Skoči na vsebino

Zakon o obdavčitvi


Thundercat

Priporočene objave

In ubistvu hodim na pravni faks,

ali iz gimnazije (Gim PO btw

viš kako sem vedu.... .)

tudi sam sem obiskoval gimnazijo v Po pa ne mislim tako kot ti...

Piš slovensko!

ja ma res simon... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, reality check - skoraj vsem prebivalcem tega planeta ali tele državice, vrtička z imenom Slovenija, gre že zdaj "na tesno"... predvsem pa tisti, ki so "na tesno", ne vozijo motorjev ;)

Seveda, vendar tema je o tem, kakšno mnenje ima kdo o obdavčitvi študentskega dela. Jaz sem svoje stališče podal in ga zagovarjam. Zakaj ne bi smel imeti mnenja, da sem proti obdavčitvi. Normalno da sem proti, če pa bo to pomenilo škodo zame. Mislim, da je že v človeški naravi ljudi, da poskušajo ubranit dobre stvari ki so jim dane (v mojem primeru možnost neobdavčenega študentskega dela)

Ja in prav motor je tisti razlog, da mi gre na tesno, priznam. Sem se moral masičemu odreči zaradi njega, rečmo zadnjih 5 let, da sem sploh našparal zanj, pa še vnaprej se bom moral odrekati. In ker bi se rad še naprej vozil z motorjem, zagovarjam tako stališče kakor ga..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piš slovensko!

ok budem probao sam še mal da tuki neki napišem po naše mislm ...

@DeX - sj te razumem čist :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam sem obiskoval gimnazijo v Po pa ne mislim tako kot ti...

ja ma res simon... :lol1:

No pa povej kako ti misliš

Ne vem kaj je tako slabega v mišljenju, da je izobrazba pozitivna stvar in da ti omogoča pot do lepšega življenja in ne vem kaj je slabega v mišljenju, da verjamem v družbo izobraženih ljudi.

Pa še enkrat ponavljam, ne podcenjujem nikogar! Tisti ki vam to ni jasno, poskuste še enkrat prebrat moje objave, pa nanje poglejte iz drugega zornega kota, ne iz najslabše možne strani, pa sem prepričan, da v njih ne boste našli ničesar tako slabega, ker tudi ničesar slabega ni bilo mišljeno.

Razen seveda to, da sem proti mulariji ki zaradi zajebavanja pa pijančevanja ne hodi v šolo, pol pa jamra..

@DeX - sj te razumem čist

:004 :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DeX : obenem pa verjamem ,da ni nujno, da bi morali v funkcionalni, moderni in "brihtni" družbi vsi imeti diplome ... ergo - zakaj bi morali potemtakem študentje imeti toliko bonitet? delo je delo, ... če študent dela, da se preživi .. .qrc, za vsako delo naj se plačajo dajatve tako ali drugače. .. včasih, o je blo študentov zel omalo, pač ni bil problem "spravit skozi" tistih nekaj tisoč napotnic... zdaj, ko jih je verjetno nekaj milijonov ... in ko se tako predvsem pere denar zaradi slabega nadzora ... well, situacija je drugačna.

hočem rečt - seveda b ibilo najbolj kul, če v primeru obdavčitve pač država davke nabije delodajalcem ... tako kot pač pri rednih službah itd ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm tole Symovo razmišljanje je precej zanimivo, mi pa bolj vleče na kak sadomazo stil. Dej ja še še, dajte mi še nabijat davke, kaj sam 12.5% še še gor ni dost rad bi delal kot črna živina pa čimveč dal državi da bo življenje čim bolj zafukan da se bom čim bolj zajebaval, delal, da bom lahko odmislil še tisti prosti čas ki ga imam. :lol1:

Sym če te tolk denar tišči pol pa kar trajnik naredi na državno blagajno pa ti naj sam 30 jurjev pustijo na mesec tolk da boš mel za kruh, vodo pa elektriko ali bi rad samo da gre drugim slabše ker ti nisi več študent, pol je to tipična slovenska fovšija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DeX, ti prihodnost vidiš samo v visoki izobrazbi, dejstva pa so drugačna. Kadri, ki jih pri nas (pa ne le pri nas) najbolj primanjkuje so avtomehanik, orodjar, strugar, kuhar,... nekatrerih univerzitetno izobraženih kadrov, pa je že daleč preveč. In zakaj bi jih država z nekimi ugodnostmi spodbujala k študiju? <_<

