Skoči na vsebino

Potres in Cunamiji v JV Aziji


Priporočene objave

Katastrofa res  :(  Baje se številke mrtvih povečujejo. Na ministrstvi v Indoneziji so sporočili, da naj bi bilo samo iz te države že več kot 90.000 mrtvih  :(

Vsak ki pa hoče kaj prispevati (240sit) pa lahko pošlje SMS s ključno besedo CUNAMI na št. 1919 - Rdeči križ.

Tukajle lahko naredite še največ :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v WTC je umrlo 5000 ljudi

sam zarad točnosti in zgodovinsko realnih dejstev .... :) .... v WTC je umrlo nekaj nad 3100 ljudi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena slikca - vir: Reuters, nekatera mesta so dobesedno "izbrisana" z obličja zemlje

post-1883-1104504105_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Nata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne prevelika panika??????????????????????? s kerga planeta si da ni prevelka panika... v WTC je umrlo 5000 ljudi in zarad tega (kao) je od takrat cela pizdarija v afganistanu pa iraku pa še kje najbrž se izgovarjajo na to

od leta 1990 je v tsunamijih umrlo bojda 4000 ljudi... kolk je panika bla že pri 9000 pol sam še enkrat oceni

ma ej, jebiga .. .vsak enkrat umre - eni v prometni, eni z iglo v roki (dobesedno), eni z lepimi sanjami, eni pa pač u cunamiju... bog pomagaj, takav ti je život. Upam, da se ne bo pol sveta na glavo postavljalo, ko bom jaz krepal... razn, če bom vozil kak jumbo-jet avion ;) ampak tega pa ne bom. me je strah višine :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res so reveži(predvems zarad tega ker bodo najbogatejši najmanj prispevaliza obnovo), predvsem zato ker bodo sedaj nekateri morali iskati druge destinacije, za zapravljanje (ponavadi ne svojega) denarja.

Nekateri me boste najbrž narobe razumeli ampak tako pač je.

Če bi se to zgodilo nekje kje "demokracija" ne bi imela interesa, bi mogoče omenili sem ter tja kak medij.(Ne bom pozabil kaj je rekel nek motosvetovc na nekem predavanju ko je umrlo cca 20 "osvoboditeljev", nekaj sto domačinov pa sploh niso omenili med žrtvami.)

Srečno!(ko je ravno zadnji dan v letu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Številke so se dvignile že na 150000 mrtvih, in še naraščajo :cry:

Največja naravna katastrofa v zgodovini.....

Samo v Indoneziji je številka že preko 80000 bojijo pa se da bo narasla na 100000.

Otoki so pa baje nekje le na 3m nadmorske višine največ... zato ni čudno da jih je tako zrediralo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se bo kdo vprašal, a je res blo potrebno toliko žrtev (alarmni sistemi, sam potek cunamija dejstvo da je blo najmanj 2 ure cajta od potresa. :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Jaz sem pač sumničav človek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj prizadeti so najrevnejši predeli držav, ki že tako ali tako nimajo denarja za osnovno infrastrukturo, kamoli za obveščnaje pred tsunamiji. Maldivi to imajo in so se izognili večjemu številu žrtev z evakuacijo. Drugod so se šele po enem tednu prebili do najbolj odročnih predelov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največja naravna katastrofa v zgodovini.....

Nekako v temle stilu je napisano eno stran nazaj...

Najbolj smrtonosni potresi po letu 1900

Kitajska; leta 1976; 255.000 žrtev; magnituda 8.0

Kitajska; leta 1927; 200.000 žrtev; magnituda 8.3

Kitajska; leta 1920; 200.000 žrtev; magnituda 8.6

Indonezija; leta 2004; > 150.000 žrtev; magnituda 8.9

Japonska; leta 1923; 143.000 žrtev; magnituda 8.3

Sovjetska zveza; leta 1948; 110.000 žrtev; magnituda 7.3

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res žalostno zgleda podoba opustošene Azije :(

Dons sem na CNN-u mal gledal posnetke in prenose od tam, in res se človk mal zamisli :doze:

In na koncu sem kar vesel, da živimo v prelepi Sloveniji kjer ni teh pizdarij, čeprov trese se pa tud pr nas kar fajn.

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto btw, Slovenija je potresno zelo ogrožena. Toliko da vam povem, da naša nuklearna Krhko stoji na eni glavnih prelomnic v Sloveniji.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo opazil, da se od potresa naprej več ne govori o Iraku? Ali pa se samo tako mimogrede omeni.

Ta potres so ziher zakuhali Američani, da preusmerijo pozornost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo opazil, da se od potresa naprej več ne govori o Iraku? Ali pa se samo tako mimogrede omeni.

Ta potres so ziher zakuhali Američani, da preusmerijo pozornost.

..ja ja...pa še svojim turistom so prej rekli da je že vse zasedeno in naj izberejo druge destinacije... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam zarad točnosti in zgodovinsko realnih dejstev ....  :)  .... v WTC je umrlo nekaj nad 3100 ljudi ...

po besedah avtorja te teme... zanemarljiv odklon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim debate okoli številk so trapaste... al jih umre 5 al 5000 je tragedija, vsaj s človeškega vidika...recimo za morske pse in mikrobe je to pojedina stoletja (tako mimogrede za razmislek, čeprav nima veze)

vedno so se dogajale take stvari v zgodovini in se bojo še naprej.planet je živ, in kot živ organizem se včasih obnavlja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....v nacionalnem parku..se mi zdi da yale...al neki podobnega...nobena žival ni poginila, pa čeprav je šel tsunami čez...so se špravočasno umaknile v višje dele...med temi tudi 300 slonov in do sedaj niso našli še nobenega trupla katerekoli živalce......

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim debate okoli številk so trapaste... al jih umre 5 al 5000 je tragedija, vsaj s človeškega vidika...recimo za morske pse in mikrobe je to pojedina stoletja (tako mimogrede za razmislek, čeprav nima veze)

vedno so se dogajale take stvari v zgodovini in se bojo še naprej.planet je živ, in kot živ organizem se včasih obnavlja...

priporočam Lovelockovo : Gaia: A New Look at Life on Earth ali njen slovenski prevod...

Lovelock treads difficult ground. Apparently unaware of depth psychology's amplifications of the "anima mundi," the World Soul described by Plato and so many aboriginal socities, Lovelock seeks to move the proof into the realm of science without sounding--in this book--overly scientific.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih se mi zdi, da si mislimo, kot da nismo s tega planeta..mogoče res nismo, drugače ga ne bi občutili kot nekam sovražnega.

vsekakor je zanimivo nas opazovat ob takih katastrofah, kako smo vsi zgroženi in je vse nedoumljivo, še posebej ker smo si ustvarili skoraj nenaravne predstave o življenju, ki se nam vedno znova ob takih dogodkih pokažejo kot neizmerne neumnosti...

...nikoli nisem videl ptice, ki bi se medtem ko je ležala na tleh in umirala smilila sama sebi in objokovala svojo usodo...

zakaj mi počnemo to?

zakaj se pobijamo, si izmišljujemo tisoč in en način uničenja življenja in hkrati bi taistim ljudem, ki bi jih v enem trenutku poklali v drugem takoj in nesebično priskočili na pomoč???

včasih sem vesel katastrof kot je ta...očitno ni druge poti kot da nas fajn zemlja sama preruka da pridemo k pameti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena satelitska slika zadeve.. če je že blo se opravičujem, ker nisem cel čas sledil temi.. :hmm:

Je pa zanimivo, kako je lahko kaj tako uničujočega tako lepo, kot naprimer na tej sliki :blink:

post-5020-1104839193_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!