Skoči na vsebino

Polletni tehnični pregledi


premza

Priporočene objave

Kaj je s tem slovenskim izumom? :unsure:

Bo še, ne bo več, do kdaj,... :?

Mam namreč registracijo konec leta, pa ne vem ali se mi splača počakat tistih par dni? Če grem pred 1.1.2005 po nalepko mi jo bodo dali seveda le za pol leta in potem spet na tehničnega, ki je za 18 let staro kiblo že pravi podvig. Kaj pa če grem po 1.1.2005, bom dobil nalepko za celo leto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nekaj časa se že govori da bodo to ukinili, vendar se ni ne stori. Če pa želiš vedeti odgovor pa je najboljše če pokličeš na občino v upravno enoto in tam vprašaš. Bodo najbolj vedl. Sam ne klicat na tehnične, ker pojma nimajo kaj govorijo. To vem iz lastnih izkušen.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to je možno, samo meni so takrat povedali pravlno na tehničnih pa so kar nekaj kvačkal v prazno.

Mogoče sem imel srečo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP-1, ki velja od avgusta 2004, uporabljati pa se ga prične 01.01.2005 pravi v 211. členu:

(1) Tehnični pregledi motornih vozil in priklopnih vozil, razen motokultivatorjev in delovnih strojev, se orpavljajo najmanj enkrat na leto.

(2) Tehnični pregledi motornih in priklopnih vozil, s katerimi se opravlja javni prevoz potnikov, avtobusov, motornih in priklopnih vozil, ki prevažajo nevarno blago, motornih vozil, opremljenih kot vozila s prednostjo oziroma vozila za spremstvo, in vozil, i se uporabljajo za učenje vožnje v avtošolah, se opravljajo vsakih šest mesecev. Vozilo, ki se uporablja v te namene, mora imeti v prometnem potrdilu vpisan namen oziroma obliko karoserije.

(3) Prvi tehnični pregled se opravi:

1. eno leto po prvi registraciji:

-za tovorna in vlečna vozila, katerih največja dovoljena masa presega 3500 kg;

-za delovna vozila;

-za avtobuse;

-za priklopna vozila, razen za lahke, bivalne in traktorske priklopnike;

-za motorna vozila, s katerimi se opravlja javni prevoz potnikov;

-za motorna vozila, ki se uporabljajo za usposabljanje kandidatov za voznike;

-za motorna vozila za izposojo brez voznika;

-za intervencijska vozila, ki so opremljena kot vozila s prednostjo ali vozila za spremstvo;

2. tri leta po prvi registraciji za vsa druga motorna in priklopna vozila;

3. tri leta po nakupu s strani prvega dokončnega kupca za lahke priklopnike.

(4) Tehnični pregled motornih in priklopnih vozil iz 2. točke prejšnjega odstavka, katerih prvi tehnični pregled je že bil opravljen, pa niso starejša od sedem let, mora biti opravljen vsaki dve leti. Lahki priklopniki morajo biti pregledani vsaka tri leta.

To torej pomeni.

Danes pri trgovcu kupim nov avtomobil.

Prvi tehnični pregled je čez 3 leta.

Drugi tehnični pregled je čez 5 let.

Tretji tehnični pregled je čez 7 let.

Četrti tehnični pregled je čez 8 let.

Peti tehnični pregled je čez 9 let.

...

N-ti tehnični pregled je čez N+4 leta.

Mislim, da to tudi pomeni, če sem pred tremi leti kupil novi avtomobil in imam danes prvi tehnični pregled še po starem ZVCP, da bom imel naslednji (drugi) tehnični pregled čez dve leti, že po novem ZVCP-1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da na tehničnih pregledih pregledujejo predvsem stanje potrošnega materjala (zavore, luči, podvozje, izpušni lonci, katalizatorji,... ) je kompliciranje s starostjo vozila res na mestu! <_<

Me prav zanima, koliko sredstev porabi avtomobilska industrija za lobiranje :hmm:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehničnega naredu, zdaj pa čakam 1.1., da grem podaljšat registracijo. Nalepka je že potekla. Koliko je zagrožena kazen, če me s takim avtom dobijo na cesti? Na zavarovalnici so rekli, da zavarovanje velja še en mesec po poteku :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehničnega naredu, zdaj pa čakam 1.1., da grem podaljšat registracijo. Nalepka je že potekla. Koliko je zagrožena kazen, če me s takim avtom dobijo na cesti? Na zavarovalnici so rekli, da zavarovanje velja še en mesec po poteku :blink:

Zavarovanje velja še 1 mesec po preteku...tehnični pregled pa ne.

Po 1.1.2005 ni več polletnih tehničnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, verjetno mi boš ti najlepše odgovoril na naslednje vprašanje (še prej navedba dejstev):

V daljni, daljni deželi sem z:

1. avtom, kupljenim regularno v Sloveniji, prvi T.P. 05/04,

2. motorjem, kupljenim od fizične osebe v EU (prva reg. 06/03), uvoženim v SI, prvi T.P. 05/04.

Vprašanje: Ali moram kaj od pleha (oz. plastike) privleči 05/05 v Slovenijo?

Vprašanje ni tako zelo neumestno glede na to, da naj bi se po starem zakonu za vozila, ki so jih fizične osebe same "pridobile" iz EU, T.P. delal vsako leto (prvo, drugo, tretje, četrto in vsa naslednja do razgradnje).

Hvala za odgovor in sončen pozdrav z Rdečega morja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa eno vprasanje ker ne morem brata prepricat. <_< Vglavnem: on ima R5, registrirano najbrz od 6.7. in pravi da bo 6.1.2005 (torej po tem ko stopi v veljavo nov zakon) imel polletni tehnicni pregled. Zdej, ze prej ste rekli da po 1.1. teh pregledov ne bo vec, ampak kaj to pomeni? Da ga tudi moj brat ne bo imel al to pomeni da potem ko bo 6.1. naredil tehnicni da od takrat naprej ne bo vec imel polletnih tehnicnih pregledov? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ga tudi moj brat ne bo imel al to pomeni da potem ko bo 6.1. naredil tehnicni da od takrat naprej ne bo vec imel polletnih tehnicnih pregledov?

če ima polletnega,bo naredil samo za pol leta,potem bo imel na eno leto,ker ima zavarovanje sklenjeno za eno leto,cestnino pa je plačal za pol leta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daljni popotnik, Soul Desertski, žal, ali pa na srečo, nisem pravnik, ne pravni strokovnjak, ne pravni poznavalec.

Tu operiram zgolj s tistim, kar lahko še slepec vidi, torej, z zapisi iz Uradnega lista, ki ga prelistavam zato, da me ne bi kaj presenetilo na področju varstva okolja in varnega in zdravega dela, potem se pa še kaj zanimivega poleg najde.

Bom danes malo polistal po ZVCP-ju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!