Skoči na vsebino

Pametne ženske


Alla

Priporočene objave

No, da se vrnemo k temi.

Kdo ve, kje in kdaj lahko grem delat IQ test, da vidim, a mam šanse, da se poročim ali jih nimam.  :lol1:

Alla

ne hodi!!!!!!!!!

se boš razočarala iq testom....

večina se :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da se vrnemo k temi.

Kdo ve, kje in kdaj lahko grem delat IQ test, da vidim, a mam šanse, da se poročim ali jih nimam.  :lol1:

Alla

www.najdi.si

iskalno polje : Mensa Slovenija

klik

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne hodi!!!!!!!!!

se boš razočarala iq testom....

večina se :D  :D  :D

Razočarala? Le kako? Al mam visok IQ (in bom srečna) ali pa mam nizkega, pa se bom vsaj poročila (pa bom spet srečna). :kva2: :lol1: :lol1:

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjet,da vas toliko ne uvidi ene osnovne razlike.....znanstveno je dokazano,da poleg IQ obstaja še tako imenovana čustvena inteligenca,ki pa zajema ogromn sklop stvari.....in v njih bi bilo potrebno iskati odgovore za .....če banaliziram zadevo.......biti ali ne biti poročen.

In kaj so ugotovili.........?????

Ljudje...tako moški kot ženske z nadpovprečnim IQ......(kao neki klub MENSA....če se ne motim)......so že po defoltu slabše prilagodljivi za zveze,ki bi trajale dle časa in bi bile temelječe na nivoju,ki je za take zveze sprejemljiv.....enakopravnost,spoštovanje....itd......le zakaj,se boste vprašali.......pa noičem nobenega žalit....dejstvo je,da ti ljudje sprejemajo izključno sebi enakopravne samo tiste,ki so jim ali superiorni,ali vsaj enakovredni.........v nasprotnem primeru so do njih najman pokroviteljski. V redu,ker vsi vemo,da taki ljudje obstajajo....pa naj bodo to moški ali ženske....je dejstvo,da so potencialni kandidati za "samskost",zveze,ki navzven izgledajo....itd........

Čustvena inteligenca pa podaja razlago na popolnoma drugem področju......:

- si sposoben komunicirati s soljudmi

- si sposoben vračati to kar dobiš

- si sposoben človeka sprejemati za sebi enakovrednega

in še bi lahko našteval!!!!!!!!!!!!

Poizkusimo obdelati še ta pogled!!!!!!!

Moja osebna trditev.......:

Kaj mi pomaga visok IQ.....če nimam osnovne čustvene inteligence..............!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razočarala? Le kako? Al mam visok IQ (in bom srečna) ali pa mam nizkega, pa se bom vsaj poročila (pa bom spet srečna).  :kva2:  :lol1:  :lol1:

Alla  B)

ja no zdej... vedno se da najt neki pozitivnega... to pa res....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi pomaga visok IQ.....če nimam osnovne čustvene inteligence..............!!!!!!!!!!

true...

a obstaja test merjenja čustvene inteligence.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

true...

a obstaja test merjenja čustvene inteligence.... :hmm:

Preberi si knjigo o čustveni inteligenci....ni pretirano debela...ccca 200 strani....in ni vrag,da se nebi našel notri.!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, poskus ki so ga naredili pri dveh normalnih dvojčkih. Enemu so spremenili spol in ga vzgajali kot punčko. Nikoli se ni počutil kot deklica, zato si je kasneje spremenil spol nazaj.

Znanstveniki ugotavljajo (oz. dokazujejo), da je v možganih določen predel, ki nas definira da se počutimo kot ženska ali moški.

Tko da Lina, žal nimaš prav.

Alla  B)

P.S. Ampak to nima veze s temo!

alla, dvojčki niso kemijske spojine, so posamezniki. so pač na takega naleteli.

empirika ti tukaj ne štima glih najbolj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....tud definicija "zenska" nima veze s temi prioritetami...ker konec koncev udeleženi v debati ne vedo zakaj bi si zenska lahko izbrala takšno pot.....

megla ..melga

Seveda ne. Prioritete so vedno stvar posameznika. Ne glede na to, ali si jih je zares izbral ali so mu bile na nek način dodeljene. Konec koncev je on tisti, ki mora z njimi živeti.

