Skoči na vsebino

Menjava avtoradia


Špilferderber

Priporočene objave

problem: avto ima vgrajen serijski radio (s kasetofonom) z obvolansko kontrolo (jakost, postaje, ipd.)

želja: montiranje wechslerja ali menjava a-radia pod pogojem, da bo obvolansko delovanje še delalo..

vprašanje: kaj mi je narediti in kaj moram gledat na avtoradijih, da bo to delovalo?

rešitev: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor je enostaven...pokliči prodajalca svojega vozila, in ga vprašaj, če to gre...in pod kakšnimi pogoji.... itaq moraš vedeti model avtoradia in firmo, da bo logično podprt (od adapterjev naprej)...al pa navodila za uporabo v roke...čeprav dvomim, da bo tam pisalo kateri proizvajalec je naredil tvoj avtoradio.... kupiš pa potem ne pri proizvajalcu, ampak dugje, za 1/3 cene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor je enostaven...pokliči prodajalca svojega vozila, in ga vprašaj, če to gre...in pod kakšnimi pogoji.... itaq moraš vedeti model avtoradia in firmo, da bo logično podprt (od adapterjev naprej)...al pa navodila za uporabo v roke...čeprav dvomim, da bo tam pisalo kateri proizvajalec je naredil tvoj avtoradio.... kupiš pa potem ne pri proizvajalcu, ampak dugje, za 1/3 cene...

Sorry Lojzi... ne bo drzalo :(

Imam pred 2 mesecema kupljen volvo s40 T4, ki ima serijsko vgrajen avtoradio s kasetofonom (halo? od kje jim ideja da bi mel kasetofon?). Malo brskanja po i-netu in informiranje pri prodajalcih take robe izvem, da je moj kasetofon narejen pri Philipsu - ok, si recem in najdem na bolhi philipsov CD changer (obvescen sem bil, da je to najbolj ziher da bo delalo - ista firma pa je). no izkazalo se je da ni temu tako, ker ima changer drugacen priklop kot je na kablu, ki je ze instaliran v avtu.

Seveda najlazje bi bilo radio zamenjat - in tu nastane nov problem - to je original dvo-visinski radio... Zaslonske maske, ki bi mi reducirala luknjo na enojno visino (kot imajo to normalni radii) ne obstajajo.

Na koncu - iscem dalje opcije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tipo pri BOFu je omenjal nekakšen OEM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OEM je oznaka za proizvodnjo za več blagovnih znamk. Torej, greš na trg, izbereš model (ne samo radia, tud računalnika, notebooka, televizorja...al pa česarkoli), se dogovoriš, da vzameš dovolj veliko serijo in potem lahko dobiš zadevo pod bilokatero blagovno znamko (seveda, če si upravičen do nje)...greš na Tajwan, naročiš 300k kosov in rečeš, naj se imenujejo špilferderber, pol pa pridejo gospodje iz Sony-a, njihovi so Sony, za Renoja so pa renaulti...torej s tem OEM ti niso povedali amabaš ništa....ti pa bengovci lahko uzamejo zadevo ven, tm imajo delavnico, in probajo, če kateri od modelov, ki jih imajo na zalogi paše noter...verjemi mi, da to delajo...sicer prjaznim fantom daš za kakšen kufe, pa veksler pol tud pr njih kupiš, sej koneckoncev se nauš zarad 10 € razlike (če ploh je) pelou u Celovc al pa nevemkam...Skratka, prijazna beseda in skromna napitnina še vedno odpreta veliko vrat.... Sploh pa najprej preveri, če radio sploh ima izhod za menjalec CD-jev.

Einherjer... nisi me razumel, hotel sem reč, da je pomemben adapter za krmiljenje in napajanje....tako, da je možno, da je bila serija narejena posebej za Volva, in ima svoje adapterje, ali pa od druge srije Philipsa...ker imaš znotraj firme različne menjalce za različne modele avtoradiev....Podobna zgodba kot pri Volvu je tudi pri Fordu, oni tudi uporabljajo dvojno višino....in meni je zadeva full ušeč...ne samo zaradi velikih tipk in zaslonov, še bolj zaradi tega, ker se ti radii ne kradejo toliko kot navadni...je pač trg za đankije veliko bolj omejen ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa nabaviš AR z dvojno višino originalnega

recimo (sicer grd, a se da dobiti tud kaj lepšega)

pioneer

Je pa res da jih ne prodajajo v SLO, vsaj sam nisem še nikjer zasledil

ali pa se pozanimaj, če se da dobiti kak predalček za eno standardno velikost, v drugo pa vtakneš radio.

