Skoči na vsebino

Potres in Cunamiji v JV Aziji


Priporočene objave

Ne pretiravati,

nekaj desetletij nazaj je potres na Kitajskem ubil 150.000+ ljudi.

Ni največje in najhujše samo zato, ker si včeraj nekaj malega na televiziji videl.

brrrm oglej si malo naCNN pa ti bo vse jasno..nihče ne pretirava......pri nas tako samo pokažejo par insertov pa konec na CNN boš marsikaj videl pa tud drugače razmišljal..........

če imač kanček srca se boš zamislil................

zame je pa razgljabljati :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja kolegica, je u bangladešu (odvetnik Sinica in njegova hčerka). Zdej bi se lahka njen očka izkazu in v živo pomagu, sej tisoč dolarjev v živo je enako 10 tisoč dolarjev prek karitasa. Drugač pa ostajajo tam, kar se mi zdi cist prov, naj razvajena puncka (pred odhodom si je kupila novih 25 parov stunfov, ker se ji ne da zlagat :glare: ) mal vidi katastrofo. Mogoce ji bo pomagal. Upam.

In kaj ima tvoje lupanje zveze s tragedijo?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The U.S. knew about the tsunami

International ocean monitors predicted that a tsunami would likely follow the deadly earthquake that hit the Indian Ocean on Sunday. But they didn’t know who to inform.

Vir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kot prvo. Ob takšnem potresu je 100% da bodo nastali tsunamiji. To so vedeli tudi na seizmološkem zavodu v sloveniji, za katere vem da so registrirali potres in okvirno določili njegovo pozicijo. S sistemom mednarodne seizmološke zveze so lahko v par minutah po potresu vedeli lokacijo in moč (okvirno) potresa. To velja za vse države ki sodelujejo v tem sistemu. Problem je v komunikaciji med državnimi centri in obveščanjem in posledično evakuacijo periferije.

Zvedel sem da so na Maldivih takoj ko so zvedeli za potres začeli z evakuacijo ker so pričakovali tsunamije. Tej hitri evakuaciji se je zahvaliti da na maldivih ni več žrtev. Žrtve so tisti ki so se zavestno odločili ignorirati opozorila. Seveda je v ostalih državah sistem obveščanja daleč pod ravnjo tistega na Maldivih (zaradi specifike tega otočja).

Kar pa se tiče naših turistov, ki ostajajo dol. Osebno menim da s tem še najbolj pomagajo tamkajšnjim ljudem, saj lahko vse te države pričakujejo drastičen osip turistov. Sam sem bil v Turčiji (na srečo na drugem koncu) v času velikega potresa v Carigradu in vem da so iz našega hotela nekateri nemci na hitro popakirali in odšli. Kljub temu da bi si domačini želeli da bi ostali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem slišal bi domačini najraje videli da se turistične riti čimprej spokajo..

da bodo dobili prostor za živet tisti ki so ostali brez strehe nad glavo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznate koga, ki gre osebno dol pomagat?

Če kdo pozna kako varianto za IT dol pomagat, naj pove -- (moj PM vabi!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The U.S. knew about the tsunami

International ocean monitors predicted that a tsunami would likely follow the deadly earthquake that hit the Indian Ocean on Sunday. But they didn’t know who to inform.

Ja, to je tudi ena izmed pi***... Udarilo je po gospodarsko "južnem" območju. Po revnih ribičih in domačinih, katerih hiše je odpihnilo kot za šalo. Problem v obveščanju -- teli na Havajih niso imeli koga obvestit...

Zdej se neki Japonska kao pripravlja narest sistem obveščanja v tem delu sveta.. samo kaj, ko so države sicer v K****...

Mislim, Indonezija je razvlečena kot jara kača. In vse kar se ne dogaja na Javi blizu Jakarte se dogaja "nekje" drugje.. Dlje ko greš stran, slabša je kontrola in vpliv države... Glej npr. East Timor, pa Irian Jayo, pa Aceh provinco na severu Sumatre, pa odmaknjeni deli Sulawesija in Bornea... Sej tričetrt ljudi ki živijo "tamo daleko od Jakarte" sploh ne vedo, da Jakarta obstaja... ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29.12.2004, 16:07

Rdeči križ napoveduje 100.000 mrtvih

Džakarta - Število smrtnih žrtev po nedeljskem potresu in cunamijih v Indijskem oceanu strmo narašča in je po neuradnih podatkih že preseglo 78.000, več deset tisoč ljudi pa še pogrešajo. Mednarodni Rdeči križ ocenjuje, da je število žrtev še veliko višje in naj bi se povzpelo do številke 100.000. Kar tretjina mrtvih naj bi bilo otrok.

