Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj 2005


Brrrm

Priporočene objave

danes pa takoj po šihtu na motor in piči iz meglenega rakeka v sončno postojno in še naprej v toplejši koper :OK: tam mal podrinkali in nazaj v megleni in mrzni rodni kraj 170km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes iz melene gorenjske kotline skočil na krvavec, kjer je bilo na višini 700m in višje prav lepo toplo in seveda sončno. Vsega skupaj 60km.

slike :

post-149-1131816594_thumb.jpg

post-149-1131816603_thumb.jpg

post-149-1131816612_thumb.jpg

post-149-1131816662_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil robberrt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj luštna fura Vrhnika (megla) - Hrušica (že sonce) - Col - Ajdovščina - Gorica - Trst - Izola - Črni kal - Postojna - Ride (spet megla) - Vrhnika 280 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto po jutranji jagi v zoooprni megli, da sva bila oba s kuzlo mokra kot... ...psa. :blink: , se odločim, da imam tega meglenega sranja polno kapo!

Nekako zbezam Juniorja in njegovo deklico iz postelje in nateram v usnje. Tudi lady je navlekla korduro čez dolge gate po mojem vzoru in pičimo lepo na pooočas proti morčiju! Takoj za Kačjimi ridami se nakaže solnce presvetlo skozi meglo in nas v Postojni obsveti z vso svojo zimsko močjo. Je bila ta bolj pičla, a napram ljubljansko barjanskemu meglenemu kozlanju pravi balzam za dušo! Potem smo pa še kakšen ovivnček malo bolj "pošteno" odvijugali, vse do Strunjana, kjer smo klobaso zasukali in se odpravili na pizze. Putanesca je superca dokler je topla, potlej pa :grrr Pri vračanju malo , a res malo preverjanja ali še števec pokaže št 2, pa ne tisto pri 20! :blush: in skorajda :SS , ko smo se za Postojno spet spustili v morje svinjarije!

No, pa se je kljub tej svinjski megli splačalo potrpeti in se odvaliti soncu naproti.

LP in pazite nase, saj veste, vlažne ceste v megli, pijančki na cesti, ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj, lepa a mrzla tura. Iz Vipavske doline po soncu vse do Kobarida, postanek za capuccino. Nadaljevanje do Bovca. Mrzlo, megla :SS . Pred trdnjavo Kluže spet sonce in taki razgledi iz pred zgornje trdnjave pred MP Predil. Naju je skoraj zamikalo Mangartsko sedlo odločitev za vožnjo v Tarvisio, spet svinjarija z vremenom, ter po stari cesti do Gemone. Postanek na stojnicah, kjer so praznovali praznik sira. Vsestranska degustacija s kozarcem vina v roki. :OK:

Povratek mimo Udin in Cormonsa spet domov.

Prijetna tura, verjetno ena zadnjih s takim vremenom.

Srečno

Toncek

Včeraj, lepa a mrzla tura. Iz Vipavske doline po soncu vse do Kobarida, postanek za capuccino. Nadaljevanje do Bovca. Mrzlo, megla :SS . Pred trdnjavo Kluže spet sonce in taki razgledi iz pred zgornje trdnjave pred MP Predil. Naju je skoraj zamikalo Mangartsko sedlo odločitev za vožnjo v Tarvisio, spet svinjarija z vremenom, ter po stari cesti do Gemone. Postanek na stojnicah, kjer so praznovali praznik sira. Vsestranska degustacija s kozarcem vina v roki. :OK:

Povratek mimo Udin in Cormonsa spet domov.

Še par slik, boljše polovice, ki pa je tokrat zamenjala mesto na motorju. .)

Prijetna tura, verjetno ena zadnjih s takim vremenom.

