinjajo in tisti, ki se pač ne bomo. Slej ko prej bo prišlo do razpada družbe kot jo poznamo, temu sledi obdobje kaosa(doba Mad Maxa), šele za tem lahko pride neko novo lepše obdoje, kot je rekel nostradamus

obdoje aquariusa.

Sem pa že od nekdaj( mislim da se je to začelo še v trebuhu-zato sem zajokal ko sem prišel ven :D ) trdil oz. pač govoril, da bo naša generacijska skupina doživela začetek propada nam znane družbe in njene ureditve.

( Takrat bom tudi jaz tisti, ki bo postal Mad max (tukaj mislim, predvsem na odmaknjenost od centralnega dogajanja), čisto iz razloga, da ne vidim in nisem prisotem, pri še večjem propadu pozitivnih človeških norm in moralnih načel.

Nekaj stoletij če ne tisočletij, je trajalo, da je človek dozorel za konfront takoimenovani višji sili, bodisi zemeljski bodis nezemeljski oz. takoimenovanemu Bogu ( ne glede na Vero -God is only one).

Od prve resne konfrontacije je preteklo že nekih 400 do 600 let, medtem se je človek že nekaj naučil, predvsem taktike nasprotovanja in tega da mu pa glih vsega kar rečejo ni treba verjeti, še vedno mu za tisti pravi dosežek manjka ogromno, predvsem v njem samem ampak to je tko step by step.

Ko se nabere dovolj posameznikov;ki kjub temu, da gleda,bere in posluša iste novice, kateri razmišljajo izkjučno in samo s svojo glavo in si postavljajo svoja stališča, ne glede na to kaj pravi večina, oz. njej/njemu najljubša politična ali drugačna opcija ( zavestno ne dovoli manipulacije ), bo prišlo do tiste razdelitve, ki je ključna za nadaljni razvoj ( to bodo koraki naprej in ne nazaj). Do takrat pa se bodo pač pojavljale posamezne skupine;ki jih bomo v bodoče še bolj, označevali za huligane,anarhiste,nespoštljivce, terosriste itd.

Da se še mal vrnem k tistemu pojmovanju svobode.

Kakšna je razlika med sužnjelastništvom

-delaš kar ti rečejo oz. kar je tvoje delovno mesto

-dobiš hrane ravno dovolj oz. komaj za preživetje

-dobiš streho nad glavo, kakršna koli ta pač bila(odviso od posameznega sužnjelastnika)

-imaš prosti čas ki ga s so sužnji zapravljaš kot pač želiš

in povprečnim delavcem( ne glede na to ali je firma državna ali privatna in ne glede na to v kateri državi delaš)

-Delaš kar ti rečejo oz. kar je tvoje delovno mesto

Za svoje delo dbiš plačilo. s katerim lahko

-dobiš hrane ravno dovolj oz. komaj za preživetje

-dobiš oz. kupiš streho nad glavo (če imaš to srečo), kakršna koli ta pač bila, za katero nadaljnih 25-30 let delaš oz. jo odplačuješ od plače, ki je že tako ali tako premajhna za normalno živvljene

-Imaš prost čas, katerega s sodelavci, kolegi, prijatelji, ki so mimogrede tvojega stanovskega redu, zapravljaš kot pač želiš.

Oboji se nad svojim življenjem, krepko pritožujejo, ene pač, ko to izjavijo nalomijo in morajo naprej delat isto, drugi dobijo odpoved in gredo, če imajo srečo v drugo firmo, kjer se zgodba ponovi.

Tako se tudi ta takoimenovani svobodni človek, kot tudi tisti suženj, sprijazni z danimi dejstvi in zaradi primarne strahu za obstoj lepo molči in ........... :cry:

No pa naj bo dosti za zdaj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U redu, nismo mogli postavit meje med svobodo in anarhijo...pa jo poskusimo postaviti pred svobodo....kdaj se le ta začne? Takrat, ko ti ni treba zjutraj vstajati, ko ti ni treba (po)čakati pred rdečim semaforjem, ko ti ni treba prenašat šefovih nebuloz, ko kretena pred sabo zrineš v jarek, ker ti jo omejuje....? Kaj je pred svobodo? Spet anarhija? Al pa pravek...pa še tam ni blo taprave...ustat si mogu, če ne drugače, ko si bil ti in tvoj trop lačen...in it iz jame ulovit tistga mamuta...pa je spet ni bilo, svobode namreč.... torej...dežela utopija ni nikoli obstajala, ne omejuje je ne sociološka delitev, ne lastništvo (družbeno ali privatno)....ampak že samo dejstvo da smo, kar smo...s svojimi fiziološkimi, materialnimi in sociološkimi potrebami... tud za scat učasih vstaneš, ko ne bi rad...a je to pol tud pomanjkanje svobode?