Pa še pogled čez lužo. Tam se danes pravniki zaposlujejo kot navadni delavci v npr. gradbeništvu. Zakaj? Ker tako več zaslužijo. Pravnikov je tam namreč ko dreka, zidarjev pa manjka! Trg po deluje. Povpraševanje in ponudba pač. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm vso stvar vzel zelo pozitivno. Sam nism sposben privarcevati veliko, denarja (obdobje potrosnistva). Zdaj pa bo varcevala drzava namesto mene in mi bo nekje okli marca izplacala (vrnila) cca. 200.000 sit. Glih za registracijo motorja (se mi ne bo treba spet sposojat od fotra, al pa jemat kredita. Probite se vi mal bol pozitivno gledat na stvar. Ne se razburjat za vsako malenkost. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm tole Symovo razmišljanje je precej zanimivo, mi pa bolj vleče na kak sadomazo stil. Dej ja še še, dajte mi še nabijat davke, kaj sam 12.5% še še gor ni dost rad bi delal kot črna živina pa čimveč dal državi da bo življenje čim bolj zafukan da se bom čim bolj zajebaval, delal, da bom lahko odmislil še tisti prosti čas ki ga imam.  :lol1:

Sym če te tolk denar tišči pol pa kar trajnik naredi na državno blagajno pa ti naj sam 30 jurjev pustijo na mesec tolk da boš mel za kruh, vodo pa elektriko ali bi rad samo da gre drugim slabše ker ti nisi več študent, pol je to tipična slovenska fovšija

Ne gre za fovšijo ... daleč od tega... enostavno se zjočem vsakič, ko vidim koga pravit "jaz sem bogi študent pa mi hočejo še tisto vzet, kar imam"... ja študentom je res težko, prav tako delavkam, delavcem, pa zaposlenim v državni upravi (kjer plače ipak niso nek biser, je pa zato varna služba do penzije in jajca na toplem do konca svojih dni), pa brezposelnim, pa sploh vsem ...

skratka - študenti pravzaprav ne izstopajo po tem, kako težko jim je - ne vem, zakaj bi taki izgovori potemtakem "palili"... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisali ste tu gor čuda.

Ajde, še nekaj otrobov z mojega zelnika.

Menim, da bi morali študentsko delo ukiniti.

V taki obliki, kot ga poznamo. Študentski servisi in vse to.

Omogočiti pa prosto delo. To mislim v smislu, da lahko delodajalec kadarkoli kogarkoli prosto najame tudi za kratek določen čas (1 ura, 5 ur, 3 dnevi, nekaj tednov) in ga takoj po opravljenem delu tudi izplača.

In pa, obveznost plačevanja davkov in prispevkov iz naslova osebnih dohodkov prenesti iz delodajalca na delojemalca.

S tem bi po moje zadovolji obe skupini, tako delodajalce, kot delojemalce, le piške za okenci študentskih servisov in njihovi direktorčki bi ostali dolgih nosov in praznih rok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer nisem bral celotne teme, a zdi se mi, da se zliva žolč zaradi napačne stvari.. gre "zgolj" za akontacijo dohodnine (pri izplačilu do 74k 12.5%, nad 74k 25%), ki jo bo študent ob koncu leta po predložitvi dohodninskega obrazca dobil nazaj (razen v primeru, da bo presegel 1.6 mio)

problem je v sistemu, ker boš dejansko v nekem trenutku (ko jih boš verjetno najbolj potreboval) dobil __% manj denarja, ob koncu leta pa dobiš še tistih __ sit, plačanih kot akontacijo.

država (si) je tako pač poskrbela za dodaten vir kreditiranja (kar očitno ob vstopu v € sistem prekleto nuca)

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

država (si) je tako pač poskrbela za dodaten vir kreditiranja (kar očitno ob vstopu v € sistem prekleto nuca)

Pa švercerjem z napotnicami je malo zagrenila življenje... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še pogled čez lužo.  Tam se danes pravniki zaposlujejo kot navadni delavci v npr. gradbeništvu. Zakaj? Ker tako več zaslužijo. Pravnikov je tam namreč ko dreka, zidarjev pa manjka! Trg po deluje. Povpraševanje in ponudba pač.  :grim

To je mogoče res.. sam pozabljaš pa na dejstvo, da je pravnik lahko zidar, zidar pa ne more biti pravnik .)