Srečno

Toncek

post-8176-1131978213_thumb.jpg

post-8176-1131978247_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O danes sm pa jst ubral eno easy turco cez kras (Komen - Opatje Selo). Sm reku, da bom pocasi vozu nazadnje je blo spet GP Kras <_< Itak sm moru VTR pretegnt se tista dva cilindra k ma... glavno da sm prsu ziv domov! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh jz pa več kot do šk. loke in nazaj nisem uspel....še to je blo dost glede na temperaturo :wacko: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da se vse skupaj letos nekako priblizuje koncu.

toliko kot danes me ze dolgo ni zeblo - kljub vsem windstopperjem in trojnim zoknom. :xx: :blink: :xx:

zvecer voziti res ni noben uzitek vec. predvsem med kolonami ze zaspanih voznikov. :ninja:

BTW 94 zanohtanih km.

Popravljeno . Popravil Ice
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes turca čez kraje: Spodnja Garaža - Zgornje Dvorišče - Slepa Ulica - Spodnje Dvorišče - Spodnja Garaža :OK:

Z vmesnim predzimskim čiščenjem z nafto in posledično pranjem. Skupaj 126,3 m. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes turca čez kraje: Spodnja Garaža - Zgornje Dvorišče - Slepa Ulica - Spodnje Dvorišče - Spodnja Garaža :OK:

Z vmesnim predzimskim čiščenjem z nafto in posledično pranjem. Skupaj 126,3 m. :grim

Podobno relacijo sem opravil v soboto :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...lepe so furce...blata v senčnih legah je lih prov da kje zalegneš...listja na sončni legi je tolk da se počutiš kokr da voziš po jezeru...hladno ni,ker je potrebno tud garat vmes.....delo krepi človeka....

post-2263-1132385611_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu jaaa :kva2:

Dons je pa blo,...mal pred 11h sva z Batzajlo odrinila proti žabariji,...v Paviljonu naju je že čakal premraženi Brihta in tako se je začela naša pot do Obale :OK: tko čist na oko bi reku da je blo kakšnih 5 stopinj,mogoče še manj :)

Prvi postanek ride normalno! :P sicer za pozirat niso več primerne,ampak čajček iz termovke se je prilegel in to toplo :grim sonce je že prijetno grelo,ko smo se peljali naprej in bili prisiljeni ustavit na Kozini zaradi mojega mehurja,ki ni več zdržal...WC je bil nuja :D ...tam smo še na hitro podebatirali z nekim motoristom,ki je po moje kr mal trpel ko se je moral z avtom vozit :)

Naslednja postaja"zaliv rožic" :P ...vreme prečudovito,človek bi kar ležal tam dokler sonce ne bi zašlo...ustavili smo se ob Pomorski šoli,kjer so imeli regato,...prijetno je bilo ležati na soncu v zavihanih rokavih in opazovati veslačice v pajkicah,ki se ogrevajo za tekmo,medtem ko se fantje matrajo v čolnih noter in veslajo ob močnem dretju :lol1:

Ura se je bližala 15h,ko sva z Brihto ugotovila,da bova kmalu morala nazaj,če želiva še podnevi do LJ pridet...pa še jedli nč nismo,...rešitev gremo na hamburger :OK: in po kratkem fotosešnu v Piranu sva se z Brihto okoli 15.30h odpravila nazaj v notranjost,medtem ko je Batzajla ostal na Obali (biznis :devil: ).

V spremstvu policije prevoziva Črni Kal,kjer na vrhu čaka še ena patrulja s pištolco :nono: mimo njih in takoj gasaaaa naprej,dan se je bližal koncu midva pa še na Primorskem,...na Kozini zopet postanek zaradi moje odvečne tekočine :lol1: . Sonce je bilo vse nižje in nižje in že se je na cesti kazalo da temperatura pada proti ničli,(postojna 2,7 stop. celzija )...v za ta letni čas zlo hitrem tempu prideva čez Kačje ride,se za hip ustaviva v vasi in potem dalje do Logatca,kjer naju pričakajo prve snežinke :eek: :) ne pustiva se zmesti in pičiva dalje proti LJ,...v Paviljon še na čajček,ki je zelo pasal in v temi odriniva vsak v svojo smer,Brihta v Litijski konc jz pa na Gorenjsk :OK:

Skratka prečudovit dan,malo mrzel ampak je bilo vredno potrpeti B)

Na cesti zelooo malo motoristov,preštejem jih na prste ene roke :grim

kakšno fotko bo pa Brihta prlimal,ko se odtaja :lol1: :lol1:

lp cagiva B)

Popravljeno . Popravil cagiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lj-Portorož-Lj

Megla, sonce, sneg, tema.

