Skoči na vsebino

Pametne ženske


Alla

Priporočene objave

a si predstavljate 50+ starga desca, ki naenkrat obleče roza kiklco pod svoj okrogli vamp?

:lol1:

Bil bi zanimiv pogled...... :kva2: :kva2: :kva2: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

BTW......nek znanstvenik ,e nekoč poizkušal dokazati,da se v vsakem človeku skriva tako "moški" kot tudi "ženski" jaz...........in po neki meni sicer rahlo nerazumljivi deviniciji tudi ta trditev STOJI.

Zakaj........

Dečko je raziskoval nekaj popolnoma bolanih teorij....:

- ali moški ki joka za televizorjem ob gledanji čustveno pretresljivega dogodka odkriva svojo slabost, ali zgolj del svoje ženske biti

- ali moški ki ne joče nima nobenih lastnosti,ki naj bi simbolizirale žensko bit???

- ali ženska,ki ostane trda ob pogledu na srce parajoče prizore morda ne skriva v sebi več moškega čuda???

In še bi lahko naštevali..........

Zgolj hipotetično,bi lahko speljal debato tudi v smer motocilkizma.....samo se že itaQ preveč :topic:

IQ pač nima nobene veze z spolom osebka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj Jur......prav imaš......rad bi ti dodal samo en manjši popravek.....in sicer:

Visok IQ je v večih primerih ovira čustveni inteligenci.......ž+al dokazano!!!!

tukaj te bom spodnesel, kjer najmanj pričakuješ ...

namreč

statistično določene take "večine" so hudo

dvomljiva (sorry, preveč znam statistike) variabla,

ki je odvisna od toliko parametrov, da se jo da

spodnesti skoraj v vseh primerih - beri v 99 od sto.

Zato narediva kompromis s 50% kar je najbolj verjetno

tj

da polovica visokointiligentnih nima visoke čustvene intiligence

polovica pa jo ima (glede na Gausovo krivuljo normale, nisva veliko kiksnila)

naj utemeljim

tisti modrijani z visoko čustveno intiligenco so bolj neopazni od onih z nižjo Č.I.

kot rečeno - gre za druge življenjske prioritete

Poleg tega

jih kar nekaj poznam (z obema visokima Qjema) in nikoli, ko mi je kdo od njih naredil kako veliiko uslugo, takole mimogrede, nisem imel občutka superiornosti z njihove strani - prej neko nadprijaznost, skoraj ljubezen do vseh ljudi ... lastnost, ki je prava redkost, spljoh če jo gledam ys, kolerik kakršen sem ...

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....samskost je verjetno tisto stanje, ko nimaš osebe, v katere naročju bi si želel imeti svojo glavo v trenutku, ko boš izdihnil ...

Bljak, that's gross.

Še ena točka za reševalce na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega

jih kar nekaj poznam (z obema visokima Qjema) in nikoli, ko mi je kdo od njih naredil kako veliiko uslugo, takole mimogrede, nisem imel občutka superiornosti z njihove strani - prej neko nadprijaznost, skoraj ljubezen do vseh ljudi ...

... čista desetka za tole... se popolnoma strinjam... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Jur.....podpišem 50%......zakaj......????

Poglej svojo trditev.......ker tisti drugi niso opazni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!......Jih je pa kar precej.

Zanimiva pa je tvoja misel o visoko inteligentnih,neskončno prijaznih......itd........

le teh je katastrofalno malo.....žal lastne izkušnje.......vse kar naredijo zate, ti najmanj dvojno obračunajo kasneje....in to več ali manj na način, ko ti po nekja letnih stalnega opominjanja ....češ,kakšno uslugo so ti naredili........poči film in narediš karkoli,samo,da se tortura neha........in jih nikoli več ne pogledaš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....Žal lastne izkušnje z ljudmi,ki imajo certifikate o visokem IQ.......

Zame so obtajali in ne obstajajo več.......

BTW.........oba še vedno samska kljub starosti preko 40 let..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal lastne izkušnje z ljudmi,ki imajo certifikate o visokem IQ.......