Skratka, že spet ne vemo, al jajce al kura....

Seveda pa lahko še naprej sanjamo o deželi utopiji.... eni s figo u žepu, drugi s tičem u roki, tretji z balanco...pa sej, važn je, da ne odrastemo in da nam skoz kej dogaja, a ne .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteti znamo vsi, sam nekatere nas pristanek mal jebe :D

Težko naterat žabu (Uzzy-a)u vodu

Kdaj si pa ti mene vidu pit :blink:

:beer2: :beer2: :beer2: :beer2:

Popravljeno . Popravil uzzy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U redu, nismo mogli postavit meje med svobodo in anarhijo...pa jo poskusimo postaviti pred svobodo....kdaj se le ta začne? Takrat, ko ti ni treba zjutraj vstajati, ko ti ni treba (po)čakati pred rdečim semaforjem, ko ti ni treba prenašat šefovih nebuloz, ko kretena pred sabo zrineš v jarek, ker ti jo omejuje....?    Kaj je pred svobodo? Spet anarhija? Al pa pravek...pa še tam ni blo taprave...ustat si mogu, če ne drugače, ko si bil ti in tvoj trop lačen...in it iz jame ulovit tistga mamuta...pa je spet ni bilo, svobode namreč.... torej...dežela utopija ni nikoli obstajala, ne omejuje je ne sociološka delitev, ne lastništvo (družbeno ali privatno)....ampak že samo dejstvo da smo, kar smo...s svojimi fiziološkimi, materialnimi in sociološkimi potrebami... tud za scat učasih vstaneš, ko ne bi rad...a je to pol tud pomanjkanje svobode?

Skratka, že spet ne vemo, al jajce al kura....

Seveda pa lahko še naprej sanjamo o deželi utopiji.... eni s figo u žepu, drugi s tičem u roki, tretji z balanco...pa sej, važn je, da ne odrastemo in da nam skoz kej dogaja, a ne .)

No tokrat ne bom moril z dolgimi spisi :D ampak samo kratko in jedrnato repliciral na nekaj tvojih besed :)

Pa sej nisem reku da je nesvobodno, hodit v službo, čakat na semaforju al to da moraš zjutraj vstati. To niso stvari ki nam jemljejo svobodo, predvsem sem povdaril, da divjanje po cestah ni svoboda, ker s svojim užitkom jemlješ pravico do varnosti drugim. To je Mad Max situacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadaljujem tukaj ker mi ni dovolil ureditve sporočila :(

U redu, nismo mogli postavit meje med svobodo in anarhijo...pa jo poskusimo postaviti pred svobodo....kdaj se le ta začne? Takrat, ko ti ni treba zjutraj vstajati, ko ti ni treba (po)čakati pred rdečim semaforjem, ko ti ni treba prenašat šefovih nebuloz, ko kretena pred sabo zrineš v jarek, ker ti jo omejuje....?   

Kaj je pred svobodo? Spet anarhija?

Al pa pravek...pa še tam ni blo taprave...ustat si mogu, če ne drugače, ko si bil ti in tvoj trop lačen...in it iz jame ulovit tistga mamuta...pa je spet ni bilo, svobode namreč.... torej...dežela utopija ni nikoli obstajala, ne omejuje je ne sociološka delitev, ne lastništvo (družbeno ali privatno)....ampak že samo dejstvo da smo, kar smo...s svojimi fiziološkimi, materialnimi in sociološkimi potrebami... tud za scat učasih vstaneš, ko ne bi rad...a je to pol tud pomanjkanje svobode?

Skratka, že spet ne vemo, al jajce al kura....

Seveda pa lahko še naprej sanjamo o deželi utopiji.... eni s figo u žepu, drugi s tičem u roki, tretji z balanco...pa sej, važn je, da ne odrastemo in da nam skoz kej dogaja, a ne .)

No tokrat ne bom moril z dolgimi spisi :D ampak samo kratko in jedrnato repliciral na nekaj tvojih besed :)

Pa sej nisem reku da je nesvobodno, hodit v službo, čakat na semaforju al to da moraš zjutraj vstati. To niso stvari ki nam jemljejo svobodo, predvsem sem povdaril, da divjanje po cestah ni svoboda, ker s svojim užitkom jemlješ pravico do varnosti drugim. To je Mad Max situacija.

Ponavljam ANARHIJA ni kaos ! Je le oblika družbene ureditve, kjer ni vladavine, kot jo poznamo v dosedanjih oblikah.

