Skoči na vsebino

TUNIZIJA 2005


Noise

Priporočene objave

Večino Tunizijskih cest je asfaltiranih, sploh do vseh turističnih znamenitosti, tako da imaš lahko kakršnokoli prevozno sredstvo. Ti ki imaš pa izkušnje z Etne pa sploh :OK: Moja žena bo vsekakor tudi nekaj časa namenila obiskom teh znamenitosti, tako da čisto brez družbe nebi bil, prav do oaze Ksar Ghilane, kjer naj bi imeli tabor, pa boš malo težko prišel - ni pa nemogoče :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Tadeja oče je bil dol jeseni z Intruderjem in se je imel prav fino (pošlji PM Tadeju, pa ti bo dal kontakt...).

Samo to pomeni seveda izključno asfalt in "samostojno" potovanje po Tuniziji...

Stari je bil dol z VN 800.

Vozil je po asfaltu in po makadamih. Enkrat je šel po pesku, pa se je takoj "zakopal".

Pa še nekaj: stariju ni bila poglavitni cilj v Tuniziji vožnja z motorjem - tako kot bo vam, ampak predvsem arheologija & stuff.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tole so pa kar vzpodbudne novice,vse lepše in lepše.Seveda me zanimajo znamenitosti in njih ogled, pa malo morja in namakanja....... zanima me pa tudi oaza, do katere se potemtakem nekako da priti (....."ni pa nemogoče"???) Kakšna je pot do tja (pesek odpade, makadam me pa ne moti).

Kakšna je približna ocena glede cekinov (prevoz avto, trajekt..)?

VSEM PA ŠE ENO PRIJETNO SONČNO :) IN SPLOH COOL NOVO LETO 2005 IN MNOGO VARNIH MOTORISTIČNIH UŽITKOV! predvsem pa.....DON'T PANIC

yuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oaza, do katere se potemtakem nekako da priti (....."ni pa nemogoče"???) Kakšna je pot do tja (pesek odpade, makadam me pa ne moti).

Pipeline vodi do oaze Ksar Ghilane in še naprej doli čisto do juga (El Borma in še južneje)... Pipeline je lahko včasih malenkost napihan s peskom (recimo kak centimeter ali pa deset visoki kucljčki), sicer pa je to zrukan (ali pa ponekod celo dober) makadam...

Na dveh fotkah spodaj je pipeline (makadam), na eni pa čisto kul asfaltna cesta v okolici Matmate...

post-1-1104924162_thumb.jpg

post-1-1104924181_thumb.jpg

post-1-1104924210_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khmm,..

vas gledam tuki na sliki kako ste obleceni...

jojj, pa ne da bom moral nabavit se komplet opremo za kros, s celado vred...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khmm,..

vas gledam tuki na sliki kako ste obleceni...

jojj, pa ne da bom moral nabavit se komplet opremo za kros, s celado vred...?

"Treba" ni nič, lahko greš tudi z običajno opremo; no, vsaj oklep in škornje rabiš "prave" !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat proti koncu meseca se bomo malo dobili potencialni kandidati za Tunizijo 2005, da kakšno rečemo...

Če vas zadeva vsaj malo zanima, kontaktirajte Climberja na climber@motosvet.com ali preko PM, ali pa mene na noisedata@motosvet.com ali preko PM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

fantje, se vam mogoče kaj sanja o datumih??? Danes smo na firmi že določali dopust in je boljše da ga v naprej rezerviram... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje, se vam mogoče kaj sanja o datumih??? Danes smo na firmi že določali dopust in je boljše da ga v naprej rezerviram... :yea2:

Datumi so določeni že kar nekaj časa. Pogovarjali smo se o 22.4.2005 - 7.5.2005. Ladja (Genova) je sobota tja, petek (Tunis) nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

S sopotnico se odpravljava na potovanje v Tunizijo v istem terminu kot vi. Upam da se bomo kaj srečali in kakšno rekli, mogoče že na trajektu.