Že to, da nekdo gre po ta certifikat, marsikaj pove o njegovem značaju! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se malo vrnemo on topic:

vsled hude, skoraj metafizične debate (al se taka men samo zdi - kar pomeni, da sm neintelegentno tele) si bom privoščil malce bolj lahen komentar:

v trenutku spolne naslade je vseeno, al je tisti/a, ki je pod/nad tabo, neinteligentn/a al pa ne. :grim takrat je bol važno al je tehničar/ka al ne :yes:

je pa res, da je to prekleto važno prej pa kasneje :hmm:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neha brati pri 5 strani ker me je zbodlo Jurjevo v celofanček zavito čebljanje kako sem luškano trapasta...Jur...dej rec bobu bob....grem ti na jetra...verjetno te spominjam na koga iz Levca.....kaj češ ...tko pač je a ne. In čustva so obojestranska...sam, da se jest pač ne utaknev v vsak tvoj prispevek..

Zdej pa tebi Alla...te teorije nisem razvila jest...sem čist na začetku napisala da sem gledala oddajo....nisem nikjer niti omenila, da se strinjam, da je temu res tako, zgolj majhna koščica...mogoče zgolj kot zanimivost...kaj pa vem...(že prej nisem vedla točno kaj hočem povedat.)

Pa še neki...kje in kdo je delal poiskus na dvojčih...mogoče v rusiji al na kitajskem kjer kar počez delajo poiskuse na ljudeh....če je pa staro je pa pač zastarelo.

JUR glede hormonske terapije sem napisala...da se začne v puberteti..da fantku ne zrastejo joški itd...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Jur...dej rec bobu bob....grem ti na jetra...verjetno te spominjam na koga iz Levca.....kaj češ ...tko pač je a ne. In čustva so obojestranska...sam, da se jest pač ne utaknev v vsak tvoj prispevek..

no u redu - tvoja želja - moj ukaz:

rečem bobu: "Bob"

:004

a je u redu - si zdej potolažena?

kar se pa drugega dela tiče, te moram pa globoko, globoko in najglobje razočarati in to kar 4X:

1. razočaranje

definitivno, ampak res definitivno, mi NE greš na jetra

2. razočaranje

NE spominjaš me na nikogar z Levca - zdiš se mi vse prej kot tak exemlar, ravno nasprotno - neverjeten unikat, ki nikakor ne paše v omenjeno skupino prebivalcev PLaneta Opic

3. razočaranje

čustva očitno NISO obojestranska (sy virtualna/nerealna ne morejo biti, razen tega, da so mi tvoje pisarije popestrile marsikateri dan in me spravile v dobro voljo)

4. razočaranje

tvoji prispevki se mi zdijo izredno zabavni, pisani v zelo neobičajnem stilu, definitivno, pa "komunicirava" po dooolgem času in res nimam občutka, da bi se vtikal v vsak tvoj prispevek, kot trdiš ti in mi je iz srca žal, da takole vidiš dituacijo

No, LinkaPalačinka

upam, da nisi več jezna name ... bom pa gledal, da se v bodoče na daleč izognem komentarem tvojih postkov

ok?

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Je pa pri vsej stvari nekaj zanimivo.....tudi to je stvar raziskav,da nau pomote......da tudi enojajčni dvojčki nimajo enake čustvene iteligence......le zakaj????????

Torej IQ je ena plat medalje,ki ne zagotavlja uravnovešenega človeka,......dočim je čustvena inteligenca nekja popolnoma drugega....neponovljivega........itd

tut klasičn IQ je lahk razčlenjen ... ali pa neponovljiv... poglej avtiste recimo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Symru, medtem, ko si ti pred kakim tednov vandral po nekih žurkah, sem jaz pri sosedu, ki ima TV, gledala Disovery. In točno to, kar sem napisala, sem gledala. In zavzeto poslušala. Primer, ki sem ga opisala, je v znanstvenih krogih dolgo veljal za uspešnega. Ampak žal je bil povsem nauspešen. Znanstveniki so tudi locirali področje v možganih, ki nam določa ali se počutimo kot ženska ali moški.

Tolk o tem. Ker jaz ne odgovarjam in ne zanikam nekih trditev kar tako, iz inata.  :angry2:

Alla  B)

viš, to je pa nekaj drugega :)

Sedaj samo še soočimo obe oddaji na Discoveryju :) :) Torej rabmo 2 televizorja in 2 videoplayerja :) pa posnetka oba, seveda. :D

pol pa naj se sfightajo :)

Aja- hotu sm samo rečt, da lahk mi tuki pametujemo o tem fuuul do fula ...