edited: sori, spregledal da želiš da daljinček na volanu še dela....si zihr?

philips radii niso bogvekaj....jaz bi useeno menjal ;)

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš slučajno renoja,greš do renault dilerja in se pozanimaš za katere modele radijev(neserijske) imajo kable,ki ti omogočajo uporabo obvolanskih komand in potem pač izbereš radio ki ti v tistem naboru ustreza.Vsaj tako je v mojem koncu :)

DAN

Popravljeno . Popravil DAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljs da najdes enga dobrga avtoelektricarja (ne kr enga vajenca) pa vprasas o tem kaj in kako pa ti bo povedal izvedljive moznosti glede na obstojeco napeljavo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSe našteto lepo in prav. Vse od trenutka, ko avto ni več v garanciji. Tudi če boš samo radio menjal, ti bodo jebali garancijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj easy rešitev, kupiš CD ali MP3 player + tisto kaseto, ki jo priklopiš na plajer in jo daš lepo v avtoradio.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj easy rešitev, kupiš CD ali MP3 player + tisto kaseto, ki jo priklopiš na plajer in jo daš lepo v avtoradio.

Z manjšim problemom........vse te zadevce ali morajo biti salamensko drage,al pa ne delujejo kvalitetno........

Žal sprobal to varjanto,OK....sej za silo je :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sm jst to še za Xantio nabavljal ....

Je mela tudi na volanu komade in sem jih hotl obdržat ...

V glavnem sem gledal Kenwood, Sony in Alpine ... vsti tej trije so meli za srednji razred in naprej možnost dokupa nekega vmesnika za recimo 3/4 modelv avtov in si pol original komande preko tega vmesnika preklopu na radio in wuala ... delalo!

To je blo ene tri leta nazaj in roba v Trstu je prišla cca 15k sit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek kaj si pa mislu d k si avto kupavou :? Prvo se pogleda kako gre radio notr, pole kolk zvočnikov se da "normalno" prklopt, kam skrit kable in ojačevalc, pol pa kolk colske feltne lohk daš gor in šele nato kupi :grim :grim mal heca

Ma za te radiote majo avtoelektričisti dosti rešitev, sploh pa z volanskim dalincem.(ima vsak radio nekej svojga in vsak avto tudi, tko d za govorit vsepovprek se ne da). Pridejo tudi u poštev dapterji ala Dr. Maxxi. Te se še najbol obnesejo.

Za drug radio montirat pa sploh ni problema in ne jebejo nobene garancije ala Anubis (no offence) ti sam reči v trgovini kjer si avto kupu d bi rad izven serijskega montiru, pa ti dajo oni en tak poseben adapter in "pokrov" za pokrit ostali nezaseden plac v armaturni. Če ima to novi BMW5 pole nevem če je še kera firma k se ji nebi dalo montirat druzga radjota notr. Ne da se edin če ti nečeš. Mal se pozanimat pa bo.

Pa uspešno rešitev želim

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za drug radio montirat pa sploh ni problema in ne jebejo nobene garancije ala Anubis (no offence) ti sam reči v trgovini kjer si avto kupu d bi rad izven serijskega montiru, pa ti dajo oni en tak poseben adapter in "pokrov" za pokrit ostali nezaseden plac v armaturni.

Pa uspešno rešitev želim

NI kaj. :) Ampak dokler sam šariš (kar sem tudi mislil) in menjaš radio v avtu, ki je v garanciji,, zraven rukneš še izvenserijske zvočnike po možnosti in aparat za kapučin in sybian ride na sovoznikov sedež (ok, zadnje troje pod pogojem) - ti zagotovo ne bodo priznali garancije, če ti bo kaj ilehtričnega riknilo... 100% in preverjeno (hvala .... na udarcu, ne pri meni).

Dokler pa te mahinacije izvaja pooblaščen servis in podobne neslanosti, pa je vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!