Skoči na vsebino

ThorConnWndClass MS Outllook 2003


Priporočene objave

imam MS Outlook 2003 in mi zadnje par dni blokira, pri tem zavzema 99% CPU kapacitete :wacko:

ko ga ugasnem, racunalnik se vedno steka (v Task Managerju se pod procesi se vedno izvaja outlook :?)

ko hocem restartat racunalnik napise (priblizno): ThorConnWndClass not responding, click ok to end process.

poleg tega mi (v fazi ko mi po restartu zacne kar naenkrat zelo pocasi delati - za premikanje med pošto potrebuje po 2 - 5minut) vcasih mailov, ki so v Outboxu, sploh ne poslje pri kliku na "send/receive" in napise "send/receive complete". ?!!!

pa se ena stvar: samo nekatere maile (od razlicnih ljudi), ki so ze stoceni s serverja, mi pretoci veckrat, tako dobim npr. 10 identicnih mailov (po vsakem kliku "send/receive" dobim 1 novega).

s posodobljenim Sophos Anti-virusom sem preverila disk in ni odkril nobenega virusa, prav tako nisem odkrila nic sumljivega z AD-Awareom.

:? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je nekaj narobe s pošto na serverju. Probaj odpret poštni predal prek interneta in ne prek outlooka, pa mal preglej kaj je not. Sem bral že nekaj o tem, da ti preveč nove pošte ali pa določena e-mail sporočila sesujejo Outlook. Poskusit ni greh. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je nekaj narobe s pošto na serverju. Probaj odpret poštni predal prek interneta in ne prek outlooka, pa mal preglej kaj je not. Sem bral že nekaj o tem, da ti preveč nove pošte ali pa določena e-mail sporočila sesujejo Outlook. Poskusit ni greh.  .)

Hvala, samo sem to že naredila in pobrisala par večjih mailov (čeprav v tem nikakor ne bi smel biti problem). Je pa res, da imam nastavljeno "leave a copy of messages on the server", da mi maili ostanejo gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, samo sem to že naredila in pobrisala par večjih mailov (čeprav v tem nikakor ne bi smel biti problem). Je pa res, da imam nastavljeno "leave a copy of messages on the server", da mi maili ostanejo gor.

koliko pa imaš pošte v inboxu na serverju ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očisti zadeve na serverju, pomaga... (zakaj pa imaš dve kopiji, mimogrede? pol se samo admini naslajajo nad tvojo pošto :o )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, samo sem to že naredila in pobrisala par večjih mailov (čeprav v tem nikakor ne bi smel biti problem). Je pa res, da imam nastavljeno "leave a copy of messages on the server", da mi maili ostanejo gor.

Očisti zadeve na serverju, pomaga... (zakaj pa imaš dve kopiji, mimogrede?  pol se samo admini naslajajo nad tvojo pošto :o )

Noise, verjetno zato, ker ima na eni masini maile lokalno (Outlook - POP3), na server se pa logira in prebira posto od kjerkoli na terenu (recimo Webmail) .)

O:-) Ce se motim me popravi :notworthy: :D

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, verjetno zato, ker ima na eni masini maile lokalno (Outlook - POP3), na server se pa logira in prebira posto od kjerkoli na terenu (recimo Webmail) .)

Saj dokler ne pobereš itak ostane gor... jaz prakticiram to tako, da na glavni mašini pobiram dol, kar pa sproti gledam se pa preko webmaila logiram gor... preberem, ostanejo gor, ko pridem pa na glavno mašino pa podownloadam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, verjetno zato, ker ima na eni masini maile lokalno (Outlook - POP3), na server se pa logira in prebira posto od kjerkoli na terenu (recimo Webmail) .)

O:-) Ce se motim me popravi :notworthy:  :D

tocno tako :OK:

na glavni masini imam mejle lokalno (pop3), na server se pa logiram in prebiram posto prek Webmaila, ker se pogosto zgodi, da je treba od drugje kej zrihtat, prebrat/poslat in nisem pri glavni masini (in zarad vseh moznih zascit se ne da remote connectat od kjerkoli - itak je pa potrebna instalacija IPSeca, kar se na javnih racunalnikih ne da, poleg tega so pa na dolocenih LANih firewalli nastimani tako, da ipsec ne pride cez).

admini se pa nimajo nad cim naslajat... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

outlook ima včasih težave, če je mail baza večja od 1 GB, če se prav spomnim. .. no, je pa res ,da imam jaz doma ene tri ali štiri fajle velikosti po 0,6-2,4 GB, pa vse dela tip-top...

kakšen SW pa laufa tvoj mail server? Možno je namreč, da se tam dogajajo čudne zadeve... človk včasih sploh verjet ne more, kakšne posledice nardijo eni virusi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa na serverju imam samo ta "pomembne" mejle, cca 100 mega (pri tem da je zaenkrat prostor neomejen).

un fajl outlook.pst je velik cca 1giga.

za SW mail serverja pa pojma nimam - laufa u phpju..

Popravljeno . Popravil smc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: zna bit, da ti ga antivirus ali kak podobn program mal svira, pa mal porte preštima itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa na serverju imam samo ta "pomembne" mejle, cca 100 mega (pri tem da je zaenkrat prostor neomejen).

un fajl outlook.pst je velik cca 1giga.

za SW mail serverja pa pojma nimam - laufa u phpju..

za začetek:

1) nared nov PST in tja premakni del mailov iz Outlook.pst-ja, potem pa outlook.pst lepo daj Compress Folders (al neki tazga).

2) A si priključena tudi na kak Exchange Server?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: zna bit, da ti ga antivirus ali kak podobn program mal svira, pa mal porte preštima itd...

cak cak cak, zakaj nej bi mi antivirus porte prestimal? in kaj bi mel to veze z mejli?! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za začetek:

1) nared nov PST in tja premakni del mailov iz Outlook.pst-ja, potem pa outlook.pst lepo daj Compress Folders (al neki tazga).

2) A si priključena tudi na kak Exchange Server?

2) mislm da nism prikljucena... (itak se mi sanja ne cist kaj je to)

edina stvar, ki jo imam je NewsGator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cak cak cak, zakaj nej bi mi antivirus porte prestimal? in kaj bi mel to veze z mejli?! :?

protivirusni programi včasih mal čudno predelajo nastavitve za IPje in porte, da prestrezajo dohodno in odhodno pošto...

glede tvojga problema sem kontaktiral dve, vsaj za moje pojme, absolutni avtoriteti na tem področju, pa mi niso znali pomagati... Če počakaš še kak delovni dan, bom dobil še kak odziv iz microsoftovega supporta za VIP ;) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!