Skoči na vsebino

PUZZLE


JAZBEC

Priporočene objave

aja... moja mama je sestavljala ene puzzle z 20.000 kosi, pa je v skoraj enem letu uspela sestaviti - pa to je sestavljala samo čez vikende.... je pa res, da je sestavljala skoraj po celo noč. Problem je bil edino v tem, da so bile puzzle tako mikene, da je komaj videla - občasno je rabila tudi lupo - brez zafrkancije......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a že ima gdo puzzle ki ratajo žoga globus ali kakor koli že,sem zadnjič vidla eno reklamo na tv,pa sem jih potem vidla tud v btcju v eni otroški trgovinci ko sem šla iskat modelček gw,ki ga itak nimajo nikjer ko ga rabiš,skratka zadeva je videti full zanimiva sam so imeli samo še dve na zalogi z nekimi čudnimi motivi,si pa bom kupila eno tako ki ima zemljevid gor se pravi kakor globus.

jazbec,najprej presortiraj barve najbolš da si jih daš v škatle kakor pridejo zapakirane puzzle,začni sestavljati iz kotov se pravi iz 4strani prihajaš proti sredini,kjer zadevo zaključiš.Veliko užitkov in sreče pri iskanju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...po dveh urah sem že čist na koncu....pa ne na koncu sestavljanke -sortiranja-mater -lahk bi napisali da pri taki količini je že sortiranje puzzl zahtevno delo....tamali je pa itak že zaspal vmes-še nikol tolk zgodaj-vsaj nekaj pozitivnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrpljenje gor al dol zadeva traaaaaaaaajaaaaaaaaaaaaa :doze:

Sestavljala new yore 3000

neko umetniško sliko 1000

taj mahal 2000... verjetno je blo še kaj

v glavnem jaz delam te zadeve vedno po tem kopitu: najprej razdelim puzzle na one z robom in one "zaj*****" sestavim ves rob. pol vse puzzle ki ostanejo razdelim po barvah pr NY npr. sem dala posebaj na en kup reko, na en kup stavbe, pol sem se lotla tistih puzzlov ki majo podobne vzorce oz. barvo in zgleda da spadajo na isti del in pol sem še te puzzle iz malih kupčkov razdelila na tiste ki majo samo luknjice in tiste ki majo izbočene dele, vzela eno tisto z izbočenim delom in jo probavala na vsako luknjoco... tak da sem del po del sortirala, sestavljala, sortirala, sestavljala... :SS

Uživaj :devil: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a že ima gdo puzzle ki ratajo žoga globus ali kakor koli že,sem zadnjič vidla eno

Koštajo 7000-8000 sit mislim da jih še nekaj časa ne bom mela, so mi pa všeč one druge 3D puzle ko so že nekaj časa na tržišču, samo so pa nenormalno drage :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....tamali je pa itak že zaspal vmes-še nikol tolk zgodaj-vsaj nekaj pozitivnega...

a si upošteval moj nasvet od prej in mu častil en pir, če bo pridn? :nono:

Eeee, Jazbo - saj sm ti napisal zravn, da sm se zmotu! Šestletnim sinkotom se pa res ne časti enega pira - morda samo pol pira :lol: ... šalim se, šalim, da ne bo pomote...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so mi pa všeč one druge 3D puzle ko so že nekaj časa na tržišču, samo so pa nenormalno drage  :angry2:

Niso tako zanimivi kot izgledajo. Če niso najboljše kvalitete se zna zgoditi, da se na robovih prepogibajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič sem gledala, če bi si kupila raje une ukrogle..... ma kurc jih gleda... ena puzzla je tako velika, k moja glava - pa moja glava ni mala....... jst mam raje manjše puzzle.....

sicer pa Jazbec - pri 1000 komadih nimaš kaj delat 2. uri za sortiranje...... jaz sem za pol oz. enkrat več porabila glih ene dve uri.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa Jazbec - pri 1000 komadih nimaš kaj delat 2. uri za sortiranje...... jaz sem za pol oz. enkrat več porabila glih ene dve uri.......

..

..

:OK: :OK: svaka ti čast....ma jemam olajševalne okoliščine - mali mi je pomagal sortirat in pole ko sem (ker on je pač od utrujenosti :zzz: )kao končal sem moral tisto kar je on presortiral še enkrat presortirat da je bilo presortirano kokr mora bit presortirano :rolleyes: ...ma neki sem pole ko sem po tihem iz postelje ponoč zbežu že sestavu - tko da gre, gre, gre....ma mislim da bo še trajalo,trajalo.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

puzzle:

večje barvne razlike-lažje delo

velike enobarvne oziroma rahlo prelivajoče površine-bolje pustiti u trgovini

veliko število kosov-rabiš prostor, ena slikca od 2000 kosov je okoli meter za sedemdeset centimov

mačke ne sodijo na mizo kjer zlagaš...

sestavil eno od 500 in eno od 2000 kosov. puzzle majo le en problem, včasih majo prav beden motiv ali pa brezvezne kombinacije in za kozlanje kompozicijo. ma važno da ti je všeč a ne? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..

..

