Skoči na vsebino

cvetlični kotiček


Priporočene objave

kaktusi so zakon-enga dobil za,če se ne motim, 17.rojstni dan in ga od takrat zalil le nekajkrat-pa je še zmer lep :wub:

okej,ni tak kot od nate,lep pa je :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaktusi so zakon

kokr ženske so :004

SymRu sporoča: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaktusi so zakon

kokr ženske so  :004

se mi zdi, da je treba ženske malo bolj pogosto zalivat...

O:-)

SymRu sporoča: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno me je mučilo eno hudo vprašanje.....

Kako poduhati kaktus.....ne da te zbode v vohalni organ!!!!!!!!!

In po več letih razmišlanja sem brišel do genialnega spoznanja..........

Kaktuse odstraniš iz stanovanja......in dileme ni več!!!!!!!

BTW........men doma vse rože crknejo!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo bi rekel da se bo pojavila tudi ta tema  :D

Če pa že je pol pa me zanima če ma kdo kak nasvet za zalivanje, negovanje... ORHIDEJ, zaenkrat so še v redu ampak mislim da je to začetniška sreča saj mi je 2 leti nazaj 3 že pobralo in novi dve ne bi rada pahnila v smrt  .)

top_nav_02.gif

odvisno, katere imaš.

Na splošno o skrbi za orhideje tukaj.

Sicer pa še pasme:

Angraicoid

Brassia

Cattleya

Cymbidium

Dendrobium

Miltoniopsis

Odontoglossum

Oncidium

Paphiopedilum

Phalaenopsis

Vanda

Tolk na kratko in jedrnato. Več pa v primeru, če odgovora ne najdeš na zgornjih stranicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlato moje :004 hvala ti :D

moji lubici sta "pasme" phalaenopsis tak da si mi postregel z več kot dovolj informacijami :004 :004 :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj drevo življenja se pa ful suši, pa nevem zakaj, a se mogoče komu kej bl sanja zakaj?  :?

Moja mama pravi da mu je po vsej verjetnosti prevroče (bo čist možno da ma prav ker je naš pod njenim okriljem rasel enih 10 let dokler se ga ni naveličala in dala dalje .) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj drevo življenja se pa ful suši, pa nevem zakaj, a se mogoče komu kej bl sanja zakaj?  :?

najbrž. kot je že nekdo omenil, ji je prevroče ... lahko pa se tudi prepričaš, da nima kakih drugih 'škodljivcev', ki bi bili za to odgovorni, s tem, da podrobno pregledaš steblo in liste in sicer tako, da poskusiš pogledat 'pod liste' tik ob steblu - zna se zgoditi, da najdeš take male čudne bube ali pike - ki so v bistvu škodljivci ... v tem primeru priporočam da odtrgaš najbolj spodnje liste stran, temeljito 'stuširaš' rožo, predvsem na mestih, kjer so pike in sicer z mešanico vode in navadnega ceta za pranje posode ... :) ... če pa to ne bo pomagalo, pa je domač recept, ki deluje tudi to, da košček vate namočiš v špiritus in z njim odstranjuješ pkodljivce, zatem pa ne pozabi rožco stuširat ... .) ... prav tako je možno, da rožca že predolgo raste v zemlji, ki ji enostavno, ker je izčrpana pač ne ponuja več zadosti 'hrane' za preživetje ... .)

sicer pa ja za Yucco bolje, če jo NE zalivaš, kot pa pretiravanje z vodo ... .)

kakorkoli bo - upam, da boš rešila drevo življenja ali Yucco, kot ji pravijo strokovnjaki in, da boš poročala o njenem 'življenju' ... :)

btw - moja Yucca je stara 8 let in je že tako visoka, da bo prihodnje leto ful problem najdet plac za njo ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw - moja Yucca je stara 8 let in je že tako visoka, da bo prihodnje leto ful problem najdet plac za njo ...  .)

če je ne boš mogla nikje shendlat - pridne rastlinice pri meni vedno posvojimo... da le ne delajo zgage po stanovanju, ko gazdata in gazdarice ni doma. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: sicer pa pri nas doma deklcam postrežemo z lično garnituro šestih difenbahij (Dieffenbachia), ki čuvajo mojo malenkost, kadar spim.

Puščajo bel sok, ki je strupen za kućne ljubimce in tudi otroke - povzroča slabost, bruhanje in srbečico. Cvetijo le redko, še to na stara leta -vestni cvetličari pa cvet takoj odstranijo. Po cvetenju namreč začne odmirati in je sanacija dost težavna.