...

Nevarnost izbruha epidemij

Pomoč na prizadeta območja prihaja iz vsega sveta. Prizadeta področja najbolj ogroža pomanjkanje pitne vode, hrane in pa nevarnost izbruha bolezni kot so tifus, malarija, kolera in diareja, ki bi lahko po predvidevanjih ZN zahtevale tudi toliko življenj kot sami cunamiji. Nujno pomoč potrebuje okoli 5 milijonov ljudi.

...

INDONEZIJA

Indonezija je med vsemi državami najbolj prizadeta. Poročevalci poročajo, da se je število mrtvih, neuradno, povzpelo na okrog 45.000 mrtvih! Samo v mestu Banda Aceh umrlo 9000 ljudi, 10.000 ljudi pa v kraju Meulaboh. Območja med indonezijskima pokrajinama Aceh in Severna Sumatra so popolnoma opustošena. Reševalci so že na robu izčrpanosti, kljub temu pa se trudijo naprej, da bi še rešili morebitne preživele, hkrati pa tudi čimprej pokopali številna trupla, da bi tako preprečili širjenje najrazličnejših kužnih bolezni. Še vedno na tem območju pogrešajo okoli 15.000 ljudi, tako da bo končna številka žrtev na tem območju zagotovo še mnogo višja.

....

V Indiji prav tako hitijo s pokopavanjem trupel in kremiranjem, ponekod pa so jih celo že prenehali preštevati.

...

Vir: http://www.siol.net/novice/default.asp?sit...304122916250623

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mednarodni sistem obveščanja deluje! Maldivi so dober primer tega. Kot sem že omenil jaz in pa Noise je problem obveščanja prebivalcev, ki so vsaj kar se glavnih mest tiče "bogu za hrbtom". Vsaj po mojem mnenju bo za te države še prevelik strošek postaviti učinkovit sistem obveščanja in načrt (kaj šele izvedba) evakuacije v takšnih primerih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narava je narava....imajo čudovite plaže in raj na zemlji....in kot vsaka stvar se tudi to plača...Narava je mogočna zadeva in do sedaj se nikoli ni motila.

Pa nisem nek sadist vendar me to res ni šokiralo in tudi vas ne bi če ne bi tam bilo toliko ,,turistov,,.......in bi bilo to objavljeno tam nekje pred rubliko ,,šport,,.

Kar je meni grozno je npr. človeška podlost/ aroganca in ignoranca (verjetno veste, da je rusko katastrofo zakuhal politično nastavljeni laik)......Po Černobilu...1 miljon pohabljenih otrok...zaprtih v umobolnicah...(tule gre pa meni na jok.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

===

Na območjih, ki so jih prizadeli cunamiji so našteli že skoraj 83 tisoč žrtev, pogrešanih pa je tudi šest tisoč turistov.

...

Število žrtev pa bo najverjetneje preseglo 100 tisoč, , saj se reševalcem, predvsem na indonezijskem otoku Sumatra, še ni uspelo prebiti do povsem razdejanih območji.

...

Nedeljski potres je uničil tri četrtine zahodne obale indonezijskega otoka Sumatra, nekateri kraji na tem območju pa so bili popolnoma izbrisani z obličja Zemlje, je povedal indonezijski general Endang Suwarna, ki je obiskal območje katastrofe.