Popravljeno . Popravil Mike_E_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je mogoče res.. sam pozabljaš pa na dejstvo, da je pravnik lahko zidar, zidar pa ne more biti pravnik   .)

zakaj bi pa to hotu bit, če je zidarjem boljše? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ubistvu smo naša svetla prihodnost, prehajamo v postindustrijsko družbo, primarni in sekundarni sektor dejavnosti se zmanjšujeta, povečujeta se terciarni in kvartarni, za to pa je potrebna ustrezna izobrazba... Diploma je najmanj kar je poterbno!

V družbi kamor gremo oz. počasi prihajamo ni vsakomur namenjeno, da se lahko zastonj vpiše na fax in pride do izobrazbe. Če nekaterim še ni jasno bo tudi izobrazba postala nekaj kar si bodo lahko privošlili samo tisti, ki bodo zanjo lahko tudi plačali.

P.S.

Komunizma in zastonj stvari je konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V družbi kamor gremo oz. počasi prihajamo ni vsakomur namenjeno, da se lahko zastonj vpiše na fax in pride do izobrazbe.

Jaz se bom vedno boril, da bo! Saj sistem ni nekaj od boga postavljenega. Je le stvar dogovora.

Komunizma in zastonj stvari je konec.

Ne mešat komunizma in socializma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam dobro da nekatere to tolko moti...

zakaj bi blo nekomu lažje če se znajde, čudno da se ne spomnete na zidarje, mehanike, električste, ki za vikend delajo na črno -mislim da se tukaj obrne veliko več denarje kot pri študentskem delu...

ena delavka v merkatorju ki ima res veliko odgovornost in se je 10 let zajebavala z težko šolo, sedaj pa 8 ur pomika blago čez kodni čitalnik, ta pa se vam tako smili in si po vašem mnenju zasluži več kot 90tisoč.... njej privoščite..

študentom, da si zaslužijo v 3mesecih čim več pa ne, imajo že preveč ugodnosti...

študent si ne sme nič privoščit, živet bi moral nekako tako kot junak v znanem romanu dostojevskega...

in da je toliko študentov si je kriva sama država, ki odpira nove in nove smeri, tako da gre lahko vsak študirat neko krasoslovje , zgodovine ne vem česa, antropologije, politologije.... takih ljudi bomo potrebovali sigurno nekaj tisoč..

toliko štdentov je ker pač folk nima kam v službo, pri nas bit zidar al pa smetar je sramota; in ta mora trdo delat cel dan niti za 1000€, pri naših zahodnih sosedih pa zidar zasluži 2500€ in je gospod, ljudje se pretepajo ker hočejo praznit smetnjake, pri nas pa je še iz socijalizma ostalo ogromno delavcev ki nimajo končane niti osniovne šole in delajo v propadajočih podjetjih, in sedaj so oni reveži ker bi radi živeli kot pred 20imi leti.... bla bla..

in še to..sodim po sebi..

če se bo nek študent prebil do vodilnega položaja v takih razmerah kot jih nekateri zagovarjate in bo imel vpljiv na kašne debilne zakone tukaj pod alpami, a mislite da bo omogočil boljše življenje ostalim, če pa se je moral toliko zajebavat da je do tam prišel.... ta krog pelje v čase stalinove rusije....

več kot nekomu daš več lahko pričakuješ od njega, razen od države...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še pogled čez lužo.  Tam se danes pravniki zaposlujejo kot navadni delavci v npr. gradbeništvu. Zakaj? Ker tako več zaslužijo. Pravnikov je tam namreč ko dreka, zidarjev pa manjka! Trg po deluje. Povpraševanje in ponudba pač.  :grim

Res je povpraševanje in ponudba..

Samo nekaj bi pa dodal tu. Ne primierjaj slovenskega pravnega sistema z ameriškim, ker si nista kaj veliko podobna. V Ameriki velja anglosaški pravni sistem, medtem, ko v se v Sloveniji držimo kontinentalnega pravnjega sistema. Posebnost anglosaškega pravnega sistema pa je ta, da tam lahko pravniški poklic opravljajo tudi tisti, ki niso izšolani pravniki. Prava se morajo le priučiti, pri kakšnem drugem pravniku, potem opravijo pravni izpit in laik postane pravnik. Brez problema. Posledica? Pravnikov kot dreka in posledično zaradi tega premalo dela za vse, ker jih je preveč. Pa nasploh je v Ameriki v pravu uspeti težje, kot sem rekel njihov pravni sistem se od našega poponoma razlikuje. Če hočeš biti tam uspešen pravnik, moraš biti prej kot to uspešen igralec, da prepričaš poroto v svoj prav. Vsak ve, kako zgleda ameriško sojenje, res je da v filmih ni glih 100% realno prikazano, vendar je nekako na tak način. Pri nas je popolnoma druga pesem!