Pa naumo nč ugotovil. Je pa fajn za chickenfighte :D

PS: tvoji argumenti so enako močni, kot Linini (obe imata za argument Discovery). Kdo potemtakem zmaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot moderator si pridržujem še to pravico, da opomnim:

govorimo o pametnih ženskah. Ne vidim razloga, da v debato vlačimo Levca ;)

Pa še analogija:

pametne bombe vs. pametne ženske

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zanimiva pa je tvoja misel o visoko inteligentnih,neskončno prijaznih......itd........

le teh je katastrofalno malo.....žal lastne izkušnje....

žal mi je, da si takole nasrkal v življenju ...

saj sem tudi jaz imel slabe izkušnje tvoje vrste, ki so me huuudo veliko stale - izgubil sem za mnoge od vas nedosegljivo premoženje (ko se je name spravila cela ekipa)

vendar vztrajam

lastne izkušnje so premalo za trditev, ki bi prenesla statistični dokaz

in moram reči

še enkrat, da so moje izkušnje, hvala Bogu, tudi pozitivne - in teh je vedno več zadnja leta ... nekako se me taki negativci izogibajo in upam, da bo ta trend držal naprej, da bom srečeval vedno več dobrih in pametnih ljudi - kar v novem letu (kje lih ta cajt) želim tudi tebi

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat, da so moje izkušnje, hvala Bogu, tudi pozitivne - in teh je vedno več zadnja leta ... nekako se me taki negativci izogibajo in upam, da bo ta trend držal naprej, da bom srečeval vedno več dobrih in pametnih ljudi - kar v novem letu (kje lih ta cajt) želim tudi tebi

no, del tega paketa je tut to, da gremo kdaj na kokto :) in to popolnoma BREZ pametnih žensk :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, del tega paketa je tut to, da gremo kdaj na kokto :) in to popolnoma BREZ pametnih žensk  :OK:

kar reci kdaj ... če se pa kaka pametna prištuli zraven - recimo Lynčica -

pa nč hudga - cockta ne bo imela zato nič slabši okus

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ženska je nedopovedljivo hudobnejša od moškega, tudi pametnejša; dobrota pri ženski je že oblika izrojenosti... Pri vseh tako imenovanih "lepih dušah" je na dnu fiziološka slabost - ne povem vsega, drugače bi postal mediciničen. Boj za enake pravice je celo simptom bolezni: to ve vsak zdravnik. - Kolikor bolj je ženska ženska, se vendar z vsemi štirimi otepa pravic na splošno: naravno stanje, večna vojna med spoloma, ji vendar daje daleč najvišji rang. - Je imel kdo ušesa za mojo opredelitev ljubezni? Ta je edina vredna filozofa. Ljubezen - v svojih sredstvih vojna, v bistvu pa smrtno sovraštvo med spoloma. - Je kdo slišal moj odgovor na vprašanje, kako ozdraviti - "odrešiti" žensko? Napraviš ji otroka. Ženski so potrebni otroci, moški je vselej samo sredstvo, pretveza, taktika. Ko vzdignujejo sebe, kot "žensko samo na sebi", kot "višjo žensko", kot žensko "idealistko", hočejo vsesplošno raven ranga ženske pritisniti navzdol; za to ga ni zaneslijivejšega sredstva kakor gimnazijska izobrazba, hlače in pravice politične glasovalne živine. Emancipiranke so pravzaprav anarhisti v svetu "večno ženskega", ponesrečenke, katerih največji instinkt je maščevanje...Cel rod najhudobnejšega "idealizma" - ki se sicer pojavlja tudi pri moških, na primer pri Henriku Ibsnu, tej tipični stari devici - ima za cilj zastrupiti čisto vest, naravo v spolni ljubezni..."

(Friederich Nietzsche, "Ecce Homo", Slovenska Matica Ljubljana, 1989, str 203.)

:oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Vale:

zelo, zelo impresivno. :worship:

pa hvala za reminder, da spet kako bukvo od starega lisjaka Friedricha v roke vzamem :yes:

Pa še ena od friedricha: "Ko greš k ženski, vzemi s sabo bič." :naughty: (Mislim, daje zadevo spesnil v "Somrak malikov").

