Skoči na vsebino

Normandija


klimbra

Priporočene objave

Neki me vleče Normandija......predvsem une svetovno znane obale,kjer se je dogajal dan "D".

A je že kdo to preletu......kakšni infoti o spanju.....cestah.....karkoli??????'

Hvala že v naprej!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj je v temi Francija.

Drugače pa je to po mojem najlepši del Francije.

Ceste so kakršne hočeš na razpolago: avtoceste, kao avtoceste (samo zastonj) in pa navadne. Vse so lepo urejene. Promet je umirjen.

Midva sva spala v šotoru, kampov kar nekaj, drugače pa na črno.

Edino vreme ob atlantiku zna biti malo muhasto, tako da skoraj vsako noč dežuje, čez dan pa je navadno lepo.

Pojdi, ko bo toplo, da se boš lahko kopal.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so pa kaj npr. cene kampiranja po Franciji. Pa recimo futr in pijača po trgovinah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav.......ena stvar me bega....pravjo namreč,da so lokalne ceste na tem področju.....khmmmmm.....malček nevarne,nepregledne........??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so se ceste (v Normandiji) zdele, kot da bi se vozil po recimo Prekmurju. Vse skupaj je bolj ravno, voziš med polji, včasih tudi med griči.

Nekih hribov nisem glih srečal.

Res je, da so tiste najbolj lokalne (med hišami ipd.) malo nepregledne, ampak saj tako je pa vsepovsod, kajne?

Moj občutek je bil, da ceste niso nič posebnega, le da so francoski vozniki dosti bolj kulturni, kot naši.

Cene v trgovinah - recimo, da od oka 10 % dražje, kot v naših trgovinah. Se pravi čisto OK.

Kampi pa so bili od 8-15 €. Uni dražji so bili bolj ob kakih "pomembnih" znamenitostih. Večina pa je bila zaprtih, tak da se je dalo švercat.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na dopustu sem spoznal francoza, ki mi je namesto normandije predlagal bretanijo. pokrajina je baje lepsa, mesta so lepsa in imajo celo svoj jezik?! to je pokrajina zahodno od crte rennes-nantes. tip je samo hvalil. sicer pa je odlocitev tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da imaš v tazadnjem motosiju tud en potopis,drgač pa če se ne motim je moj kolega brane pajer tud neredu eno pot oz načrt po normadiji in jo lan tud prevozu,mislim da prideš do njega prek teme nordkapp,če ne pa ti lahko tud pošljem gsm na p.m,je pa res maček ti nardi tak program da dol padeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DAN

JAZ SE ZA NORMANDIJO TAKOJ JAVIM ČE KDO GRE, JE PA KOT JE BILO REČENO DOSTI PODROBNO V TAZADNEM MOTOSIJU VSE LEPO OPISANO

LP PRIMOŽ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupujem in ne berem MotoSI-ja.............iz čist osebih razlogov.........

Nekaj imam iz Hrvaških revij......neki z neta.......

Zanima me striktno Normandija.......plaže z dneva "D"!!!!

Ja za kampe pa vem,da niso pretirano dragi....je treba sam kake mal bolj odmaknjene najdet......urejeni so pa :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dan

Če te pa zgodovina zanima, pol pa zdele k mrzlo kako knigo o dnevu D preber al pa film, oz. zdele je nadeljevanka Peščica izbranih, sam zdj so že na Nizzemskem, baje da po so ohranjeni bunkarji in predvsem veliko spomenikov za ameriške in ang. vojakov. Ja jaz mam resen namen, če ne bo preveč vroče v službi.Pot bom pa po novem letu razdelal, pa povem takrat kva sm si zamislu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!