Da res je DEŽELA UTOPIJA ni nikoli obstajala ( al pač, če pogledamo kje sta živela Adam in Eva(pustimo dejstvo, da sta sam pod drevesom ležala, to je zato ker je EDEN obstajal samo nekaj dni :) ))

100% se strinjam s tabo, pa sej poanta tega topica je ravno to :D

Še nekaj moram dodati, sam da se cele spomnim. V naslednjem javljanju :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko mal vmes, ko Lojzi pravi, da je nesvoboda, ko mora ponoč it scat. Wrong, to je čist po želji. Lohka se tud v postlo al čez oken poščiješ. In te potlej Tina prav lepo svobodno namaha! :lol1:

No, res, jaz bi ločeval zadovoljevanje osnovnih življenskih zahtev od vsega ostalega. Ker če je iskanje hrane nesvoboda in prisila , potlej tudi življenje divjega Przewalca iz Mongolskih step, ki nikoli v življenju ne sreča človeka in njegovih pogruntavščin, nesvobodno. Pa mislim, da bi se tu kar vsi strinjali, da to pa le je tista prava svoboda. Jasno pa ne smemo svobode pogojevati s kakršnokoli komoditeto. Svoboda je naravni element in kot taka enako kot narava lahko izredno kruta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bi kdo pozabu...svoboda je tudi to, da lahko svobodno vzameš svobodo drugim...da lahko kogarkoli počiš, če ti teži ali ti je grd(počit v smislu ustrelit.. )

če pa hočemo da tega ni, je treba svobodo omejit...pa smo spet tam!

ker, če lažje preživim svobodno tako, da vzamem drugemu, je to moralno opravičljivo al ne? odvisno kako kdo gleda na moralo, če je kdo bral džingiskana bo zasledil, da je bilo njemu samoumevno, da si vzame kar potrebuje pa četudi pobije stotisoče... e to je prava svoboda

dejstvo je, da je svoboda omejena že od samega začetka, če ne sploh ne bi obstajali kot vrsta...

no pa še da ne grem preveč :topic: dežela utopija lahko obstaja in je možna, samo ogradit jo je treba in postavit stražo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bi kdo pozabu...svoboda je tudi to, da lahko svobodno vzameš svobodo drugim...da lahko kogarkoli počiš, če ti teži ali ti je grd(počit v smislu ustrelit.. )

...

V osnovi si prekršil prvo in glavno predpostavko, da svoboda seže le do tam, kjer z njo začneš omejevati svobodo drugemu.

In z primerom Đingiskana nisi nakazal nič novega, še manj prvobitnega, po čemur bi se kazalo zgledovati. Tudi danes je vse polno raznoraznih Đingiskanov.

Torej, sedi kol, mama naj pride v šolo, pa klobaso pa liter naj s sabo prnese! .)

Sicer je pa tako dojemanje svobode, kot ga izkazuješ ti, izgovor za jastrebe raznoraznih sort!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo HHV, točno to svoboda ni zadovoljevanje lastnih potreb in jemanje vsega vsepovprek še posebej pa jemanje drugemu, bodisi svobode, bodisi lastnine.

Eno izmed zelo kvalitetnih definicij Dežele Utopije je napisal Jonh Lennon.

Bom pa še enkrat napisal, da dežela Utopija predvsem pa Planet Utopija ne more obstajati v današnjih okvirih pojmovanja stvari in razuma, govorimo o nekem drugem človeku, človeku ki ne rabi napisanega zakona in pravilnika, da ve kaj je prav in kaj ne

Sledi Lennon :OK:

Imagine

Imagine there's no heaven,

It's easy if you try,

No hell below us,

Above us only sky,

Imagine all the people

living for today...

Imagine there's no countries,

It isnt hard to do,

Nothing to kill or die for,

No religion too,

Imagine all the people

living life in peace...

Imagine no possesions,

I wonder if you can,

No need for greed or hunger,

A brotherhood of man,

Imagine all the people

Sharing all the world...

You may say Im a dreamer,

but Im not the only one,

I hope some day you'll join us,

And the world will live as one

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, sej tega ne zagovarjam, ma tako je, ne moreš oporekat, da to ni svoboda kar sem napisal... svoboda je relativna stvar...nikoli ni zastojn, še najmanj poceni in največkrat račun plača drugi...

vse je stvar lastne predstave in vzorcev, ki si jih prevzel med odraščanjem. tako je tisto o svobodi dokler ne omejuješ svobode drugemu ZELO na spolzkih tleh...saj je skregano z sistemom starši-otrok. omejevanje svobode = vzgoja, v dobrem ali slabem smislu, kot si pač razlagaš. rečmo, svobodna odločitev staršev imet otroka... ta otrok pa je vse do osamosvojitve (čudna beseda za prehod iz ene nesvobode v drugo... ) ujetnik svobode staršev in nato ujetnik svobode skupnosti...

