Skoči na vsebino

TUNIZIJA 2005


Noise

Priporočene objave

kje je pa fora da ste brez sprednjih šipc na motorjih?

Če je ni, je ne moreš razbit, polomit, saj pri vožnji po takem terenu gre hitro po tleh in ...  :slap: razen če jih niso ravno na tak način odstranili

Odstranili preventivno že doma...

No, eden od razlogov je seveda,da je ne polomiš, ko usliniš po tleh. Bolj pomemben razlog pa je, vsaj pri meni, ta, da je ne fašeš v nos/oči/glavo/čelo, če slučajno pri rock'n'rollu z motorjem pribiješ z glavo navzdol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noro fino hudo...ČESTITKE...upam da bom kmal tudi jaz zraven

Čimprej hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Climber je bil s SuperTenerejko.

Pa ne da mu je KTM spregu :slap: al, se je lani slabo odrezal??

vseeno čestitke vsem :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne da mu je KTM spregu  :slap: al, se je lani slabo odrezal??

Pač zamenjal konjička.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
PS: Opisi fotk in galerija prihajajo :D

:blink:

ka daj....

^_^

n'č ne vidim....

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Materiala je kar za 8G, zadnjič smo naredili prvo selekcijo, ostalo je še vedno za 1G robe, torej potrplenje prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: jst tud ( bom mogu res enkrat na hevi enduro prešaltat ) :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

špica :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Z kolegom se v mesecu septembru odpravljava z motorji v Tunizijo. Prvomajska odprava je bila za naju malo prekmalu. Do drugega leta pa tudi ne moreva čakati. To pa zaradi vaših MAMLJIVIH potopisov!

Zbirava podatke tako da nama bo vsaka informacija prišla prav!

Že na začetku pa bi imel nekaj vprašanj:

-imava KTM LC4 in Cagiva Elephant 750 (ali sta ta dva motorja primerna)

-približno koliko km je od Tunisa do Ksar Ghilane (misliva iti po najkrajši poti do Ksara, postaviti šotore in od tam potem uživati puščavske čare)

-ali so enduro gume OK ali rabiš kakšno hujšo gumo ala Michelin Desert

-kaj je treba na motorju še postoriti preden greš na tako pot polek rednega servisa in pregleda vseh vitalnih delov. (ali rabiš dodatne zračne, bencinske filtre,...)

-kakšne so približno cene goriva in spanja v Tuniziji (Ksar Ghilane)

P.S. če pa je kakšen kanditat za septembra pa je vsekakor dobrodošel.

:OK: Mislim pa da imate drugo leto na prvomajski odpravi dva kanditata več.

Lep pozdrav vsem OFF ROADERJEM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi tud :kva2: !!! Če se pocajtam bi bil mogoče kandidat za zravn, sam ne vem, če je moj duče primeren :hmm: .

Kolk sredstev pa rabiš približno, da lahk začnem razmišljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da več kot k€ ne rabiš za dva tedna :?

Bodo tisti povedali ki so bili dol. kolikor pa so govorili, pa se pride tudi z veliko manj skozi O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi tud :kva2: !!! Če se pocajtam bi bil mogoče kandidat za zravn, sam ne vem, če je moj duče primeren :hmm: .

Kolk sredstev pa rabiš približno, da lahk začnem razmišljat.

[/quot

Če si resn kandidat pa poklič na tel: 041 840 911 Borut

Mislm pa da prideš skozi tud z velik manj denarja kot 1k euro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Toplo priporočam:

- dovolj velik tank (EXC z 8 litri je hud problem, ker ga lahko skuriš že v dobri uri)

- dodatno prevleko za zračni filter, da ti ni treba stalno prat filtra

- škoda je nove ketne za v pesek. Moja je šla k vragu po tistem pesku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zdaj sem tudi sam začel resno razmišljati o Tuniziji za destinacijo v 2006.

Ne sicer nekega offroada po sipinah, ampak bolj tako turistično varianto. Zdaj pa rabim par info da naredim tako grobo oceno stroškov. Zato se obračam na stare puščavske mačke če mi bodo hoteli zaupati kak koristen nasvet.

