Skoči na vsebino

Zakon o obdavčitvi


Thundercat

Priporočene objave

. . .  če nam je všeč al ne -izenačili so nas (študente) z redno zaposlenimi.

Delovna doba nam še vedno ne teče (seveda tudi nič glede tega ne plačujemo in ne bomo), prav tako nam načeloma tudi izkušenj pridobljenih s študentskim delom ne priznavajo. (govorim o upravičenih izkušnjah, npr. redni podiplomc, študent z uni izobrazbo dela svoji izobrazbi primerno), . . . o izenačitvi z redno zaposlenimi ne moremo govort!

. . . se zmerom boste prisli skoz bistveno bolje kot ostali, ki smo zaposleni.

Ni vedno res, v mojem primeru sem na precej slabšem položaju z delom prek študenta. Ker imam še vedno status to izkoriščajo saj sem cca 4 x cenejša delovna sila (manjša urna postavka, nisem upravičen povrnitve stroškov prevoza in malice, ne plačevanje velikega dela državi). Torej neto imam sedaj 2x manj minus delovna doba (v mojem primeru potrebna tudi za strokovni izpit, penzija je itak :? ) minus priznavanje izkušenj + boni + cenejše razne vstopnice, karte, pri motorističnih zadevah pa študentje itak nimamo ugodnosti :angry:

Avtorski honorarji so šli pa tud na slabše, oz. stopnja akontacija se je zmanjšala, kar pomeni, da boš mogu neslednje leto plačati več dohodnine oz. boš manj nazaj dobil. Dosedanja praksa pa je bila, da ti akontacijo in normirane stroške itak plača podjetje oz. naročnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtorski honorarji so šli pa tud na slabše, oz. stopnja akontacija se je zmanjšala, kar pomeni, da boš mogu neslednje leto plačati več dohodnine oz. boš manj nazaj dobil. Dosedanja praksa pa je bila, da ti akontacijo in normirane stroške itak plača podjetje oz. naročnik.

kolikor vem , bodo tudi v bodoče za to skrbeli podjetniki/naročniki?

sicer pa - avtorski honorarji naj bi bili izjemni plačilni instrumenti ne pa pravilo v tistih firmah, ki rabijo delavce, pa jih nočejo zaposliti. Sam že 10 let tezgarim v medijskih hišah in verjemi, da zelo dobro poznam sitauacijo.

no, baje se je vlada ta teden že lotila prevetritve nove davčne zakonodaje, kar so sicer obljubili neposredno pred božičem. Upam, da bodo korigirali nekatere čudne prijeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no, baje se je vlada ta teden že lotila prevetritve nove davčne zakonodaje, kar so sicer obljubili neposredno pred božičem. Upam, da bodo korigirali nekatere čudne prijeme.

Naredili pa ne bodo nič. kaj sploh lahko? recimo, da sedaj zamrznejo izvajanje zakona.

1. za nazaj ga ne morejo zamrzniti, se pravi se bo za vse transfere med 1.1. in dnem zamrznitve upošteval novi zakon, za ostale pa stari - teoretično da, dejansko-neizvedljivo

2.zato bodo raje "ugotovili", da je ta zakon tudi po natančnem pregledu in obravnavi z vseh možnih vidikov - enostavno najboljši

kakorkoli bodo sedaj mešali drek-mi bomo ostali v njem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ga ne mislijo za letos popravljat, ampak za naslednje leto!

Imajo eno leto časa in prej ko začnejo, več dreka lahko namešajo! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bilo kuda Mićo svuda... :afro1:

v petek se sestane Gospodarski kolegij vlade (Bajuk+jPodobnik+Vizjak+Lukačič+Drobnič+Žagar+Šušteršič+Mrkaič), ki bo na pobudo ministrstva za kulturo in drugih razpravljal o tem, kako stvari urediti. Janša je dal befel, da akutne zadeve morajo in lahko odpravijo že med letom, vsekakor pa naj bi za naslednje leto pripravili temeljito reformo davčne reforme.

:)

PS: mrkaič glavni klovn ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in za eno dostojno študentsko življenje pač rabi človek eno nižjo plačo.. 100.000-120.000, kar pomeni da do 150.000 naj ne bi bilo obdavčitve, da si vsaj tistih 20 tisoč mesečno človek lahko prišpara

:baa:

hej, ljubček, pri nas ljudje, ki imajo družino, otroke, položnice, ......... dobijo 75.000 mesečno. V nekaterih podjetjih, so srečni, da so plačo sploh dobili.

In ti bi za dostojno študentsko življenje rabil 150 jurjev.

Pa še nekaj: če dobiš 500 SIT na uro, potem moraš delati 150 ur za 75 jurjev.