In pri nas je zaenkrat še zelo veliko povpraševanje po tem kadru, glede pravne fakultete je letos prvič prišla odločba iz ministrstva, da naj ne bi bilo omejitve, ker je pomanjkanje tega kadra. Do tega sicer ni prišlo zaradi pritožbe fakultete, temelječ na tem, da nimajo dovolj prostora. Posledica tega, je bilo ponovno odločanje in sprejem omejitve, vendar s to posebnostojo, da kljub vsemu sprejmejo 50 študentov več Tako da zaenkrat ni straha za pravnike v Slo. Kaj bo pra prihodnost prinesla pa ne ve noben, jaz upam da mi bo prinesla uredu službo..

V družbi kamor gremo oz. počasi prihajamo ni vsakomur namenjeno, da se lahko zastonj vpiše na fax in pride do izobrazbe. Če nekaterim še ni jasno bo tudi izobrazba postala nekaj kar si bodo lahko privošlili samo tisti, ki bodo zanjo lahko tudi plačali.

Glede tega mislim, da se vsi zavedamo, da je to neizogibno. Vse kar rečem je to, da sem hvaležen za možnost brezplačnega študija in mislim, da to velja tudi za vse oštale, ki študijrajo/študirate/ste študirali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: a šolstvo imaš zastonj? dejmo se tko zmenit - študentsko delo neobdavčeno, uvedemo pa šolnine v višini 300-400 jurjev letno ;)

kaj praviš?  :naughty:

A izredne študente mečete v isti koš, al kako? Jz plačujem vsak let šolnino nad 400.000sit,... pa nimam bogatih staršev, nasprotno... pa kredit, hrana,...

stroškov več kot dovolj, ...

Kdo mi bo pa obrsti povrnu nakonc leta, nihče... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Davki enostavno niso pravi naslov za reševanje študentskih finančnih težav. Poceni domovi, urejena prehrana, štipendije,... Če bi študentje malo več študirali in manj delali (ker jim ne bi bilo treba), bi bilo konec koncev to za državo celo ceneje, saj bi ji bili na grbi le pet, namesto dest let. :grim

To, da pa pri nas vsak, ki ne ve kaj bi sam s sabo, naredi doktorat (ali vsaj magisterij) iz krasoslovja bo pa kmalu postal velik problem. Država si kar v nedogled ne bo mogla izmišljevati novih ustanov, ki bodo te kadre zaposlovale. :grrr

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja lepo to. Očitno večina ko pomisli na študenta pomisli na osebek, ki mu starši lepo filajo denarnico, gre vsak drugi dan malo pogledat na faks če še stoji. Ves ostali čas ga pa pije in žura.

Sam osebno se ne morem pritoževati, študijska leta so bila dokaj v redu, kljub temu da si nikakor nisem mogel privoščiti kakšnega luksuza. Denarja sem (mesečno dobil od staršev) imel dovolj da sem plačal stroške in dobil dovolj kalorij da sem preživel mesec. Za kaj več (s tem mislim tudi na oblačila) je bilo potrebno delat. Ponavadi preko poletja včasih pa tudi med tednom. Imel sem to srečo da je pač urnik to dovoljeval. Ko gledam sestro ki sedaj študira in se posveča študiju 100% vidim da ji ne ostane niti malo časa za kakšen dodaten zaslužek.

Malo nabluzil ampak point je to da kar velik del študentov ne dela samo zato da lahko potem to zapije ampak predvsem za to da si lahko omogoči vsaj dostojno življenje. Ne bi se spravljal v to kaj je z delavci in prodajalkami ker to ni tema tega zakona.

Strinjam se za tem da je treba preprečiti pranje denarja ampak kar tako dvignit davke je podobno kot sprejeti zakon o varnosti v cestnem prometu in samo zvišati kazni. Spet saniramo posledice ne pa odpravljamo vzrokov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!