Zanima me ena stvar, full bi se rad pripeljal do oaze kjer boste vi kampirali. Zanima me koliko Km je dolga cesta iz Douza do Ksar Ghilane in pa vaše mnenje če se jo da prevozit z naloženo TDM-ko. Na pot bi se lahko odpravila tudi s Transalpo kar mi ne diši preveč, sam bi bilo mogoče boljše. Kaj pravite?

Zanima me še kje je nastala slika kjer se kopate v vodi.

Če ne prej, se vidimo v Tuniziji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S sopotnico se odpravljava na potovanje v Tunizijo v istem terminu kot vi. Upam da se bomo kaj srečali in kakšno rekli, mogoče že na trajektu.

More than welcome...

Zanima me ena stvar, full bi se rad pripeljal do oaze kjer boste vi kampirali. Zanima me koliko Km je dolga cesta iz Douza do Ksar Ghilane in pa vaše mnenje če se jo da prevozit z naloženo TDM-ko. Na pot bi se lahko odpravila tudi s Transalpo kar mi ne diši preveč, sam bi bilo mogoče boljše. Kaj pravite?

Zanima me še kje je nastala slika kjer se kopate v vodi.

Iz Douza je najprej kar nekaj KM asfalta (glej mapo, do točke xx_1), nato pa je preko Bir Soltane do oaze Ksar Ghilane "pipeline".... zrukan makadam... da se prevozit vse... vprašanje pa je, kaj ostane od motorja. :D No, resno. Po moje je boljša izbira Transalpa, no, tudi s TDM bo šlo. Je pa tudi res, da je vse odvisno inš alah oz. od napihanosti "pajpa"... kolk peska je nasutega čez makadam... mislim, da ne bi smel imeti problemov.

Fotka je iz oaze Ksar Ghilane.

post-1-1110228844_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se bal da bo odgovor tak, še posebno tisti del o "vprašanje kaj ostane od motorja".

Ne vem kako naj približno zračunam razdaljo makadama na tem zemljevidu. Spodaj je napisan nek podatek 52,2km, a si s tem lahko kaj pomagam?

Mogoče veš kje se da pri nas nabavit zemljevid Tunizije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se bal da bo odgovor tak, še posebno tisti del o "vprašanje kaj ostane od motorja".  Ne vem kako naj približno zračunam razdaljo makadama na tem zemljevidu. Spodaj je napisan nek podatek 52,2km, a si s tem lahko kaj pomagam?

Mogoče veš kje se da pri nas nabavit zemljevid Tunizije?

Glej ob strani merilo, en tisti siv del je 20km... odpri na 100% sliko, boš videl... tisto "KAR OSTANE OD MOTORJA" sem malo karikiral. No, ali pa tudi ne. Gre za zbit makadam, ki je lahko tudi zelo v obliki "ribžla" ("corrugated" track) in tam moraš pač peljat kakih 80-100, da letiš z motorjem čez in ne nabijaš v luknje... se pa seveda da prit čez vse z nekaj volje... Zemljevid Tunizije: jaz sem ga kupil v prodajalni GEONAVTIK, tam nasproti Konzorcija, na križišču.. hmm.. slovenske in šubičeve ceste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info!

Makedama bi moralo biti okrog 80km, kaže da bo treba naložit Transalpo. Glede trgovine z zemljevidom, se mi je kar zdelo da se ga da tam dobit, bom jutri poklical.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info!

Makedama bi moralo biti okrog 80km, kaže da bo treba naložit Transalpo. Glede trgovine z zemljevidom, se mi je kar zdelo da se ga da tam dobit, bom jutri poklical.

Makedama ni nič več kot 55km, saj je zadnji del poti do oaze asvaltiran (15km).