===

Vir: 24 ur in Siol

Foto: 24 ur + Reuters

6027676.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deset najbolj smrtonosnih potresov po letu 1900

Kitajska; leta 1976; 255.000 žrtev; magnituda 8.0

Kitajska; leta 1927; 200.000 žrtev; magnituda 8.3

Kitajska; leta 1920; 200.000 žrtev; magnituda 8.6

Japonska; leta 1923; 143.000 žrtev; magnituda 8.3

Sovjetska zveza; leta 1948; 110.000 žrtev; magnituda 7.3

Italija; leta 1908; 70.000 - 100.000 žrtev; magnituda 7.5

Indonezija; leta 2004; > 70.000 žrtev; magnituda 8.9

Kitajska; leta 1932; 70.000 žrtev; magnituda 7.6

Peru; leta 1970; 66.000 žrtev; magnituda 7.8

Pakistan; leta 1935; 30.000 - 60.000 žrtev; magnituda 7.5

Vir: http://www.siol.net/novice/default.asp?sit...304122919001462

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je bilo videti kot ne-prevelika-panika (9000 mrtvih ".

ne prevelika panika??????????????????????? s kerga planeta si da ni prevelka panika... v WTC je umrlo 5000 ljudi in zarad tega (kao) je od takrat cela pizdarija v afganistanu pa iraku pa še kje najbrž se izgovarjajo na to

od leta 1990 je v tsunamijih umrlo bojda 4000 ljudi... kolk je panika bla že pri 9000 pol sam še enkrat oceni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katastrofa res :( Baje se številke mrtvih povečujejo. Na ministrstvi v Indoneziji so sporočili, da naj bi bilo samo iz te države že več kot 90.000 mrtvih :(

Vsak ki pa hoče kaj prispevati (240sit) pa lahko pošlje SMS s ključno besedo CUNAMI na št. 1919 - Rdeči križ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ki pa hoče kaj prispevati (240sit) pa lahko pošlje SMS s ključno besedo CUNAMI na št. 1919 - Rdeči križ.

Al pa polovico žemlje s hitro pošto. :doze:

p.s.

Sory, mislim, da se v takem primeru morajo zganiti Veliki. :unsure: Res. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne prevelika panika??????????????????????? s kerga planeta si da ni prevelka panika... v WTC je umrlo 5000 ljudi in zarad tega (kao) je od takrat cela pizdarija v afganistanu pa iraku pa še kje najbrž se izgovarjajo na to

od leta 1990 je v tsunamijih umrlo bojda 4000 ljudi... kolk je panika bla že pri 9000 pol sam še enkrat oceni

Glede na stopnjo potresa je 9.000 res izgledalo zelo malo. Zelo malo. Sam oceni, koliko je 9.000 proti današnjim 120.000.

PS: To, da američani zaradi 5k ljudi delajo tako pizdarijo je pa itak že splošno znano, da so nori in da je to en usran izgovor za vsa njihova post-dejanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MZZ: S šestimi Slovenci še ni vzpostavljen stik

Slovensko ministrstvo za zunanje zadeve doslej ni uspelo vzpostaviti stika s šestimi Slovenci, ki se nahajajo na širšem območju, ki so ga prizadeli nedeljski potres in cunamiji, je na novinarski konferenci povedal vršilec dolžnosti generalnega direktorja direktorata za mednarodno pravo in zaščito interesov Andrej Šter. Vsi ostali Slovenci, ki so bili ali so še na prizadetih območjih - teh je bilo v času nesreče med 250 in 300 -, so že stopili v stik s svojci ali kako drugače sporočili, da so v redu.

V nobenem od primerov pa kot pravi Šter, "ne gre za potrjen nesrečni dogodek" oz. da bi kak slovenski državljan bil pogrešan ali ranjen. V primeru šestih, s katerimi še niso stopili v stik, pa tudi še ni potekel predvideni čas, ko naj bi se vrnili domov.

Od šestih oseb, s katerimi še niso stopili v stik, je eden najverjetneje na poti iz Tajske v Vietnam ali pa je že v Vietnamu, trije so v Indiji, na duhovnem srečanju sekte, ki izvaja desetdnevni molk, dva pa sta v Mjanmaru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na stopnjo potresa je 9.000 res izgledalo zelo malo. Zelo malo. Sam oceni, koliko je 9.000 proti današnjim 120.000.

PS: To, da američani zaradi 5k ljudi delajo tako pizdarijo je pa itak že splošno znano, da so nori in da je to en usran izgovor za vsa njihova post-dejanja.

dobr sej to mi je jasno... kljub temu da 9000 proti 120000 ni velik je pa klub vsemu precej (0,5% cele slovenije)... pa ne me zdej narobe štekat... ne brigajo me globalni problemi in problemi ljudi 10000km stran ampak kljub vsemu me je mal zmotla izjava ne prevelika panika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!