Skoči na vsebino

Potres in Cunamiji v JV Aziji


Priporočene objave

Neverjetno. Že več kot 68.000 mrtvih...

Najprej je bilo videti kot ne-prevelika-panika (9000 mrtvih itd), v zadnjih urah, dneh, pa skokovito narašča.

Čudi me, da je od tega samo cca 1000 turistov (zaenkrat, menda jih okrog 2000 še pogrešajo) ... glede na to, da gre za eno izmed najbolj obiskanih turističnih področij na svetu... - Tajska, Sri Lanka, Maldivi.

Pa da ne govorim o tem, da je cunami priletel tudi do vzhodne Afrike... Tanzanija, Somalija, Zanzibar, Kenija... :o

BTW: Nekateri otočki na Maldivih so bili menda popolnoma prepljavljeni... :o

:(

Slovenska karitas je javno pozvala k solidarnosti žrtvam katastrofe. Organizacija darove za pomoč zbira na računu Slovenske karitas, Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana, tekoči račun 02140-0015556761, Namen: Cunami-Azija, Sklic: 121204. Kot poudarjajo na Slovenski karitas, so se vključili v akcijo humanitarne pomoči, ki jo organizira in koordinira Caritas Internationalis.

Rdeči križ Slovenije bo zbiral sredstva tudi preko SMS sporočil. Tako lahko vsi, ki želijo pomagati prizadetim v azijski katastrofi, od četrtka dalje pošljejo na številko 1919 pošljejo SMS sporočilo s ključno besedo CUNAMI. Darovani znesek enkratnega sporočila je 230 tolarjev.

Slovenski RK sredstva za pomoč žrtvam potresa zbira tudi na transakcijskem računu NLB številka 02922 – 0019831742, sklic: 4014, s pripisom "Potres JV Azija".

6027567.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O žrtvah poročajo celo iz Afrike :blink:

Štetje žrtev je pa tako ali tako poglavje zase...

Toliko in toliko mrtvih in toliko in toliko pogrešanih. In kam mislijo, da so šli ti pogrešani :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmerje med žrtvami (domačini - turisti) je "zanimivo". Kolko turistov je blo dol se točno ve in tega števila ni mogoče napihovat. Glede domačinov pa je vlada (hvala bogu) število napihnla. zakaj se točno ve. $$$

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sej se strinjam s tem, če je ŽE samo ena žrtev je preveč oz. je veliko.

Jest pa govorim o razmerju. Kar pomeni da je vlada spotencirala število žrtev domačino na maksimum, kr tega noben ne more dokazat da to ni res, (kar pomeni več kot bo žrtev, več pomoči bodo dobili), medtem ko za turiste se točno ve koliko jih je blo dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, global conspiracy? :ph34r:

Vsaj osebno niti ne dvomim v objavljene številke. Glede na gostoto poseljenosti teh območji in moč valov, me samo čudi da ni žrtev še več. Če bi se zadeva zgodila sredi noči bi lahko število podvojili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:( kaj naj rečem - krabi, ralay beach, phi phi island,..... ravno v tem času bi spet bil tam če bi se mi iztekli poletni načrti :hmm:

katastrofa!!!!!!!!!! shit!!!!!!!!!! samo predstavljam si lahko kako je zgledalo in ni mi fajn!!!

pa še nekaj spominov :? :(

post-26-1104312904_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje da je že 70.000 mrtvih

3500 turistov še pogrešajo

kot da je bil sodni dan.....

zaradi takega tektonskega premika je na planet delovala taka zaviralna sila da

bo leto 2005 krajše za 1sekundo!!! pa še kot nagnjenosti zemlje se je spremenil....

