Skoči na vsebino

TUNIZIJA 2005


Noise

Priporočene objave

Ladja iz Civitavechie ali Trapanija košta 50EUR za osebo in 50EUR za motor (v eno stran) :OK:

Iz Genove je zadeva skoraj še enkrat dražja.

Manj kot 200€ POVRATNA KARTA iz Genove??????

Tole pa ne vem če bo držalo. Razen, če se je vse tolk pocenilo (dvomim) ????

S katerim prevoznikom pa naj bi to bilo??

Ker se drugače ža veselim novih 14 dni peska .... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manj kot 200€ POVRATNA KARTA iz Genove??????

Tole pa ne vem če bo držalo. Razen, če se je vse tolk pocenilo (dvomim) ????

S katerim prevoznikom pa naj bi to bilo??

Ker se drugače ža veselim novih 14 dni peska .... :D

Kakšna barkača to pelje v Tunis??? :lol1: Mislim, da bi Mišo takoj našel tako ugodno varijanto, ko gre dvakrat na leto v Tunizijo. :yea1:

Ni rekel iz Genove ampak iz Civitavechie, Trapanija. Ta slednja tako ne pride v poštev :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja. Nisem videl besedila v oklepaju... Torej 400€ iz Genove. To pa je že prava cena, da.

Če se prav spomnim, je kakšno stran nazaj Mladen napisal, koliko je dal za povratno karto za dve osebi + motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo cene

CIVITAVECCHIA - TUNIS

Oseba 49EUR

Motor 49EUR

Se pravi povratna karta za dve osebi in motor je 294EUR, oziroma 147EUR po osebi. Vse v nizki sezoni (za prvomajske). Prevoznik Grandi Navi Veloci (GNV)

GENOVA - TUNIS

Oseba 113EUR

Motor 94EUR

Se pravi povratna karta za dve osebi in motor je 640EUR, oziroma 320EUR po osebi. Vse v nizki sezoni (za prvomajske). Prevoznik Grandi Navi Veloci (GNV)

Mislim da je tale varianta iz Civitavecchie več kot ugodna.

No ja dodati je treba še kakega ojrota za zavarovanje ki ti ga računajo v ljubljani ob nakupu karte (izkušnje od lani)

vir: www.viamare.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk, pa kaj pride čist najcenej varianta ( npr. iz Sicilije ) ?

Te pride gotovo več benz in cestnine, pa spat moraš tudi nekje, do tja dol. Razen če ne greš na odisejo in je to vključeno v potovanje.

Kar se tiče ITALIJANSKEGA prevoznika: velika hiba je to, da ne moreš ničesar od birokracije urediti na ladji. Tako te ob prihodu v pristanišče čakajo dolge ure bitke z "rdečim trakom". S Tunizijcem vse potrebne zadeve urediš na ladju -- zvečer izpolneš obrazce in oddaš potne liste, zjutraj greš vse skupaj iskat, preveriš vpise v potne liste, se skregaš, ker so ti narobe vpisali, in voila, ob prihodu v pristanišče se takorekoč /relativno gledano/ zapelješ v državo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa pa potem vozi trajekt iz teh dveh pristanišč?

p.s.: OK tole res ne spada sem, sam ko ste kle glih tak na kupi -> ali vozi kak trajekt v EU iz Egipta ali Izraela???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr sem tudi jaz že iskalč to možnost. Sicer nas je kar nekaj interesentov za pot po egiptu, tudi z Desert soulom sva že načela to temo.

Glede trajektov

Iz sicilije (Trapani) vozi 8h cena karte pa je okoli 5EUR cenejša kot iz Civitavecchie kar se nam ne splača, ker boš dal za bencin precej več.

Mislim da iz Civitavecchie vozi 24ur iz Genove pa še malo več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Genove vozi kakih 21 ur. Vsaj Tunizijc (CoTuNav-CTN). Pošljite kakšen PM Mladenu, on je tudi hotel najprej z italijani pol je pa šel vseeno s tunizijci (=kot mi).

Trajekta Grčija - Ciper - Aleksandrija - Izrael ni že kar nekaj let....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče ITALIJANSKEGA prevoznika: velika hiba je to, da ne moreš ničesar od birokracije urediti na ladji. Tako te ob prihodu v pristanišče čakajo dolge ure bitke z "rdečim trakom". S Tunizijcem vse potrebne zadeve urediš na ladju -- zvečer izpolneš obrazce in oddaš potne liste, zjutraj greš vse skupaj iskat, preveriš vpise v potne liste, se skregaš, ker so ti narobe vpisali, in voila, ob prihodu v pristanišče se takorekoč /relativno gledano/ zapelješ v državo.

To ti verjamem, samo če narediš kalkulacijo je razlika v ceni med Tunizijskim in Italjanskim prevoznikom 346EUR (83 000SIT) :eek: Tole pa že ni malenkost in sem za ta denar pripravljen potrpeti kako urco, ma ne samo urco lahko tudi cel dan zabijem v pristanišču.

Čist tko informativno me zanima kakšen je postopek ob vstopu v državo?

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

To ti verjamem, samo če narediš kalkulacijo je razlika v ceni med Tunizijskim in Italjanskim prevoznikom 346EUR (83 000SIT) :eek: Tole pa že ni malenkost in sem za ta denar pripravljen potrpeti kako urco, ma ne samo urco lahko tudi cel dan zabijem v pristanišču.

Čist tko informativno me zanima kakšen je postopek ob vstopu v državo?

LP

Leteči

jaz sem bil lansko leto dol z italijanskim prevoznikom, mene je bilo tudi strah vrst, bilo je pa takole:

zapeljali smo dol z ladje par ovinkov po koridorju, predlozil listine na šalterju, medtem pa se je okoli nas drenjalo kakšnih 25 uradnikov in raznih pomožnih delavcev, ker so hoteli denar ali cigarete. Torej prehod nas je stal šteko cigaret za šefa, pa 20 eurov, pa 20 minut čakanja. Če imaš sat in gps ju ne kaži, ker potem greš to prijavi še v neko udbovsko pisarno. To je to, ko ti kdo reče pelji, samo gas čimprej.

kir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!