Skoči na vsebino

TUNIZIJA 2005


Noise

Priporočene objave

:topic: Zakaj recimo sam nisem v galeriji objavil slik iz Sicilije -> sem jih hotel a bi moral vsako sliko ročno zmanjšati (ker so po defaultu prevelike; jih noče sprejet) in mi je lažje jih enostavno v temo na forumu pripopat :topic:

In JA, dejmo še kako fotko akcije v pesku :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:  Zakaj recimo sam nisem v galeriji objavil slik iz Sicilije -> sem jih hotel a bi moral vsako sliko ročno zmanjšati (ker so po defaultu prevelike; jih noče sprejet) in mi je lažje jih enostavno v temo na forumu pripopat :topic:

In JA, dejmo še kako fotko akcije v pesku  :yea2:

Ni bila mišljena galerija, v katero lahko sami dodajamo slike, ampak galerija na prvi strani foruma, kjer so slike iz potovanj, raznih dogodkov, itd. Zdej pa pustmo, da kdo še kaj o tej Tuniziji pove :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mal zgrešil, na prvi strani Motosveta sem mislil. Zdej bom pa končal smetit .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:  Zakaj recimo sam nisem v galeriji objavil slik iz Sicilije -> sem jih hotel a bi moral vsako sliko ročno zmanjšati (ker so po defaultu prevelike; jih noče sprejet) in mi je lažje jih enostavno v temo na forumu pripopat :topic:

In JA, dejmo še kako fotko akcije v pesku  :yea2:

bLuZoNdEr, poišči si na downloads.com program Irfan View. Zadevščina ti tudi s celim direktorijem slik naredi čuda ne da bi slike sploh odpiral. Greš na Batch/Conversion/Rename v File meniju in mu določiš, da naj ti tistih 547 slik pomanjša na to in, izostri za 5%, popravi ravnovesje barv, preimenuje tako in tako ter vrže tja in tja, potem si greš cedevito zmešat in ko si nazaj, je zadeva gotova.

Pričakujemo torej slike s Sicilije. :D

Ups, :topic: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: DOBRODOSLI DOMA!!!!

S fantom grava na pot v soboto zjutraj. Nama lahko date kaksne up to date napotke? Zal nisva se imala casa da bi si nacrtovala pot... V ponedeljek zjutraj morav bit v Trapaniju (Sicilija - cca 1600 km). Zvecer priplavamo v Tunis... pol pa bova vidla kam bo pihal veter.

Kaj je obvezno naj si pogledava? Kam naj reje ne greva - upam da takih krajev ni? Kje ste spali? Cene?

Skratka, cim vec podatkov bi nama prav prslo.

PS.

Greva z Africo Twin za 3 tedne......malo polezavanja, vecinoma pa najbrz kar aktivno.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam iti v Tuniziji?

Osebno bi ZELO priporočil Ksar Ghilane, kjer izkoristita stavek "malo poležavanja" .) To je oaza, kjer je tudi bazen izvirske vode, pogrete na 28 stopinj... Raj za užitkarjenje, zraven pa so še sipine za igračkanje...

Mi smo bili še v ksar Ghilane, Douzu, Touzerju, Le Kefu in Bizertu (na vseh teh koncih smo spali).

Cene za osebo v kampu je 5 DIN (1 DIN je cca. 160 SIT), v hotelih nas je prišlo 14-18 DIN (nas je bilo pa 22, tako da smo imeli dobre pogajalske možnosti). Bungalov v kampu v Touzerju je bil 8 DIN po glavi.

Pazita, če bosta prišla v kraj Talia (tunizijci, saj je bila Talia ali sem malo zamešal ime?): OBVEZNO pojdita skozi mesto proti Le Kefu, ne pa po "obvoznici". Razloga sta dva: prvi je ta, da vaju bodo otroci kamenjali, drugi pa ta, da je "obvoznica" zjebana 10x bolj kot cesta skozi mesto. Ta kraj Talia je nekje bolj ob meji z Alžirijo, nekje med Gafso in Le Kefom.

Obvezno si oglejta sipine oz. Saharo (Ksar Ghilane je oaza v pesku), Chibika je spet ena izmed lepih oaz (sredina proti zahodu, ob alžirski meji), sever je tudi lep, Chinin mesto lepo, El Chott Jerid... ma kaj pa vem... lepo je povsod... vozita in uživajta... :D

Upam, da sem vama vsaj malo pomagal, bodo pa še drugi kaj povedali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še to: Papirje od carine skrbno pazita, kajti, če jih ne bosta imela, ko se vračata :xx: fajn se imejta :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: DOBRODOSLI DOMA!!!!