Mrzlo, malo manj mrzlo, mrzlo.

Ampak blo je pa :OK:

post-6413-1132422987_thumb.jpgpost-6413-1132423535_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj LJ Bled LJ. Nazaj idilična vožnja ponoči, samo letne rokavice pa res niso bile najbolj primeren kos opreme.

Si boš moral še kakšne podrokavice dat, čeprav meni mi veliko bolj pomagajo dežne rokavice, če si jih dam čez, kot pa Bikers podrokavice :hmm: Z bikers podrokavicami sem malo razočaran, čeprav je res, da sem si jih vedno dal, ko so bile roke že premražene in zato mogoče skoraj nobenega učinka, vendar, če sem tudi takrat uporabil dežne, je bilo takoj boljše. Sem mal :topic: , zato bom nehal .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap,včerej do morja,dons nazaj.fino je blo,sam dons me je pa že zeblo v prste spodej in zgorej.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej dobri ste, vsi trije!! :blink:

Jst se se iz primorske na... se bolj primorsko ne odpravim k ni vsaj 10°C vi pa.. ma kapo dol! :worship:

Ce mate se kako slikco kr prlepte, lahko tudi PM, mail, GSM.. ne na gsm raje ne ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

KONČNO. Spet sem zaverglal moped. Po začetmih težavah s štandgasom se je turca nadaljevala po mrzlem asfaltu. Naklepal 50 čudovitih kilometrov pod čudovitim sončnim nebom. Edino kupi snega ob cesti so me spominjali na letni čas :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preživel ta dan na mopedu....jeeee...zakon....samo malo polsko tu in tam :blink:

Pa malo sem cviku kr nimam zimskih pnevmatik....

Potek fure: post-6275-1133709955_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo razmigal lubico včeraj, nič posebnega ampak nama je obema pasalo :grim :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem si privoščil eno lepo kratko turico po neapeljskih severnih primestnih naseljih - pa še motorčk smo pred tem mal zalivali z vodo.

Ceste so precej luknjaste, promet pa običajno neapeljsko brezobziren (ena redkih konstant v tem mestu). Včasih, ko gledam kupe smeti vsepovsod okrog naselij in visoke zidove okrog bajt, se sprašujem ali se vozim po Kosovu ali po Italiji. Pa se mi zdi, da je Kosovo le malo bolj urejeno :grim

Daveu the Waveu hvala za nasvet glede podrokavic. Je bolj prijetno in udobno z njimi, čeprav še zmerom pogrešam gretje ročk.

post-1019-1134057005_thumb.jpg

post-1019-1134057053_thumb.jpg

post-1019-1134057133_thumb.jpg

post-1019-1134057176_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koncno se je temperatura dvignila nad 10°C, da sm lahko malo premesu olje v karterju. Sure ga lahko tudi v garazi, ma ni isto. :grrr Anyway.. pot je bla ta.

post-442-1134060195_thumb.jpg

Kras pa ob tem casu zgleda takole.

giretin_0003.JPG

giretin_0031.JPG

Ratalo je celih 90km; lih prou da so mi zadnjih 5km zmrzlni prsti na nogah. :wacko: Drgace je pa malo kazin it hitro ob takem casu. Kjer je senca je asfalt moker, po moznosti od blata od traktorjev in najpogosteje za ovinkom. <_< Kras je drgace super! Poleg dore ceste lahko v enem susu vidis pobeljene hribe in morje :yes: ;)

Popravljeno . Popravil duhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: včeraj dopolda in danes zjutraj, sestavil mopek..... :kva2:

....pol pa gasa. :grim Danes se je nabralo 120km, malo so mi proti koncu samo prsti na rokah otrdeli, drugače pa :OK: :OK:

Samo je vseeno trebalo, bolj nežno po gasi. :grim

:yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!