Skoči na vsebino

Zakon o obdavčitvi


Thundercat

Priporočene objave

Možnost, da bi se poslanci zbrali v tem tednu, ko imajo po poslanskem koledarju počitnice, je torej odpadla.

Na koledarju dela DZ-ja niso označene počitnice. :) Le seje ni predvidene. :)

Je pa res, da so si poslanci vzeli zaslužen dopust. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni potem bolje, da ga ze med studijem malo pripravijo na to, kaj ga caka...takrat, ko so zneski se majhni  .)

Kruse verjemi da kar nekaj študentov dobro pozna takšne in drugačne probleme kako z minimumom potegniti začetek s koncem meseca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno si iz Marsa, samo ne vem, ali direktno, ali si se pa vmes še malo na Luni ustavil.

Ko si bil mali in sta bila tvoj ata in mama po dvakrat na teden v otroški ambulanti, kar ti je iz nosa in iz ušes teklo, sta seveda za vsak pregled mirno dohtarjem na roke odkartala današnjih 20000 tolarjev, pa za vako flašo sirupa proti kašlju na mizo vrgla današnjih 5000 tolarjev, da ne pišem naprej do danes.

Prosim vas, dajte malo širše razmišljati, za vzgled si vzemite  :fredy:

po ambulantah sm biu zelo redko!!! morda sm zato neupravičeno izpustil to..

OK država nam da..

-zdravstvo

-šolstvo..zaenkrat

-nekatere informacije

- mogoče varnost??

-kaj še?

ampak davkoplačevalski denar ze zliva marsikam drugam, ki si mi niti ne predstavljamo zakaj; in mi nimamo nobene koristi od tega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-kaj še?

Ceste, ker smo ravno motoristični forum,

ZVCP, vsake toliko nov, naprimer,

potne liste, da lahko potujemo po svetu,

kakor skrbi za okolje, da ni povsod vse zasvinjano in da je voda še približno pitna,

deli subvencije kmetom, da ne polivajo mleka po ulicah,

deli subvencije tovarnam, da lahko kakšno leto ali dve še kilavijo, nekaterim pa se tudi uspe postaviti nazaj na noge,

kupuje prestižne avione in avtomobile za prevoz državnikov/uradnikov,

in še mnogo tega, saj sam veš.

V bistvu je svet ta trenutek tako urejen, da brez države in vsega tega, kar spada zraven, ne gre.

In, čim je nekaj obvezno, je hkrati tudi obvezno drago.

Zato, boste tudi študentje morali nekaj prispevati :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile davki. To je tako, kot kakšno delo na križarjenjih. Če hočeš delat, moraš za to plačat.

Provizija se daje zato, ker je nekdo nekaj pomagal/storil in ne zato, ker zgolj obstaja.

Pri vsej svoji razgledanosti bi študentje/ke gotovo že morali slišati za "študentske nemire". :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ja...

pasport plačaš, ceste plačaš, komunalce da ti čistijo tudi,

mleko bi blo lahko zastonj če ga naši bistri kmetovalci ne znajo drugače porabit..

upam da ne bomo študentje nič prispevali v korito slovenije...

če se bojo kaj zmenli.. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....upam da ne bomo študentje nič prispevali v korito slovenije...

če se bojo kaj zmenli.. :D  :D

Saj baje imate neko študentsko vlado. A vam samo vlada, ali tudi kaj delajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi.

Volitve so mimo.

Naslednja 3 leta nimate šans. :naughty:

Tudi juho o takojšnji, prednovoletni ukinitvi sprememb davčne zakonodaje so na hitro ohladili, servirali in dol požrli.

Po novem letu bodo pa na to pozabili, ker bodo na vrsti drugi problemi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj baje imate neko študentsko vlado. A vam samo vlada, ali tudi kaj delajo?

ja ta je dakaj podobna tej ta pravi vladi.

dobijo denar in delajo na tem da ga čim več za njih ostane... to je njihovo delo...

...nekaj pa včasih tudi nardijo no...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi juho o takojšnji, prednovoletni ukinitvi sprememb davčne zakonodaje so na hitro ohladili, servirali in dol požrli.

mislim da ne bo ostalo pri tem...

pa sej študentje si vzamemo čas za kakšen protest :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli.

So rekli, da jim je primarno ukiniti davek na osebne dohodke in primerno omiliti obdavčenje kapitala.

No, nekega kapitala ravno nimam, me pa zanima, če bodo delodajalci kaj privarčevanega denarja od davkov na osebne dohodke, če se bodo zmanjšali, prelili tudi v naše žepe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli.

So rekli, da jim je primarno ukiniti davek na osebne dohodke in primerno omiliti obdavčenje kapitala.

No, nekega kapitala ravno nimam, me pa zanima, če bodo delodajalci kaj privarčevanega denarja od davkov na osebne dohodke, če se bodo zmanjšali, prelili tudi v naše žepe.

....to pa bo dober dan ,kajne prijatelj ........ :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli.

So rekli, da jim je primarno ukiniti davek na osebne dohodke in primerno omiliti obdavčenje kapitala.

No, nekega kapitala ravno nimam, me pa zanima, če bodo delodajalci kaj privarčevanega denarja od davkov na osebne dohodke, če se bodo zmanjšali, prelili tudi v naše žepe.