fascinantno, kar doživljamo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo zelo žalostno.......CNN non stop poroča in vsi turisti se po najkrajši poti in čimhitreje vračajo na svoje domove

najbolj žalostno pa je to da so dol tudi naši turisti in ne vem točno katera agencija je včeri bila na Tv ko je naša agentka povedala IMAMO SE FINO UŽIVAMO nadaljujemo destinacijo........... :SS :SS :SS

sebičen narod se še enkrat potrjuje :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMAMO SE FINO UŽIVAMO nadaljujemo destinacijo........... :SS  :SS  :SS

sebičen narod se še enkrat potrjuje :SS  :SS  :SS

ja to je bila izjava leta!!!!

slovencem se ne zgodi nikjer nič. neverjeten narod....

verjetno so bli daleč v notranjosti v kakšnih cenejčih hotelih,

da jih ni bilo zunaj pa so verjetno krive pivske navade, tako da so prespali jutro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj žalostno pa je to da so dol tudi naši turisti in ne vem točno katera agencija je včeri bila na Tv ko je naša agentka povedala IMAMO SE FINO UŽIVAMO nadaljujemo destinacijo........... :SS  :SS  :SS

sebičen narod se še enkrat potrjuje :SS  :SS  :SS

kurc pa spet neka dvojna morala!!! tisti ki so bolj na severu nimajo nič z tem in a naj grejo solidarno žalovat domov če so plačali 300.000 in več za pot? hja no, tu pa se žalost neha in mislim da ti tudi nebi šel domov. me zanima če si ti, ko je bil potres v posočju prenehal z svojimi aktivnostmi? malo morgen, ne?

žalostno je, ni kaj samo pretiravat pa ne! sicer pa lahko vsi prizadeti darujete denar, pomeni več kot prazno nabijanje postov :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je bila izjava leta!!!!

slovencem se ne zgodi nikjer nič. neverjeten narod....

verjetno so bli daleč v notranjosti v kakšnih cenejčih hotelih,

da jih ni bilo zunaj pa so verjetno krive pivske navade, tako da so prespali jutro

res je da so bili v notranjosti kjer ni bilo katastrofalnega umiranja ter uničevanja......pa vseno :BUA: :BUA: :BUA:

(najsosedupocrkajovsekravesamomojenajostanejopress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijateljica iz Jakarte se mi se ni oglasila. Ampak mislim da je vse vredu saj ni blo slisat da bi ble v Jakarti ksne zrtve ane? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima če si ti, ko je bil potres v posočju prenehal z svojimi aktivnostmi? malo morgen, ne?

iz posočja so vsi turisti spizdli v eni uri OK!

in ni mogoče primerjati posočja s tisoči kilometri uničene obale....

naj se še enkrat tektonska plošča mal zamakne pa bodo vidli..

kdo pravi da se ne more?? tam pod morjem je zdej vse tako napeto...

sam da slovenci uživamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj žalostno pa je ko vidiš truplo ob truplu.bagre ki kopljejo ogromne jame ..in ljudi ki mrliče nosijo kot vreče krompirja ter jih mečejo v te luknje kjer jih zopet bager zasuje........................KATASTROFA ki ji ni primerjave...

smo pa na isti krogli................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rebel, advokat, WHAT THE F*** ???

Namesto da bi bila vesela, da ta skupina ni bila kje ob morju in da so bili (še) na severu, vidva pizdulirata, ker se niso odpravili domov žalovat?????

Sploh komentarja o "pivskih navadah" in "samo da slovenci uživamo" se mi zdi zelo neprimeren. Rebel, pa ne da si fovš, ker jih cunami ni povlekel v ocean?

In, a ni bolje, da ostanejo tam in dajo kakšen $ v turistično malho, kot pa da grejo domov. Zakaj bi že morali it domov???

Sicer pa, kot pravi Pervy: vsi vemo, kako in kje darujemo. Jaz sem že.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja kolegica, je u bangladešu (odvetnik Sinica in njegova hčerka). Zdej bi se lahka njen očka izkazu in v živo pomagu, sej tisoč dolarjev v živo je enako 10 tisoč dolarjev prek karitasa. Drugač pa ostajajo tam, kar se mi zdi cist prov, naj razvajena puncka (pred odhodom si je kupila novih 25 parov stunfov, ker se ji ne da zlagat :glare: ) mal vidi katastrofo. Mogoce ji bo pomagal. Upam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj žalostno pa je ko vidiš truplo ob truplu.bagre ki kopljejo ogromne jame ..in ljudi ki mrliče nosijo kot vreče krompirja ter jih mečejo v te luknje kjer jih zopet bager zasuje........................KATASTROFA ki ji ni primerjave...

smo pa na isti krogli................