no saj si lepo napisal "predpostavka" do kam seže svoboda, AMPAK TO JE LE PREDPOSTAVKA KI NI PRIROJENA ČLOVEKU IN NOBENEMU BITJU!!! vsako bitje poskuša preživet na račun drugega!! ŽALOSTNO a ni druge resnice!

edino bitje ki bi lahko bilo dober približek svobode je bog če bi obstajal. ampak tudi to bitje bi bilo omejeno s svobodo svojih vernikov, da si razlagajo stvari po svoje...torej kaj?

rečmo da je svoboda stvar interpretacije in "odtenka" . :)

utopije ne more biti in je ne bo, ker je toliko utopij kolikor ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteti znamo vsi, sam nekatere nas pristanek mal jebe  :D

Mene ne. Vedno pristanem. Tako ali drugače B)

Torej znam leteti. Tnx, Uzzy :)

Čez dobre pol urice pa, kot bi zapojal Domenico Modugno:

Penso che un sogno così non ritorni mai più:

Mi dipingevo le mani e la faccia di blu

Poi d'improvviso venivo dal vento rapito

E incominciavo a volare nel cielo infinito

Volare, oh... cantare, oh...

Nel blu dipinto di blu, felice di stare lassù

E volavo, volavo felice più in alto del sole ed ancora più su

Mentre il mondo pian piano spariva lontano laggiù

Una musica dolce suonava soltanto per me

Volare, oh... cantare, oh...

Nel blu dipinto di blu, felice di stare lassù

Ma tutti i sogni nell'alba svaniscono perché

Quando tramonta, la luna li porta con sé

Ma io continuo a sognare negli occhi tuoi belli

Che sono blu come un cielo trapunto di stelle

Volare, oh... cantare, oh...

Nel blu degli occhi tuoi blu, felice di stare quaggiù

E continuo a volare felice più in alto del sole ed ancora più su

Mentre il mondo pian piano scompare negli occhi tuoi blu

La tua voce è una musica dolce che suona per me

Volare, oh... cantare, oh...

Nel blu degli occhi tuoi blu, felice di stare quaggiù

Nel blu degli occhi tuoi blu, felice di stare quaggiù con te

in kot je pozneje zadevo zastavil Frankieboy:

I think that a dream like that won't never return

I painted my hands and my face with blue

Then suddendly, I was taken by the wind

And I began to fly in the endless sky...

Flying....oh oh...singing...oh oh oh oh!

in the blue sky, painted in blue. so glad to be there

And I was flying and flying, happily higher than the sun and more

While the world was slowly disappearing so far away

A sweet music was singing only for me

Flying....oh oh...singing...oh oh oh oh!

in the blue sky, painted in blue. so glad to be there

But all the dreams fall away in the rise because

the moon brings them away when it falls

But I'm still dreaming in your beautiful eyes

that are blue like the sky painted with stars

Flying....oh oh...singing...oh oh oh oh!

In the blue sky of your blue eyes, so glad to be there

And I don't stop flying happily higher than the sun and more

While the world is slowly disappearing in your blue eyes

Your voice is a sweet music that sing for me

Flying....oh oh...singing...oh oh oh oh!

In the blue sky of your blue eyes, so glad to be there

In the blue sky of your blue eyes, so glad to be there with you

:yea2: :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse sanjace (ce se komu da :P ): NationStates

Lahko sprobate kako bi se vase zamisli obnesle B)

NationStates is a free nation simulation game. Build a nation and run it according to your own warped political ideals. Create a Utopian paradise for society's less fortunate or a totalitarian corporate police state. Care for your people or deliberately oppress them. Join the United Nations or remain a rogue state. It's really up to you.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj svojo svobodo marsikdaj uveljavljajo na račun jemanja le te drugim.

Svoboda je da delas samo tisto, kar tebi pase. Od nikogar nicesar ne pricakujes... In se tudi ne oziras na potrebe in zelje drugih...niti na njihovo svobodo.

Ker tisti trenutek, ko ne delas tistega kar tebi pase, te nekaj omejuje oz. se prilagajas -> nisi svoboden

Torej svobodni so samo egoisti z dovolj srestvi (denarja) da si lahko privoscijo svoje zelje oz. potrebe....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svoboda je da delas samo tisto, kar tebi pase. Od nikogar nicesar ne pricakujes... In se tudi ne oziras na potrebe in zelje drugih...niti na njihovo svobodo.

Ker tisti trenutek, ko ne delas tistega kar tebi pase, te nekaj omejuje oz. se prilagajas -> nisi svoboden

Torej svobodni so samo egoisti z dovolj srestvi (denarja) da si lahko privoscijo svoje zelje oz. potrebe....

Škoda, da nisi še malo nadaljeval, ker namreč materijalno preskrbljene egoiste spet omejuje njihov lasten ego in končni zaključek je lahko samo eden: absolutno svobodnih ljudi ni. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!