Skoči na vsebino

rdeči križ


kOdEbLuE

?  

36 članov je glasovalo

  1. 1.

    • da
      5
    • ne
      24
    • mogo?e ?e ne bi bilo afere
      7


Priporočene objave

So taki lopovi, da jim še ovce narisane na papirju nebi dal pazit, ker bi jo sigurn kdo od ta glavnih ukradel. :angry2: .)

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno o cem sploh pises.

Vse kar lahko najdem po netu je problem s koprsko sekretarko, ker naj bi kao si izplacala prevec PN (halo?).

Ali me lahko nekdo razsvetli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zgodba izpred dveh let, ko se je izkazalo, da je generalni sekretar RKS Mirko Jelenič bogato razmetaval denar RKS pa tudi kreditiral svoje dvomljive prijatelje z milijonskimi zneski. To je zgolj na hitro povedano.

Ni pa mi jasno od kod se je ta tema vzela po tolkem času. Mogoče gre za sondiranje javnega mnenja po preteku kritičnega obdobja? :P

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na silvestrovo zjutraj sem odtovoril na RK (Tržaška 132, LJ) 4 žaklje starih, vendar še uporabnih šolnov. Brez pomislekov sem jim jih zaupal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men so se že prej zdeli huudo sumljivi

po tej aferi pa ne bom več spreminjal svojega mnenja

seminedapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temi dobrodelnimi organizacijami je sam križ (rdeč)...ne vem a pri RK še vedno hočejo potrdilo o čistilnici?....to je bil vsaj zame višek nesramnosti...tko, da nesem na Karitas.

Drugače pa smo slovenci v samem vrhu po prispevkih (na št. prebivalcev seveda) pri UNICEF-u, pa čeprav še niso podprli ali izvedli nobene akcije v Sloveniji....in kljub dejstvu, da gre samo ena tretjina denarja za pomoč, ostalo pa ...ne vem v raznorazne promocije in boh ve kam....tko, da jest ne dam nič.

Če že dajem, dajem osebno...klošarjem...pa naj gre za plašč ali denar....in pa nekaj malega društvu proti mučenju živali in v Gmajnice...material in včasih tut kak tolar. No pa tut kakšne čestitke/kartice od društva invalidov/slepa mladina, kupim---ki jih prodajajo osebno pred kakšno trgovino..

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne vem a pri RK še vedno hočejo potrdilo o čistilnici?....

Če že dajem, dajem osebno...klošarjem...

Glede potrdila o čistilnici ne vem, meni niso nič gravitirali.

Sicer pa tudi sam raje lifram robo neposredno porabnikom. Samo za 4 žaklje čevljev bi si moral vzeti čas, ki ga pač nisem imel. Ali pa bi moral poznati klošarja-stonogo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaupanje?

Da in ne.

Da zato, ker na koncu nekaj pomoči le pride do pomoči potrebnim.

Ne zato, ker so RK (in svetovni RK) in razni UNICEFi in podobne dobrodelne organizacije postali tako multinacionalno razsežni, da so njihovi obratovalni stroški zelo visoki.

Če kdo misli, da ima ljudstvo v mednarodnih organih teh organizacij, recimo Slovenske povprečne plače, kar je še vedno blazno nad povprečnimi plačami tisith, za katere dajemo prispevke, ali pa ljudstvo v našem RK povprečne plače kakšnih Kameruncev, potem se motite.

In je zadeva čisto enostavna. Če svetovni ali pa naš RK, ali pa kaj drugega takega dobrodelnega, zbere XXX enot denarja in so obratovalni stroški YYY denarja, potem dobijo pomoči potrebni YYY - XXX denarja. Seveda, če je YYY > XXX. Če je YYY < XXX, ali mislite, da se predstavniki RK odrečejo svojim plačam :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaupanje?

In je zadeva čisto enostavna. Če svetovni ali pa naš RK, ali pa kaj drugega takega dobrodelnega, zbere XXX enot denarja in so obratovalni stroški YYY denarja, potem dobijo pomoči potrebni YYY - XXX denarja. Seveda, če je YYY > XXX. Če je YYY < XXX, ali mislite, da se predstavniki RK odrečejo svojim plačam :?

A si ti to matematiko mal pofedljal, al se sam men zdi ?

Pa da ne boš rekel, da sem pikolovec, zgolj zastopil je nisem.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In je zadeva čisto enostavna. Če svetovni ali pa naš RK, ali pa kaj drugega takega dobrodelnega, zbere XXX enot denarja in so obratovalni stroški YYY denarja, potem dobijo pomoči potrebni YYY - XXX denarja. Seveda, če je YYY > XXX. Če je YYY < XXX, ali mislite, da se predstavniki RK odrečejo svojim plačam :?

Glede na definiranje spremenljivk je formula lahko kvečjemu obrnjena, in sicer:

X - zbrani denar

Y - obratovalni stroški

formula: X-Y=Z Saj odštejemo nekaj od zbranega denarja in ne obratno. Tudi če je Y>X je pač Z negativen in Rdeč križ obratuje z izgubo. V primeru, da bi bila formula obrnjena tako kot si ti napisal, bi se odgovor glasil, da večji kot so obratovalni stroški večji je profit oz. več denarja ostane za reveže, kar pa ne drži (mogoče v kaki državni upravi :D ). Lahko pa kdaj to uporabiš kot zagovoro pri kakšnih svojih finančnih nepravilnostih. .) Tolko o zapisu formul. :hmm:

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!