Bi pa na hitro poskusil skicirati svojo definicijo "ženske". Da ne bo več megle...melge:

1. Ima določene telesne značilnosti, ki jo karakterizirajo za žensko (tu bolj ali manj vemo, o čem govorim, ane?)

2. Je s tem sprijaznjena (v smislu da si ne želi, da bi ji med nogami opletal lastni tič, kajti v tem primeru je nekaj narobe)

3. Ima določene čustvene poteze, ki jo karakterizirajo za žensko (saj veste, toplina pa to...)

4. Je s tem sprijaznjena (v smislu, da si ne želi biti bolj terminatorska kot Terminator himself)

5. Ima določene potrebe, ki jo karakterizirajo za žensko (tudi sex, jasno, pa še kup drugih zadev, ki jih ne bom pissaril)

6. Je s tem sprijaznjena (v smislu, da se ne biča do krvi vsakokrat, kadar jo prime potreba po, denimo, sexu ali čem drugem od prej nenaštetega)

7. Razume, da pravo partnerstvo ne pomeni krnjenje teritorija temveč razširjanje, obojestransko

8. V skladu s tem tudi ravna

itditd...(mogoče bo kdo opazil, da nisem nikjer omenil zlaganja štumfov. Logiš, to znam izborno tudi sam. In mogoče bo kdo tudi opazil, da nisem nikjer omenil, da naj bi se "moja" ženska odpovedala karieri. Nasprotno, mora se posvetiti tistemu, kar jo veseli in za kar je sposobna. Sicer avtomatično odpadeta točki 7 in 8 gornjega spiska.)

In pametna ženska zna vsaj večino časa vse zgoraj našteto tudi furati in usklajevati (razumljivo, s pomočjo partnerja, če le hoče). Drugače je zagrenjena, tečna, na nek način invalidna.

No, taka je, na kratko, "moja" ženska. Rad pa verjamem, da ima marsikdo (iz takih ali drugačnih razlogov) povsem druge predstave. Jaz s tem nimam problemov. Če jih ima kdo drug, so pa (hvalabogu), njegovi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve, kje in kdaj lahko grem delat IQ test, da vidim, a mam šanse, da se poročim ali jih nimam.  :lol1:

greva na Mensa Slovenija. Tisti z manjšim plača kofe :D dadrug mu pa vsakih 60 minut reče "debil" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alla, dvojčki niso kemijske spojine, so posamezniki. so pač na takega naleteli.

empirika ti tukaj ne štima glih najbolj ;)

Dragi prijatelj......ŽAL te moram popravit.......

Allina trditev STOJI!!!!!!!!

Napačna bi bila samo v primeru,da sta dvojajčna dvojčka!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve, kje in kdaj lahko grem delat IQ test, da vidim, a mam šanse, da se poročim ali jih nimam.  :lol1:

Alla

Testiranja organiziramo dvakrat do trikrat letno. Če želite biti obveščeni o času in kraju naslednjega testiranja, se lahko prijavite preko spodnjega obrazca. Podatki, ki jih pošljete, ne bodo posredovani tretjim osebam.

obrazec za prijavo dobiš tukaj...

online iq test

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi prijatelj......ŽAL te moram popravit.......

Allina trditev STOJI!!!!!!!!

Napačna bi bila samo v primeru,da sta dvojajčna dvojčka!!!!!!!

eh, zdaj bomo mi tu debatirali o enojajčnih dvojčkih in njih spolih - pismo, pa saj tut enga para letno v živo ne vidimo :) (moje povprečje - poznam 4 pare enojajčnih dvojčkov, star sem 28 let - torej vsakih 7 let spoznam en par). pa nobenmu še nisem delal operacije ;)

Ok, K., saj lahk zagovarjamo teorije v nedogled. ampak nihče od nas si ne more dovoliti reči "jaz imam prav". Alla pa je to naredila, in nekomu drugemu pač oporekala. Tisti nekdo drug je pa samo poročal, kaj je videl na discoveryju.

eh, discovery je pa ja mal boljš od našega kramljanja, a? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi prijatelj......ŽAL te moram popravit.......

Allina trditev STOJI!!!!!!!!

Napačna bi bila samo v primeru,da sta dvojajčna dvojčka!!!!!!!

Hotu sem rečt, da pač: na enem samem primeru še ne moremo cele hipoteze "potrditi".

Lahko pa začnemo poskus.

Prosim vse, ki se jim rodijo dvojčki, da enga prnesejo, ga bom lastnoročno operiral in potem opazoval. Izsledbe sporočim na forum :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, discovery je pa ja mal boljš od našega kramljanja, a? :D

Definitivno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Je pa pri vsej stvari nekaj zanimivo.....tudi to je stvar raziskav,da nau pomote......da tudi enojajčni dvojčki nimajo enake čustvene iteligence......le zakaj????????