S fantom grava na pot v soboto zjutraj. Nama lahko date kaksne up to date napotke? Zal nisva se imala casa da bi si nacrtovala pot... V ponedeljek zjutraj morav bit v Trapaniju (Sicilija - cca 1600 km). Zvecer priplavamo v Tunis... pol pa bova vidla kam bo pihal veter.

Kaj je obvezno naj si pogledava? Kam naj reje ne greva - upam da takih krajev ni? Kje ste spali? Cene?

Skratka, cim vec podatkov bi nama prav prslo.

PS.

Greva z Africo Twin za 3 tedne......malo polezavanja, vecinoma pa najbrz kar aktivno.

Hvala

Najprej glede poti na Sicilijo vama predlagam da se v soboto pripeljeta do Napolija (cca 800km), kjer bosta na obvoznici zagledala tablo Pompei kjer je kamp in lahko prespita. V nedeljo pa zgodaj zjutraj naprej in ne si ogledovat sorentskega polotoka ker bo taka gužva in ulice tako ozke da bosta porabila celo dopoldne za ga obvozit in bosta prišla na Sicilijo ponoči.

Kaj je obvezno za si pogledat, jaz sem si ogledal večino stvari, največ časa si splanirajta za Saharo, kot je napisal Gregs obvezno v Ksar Gilane, pozanimajta se glede poti tja dol, predvsem pa vama resnično priporočam da si nabavita Lonely planet Tunizija, kjer bosta dobila vse podatke ki jih potrebujeta s cenami prenočišč, zemljevidi itd.

Če bosta prišla zvečer v Tunis in se nočeta po temi vozit, se vam splača odpeljat v Sidi bou said, izredno lepa vasica, nekaj minut vožnje iz pristanišča, kjer je hotel na začetku vasi, sicer ni poceni sam ce ni druge varjante...

Kaj je obvezno da si ogledata je pa precej odvisno od vaju, če sta fena StarWars, potem ni dileme, če imata rada razvaline, potem jo tudi ni, če imata rada lepe plaže, pa bosta po moje malo razočarana.

Ce bi se se enkrat odpeljal tja dol bi definitivno preskočil vzhodno turistično obalo vključno z otokom Jerbo, kjer nama je bilo resnično brez veze.

Če potrebujeta se kaksne informacije ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 vas je bilo :eek: se pravi da drugo leto kar avtobus najamemo, še bolje pa čarter :devil:

Sicer pa mi je sedaj preklemasko žal da nisem šel, ker verjamem , da bi poskrbeli tudi zame :cry: zato drugo leto ne smem manjkati :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da popravim Gregsa, voda v oazi ima preko 30°C, sicer se ne bi namakali ure in ure.

post-807-1120660306_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo, maš res, maš res... :D Je bolj toplo... ne vem, od kje meni tistih 28 stopinj.. :naughty: Ampak to zadnjo sliko sem pa RES hotel videti... tudi jaz v Ksaru... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej sam ste pa usi beli kukr vaniljev sladoled :lol1: nobene porjavele kože, d niso to same montaže tle pa ste vi bli u čatežkih :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej sam ste pa usi beli kukr vaniljev sladoled :lol1: nobene porjavele kože, d niso to same montaže tle pa ste vi bli u čatežkih :hmm:

Ja, pa jabolka so tam nekje po 200 SIT / kg v Mercatorju !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OJLA VSEM POVRATNIKOM !!! :yea2:

Fotke so res dobre -- bi prosil še za kašne , z "podnapisi"

:OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledam fotke ob dobri muzki in grejo kr mravljinci....FOOOUUUŠ B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tisto SuperTenere v ozadju? :blink:

Ja, Climber je bil s SuperTenerejko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje je pa fora da ste brez sprednjih šipc na motorjih?

Kdaj lahko pričakujemo potopis v stilu lanskega :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Opisi fotk in galerija prihajajo :D

To čakamo :OK:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje je pa fora da ste brez sprednjih šipc na motorjih?

Kdaj lahko pričakujemo potopis v stilu lanskega :naughty:

Če je ni, je ne moreš razbit, polomit, saj pri vožnji po takem terenu gre hitro po tleh in ...

:slap: razen če jih niso ravno na tak način odstranili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!