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spraševalo se je po testu o čustveni inteligenci. Ja seveda obstaja. Ne bi znala natančno povedati kje se ga lahko dobi vendar sem bila udeležena na testiranju tekom študija managementa. Malo bom pogledala in vam javila pravo informacijo.

Komentar vsem tistim, ki pravijo da je nekako pri ženskah ( mislim da je nekajkrat bilo govora tudi o moških in o ženskah) z visokim IQ čustvena inteligenca nizka.

Ne izključujem te možnosti, verjetno je to bilo ugotovljeno v veliko primerih ampak je zgolj posploševanje. So ljudje, ki imajo ob visokem IQ visoko čustveno inteligenco. Sposobnost ne le sprejemanja ampak tudi dojemanja različnosti, sposobnost biti ameba, ki se zna vživeti v različne situacije in iz njihovega stališča doumeti problem, sposobnost znati si opredeliti pravo stališče do posamezne specifične situacije in sprejemati prave odločitve, prava mera samokritičnosti in...

Pomembno: Upam si trditi, da ljudje z visoko čustveno inteligenco ne ˝pljuvajo˝po takšnih ali drugačnih stališčih drugih ljudi, ker to enostavno ni njihov način. V povprečju pa je tega kar veliko- se je potrebno malo zamisliti.

Prebrala sem knjigo ˝Čustvena inteligenca na delovnem mestu˝- super zadeva. Ne glede na to, da je tematika vezana na poslovno okolje se teme lahko aplicirajo na katero koli življenjsko situacijo našega neposlovnega vsakdana. Če jo kdo želi, mu jo posodim.

Vsak najde svojo drugo polovico- bodisi je to oseba, bodisi je to njegovo delo ali...

Najpomembnejše je, da se najdemo v nečem kar nas osrečuje, kar nas žene naprej, kar nas osvobaja in kar nas napaja z neizmerno energijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da razjasnim nekaj vprašanj, ki so se pojavila.

IQ test (ki naj bi imel kakšno vrednost) izvaja usposobljen diplomiran psiholog. Test mora biti standardiziran, normiran in mora imeti vse nujne merske karakteristike, ki jih ima vsak resen test (zanesljivost, veljavnost, objektivnost...). Zato se ne prepuščajte preveč iluzijam internetnih IQ testov, saj so nekakšna pop izvedba resnih testov. Vsekakor pa niso standardizirani na našo populacijo, starost, ipd... Poleg tega pa je psiholog tudi sam del instrumentarija, ki podaja oceno intelektualnega funkcioniranja. Torej: če želite kakršnokoli resno oceno IQ-ja, potrebujete psihologa s testom in ustrezno usposobljenostjo.

Ja, koncept čustvene inteligentnosti obstaja, nastal pa je ravno zaradi tega, ker klasični IQ ne upošteva emocij, socialnih spretnosti, moralnega presojanja (vsaj premalo)... Pri nas je še v fazi raziskovanja in uvajanja.

Opozoritipa velja tudi, da je vrednost IQ lahko zelo varljiva. Laik nima predstave kakšna je razlika med IQ 109 in 121. Poleg tega pa se znotraj vsakega IQja skrivajo rezultati na različnih podtestih, ki kažejo sposobnosti na različnih področjih. Zato je potrebna kvalitetna interpretacija strokovnjaka, saj gola številka ne pove skoraj nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...gola številka ne pove skoraj nič...

Zato pa toliko več pove gola ženska. Zlasti če je pametna. In če ni osamljena.

(sem moral debato nekako pripeljat nazaj, ane? :blush: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa toliko več pove gola ženska. Zlasti če je pametna. In če ni osamljena.

... in če je "bereit", kot vrtnica v jutranji rosi ...

:love1:

pohotnihropcipress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da razjasnim nekaj vprašanj, ki so se pojavila.

.....saj gola številka ne pove skoraj nič.

ys te prosim

(sy vem, da tkole "ranoujutro" ni lih tapraw termin),

da se večkrat vključiš s takimi razlagami, saj ljudi matrajo

hude dileme tega področja in radi prečitajo strokovno mnenje.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...saj ljudi matrajo

hude dileme tega področja in radi prečitajo strokovno mnenje.

:OK:

mene nič ne matra. matralo bi me, če žensk sploh ne bi bilo na svetu. :wacko:

(ženskeajalvjupress) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!