1. Cene bencina

2. Cene nočitev, oziroma kaj se bolj splača kampirat ali iskati kake druge možnosti v krajih kjer je to možno

3. Kakršenkoli drug nasvet za potikanje po teh krajih.

Pa zanima me ali je potrebno poskrbeti za kako dodatno zaščito zračnega filtra čeprav bom šel bolj ali manj cestno varianto (verjetno je pesek povsod, sploh če zapiha kaki vetrič)

Hvala za pomoč

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zdaj sem tudi sam začel resno razmišljati o Tuniziji za destinacijo v 2006.

Ne sicer nekega offroada po sipinah, ampak bolj tako turistično varianto. Zdaj pa rabim par info da naredim tako grobo oceno stroškov. Zato se obračam na stare puščavske mačke če mi bodo hoteli zaupati kak koristen nasvet.

1. Cene bencina

2. Cene nočitev, oziroma kaj se bolj splača kampirat ali iskati kake druge možnosti v krajih kjer je to možno

3. Kakršenkoli drug nasvet za potikanje po teh krajih.

Pa zanima me ali je potrebno poskrbeti za kako dodatno zaščito zračnega filtra čeprav bom šel bolj ali manj cestno varianto (verjetno je pesek povsod, sploh če zapiha kaki vetrič)

Hvala za pomoč

1. Poceni

2. Kampiraš "pri Slovenki" v Hammametu, v Douzu v "Desert Camp"u in v Ksar Ghilane "kjerkoli". Drugje je s kampiranjem bolj tko-tko. Vzami Loleny planet in greš spat v kak cheap hotel pa je -- recimo v Matmati v "podzemni hotel".

Dodatne zaščite ne potrebuješ, vzami dodatni filter s sabo in vsake toliko (ne na vetru ali sred peska seveda) prečekiraj. Iz potopisov

iz leta 2005 in iz leta 2004 ter ustreznih tem tukaj v forumu (te in tiste lanske) boš izvedel ogromno stvari.

Ko kaj konkretnega ne bo jasno, pa spet vprašaj :)

post-1-1131225231_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo da bi bilo dobro s sabo vzet rezervni filter. Sploh pa bom tegale K&N vrgel ven ker kot sem bral je imel eden od vas doli težave (olje in pesek ne gresta ravno skupaj).

Saj ne da bi bil natančen samo, ali mi lahko kdo vrže ven cifre? Ne da bi zdaj do tolarja splaniral pot samo sem pač bolj predvidlijiv človek in imam rad vsaj eno okvirno oceno.

Samo koliko je liter benza in po koliko ste kaj nočili. PAč osnovni dve informaciji.

Hvala

LP

Leteči

P.S. Pa ne me rajcat s temile slikami :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benz in nočitve sta relativno malo glede na trajekt. Mislim, da je vse troje že obelodanjeno v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo da bi bilo dobro s sabo vzet rezervni filter. Sploh pa bom tegale K&N vrgel ven ker kot sem bral je imel eden od vas doli težave (olje in pesek ne gresta ravno skupaj).

Saj ne da bi bil natančen samo, ali mi lahko kdo vrže ven cifre? Ne da bi zdaj do tolarja splaniral pot samo sem pač bolj predvidlijiv človek in imam rad vsaj eno okvirno oceno.

Samo koliko je liter benza in po koliko ste kaj nočili. PAč osnovni dve informaciji.

Hvala

LP

Leteči

P.S. Pa ne me rajcat s temile slikami :P

Ko si enkrat dol, te košta vse skupaj okoli 150€ na teden (bencin, spanje, hrana).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si enkrat dol, te košta vse skupaj okoli 150€ na teden (bencin, spanje, hrana).

lp

Tako je :OK: pol dodaj še ladjo cca 80.000 sit in si zmagal. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ladja iz Civitavechie ali Trapanija košta 50EUR za osebo in 50EUR za motor (v eno stran) :OK:

Iz Genove je zadeva skoraj še enkrat dražja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!