To je skoraj osem ur dnevno. Za 150 jurjev pa moraš delati 300 ur, ali vsak dan 5 ur (tudi sobote in nedelje)

KDAJ SPLOH IMAŠ ČAS ŠTUDIRATI????

IN KDAJ POTEM TA DENAR ZAPRAVIŠ????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vedno res, v mojem primeru sem na precej slabšem položaju z delom prek študenta. Ker imam še vedno status to izkoriščajo saj sem cca 4 x cenejša delovna sila (manjša urna postavka, nisem upravičen povrnitve stroškov prevoza in malice, ne plačevanje velikega dela državi). Torej neto imam sedaj 2x manj minus delovna doba (v mojem primeru potrebna tudi za strokovni izpit, penzija je itak  :? ) minus priznavanje izkušenj + boni + cenejše razne vstopnice, karte, pri motorističnih zadevah pa študentje itak nimamo ugodnosti  :angry:

Kot student imas tudi bistveno nizje stroske prehrane, cenejsi mobitel, prakticno vsepovsod vsaj 10% popust na storitve, moznost potegovanja bivanje v studentskem domu + studentsko namensko varcevanje, nekdo drug (davkoplacevalci) ti placujejo solanje in zdravstveno zavarovanje imas ugodnosti pri placevanju dohodnine... itd itd.

There is no such thing as free lunch in vas se je samo malenkostno podrazil, se vedno pa je zelo poceni.

Ce je studentsko zivljenje res tako svinjsko tezko, pa lahko malo zamenjava, ce hoces.

@provokator: :worship:

@rebel: Sele zdej sem videl zgornji umotvor. Prisparal? Prisparal!? Da ti ne vrzem svoje delovske knjizice v glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno je orožje - imam dokaz:

zadnjič je moja 75letna mama, svojemu vnuku (mojmu sinu), ki bo pravkar diplomiral na molekularni biologiji in genetiki kupila 12 kg težko knjigo (revica jo je komaj prvlekla domov) o živalih celega sveta.

Ko mu jo je dala,

je rekla: "Gotovo jo boš kot biolog rabil"

O:-)

"Šur ... " je odgovoril nehvaležneš

" ... za samoobrambo, če me kdo napade."

:devil:

resnica-imampričepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič je moja 75letna mama, svojemu vnuku (mojmu sinu), ki bo pravkar diplomiral na molekularni biologiji in genetiki kupila 12 kg težko knjigo (revica jo je komaj prvlekla domov) o živalih celega sveta.

Jur, tako pametnega sina imaš? Si prepričan, da je res tvoj? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno je orožje - imam dokaz:

zadnjič je moja 75letna mama, svojemu vnuku (mojmu sinu), ki bo pravkar diplomiral na molekularni biologiji in genetiki kupila 12 kg težko knjigo (revica jo je komaj prvlekla domov) o živalih celega sveta.

Ko mu jo je dala,

je rekla: "Gotovo jo boš kot biolog rabil"

O:-)

"Šur ... " je odgovoril nehvaležneš

" ... za samoobrambo, če me kdo napade."

:devil:

resnica-imampričepress

:lol1: :lol1: :lol1: Prow ma. Jur a si mu jo dovolu a ni to mal prenevarno.. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej, ljubček, pri nas ljudje, ki imajo družino, otroke, položnice, ......... dobijo 75.000 mesečno. V nekaterih podjetjih, so srečni, da so plačo sploh dobili.

In ti bi za dostojno študentsko življenje rabil 150 jurjev.

Pa še nekaj: če dobiš 500 SIT na uro, potem moraš delati 150 ur za 75 jurjev.

To je skoraj osem ur dnevno.  Za 150 jurjev pa moraš delati 300 ur, ali vsak dan 5 ur (tudi sobote in nedelje)

KDAJ SPLOH IMAŠ ČAS ŠTUDIRATI????

IN KDAJ POTEM TA DENAR ZAPRAVIŠ????????

:lol: :lol:

In ti misliš da boš dobil študenta ki bo delal za 500 na uro, madona so redki taki primerki, skoraj kot pande

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:  :lol:

In ti misliš da boš dobil študenta ki bo delal za 500 na uro, madona so redki taki primerki, skoraj kot pande

Jaz delam za 565 SIT na uro, ce me ocenijo kot dobrega delavca ce ne pa stevilka lahko hitro pade !! :cry: :BUA:

(Rabimo enega smeskota z brzostrelko v roki...pa ratatata) ;)

In ce ne bodo popravili tega zakona se lahko kar poslovim od, tezko pricakovanega motorja. Sedaj pa u jok in zaspat u solzah. Pa drugo leto ! :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

delajte in plačujte davke(valda veste, da boste dobili odtrgljaje povrnjene)...zakaj bi pa bili neki posebnega...konc koncev...zaradi študentskega dela firmi ni potrebno zaposliti rednih delavcev...tko, da le niste čista nedolžna rosa.

