Skoči na vsebino

FIAT Tipo 320000 km


Anslager

Priporočene objave

V ponedeljek odpeljem tipota na uničenje. 13 let zvestobe in prevoženih 320000 kilometrov. Slava TI. :yea1:

Iskrene čestitke za kilometre in sožalje obenem.

Mi smo mel Tipota 2.0, je meu 270.000 pa še mal kilometru, pa bi še laufu samo olja je požru 2x več kot bencina, zato smo se odločil in ga prodal.

Kako pa si meu ti izkušne? Olje tut pr teb al je blo vse OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem namenoma olje menjal na 10000 km.

Trije avspuhi menjani - se pravi lonci ,

menjani 2x zavorni diski,

ne vem kolikokrat zavorne ploščice,

1x sklopka,

1x zaganjač,

1x zajla od gasa.

1x ventili in še nekaj kar spada zraven (sam sem bil kriv),

15 žarnic,

3x ali 4x so mi šle cevke od benzina

enkrat ni hotel upalit zaradi pregorele žarnice,

akumulatorji 3 ali 4,

1x pumpa za grivo,

2x termostat,

1x zav. cilinder,

zdej so šli še amortizerji pa termostat.

Deli so poceni. Rja: malo na zadnjih blatnikih in malo na prednjih kjer pridejo amortizerji pritrjeni na karoserijo. 2x karamboliran: enkrat sem priletel v zadek AX-a, drugič je meni YUGO - oboje v deževnem vremenu.

Drugače pa kar v redu. Pali iz prve. Ustavi se na mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiat praviš a?

pri nas smo kupili dva nova, pa smo imeli takoj jajca z njimi (odpadel odbijač, odpadel izpušni lonec, gretje ni delalo, lučke v armaturi so šle, tesnilo na glavi pri 30 000km, optika ni bila nastavljena že pri novem avtu - zradiralo gume in pa da čričkov v avtu ne omenjam)

fotr je s svojim naredu cca. 200 000 km dokler ga ni doletela totalka

če mene vprašaš, fiat?

ne hvala!

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mene vprašaš, fiat?

ne hvala!

:SS

Ja kt da ti kej boljš firmo voziš :P

Ne sej drgač so pa italijančki vsaj lepši od ostalih, če ne boljši :D

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mene vprašaš, fiat?

ne hvala!

:SS

Za zaletet je fiat najslabši. To se mal zaletiš pa gre odbijač, vezna stena, kiler...

Ma sej so tud testi pokazal da je fiat med slabšimi, kar se tiče karambolov.

Sej za tako nizko ceno dobiš, korkl plačaš :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja batzajla je dobr povedal, jest bi se lahko reklo da tud vozm fiat imam namreč alfo 155 in če jo dobr pogledaš imata tipo in alfa veliko enakih delov (ne mislm naštevat k itaq nobenga ne zanima :unsure: )

imam pa to srečo, da če kej crkne al pa če se slučajno zabijem grem lahko v I po rezervne dele, kjer je takih avtomobilov na odpadu celega f***, ker jih je uporabljala italijanska policija .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr pravte tut jst isto mislm Fiat glede na to da je Italijan je velik da je tok km zdrzu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo bi si mislu! Vsaka mu čast! :OK:

Pri men ni pa niti 1 km zdržou! :blink:

Ga pač nimam! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da Fiati (sploh Tipo-ti), ki imajo prek 200.000 km sploh niso neka redkost.

Kot je rekel moj mehanik: jah normalno da mormo več računat k včasih, če se pa stvari manj kvarjo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, Subaru Legacy l. 94 335.000 km in Audi A4 2.5 TDI Q l.00 385.000, razen rden servis....... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moja legendarna Fiat Tempra 1.8 IE letnik 93, ki je izdihnila pred 2 tednoma po prevozenih 465000 km. V teh dobrih 12 letih je poleg rednih servisov na 15.000km imela se:

menjano:

1x katalizator

1x sklopka

3 ali 4 akumluatorji

2x komplet izpusna lonca

pa ene 3 zarnice v armamuri

Svaka cast Fiatu, ko sem jo nabavil sem upal, da bo zdrzala vsaj ene 150 - 200.000 in me je zelo pozitivno presenetila. Polege osebne uporabe sem jo uporabljal se v sluzbene namene ter sem z njo obenem v kombinaciji z prkolco naredil hiso ter vikend. Upam da mi bo tudi naslednji avto tolko dolgo zdrzal.

p.s. ce koga zanima avto, ga prodajam celega ali po delih (drugace je prepihalo prvi ventil)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja batzajla je dobr povedal, jest bi se lahko reklo da tud vozm fiat

ti bom jest dal batzajla :angry: jaz sem cagiva :D

Sej to je čist odvisen od avta, maš take k delajo velik kilometrov pa četudi je to Alfa al pa Fiat, če ga redno servisiraš bo vsak avto naredu vsaj 200.000 km brez večjih problemov.

Pa tud kar se delov tiče, jih za italijane ne manjka :) tko kt si reku :)

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater znate pljuvat po makaronarih. :(

A ste ji res kdaj vozli oz.bli lastniki.Kot vas je že nekaj napisalo 200.000 oz.več res ni noben problem za fiata.Sem imel JTD-prodal pri 200.ooo znancu pa avto še kar dela pa ima sedaj tud že blizo 250.000 samo z rednimi servisi. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bom jest dal batzajla :angry:  jaz sem cagiva :D

Sej to je čist odvisen od avta, maš take k delajo velik kilometrov pa četudi je to Alfa al pa Fiat, če ga redno servisiraš bo vsak avto naredu vsaj 200.000 km brez večjih problemov.

Pa tud kar se delov tiče, jih za italijane ne manjka :)  tko kt si reku :)

lp cagiva

:oops: prehitro prebral in sklepal da samo batzajla ve ker avto vozm

sori

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiat praviš a?

pri nas smo kupili dva nova, pa smo imeli takoj jajca z njimi (odpadel odbijač, odpadel izpušni lonec, gretje ni delalo, lučke v armaturi so šle, tesnilo na glavi pri 30 000km, optika ni bila nastavljena že pri novem avtu - zradiralo gume in pa da čričkov v avtu ne omenjam)

fotr je s svojim naredu cca. 200 000 km dokler ga ni doletela totalka

če mene vprašaš, fiat?

ne hvala!

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smeško, kaj zdej-hvalis ali kritiziras?? oboje ne more b

grow up!

it...

Fiat praviš a?

pri nas smo kupili dva nova, pa smo imeli takoj jajca z njimi (odpadel odbijač, odpadel izpušni lonec, gretje ni delalo, lučke v armaturi so šle, tesnilo na glavi pri 30 000km, optika ni bila nastavljena že pri novem avtu - zradiralo gume in pa da čričkov v avtu ne omenjam)

fotr je s svojim naredu cca. 200 000 km dokler ga ni doletela totalka

če mene vprašaš, fiat?

ne hvala!

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!