Do tja se pripeljejo z navadnimi Clioti, domačini pa tud nimajo nekih terencov (v glavnem stari peugoti pick up na zadnji pogon). Pri tdm bi znal imeti nekaj problemov, še posebno čez napihane dele, ki so lahko dolgi cca 30-40m, če bi se jih lotil s sopotnico.

evo tkole zgleda tak mehkejši odsek

post-807-1120661320_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, kle se zavije na makedam, na koncu je spet asvalt

post-807-1120661252_thumb.jpg

post-807-1120661263_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva zgleda qul, ampak me zanima zakwa je treba

vlect prikolce, pa dzipe, pa ne vem kwa se. Jst ce ne bi su takrat v Albanijo, bi se lepo vsedu na mofo pa gas. A res nima nben kondicije zdrzat na mofi tja in nazaj? Kolk pa je dnarja to? Lahko poveste za lani ce ni podatkov za letos. Lp. Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker s tisto mofo s katero se boš dol pripeljal nimaš kaj dol počet, oziroma vsaj tisto ne kar bo počela ta ekipa(vožnja po sipinah, offroad...)

Džip pa zarad tega ker vsi ne vozijo motorja (otroci...), ravno tako pa bi se radi malo "naužili" peska.

Saj ko boš malo več "z nami" ti bo več jasno kaj se dogaja v Motosvetovi Tuniziji :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva zgleda qul, ampak me zanima zakwa je treba vlect prikolce, pa dzipe, pa ne vem kwa se.

Kondicijsko niti ne, logistično pa definitivno, je tak projekt zahtevnejši za izpeljat, kot pa "mofa pa gas". Prikolice in avtomobili so

1) backup, če se komu kaj zgodi

2) prevozno sredstvo za nemotoristične člane odprave

3) sredstvo, s katerim nas pride dopust ceneje.

Lahko pa se, jure76, definitivno vsedeš na mofo in gas. Kadarkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za slike, mislim da bo šlo tudi s tdm. Kjer je cesta napihana bo šla soptnica peš s kovčki v rokah pa bo. Verjetno bom pa moral ko pridem domov zamenjat verigo ker jo redno mažem in se mi bo tam nabral prah in jo uničil.

Zanima me če boste ves čas zakampirani v oazi, da si malo splaniram kdaj pridem tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za slike, mislim da bo šlo tudi s tdm. Kjer je cesta napihana bo  šla soptnica peš s kovčki v rokah pa bo. Verjetno bom pa moral ko pridem domov zamenjat verigo ker jo redno mažem in se mi bo tam nabral prah in jo uničil.

Mislim, da ne bo problema. Samo nehaj jo mazati in se s suho vozi dol, pa ne bo problema. Jaz in Zoran, ki sva imela edina "ketn-motocikl", sva prakticirala ta način, in se je izkazal za zelo :OK: Moja veriga ima recimo sedaj okrog 20k km, pa je še ni treba zamenjati, pa je bila vmes v Tuniziji na pesku, pa tudi sicer je nisem šparal in se vozil recimo samo po cestah (daleč od tega).

Zanima me če boste ves čas zakampirani v oazi, da si malo splaniram kdaj pridem tja.

Tole je pa "inšalah"... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, doma jo očistim, potem pa brez jo namazat naredim 4000km?

No, to ravno ne. Vzameš s sabo Chain Clean pa Chain Lube pa drot-piršna krtačko (tisto ta mejhno). Pol pa mač pač čist normalno namazano od doma, pa seveda dol, če se voziš po normalnih cestah. Ko prideš enkrat do peska pač nehaš mazati, mal pogledaš ketno vsak dan da ni zabasana kej s peskom, če je, pač skrtačiš in s chain cleanom sčistiš. Namažeš pa ne, da se potem spet ne prime nazaj. Ko prideš iz peska ven nazaj na cesto pa spet normalno vse po starem, da se ne boš recimo po ITA avtocesti al pa po njihovih cestah vozil 2000km brez namazane ketne...

Skratka, dost manj komplicirano, kot se ti zdi, in kot se tole gor morda bere. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!