...kaj pa naj? Čakajo, da pridejo svojci (ki so mogoče na istem, ali pa na kakem drugem kupu), pa da zberejo jamo in sklešejo spomenik :?

Najprej je pač treba poskrbeti za preživele in njihovo zdravje, ki ob kupu razpadajočih trupel ne bi dolgo trajalo! :(

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rebel, advokat, WHAT THE F*** ???

Namesto da bi bila vesela, da ta skupina ni bila kje ob morju in da so bili (še) na severu, vidva pizdulirata, ker se niso odpravili domov žalovat????? 

Sploh komentarja o "pivskih navadah" in "samo da slovenci uživamo" se mi zdi zelo neprimeren. Rebel, pa ne da si fovš, ker jih cunami ni povlekel v ocean?

In, a ni bolje, da ostanejo tam in dajo kakšen $ v turistično malho, kot pa da grejo domov. Zakaj bi že morali it domov???

Sicer pa, kot pravi Pervy: vsi vemo, kako in kje darujemo. Jaz sem že.

neee!!! hvala bogu da jim ni nič!!! kdor je preživel lahko da za mašo!!

moti me samo to ko poslušam izjave po radiju, vsem je vredu, dalje se zabavajo, nič hudega ni... poleg njih pa kopajo množične grobnice..

turisti iz celega sveta pa romajo domov, ker tam pač nimajo kaj početi...

verjetno imamo samo slovenci preav.. ostali so pa mal prfuknjeni ki ne ostanejo tam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žalostno.... :(

narava ima svojo moč.....in kdaj pa kdaj udari po izkoriščevalcih le-te...udari pa po tistih, ki so najmanj krivi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žalostno.... :(

narava ima svojo moč.....in kdaj pa kdaj udari po izkoriščevalcih le-te...udari pa po tistih, ki so najmanj krivi....

udari če se ji izpostavijo.. zdej pa določat kdo je izkoriščevalec in kdo je kriv

hmmm... v tem primeru ne vidim nobenega izkoriščanja

to je prej izpostavljanje nevarnosti, na nizki obali gradit take barake, s tem da je tam tektonika najbolj aktivna na svetu.... in še veliko mest je nepremišljeno zgrajenih na takih področjih..

človek pač živi premalo časa da bi spoznal katastrofe ki se lahko pojavijo na tem planetu... zato se take tragedije dogajajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ameriški znanstveniki so ugotovili da se je zaradi ogromnega premika tektonskih plošč,pospešila rotacija zemlje,,

planet se vrti okoli svoje osi 3 mikrosekunde hitreje nagnil pa se je za 2,5 cm :hmm: :hmm: :hmm:

le kaj nas še čaka.................. :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......KATASTROFA ki ji ni primerjave...

Ne pretiravati,

nekaj desetletij nazaj je potres na Kitajskem ubil 150.000+ ljudi.

Ni največje in najhujše samo zato, ker si včeraj nekaj malega na televiziji videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ameriški znanstveniki so ugotovili da se je zaradi ogromnega premika tektonskih plošč,pospešila rotacija zemlje,,

planet se vrti okoli svoje osi 3 mikrosekunde hitreje nagnil pa se je za 2,5 cm :hmm:  :hmm:  :hmm:

le kaj nas še čaka.................. :o

nič posebnega..

nekje na drugi strani bo padel kakšen meteorit, al pa bo spet kakšen udor zemeljske skorje..

in potem se bo zemlja vrtela 9 mikrosekund počasneje, in severni injužni pol se bosta zamenjala... tako da bomo hodili po glavi :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!