:OK:  :OK: svaka ti čast....ma jemam olajševalne okoliščine - mali mi je pomagal sortirat in pole ko sem (ker on je pač od utrujenosti  :zzz: )kao končal sem moral tisto kar je on presortiral še enkrat presortirat da je bilo presortirano kokr mora bit presortirano :rolleyes: ...ma neki sem pole ko sem po tihem iz postelje ponoč zbežu že sestavu - tko da gre, gre, gre....ma mislim da bo še trajalo,trajalo.... :hmm:

daj ko boš končal pofotkaj to svojo mojstrovino pa jo daj na forum, da vidmo, kaj si naredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ko boš končal pofotkaj to svojo mojstrovino pa jo daj na forum, da vidmo, kaj si naredu.

..

..

kokr čitam je tlele dost majstrov k jemajo dost cajta in velike uspehe pr zlaganju puzzlov - tko da :hmm: a je sploh omembe vredno najino delo - bistvo je da se lotiva zadeva čimbolj enostavno - in zadeva je bila zastavljena enostavno ma ni tako enostavna kokr se zdi... :doze: ....še enkrat hvala za nasvete...rob je skori končan - ma ena stranica je pršla daljša :( - na škatli pa lepo piše da je 80x100???)-je pa res da ne piše da je to pravokotnik ali kvadrat -možno da je kakšne druge oblike :hmm: -sicer pa piše vse po švabsko tko da :huh: -bomo vidli ki rata...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..

..

kokr čitam je tlele dost majstrov k jemajo dost cajta in velike uspehe pr zlaganju puzzlov - tko da  :hmm: a je sploh omembe vredno najino delo...

ja ampak pri teh mojstrih nas ni tolk sodelovalo zravn z nasveti, ko so ustvarjali - tako da se mi zdi da je ta tvoj puzzle zdaj že skupen projekt vseh, ki smo v tej temi. :yes: tako da le pogumno pokaži naš skupen produkt, ko bo fertik... (we are the brain, you are the muscle :D - šalim se, šalim)

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ampak pri teh mojstrih nas ni tolk sodelovalo zravn z nasveti, ko so ustvarjali - tako da se mi zdi da je ta tvoj puzzle zdaj že skupen projekt vseh, ki smo v tej temi.  :yes:  tako da le pogumno pokaži naš skupen produkt, ko bo fertik...  (we are the brain, you are the muscle  :D  - šalim se, šalim)

hmmmm mene sam zanima, a si ti samo brain (torej nek pametnakovič, ki zna samo svetovat), al si v življenju tut kdaj kake puzzle sestavil?? :hmm:

:blush: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahaha... bo že ok... samo ne sili puzzle skupaj.. tiste, ki pašejo, kar padejo ena v drugo......

BTw mogoče sem spregledala - kak motiv imata?

..

..

ti pupa :nono: ...ti pupa :nono: ...ti pupa me očitno hočeš odvrnt od sestavljanja puzzl....kako naj tamalmu to razložim: tiste, ki pašejo, kar padejo ena v drugo......

..

..

:eek: spreglej pupa ker sicer bo prepozno :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1500 komadov. Trajalo kakšna dva tedna ampak je bilo zabavno in sproščujoče še posebej ker sem po koških sestavljal eno hudo bjondo :D

Kar pa se tiče strategije, začni z barvno najbolj izrazitimi deli. Te boš lajžje izločil iz kupa koščkov. Potem pač od tam nadaljuješ. Zna se zgoditi da se ti bo pri kakšnem delu kjer so samo enobarvni koščki (npr. nebo pri new yorku, tisti ki so sestavljali to vejo o čem govorim :D) Takrat pa pomaga špilferderberjeva taktika. Pa hvala za dobro idejo mislim da se bom v teh mrzlih dneh spet lotil kakega puzla malo da odklopim možgane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm mene sam zanima, a si ti samo brain (torej nek pametnakovič, ki zna samo svetovat), al si v življenju tut kdaj kake puzzle sestavil??  :hmm:

:blush:  .)

sm, sm, precej - najbolj mi je v spominu ostal nek fakin travnik (5000 kom) z miljon istimi cvetlicami, da o travi iste (zelene, kajpada) barve niti ne govorim. :wacko: okej kravo na travniku ni blo težko sestavit, ampak vse ostalo - jao, jao, jao... :slap:

ker pa gre tukaj za to, da Jazbotu pomahamo sestavit njegov puzzle in ne za to, da se pederišimo, kakšne vse smo sami sestavli, pač nisem videl smisla v tem, da na veliko razglašam, kaj sm pa jaz do zdaj sestavu.

Happy? :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm, sm, precej - najbolj mi je v spominu ostal nek fakin travnik (5000 kom) z miljon istimi cvetlicami, da o travi iste (zelene, kajpada) barve niti ne govorim.  :wacko: okej kravo na travniku ni blo težko sestavit, ampak vse ostalo - jao, jao, jao... :slap:

ker pa gre tukaj za to, da Jazbotu pomahamo sestavit njegov puzzle in ne za to, da se pederišimo, kakšne vse smo sami sestavli, pač nisem videl smisla v tem, da na veliko razglašam, kaj sm pa jaz do zdaj sestavu.

Happy?  :love1:

:friend1: :love1: :004 :inlove: happy........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!