Takoj, ko se zdi, da bo cvetela, je treba cvet odrezati (itak ni nč ekstra baje, jst ga še nism vidu). Baje namreč cvet zavira nadaljni razvoj rastline (logično, saj bistvo vsega je razmnoževanje) in ko ga rastlina naredi, je njeno poslanstvo opravljeno.

tole zgoraj sem seveda malce povzel od nekoga, ki več vé od mene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nata, pa ti govoriš o nekem kotičku ! Pa to je ja že cela vrtnarija !! :kva2:

Difenbahije !! :lol1: v katerem filmu so mele bolj glavno vlogo oz. da so jih malo več omenjali !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW........men doma vse rože crknejo!!!!!!!!

A si že kdaj slišal,da jih je treba zalivat..............z vodo

................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbrž. kot je že nekdo omenil, ji je prevroče ... lahko pa se tudi prepričaš, da nima kakih drugih 'škodljivcev', ki bi bili za to odgovorni, s tem, da podrobno pregledaš steblo  in liste in sicer tako, da poskusiš pogledat 'pod liste' tik ob steblu - zna se zgoditi, da najdeš take male čudne bube ali pike - ki so v bistvu škodljivci ... v tem primeru priporočam da odtrgaš najbolj spodnje liste stran, temeljito 'stuširaš' rožo, predvsem na mestih, kjer so pike in sicer z mešanico vode in navadnega ceta za pranje posode ...  :)  ... če pa to ne bo pomagalo, pa je domač recept, ki deluje tudi to, da košček vate namočiš v špiritus in z njim odstranjuješ pkodljivce, zatem pa ne pozabi rožco stuširat ...  .)  ... prav tako je možno, da rožca že predolgo raste v zemlji, ki ji enostavno, ker je izčrpana pač ne ponuja več zadosti 'hrane'  za preživetje ...  .) 

sicer pa ja za Yucco bolje, če jo NE zalivaš, kot pa pretiravanje z vodo ...  .)

kakorkoli bo - upam, da boš rešila drevo življenja ali Yucco, kot ji pravijo strokovnjaki in, da boš poročala o njenem 'življenju' ...  :)

btw - moja Yucca je stara 8 let in je že tako visoka, da bo prihodnje leto ful problem najdet plac za njo ...  .)

Hvala, za nasvete, sm pogledala pod liste, pa ni blo vidt nobenih nepovabljenih gostov, presadila sm jo tud že, vrjetno ji je res vroče, sam če je pa okn odprt pa mene zebe.

V kokem času nej bi si pa opomogla?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, za nasvete, sm pogledala pod liste, pa ni blo vidt nobenih nepovabljenih gostov, presadila sm jo tud že, vrjetno ji je res vroče, sam če je pa okn odprt pa mene zebe.

V kokem času nej bi si pa opomogla?

če nisi našla nepovebljenih gostov pol je ... :OK: ... torej je z rožco neki drugega ... :? ... poskusi jo postavit na drugo mesto, kot je sedaj ... priporočam mesto, ki ni pri radiatorju, prav tako ne tik pod ali zraven okna (porepih pa te zadeve) ... :) ... ni nujno, da je mesto zelo 'svetlo' ... saj drevo življenja prenese tudi malo bolj 'temačno' okolje ... :) .... glede 'rehabitlitacije' - pa -najmanj mesec dni bo potrebno, da boš začela opažat razlike ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja ... :rolleyes:

še en zanimiv nasvet glede rožic ...

če opazimo, da se listi začno sušit na konicah, pomeni, da rožca rabi malo več vode ... :) ... če pa je obratno, torej so rumeni listi tik ob steblu, pomeni, da je rožca preveč mokra ... :)

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če nisi našla nepovebljenih gostov pol je ...  :OK:  ... torej je z rožco neki drugega ...  :?  ... poskusi jo postavit na drugo mesto, kot je sedaj ... priporočam mesto, ki ni pri radiatorju, prav tako ne tik pod ali zraven okna (porepih pa te zadeve) ...  :)  ... ni nujno, da je mesto zelo 'svetlo' ... saj drevo življenja prenese tudi malo bolj 'temačno' okolje ...  :)  .... glede 'rehabitlitacije' - pa -najmanj mesec dni bo potrebno, da boš začela opažat razlike ...  .)

Uf, ja, premaknem jo pa bol teško km, k ni placa drgje :cry: se mi pa sušijo prvo konice pol pa vse ostalo, zalivam jo pa 2-3x na tedn :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozor! to pomeni, da dobi rastlinica malo prepogostokrat vodo, saj so listi rumeni od stebla pa navzven in ne obratno!

ma daj no ! a ti bereš poste od Nate ? no bereš že, a jim tudi verjameš ? :grrr

žeja ! dvosmerna ! rastline in konzumerja !

odgovarja ji obilno namakanje, dobra drenirana kompostirana prst, sončno okolje !

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!