In res niste taki ubožci kot govorite(90%)...že izgled vam besedo žre....

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram ukinitev študentskih servisov, ker so sama nategancija. Delo je delo. Kakšna je pa razlika med tistim, ki konča gostinsko šolo in tistim, ki študira čist neki tretjega in dela za šankom? Tist, ki študira ima šiht. Tisti, ki je končal stroko pa ne dobi šihta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram ukinitev študentskih servisov, ker so sama nategancija. Delo je delo. Kakšna je pa razlika med tistim, ki konča gostinsko šolo in tistim, ki študira čist neki tretjega in dela za šankom? Tist, ki študira ima šiht. Tisti, ki je končal stroko pa ne dobi šihta.

Če ti je kaj v uteho, dostikrat tudi tisti, ki študira, ne dobi "šiht" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol:  :lol:

In ti misliš da boš dobil študenta ki bo delal za 500 na uro, madona so redki taki primerki, skoraj kot pande

Jaz delam za 500 na uro že 2 leti, prej sem delal pa za 400 in 450.. Pa ne samo jaz. Takih nas je malo morje, večina mojih kolegov.. Če nisi iz mesta pač ne moreš pričakovat 800 na uro..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je hodil leto ali dve nazaj, med počitnicami na študentski servis (ne vem kateri) kjer so sproti objavljali povpraševanje delodajalcev in prišla je ponudba za nočno delo v hladilnici za 650SIT/h ko je ženska to prebrala se itak ni nihče javil le en glas iz množice je dejal: "jaz grem za 500SIT/h" itak vsi v smeh in čakat naslednjo boljšo ponudbo.

Tudi pri nas smo iskali strojnika za delo v proizvodni dejavnosti, nobenega težaškega dela ali neke strokovnosti edina zahteva je bila da pozna nekaj osnov strojništva vendar po dveh mesecih iskanja smo komaj dobili nekoga ki bi delal za 850SIT/h pa tudi iz tega ni bilo nič.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nisi iz mesta pač ne moreš pričakovat 800 na uro..

popravek..če nisi v Ljubljani...jaz sem namreč iz mesta in prejemki nad 500 na uro so že zelo dobro plačano delo...dela se za 500 sit/h ali manj v večini tukaj okoli nas....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tabo, v mislih sem imel večja mesta, Ljubljana, Maribor.. V Postojni pa verjetno stanje ni bistveno drugačno kot v Cerknici. Skratka nemalo nas je takih, ki delamo za 500sit ali celo manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravek..če nisi v Ljubljani...jaz sem namreč iz mesta in prejemki nad 500 na uro so že zelo dobro plačano delo...dela se za 500 sit/h ali manj v večini tukaj okoli nas....

Se strinjam s tabo, v mislih sem imel večja mesta, Ljubljana, Maribor.. V Postojni pa verjetno stanje ni bistveno drugačno kot v Cerknici. Skratka nemalo nas je takih, ki delamo za 500sit ali celo manj.

Ob primerjavi plač v večjih mestih/izven je treba vzporedno primerjat tudi stroške v večjih mestih/izven .) Torej ugotovimo, da je najboljša možna kombinacija delat v mestu in živet izven, najslabša pa obratno :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se men pri plači nič ne pozna?????....Razen, da pri ,,olajšava,, piše fiksen znesek...včasih pa je pisalo xx%.

:stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj mi je bil smešen un študent po televizji, ki je govoru, da študentje nimajo dost velikega štandarda, tako smešno je zgledal , da se mi je kar milo storilo...samo če so doma socialni problem, če se mu ne da delat za 500/uro, če ma račune za telefon 20k+ sit in seveda tanov kompjuter z kabelsko tv, pa seveda mora obiskat vse prireditve in vsak mesec menjat garderobo, DA tak študent res nima dost visokega štandarda in bi mu morali dat najmanj 500k na mesec...

tisti ki trobite, da ni denarja, da so študentje ubogi, živite na luni in nimate stika z ralnostjo.res, mogoče je težko dobit delo, tako za katero študiraš, ma jenbenti, če si lačen, boš pa ja primil tudi za kramp, vsaj za nekaj časa, če ne gre drugače.....aja lažje je tulit in nergat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob primerjavi plač v večjih mestih/izven je treba vzporedno primerjat tudi stroške v večjih mestih/izven  .)  Torej ugotovimo, da je najboljša možna kombinacija delat v mestu in živet izven, najslabša pa obratno  :huh:

vprašanje pa je če ima študent, ki živi pri/od staršah/ev v ljubljani res večje stroške kot tisti, ki živi "na selu"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!