Torej IQ je ena plat medalje,ki ne zagotavlja uravnovešenega človeka,......dočim je čustvena inteligenca nekja popolnoma drugega....neponovljivega........itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjet,da vas toliko ne uvidi ene osnovne razlike.....znanstveno je dokazano,da poleg IQ obstaja še tako imenovana čustvena inteligenca,ki pa zajema ogromn sklop stvari.....in v njih bi bilo potrebno iskati odgovore za .....če banaliziram zadevo.......biti ali ne biti poročen.

In kaj so ugotovili.........?????

Ljudje...tako moški kot ženske z nadpovprečnim IQ......(kao neki klub MENSA....če se ne motim)......so že po defoltu slabše prilagodljivi za zveze,ki bi trajale dle časa in bi bile temelječe na nivoju,ki je za take zveze sprejemljiv.....enakopravnost,spoštovanje....itd......le zakaj,se boste vprašali.......pa noičem nobenega žalit....dejstvo je,da ti ljudje sprejemajo izključno sebi enakopravne samo tiste,ki so jim ali superiorni,ali vsaj enakovredni.........v nasprotnem primeru so do njih najman pokroviteljski. V redu,ker vsi vemo,da taki ljudje obstajajo....pa naj bodo to moški ali ženske....je dejstvo,da so potencialni kandidati za "samskost",zveze,ki navzven izgledajo....itd........

Čustvena inteligenca pa podaja razlago na popolnoma drugem področju......:

- si sposoben komunicirati s soljudmi

- si sposoben vračati to kar dobiš

- si sposoben človeka sprejemati za sebi enakovrednega

in še bi lahko našteval!!!!!!!!!!!!

Poizkusimo obdelati še ta pogled!!!!!!!

Moja osebna trditev.......:

Kaj mi pomaga visok IQ.....če nimam osnovne čustvene inteligence..............!!!!!!!!!!

sicer razmišljaš v dobro smer, my friend

dovoli da te dopolnim z nekimi dejstvi:

- visok IQ (mensa člani, recimo) ne izključuje visoke čustvene intiligence - celo nasprotno je res - v večini primerov je to vzporeden pojav

- nizek IQ ne pogojuje visoke čustvene intiligence

- ljudje z visoko intiligenco in visoko čustveno intiligenco so nadnormalno prilagodljivi (Pretender = znano??)

- visok IQ ti brez čustvene intiligence lahko zelo pomaga, če ga imaš priliko uporabiti ... ne misli, da tisti z pomanjkanjem čustvene intiligence in visokim IQjem (Dr Mendele, morilec židov) to občutijo kot primanjkljaj - prej kot prednost in glej ga vraga, dejansko se imajo za superiorne

dejstvo pa je da

- so ljudje z visokima intiligencama bolj zadovoljni z lastnim življenjem in niso tako uspešni, ker jim kariera ni taka prioriteta

- kot intiligentnim z nizko ravnijo čustvene intiligence, katerim je kariera 1. prioriteta in tako ne najdejo nikoli tistega, kar vsi tako vstrajno iščemo, priznali to ali ne:

mir in ljubezen

Mensa

na žalost v svojih testih ne upošteva čustvene intiligence in to je njena veliikia pomanjkljivost, ki jo pravzaprav dela tako neuporabno kot je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Symru, medtem, ko si ti pred kakim tednov vandral po nekih žurkah, sem jaz pri sosedu, ki ima TV, gledala Disovery. In točno to, kar sem napisala, sem gledala. In zavzeto poslušala. Primer, ki sem ga opisala, je v znanstvenih krogih dolgo veljal za uspešnega. Ampak žal je bil povsem nauspešen. Znanstveniki so tudi locirali področje v možganih, ki nam določa ali se počutimo kot ženska ali moški.

Tolk o tem. Ker jaz ne odgovarjam in ne zanikam nekih trditev kar tako, iz inata. :angry2:

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj Jur......prav imaš......rad bi ti dodal samo en manjši popravek.....in sicer:

Visok IQ je v večih primerih ovira čustveni inteligenci.......ž+al dokazano!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Visok IQ je v večih primerih ovira čustveni inteligenci.......ž+al dokazano!!!!

...ni nujno, ni nujno... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Znanstveniki so tudi locirali področje v možganih, ki nam določa ali se počutimo kot ženska ali moški.

Tolk o tem. Ker jaz ne odgovarjam in ne zanikam nekih trditev kar tako, iz inata.  :angry2:

Alla  B)

a pol upstaja varianta, če me gdo na uni točki, ker se počutm kt dejsc, u glavo rukne, da to otpove in začnem mislt kt bejba

:cry:

fak ...

to bi bila pa tragedija vseh tragedij

a si predstavljate 50+ starga desca, ki naenkrat obleče roza kiklco pod svoj okrogli vamp?

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ni nujno, ni nujno...  ;)

Obstajajo izjeme :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Hvala bogu in še nekaterim :004 :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!