Davek na plače se ne zmanjšuje zato, da bi delavec dobil več, ampak da ima sploh delo oz. da ostane podjetje konkurenčno na trgu. Če se kapitalu ne izplača proizvodnja v neki državi pač preprosto pobere šila in kopita in proizvodnjo preseli v drugo državo, kjer so pogoji ugodnejši.

Isto velja za davek na kapital, katera budala pa bo imela kapital v državi, ki ti pobere skoraj vse. Veliko kapitala je že spokalo iz Slovenije, kar je svojevrsten dosežek LDS, ki bo vsekakor v korist vsem Slovencom. Dejstvo je, da mora kapital prinašati dobiček svojim lastnikom in pika pa delavec gor ali dol.

In delavec je na žalost postal samo nekaj, kar se kupi (ne glede na državo), tako mora svoje "storitve" na trgu delovne sile čimbolje prodajati in se znajti kakor ve in zna, država pa mora ustvariti ustrezne pogoje za kapital, da nas bo sploh povohal (ne pa da gre vse mimo Slovenije).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto velja za davek na kapital, katera budala pa bo imela kapital v državi, ki ti pobere skoraj vse. Veliko kapitala je že spokalo iz Slovenije, kar je svojevrsten dosežek LDS, ki bo vsekakor v korist vsem Slovencom. Dejstvo je, da mora kapital prinašati dobiček svojim lastnikom in pika pa delavec gor ali dol.

Zato pa je treba študente obdavčit, ti se namreč ne bodo kar tako spokali. Že pri našem brezpačnem študiju namreč komaj shajajo! :D

Pa še moje mnenje o dvakih...

Vlada (ta ali ona) naj predvsem razmišlja kako bo manj in bolj koristno porabila in ne samo kako bo več in hitreje pobrala. Ko bo enkrat krava crkla bo prepozno! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsej svoji razgledanosti bi študentje/ke gotovo že morali slišati za "študentske nemire".  :ph34r:

Ja, pa res. Bile so imenitne žurke. Včasih se je komu uspelo celo malo mečkat :kva2:

(strawberrystatementpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo en študent plačeval davek al pa ne, ti boš isto živel, sam si od sebe odvisen, ne od države, študentskega servisa, mene...

če bo pa davek plačalo 40.000 študentov in še vsi "strici, ki delajo prek napotnic" pa bom že živel bolje ;) :fredy:

/JOKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa res. Bile so imenitne žurke. Včasih se je komu uspelo celo malo mečkat  :kva2:

(strawberrystatementpress)

k smo mi štrajkali, smo zato, da smo se lahko v miru na travniku za šolsko zgradbo zalimali z neostikom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem no,

:nono:

ys sm bil v središču dogajanja ('71ega)

na filozofski (zasedba filozofske) pa se spomnim, da smo vse skupaj vzeli presneto zares ... in je tudi bilo v takratnem režimu

:afro1:

smo pa marsikaj izsilili,

kar je bilo za tiste čase neverjeten uspeh (nekaj vodilnih je sicer končalo v zaporu in jim je bil preprečen nadaljni študij) ... verjetno zato, ker so se študentov nekoliko bali ...

dandanes

jih pa nihče ne šmirgla, pa naj delajo kar hočejo & posledično nimajo nobenih šans, ne glede na "kaodemokratijodržaveprasice"

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač pa, če se iz/od središča pomaknemo spet naprej/nazaj.

Vsaka organizacija, brez izjeme, je profitna in mora plačevati državi davek od dobička! :devil:

Tudi politična, verska, humanitarna, šolska, zdravstvena itd... <_<

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj baje imate neko študentsko vlado. A vam samo vlada, ali tudi kaj delajo?

Že. če bi stroške, ki jih porabi študentska vlada (plače za ju-hu-hu), razdelili med študente, bi bilo denarja za dve dohodnini, ne eno.

Vprašanje pa, če je stvar delodajalca, da pokriva to dohodnino, saj jo bo študent enkrat (sicer šele (v povprečju) dobrega pol leta kasneje) dobil nazaj.

Sicer pa so (smo) študentje včasih za manjše stvari znali iti malo na cesto.

Po drugih državah pa so sploh študentje gibalo novih dogajanj in idej.

Pri nas pa je lažje za uživati zapečkom pa naj drugi naredijo red....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa so (smo) študentje včasih za manjše stvari znali iti malo na cesto.

Po drugih državah pa so sploh študentje gibalo novih dogajanj in idej.

Dokler bo vaš trud usmerjen predvsem v to, kako bi čimceneje skoz prišli, ne boste gibalo ničesar! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler bo vaš trud usmerjen predvsem v to, kako bi čimceneje skoz prišli, ne boste gibalo ničesar! :P

Generacijo moja,jaz sem iz drugega štosa. Sem študiral pred cca 25 leti (faks), spomnim pa se tudi še določenih stvari od 1968-1971

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Generacijo moja,jaz sem iz drugega štosa. Sem študiral pred cca 25 leti...

Ups... :xx:

Naj malo popravim... :D

Študentje, dokler bo vaš trud usmerjen predvsem v to, kako bi čimceneje skoz prišli, ne boste gibalo ničesar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!